ארבעת המינים ? לא הגזמנו ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארבעת המינים ? לא הגזמנו ?

digitalseeker

Recommended Posts

אנשים בוחרים לעצמם במה להקפיד ובמה לדקדק וזה מן הסתם נגזר ממערכת האמונות שלהם ומהערכים שלהם. וככה חובב ידקדק ב-OC, אמן יקפיד על כל קו וקמר ביצירתו, אדם דתי יקפיד על כל פסיק במצוות דתו, אוהד מושבע יקפיד להגיע לכל אימון, רץ מרתון בינוני יקפיד לבצע שעות של ריצות וידקדק בקצבים ומרחקים רק כדי לשפר חמש דקות במרוץ הבא וכך הלאה. אין מה לראות בזה שריפת זמן או התנהגות מטומטמת כי כל אחד ומה שחשוב לו. קח בחשבון שעבור האחר ההתנהגות שלך יכולה גם היא להיות מטומטמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 262
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שראיתי מספיק butthurt גם מהצד הדתי. ושם הוא הרבה יותר נראה כמו ה meme של "racist"

בור ועם הספר - נכון, חוץ מדבר אחד : השוואת הדת בכללי ל OC. הדמיון בערך מסתכם באתרוגים. אוברקלוקרים נוטים להתעסק במחשבים שלהם ולא להחיל כללים על אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחד יותר שווה להשקיע את כספו וזמנו על משקוף ודלת ב5000 שח ודווקא מזוזה ב50 שח. ויש אחר שמוכן להשקיע על מזוזה 1000 שח ודווקא על המשקוף ודלת 400 שח. מישהו כאן מטומטם? לא. כל אחד בוחר את העדפות שלו.

חוץ מזה ..אני חושב שסיכמתי בשורה אחת (הודעה קודמת) את הנושא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה מתחילה כשאותו אחד שמשקיע במזוזה, רוצה שגם אני אשקיע במזוזה. או לפחות שלא אעשה דברים שמציקים למזוזה שלו.

מסתבר שיש דברים שאני יכול לעשות, שיגרמו לו להעריך את המזוזה שלו פחות, ולכן הם אסורים עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן,בדיוק ערכתי. מבחנתי אין לי שום טעם שוב להכנס לדיונים כאלה שהולכים לכיוון חוזר וחזור ושלא שייך לדיון.

המחשבה שעוברת לך בראש של " טימטום" על דרך חיים של השונה ממך.. היא קיימת מכל מבט של צד (אם כי ,המילה טימטום לא תמיד נבחרת :) ).. מה שאתה חושב עליו הוא חושב עלייך. על פי השקפתו - אתה משקיע את מרבית זמנך .. על דברים שבסופו של דבר ישארו כאן ואתה תהיה תחת האדמה. הוא משקיע חלק מזמנו במצוות וקיום תורה ששכרם העיקרי הם אחרי מותו -כחיי נצח. . על פי השקפתך.. הוא מטומטם כי הוא עושה מנהגים שאתה לא מבין וסתם מבזבז את זמנו.. בזמן שאתה עוד שותה עם פיצה פפרוניי.. ומצדך אלו החיים העיקרים ומעבר אין כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה נכנס שוב לדיון כזה. החוקים במדינה נבחרים בדרך דמוקרטית. כל חוק הוא כפייה. לכן לא שייך לומר על חוק שלא נראה לך ככפייה לא מתאימה שבאותן הזמן על חוק אחר אתה מגדיר אותו ככן מתאים רק בגלל שלך נוח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דת היא סוג של מחלת נפש.

יש כאלה שאצלהם היא חשוכת מרפא.

עברנו פוגרומים, אינקוויזיציות, שואות בשביל המצוות הללו וגם בחנוכה עלה בלב הרומאים להכחיד את יהדותנו שגזרו עלינו לא לקדש את החודש, לחלל שבת ולא לעשות ברית מילה. הרבה נשרפו בשביל היהדות

וככה לבוא לזלזל כאילו כלום? לא נורא העיקר לשבת במנזר בהודו 3 חודשים זה מגניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט לשנוא אנשים על כלום ושום דבר ללא הכרות מוקדמת איתם, לפי דברייך כל אדם דתי שאתה רואה ברחוב אתה קודם שונא אותו בלי להכיר אותו כלל.

גועל נפש, מזכיר לי כמה דיקטטורים :(

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני רוצה לראות שמישהו היה מדבר פה על רוסי\ערבי\הומו\מזרחי או כל מגזר\קבוצה אחרת, בלי שיעירו לו.

אנשים שכחו שהעלו לפה מיליוני אנשים אשר נרדפו בשל יהדותם, לפי דברייך כל זה היה לחינם.

רוב הדתיים בארץ זה היהדות בשלמותה, זה שיש פירות מקולקלים אין מה לעשות בכל סלסלה יש את זה.

כל אבותינו באיזה שהוא שלב היו נוהגים כמוהם,גם הסבא של הסבא שלך ושלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...