ארבעת המינים ? לא הגזמנו ? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארבעת המינים ? לא הגזמנו ?

digitalseeker

Recommended Posts

הטעות שלך רוני היא, שלא כל חוק צריך להיבחר בדרך דמוקרטית. חוקים מסוימים לא אמורים להיות קיימים, ובכך לאפשר לכל אחד להחליט מה שהוא רוצה, לעצמו

כדוגמה - שכבר הביאו והתעלמת - התחבורה הציבורית בשבת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 262
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תחבורה בשבת.. נקבעה בדרך דמוקרטית.

כל חוק דמוקרטי מושג על ידי הצבעה של רוב הנבחרים, טבעה של קואליציה הרי שגוש אחד תומך בעמדותיו של גוש שני כגיבוש קוי יסוד המוסכמים על כולם. גם חוקים שונים שעברו בממשלה נסמכים על תמיכת הדתיים, לא משום שזו עמדת הדתיים אלא משום שהם בקואליציה, זו הדמוקרטיה, שמירת האינטרסים של כולם.לא הגון יהיה להציג חוקים שביזמת הדתיים כלחת לא דמוקרטי לא צודק לא נכון, וחוקים אחרים שגם הם כולם נסמכים על קואליציה כדמוקרטיה במיטבה .

לכן אין דבר כזה שתאמר "

חוקים מסוימים לא אמורים להיות קיימים" .אם נקבל את הסעיף שלך. אז כל אחד יקבע לעצמו אם כן לנסוע באור אדום או לא. ואז בעצם אין חוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה גלש למחוזות רחוקים מאוד מאלו שאיתם הוא התחיל. יש הבדל תהומי בין חוקים המשפיעים על כולנו, שבהם צריך להאבק בכל דרך לגיטימית אם הם לא תואמים את רצון האזרחים או מגבילים את החופש של חלקם באופן לא מידתי, לבין מנהגים "אישיים" כמו דקדוק בארבעת המינים. האחרונים לא משפיעים עלי ולא גורמים לי שום נזק, ועל כן אין לי שום סיבה או הצדקה "להאבק" בהם - אבל זה לא מונע ממני לחשוב שהם מטומטמים, או להגיד זאת למי שמאמין בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אתה ממחיש בדיוק על מה מדובר

חוק התחבורה בשבת אינו אמור להתקיים, מכיוון שלך לא אמור להפריע שאני נוסע בשבת על אטוטבוס, שמישהוא אחר שגם כן אינו מאמין נוהג בו. ברגע שאנשים שאינם משקפים את העמדות לא שלי ולא של נהג האוטובוס מחליטים לאסור בטענה שהם או "הצביון היהודי" של המדינה נפגעים מזה, הם הבעיה, והם ההגדרה מהספר ל butthurt

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הרעש?

כשאדם קונה עגבנייה בסופר אז הוא בודק ומסתכל שהיא נראית טוב כי הוא רוצה עבורו טוב.

כשאדם קונה אתרוג (לא יודע איפה) אז הוא בודק שהוא נראה טוב כי הוא רוצה טוב עבורו.

כולם יודעים שגם אם תקנה עגבניה לא הכי יפה (אבל לא רקובה) אתה תאכל ולא תמות מזה.

אדם מאמין ובקי בהלכות יודע שאם הוא יקנה את האתרוג לא הכי יפה שיש (אבל לא פגום) הוא יצא ידי חובת המצווה.

יש אנשים שרוצים עגבניות אורגניות פרימיום ללא דישונים וחומרים ומוכנים לשלם עבור זה המון כסף.

יש אנשים שרוצים אתרוג פרימיום שנראה מושלם ומוכנים לשלם עבור זה.

מי שמפריע לו למה הם מאמינים בשטויות האלה? שילך לבדוק בעצמו האם יש משהו במה שהם מאמינים או לא.

אין כל סיבה להשמיץ מישהו שדעותיו\אמונתו שונה משלך.

עכשיו אני הולך לנענע לולב :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק התחבורה בשבת אינו אמור להתקיים, מכיוון שלך לא אמור להפריע שאני נוסע בשבת על אטוטבוס, שמישהוא אחר שגם כן אינו מאמין נוהג בו. ברגע שאנשים שאינם משקפים את העמדות לא שלי ולא של נהג האוטובוס מחליטים לאסור בטענה שהם או "הצביון היהודי" של המדינה נפגעים מזה, הם הבעיה, והם ההגדרה מהספר ל butthurt

יש כאלה שזה מפריע להם -כיום שהוא מנוחה כללית ,וזה לא רק דתיים. כידוע רעש של אוטובוס הוא לא נעים .

להרבה לא יפריע שתלך לקטוף רקפות אבל החוק אוסר זאת . אבל דווקא לא מקובל עלייך 'כלא צודק'.. זה חוקים שעוברים גם מטעמים דתיים. כאילו חוק כזה או אחר עבר ללא דמוקרטיה והם לא חיים כאן איתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרדים/דתיים/מסורתיים הם אגב לא המיעוט .

הרי ישנם חוקים רבים שאינם מייצגים את דעת כל הציבור, אלא את החלטת רוב הנבחרים.

כמובן שלא כל מה שנקבע דרך הדמוקרטיה זה המוסרי ביותר.הערובה ליושר היא ערכיות החברה ולא הדמוקרטיה . אבל אין לנו משהו יותר טוב בשביל כולם מלבד דרך הדמוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב אליהו, אנחנו בישראל, מדינה (יהודית) דמוקרטית... אין אחד בארץ שכל החוקים נועמים לו, אבל זוהי המהות של הדמוקרטיה.

לא מתאים לך, איש מערות? אני מניח שאתה כבר מאלה שבדקו את כל היתרונות בברלין. תן לזה עוד צ'אנס.

עם ההתקדמות של הטכנולוגיה וכל החרא החדיש שיש לנו בעולם, you'd think the people's minds would also get wiser... האמנם אגואיסטיות ותועלת אישית משתלטים לנו על העולם?

עריכה: סליחה על המשפט האחרון, לא התכוונתי לכל העולם. אולי בברלין אין אנשים אגואיסטים שפועלים לתועלתם האישית בלבד. אני לא אוהב לצאת בהצהרות מרחיקות לכת שכאלו על קבוצת אנשים מסוימת, אז אני אקח את דבריי בחזרה. end_cynicism/

עריכה #2:

אתה יודע מה הבעיה? שה"אנשים" שהחליטו לאסור, הם המנהיגים של המדינה שנבחרו בדרך דמוקרטית והם ככה"נ מייצגים את הרוב. עוד הפעם, אני לא מחדש לך כלום - זו דמוקרטיה.

שלא תבינו לא נכון, אני רחוק מלהיות חובש כיפה ביומיום, לא מרוצה מחוק התחבורה הציבורית שאתם מדברים עליו, ומתעב את החרדים ששמרתי עליהם בזמן שלמדו תורה. אבל come on people... יש גבול. צריך להילחם בצרות אופקים ובחשיבה כל כך אטומה יותר מביהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...