ארבעת המינים ? לא הגזמנו ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארבעת המינים ? לא הגזמנו ?

digitalseeker

Recommended Posts

אחד מהדיונים היותר מפגרים שצצו כאן...

יש פסוק בתורה לגבי ארבעת המינים: "...ולקחתם לכם ביום הראשון פרי עץ הדר, כפֹת תמרים, וענף עץ עָבֹת, וערבי נחל ושמחתם לפני ה' אלהיכם שבעת ימים..." (ספר ויקרא פרק כ"ג פסוק מ').

ביום הראשון - היום הראשון של חג הסוכות.

הסיבה לבדיקות המדוקדקות שעובר האתרוג היא פשוטה - מדובר בפרי מאוד רגיש, שאסור שיהיה סדוק\ פצוע, הוא פגיע למזיקים וכו'...

אתה דואג לקופות שאנשים עושים כאן? כאן עוד מדובר במצווה מהתורה...אני הייתי דואג יותר מקופה שעושים מקמיעות של צדיקים ומהטיסות של ברסלב לאוקראינה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 262
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אחד מהדיונים היותר מפגרים שצצו כאן...

יש פסוק בתורה לגבי ארבעת המינים: "...ולקחתם לכם ביום הראשון פרי עץ הדר, כפֹת תמרים, וענף עץ עָבֹת, וערבי נחל ושמחתם לפני ה' אלהיכם שבעת ימים..." (ספר ויקרא פרק כ"ג פסוק מ').

ביום הראשון - היום הראשון של חג הסוכות.

הסיבה לבדיקות המדוקדקות שעובר האתרוג היא פשוטה - מדובר בפרי מאוד רגיש, שאסור שיהיה סדוק\ פצוע, הוא פגיע למזיקים וכו'...

אתה דואג לקופות שאנשים עושים כאן? כאן עוד מדובר במצווה מהתורה...אני הייתי דואג יותר מקופה שעושים מקמיעות של צדיקים ומהטיסות של ברסלב לאוקראינה...

הרי ברור שלישות שבראה את כל הפאקינג יקום אכפת אם בפרי ההדר שלך יש סדק.

ויותר מזה, ברור לחלוטין שכל השנה הישות הזו רק מחכה ליום בו חבורת אנשים יקחו כל מיני חלקי צמחים וישימו אותם איפשהו.

מספיק להאמין בשטויות, עברו לדת האמיתית:

cropped-ws_flying_spaghetti_monster_1920x1200.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מפריע" זו לא המילה הנכונה פה. הטירוף סביב ארבעת המינים אכן לא משפיע בשום צורה על האדם הלא-דתי (בניגוד לכמה דברים אחרים הקשורים בדת במדינתינו), זה נכון, אבל אני לא רואה שום סיבה שלא לקרוא להתנהגות מטומטמת בשמה גם כשהיא לא משפיעה עלי ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולבצע שלא מועיל בכלום, ולבזבז ים של זמן על המתחים וההגדרות הנכונות עם מליון איתחולים ותיסכולים של mprime זה לא התנהגות מטומטמת?

מי שמך לקבוע מה התנהגות מטומטמת ומה לא? רק כי עבורך זה נראה מופרז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בור ועם הספר אתה רק מחזק את טענתי.

תחביביו/אמונותיו של האחד, אינן עסקו של האחר. אם זה כל כך מפריע לפותח הדיון, הוא מוזמן לפתוח דוכן ארבעת המינים בבני ברק ולהתחיל לעשות את הכסף של החיים שלו.

במקום לנבוח על השיירה, תצטרף אליה ותעשה כסף :cwm40:

עריכה: זה התגובה הראשונה שלי ב"אקטואליה ותרבות" ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובר קולק יכול להכנס תחת הגדרה של תחביב. אתה רוצה להכניס את הדת לשם? לי אין שום בעיה עם זה. לא מכיר תחביבים עבורם מבטלים לי תחבולה ציבורית בימים מסויימים, מכריחים אותי להתחתן/להתגרש בדרך מסויימת וכו׳.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

captaincaveman מאז הקמת המדינה, היא מדינה יהודית דמוקרטית. אם לא מתאים לך הנישואין ברבנות, אדרבה, תנסה לשנות את זה.

יש פסיקה מתמשכת של בית המשפט בשנים האחרונות שתומכת יותר או יותר נכון, מחזקת, את הכושר של נישואין אזרחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד ודעתו שלו. מי קבע? אני קבעתי לעצמי, אתה תקבע לעצמך. זכותי (וזכותו של פותח הדיון) לחשוב שההתנהגות הזו מטומטמת ואף להביע דעה זו, זכותך לחשוב בתגובה שאנחנו טועים ולהביע דעתך זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...