ארבעת המינים ? לא הגזמנו ? - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארבעת המינים ? לא הגזמנו ?

digitalseeker

Recommended Posts

מבחינתם של חלק ניכר מהדתיים, "לחקור" = "לחזור בתשובה" - הרי כל מי שלא מסכים איתם מראש פשוט "לא חקר מספיק".

הכופר הפנאט חזר לסיסמאות ולהכפשות האנטישמיות הקבועות.

עם וידע אין לכופר שמוצאו מן הקוף, מה לעשות. אין לו מושג מה זה.

והנה תזכורת נוספת למה שטענתי כבר בשרשור הזה:

תתכונן היטב, הרחק את הילדים והצטייד באטמי אוזניים,

כי תשובת הכופרים תהיה צרחות אימים, וקללות בלבד!

הכופרים אף פעם לא מפתיעים..תגובותיהם תמיד מסתיימות בקללות וצרחות,

כדרכם של פנאטים בכל אתר ואתר.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 262
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שש מאות אלף עדים, מתן תורה.

הטענה:

האם משה היה מסוגל לרמות את כל העם כשהוא הביא את התורה? ברור שלא. לכן התורה היא אלוהית.

תמצית התשובה:

1. החוליה החלשה. כל שרשרת חזקה כמו החוליה החלשה בשרשרת. יש עוד הרבה חוליות בשרשרת של הולדת התנ"ך והעברתו. רוב העם היו אז אנאלפבתים, וכנראה שלא היה במדבר ניר. זה מביא למסקנה שהתורה נמסרה בעל פה, וכך כל מספר הוסיף משהו משלו.
  2. מי אמר? יכול להיות שהסיפור צמח אלף שנים מאוחר יותר. מי שכתב את הסיפור דאג לבסס אותו על שש מאות אלף עדים מתים.

הפרכה בדרך השלילה:

ישו. לפי אותו הגיון: האם ישו רימה את כל הצופים כשהוא הלך על המים? וכאשר הוא שיכפל את הלחם והיין? ברור שלא. לכן ישו אכן היה בן אלוהים.

תקציר התשובה:

העותק העתיק ביותר של התנ"ך שיש בידנו הוא כתר ארם צובא. הוא בן 800 שנים. עד אליו עברו אלפי שנים ועשרות דורות. במסורת כזו סיפורים תמיד משתנים.

הדת עמדה במבחן הזמן. אם משהו שורד כל כך הרבה זמן - סימן שיש בו משהו נכון.

תמצית התשובה:

בריחה מתחרות: הדת לא עמדה במבחן יותר זמן מתיאוריות אחרות ; היא פשוט התחמקה מלבוא לתחרות ולמבחן.

הפרכה בדרך השלילה:

שרידה - אז מה? גם האמונה באסטרולוגיה שרדה. גם ההינדואיזם. גם הנצרות. גם מכתבי שרשרת שורדים וגם מחלת הכלבת שורדת.

תקציר התשובה:

למחוק מה שלא עומד במבחן. עמידה במבחן פרושה שכל חלק שמפריכים בדת אתה מוחק מהדת. כך העובדה שברור היום שהיקום קיים מיליארדי שנים יגרום למחיקת סיפור הבריאה מהדת או להתיחסות לייבוביצ'יאנית אליו (הדת לא באה למסור מידע לאדם. סיפורי המקרא הם אילוסטרציות לדרישה לקיים את המצוות). כך הדת צריכה לעמוד למבחן המדע יום יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"קול האמת" הוא ללא ספק המאמין המציק והשנוא ביותר בקיום.

מהכינוי שלו עד לפסיק האחרון בהודעה שלו הכל מלא בהתנשאות השמורה רק ל"עם הנבחר" ושלילת האינטילגנציה של כל החילונים (קרי-כופרים)

הולך על פי ההנחה שהסיבה שהם (הלא מאמינים באל היהודי) לא יודעים שהתנ"ך הוא ספר אמת זה בגלל שהם לא חקרו מספיק ולכן גם כמובן לא חקרו את המדע ותוצאותיו ולכן הם מאמינים פנאטים (בניגוד אליו) רק האמונה שלהם מכוונת למקום הלא נכון

הדרישה של "בוא תוכיח לי את כל המדע מאז סבתא של אריסטו" על דפי פורום ועוד על בנאדם שלעולם לא יאמין/יבין שום מילה שתצא לי מהפה היא מגוחכת וחסרת משמעות בדיוק כמו לשמוע את כל הוכחות התורה

בזבוז זמן/אוויר/עצבים/ביטים/אלקטרונים וכו'

2/10 (נקודה על זה שחלק מהמשפטים שלו גרמו לי לגחך ברחמים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"קול האמת" הוא ללא ספק המאמין המציק והשנוא ביותר בקיום.

מהכינוי שלו עד לפסיק האחרון בהודעה שלו הכל מלא בהתנשאות השמורה רק ל"עם הנבחר" ושלילת האינטילגנציה של כל החילונים (קרי-כופרים)

הולך על פי ההנחה שהסיבה שהם (הלא מאמינים באל היהודי) לא יודעים שהתנ"ך הוא ספר אמת זה בגלל שהם לא חקרו מספיק ולכן גם כמובן לא חקרו את המדע ותוצאותיו ולכן הם מאמינים פנאטים (בניגוד אליו) רק האמונה שלהם מכוונת למקום הלא נכון

הדרישה של "בוא תוכיח לי את כל המדע מאז סבתא של אריסטו" על דפי פורום ועוד על בנאדם שלעולם לא יאמין/יבין שום מילה שתצא לי מהפה היא מגוחכת וחסרת משמעות בדיוק כמו לשמוע את כל הוכחות התורה

בזבוז זמן/אוויר/עצבים/ביטים/אלקטרונים וכו'

2/10 (נקודה על זה שחלק מהמשפטים שלו גרמו לי לגחך ברחמים)

דוברי אמת אף פעם לא היו אהובים, ובמיוחד לא על ידי טיפשים ומושחתים.

האמת שנואה על עבדי תרבות השקר, כופרים מופקרים, עצלני מוח, ורשעים זדוניים.

הכופר הפחדן מכליל בטענותיו השקריות את כל החילוניים,

ואת כל המדע מאז ומעולם, על מנת להתחמק ולהימלט מלעמוד במבחן.

זו דרכם של חסרי השכלה, שקרים, קללות, צעקות וצווחות. ותוכן אפס מאופס.

אל תבזבז את זמנך היקר על הכרת האמת,

לך בזבז אותו במועדונים, בסמים, באח הגדול, ובדקירות....

מקומות המפתחים את החשיבה וההשכלה.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת קול האמת....יש רק שאלה אחת שממש מסקרנת אותי הכי הרבה מבין הדברים שציינת.

אמרת שהוכח ששאר הדתות טועות.

אשמח לקישורים להוכחות.

ואשמח גם שהוכחות לא ישענו רק על התנ"ך כן ?

ואשמח גם לדגש לתרבויות שקצת פחות מוכרות לנו ע"ע - לא השמיות.

ואני ממש לא אומר את זה מתוך התנשאות.

אגב. אשמח גם שתעיין בסרטון שפרסמתי מקודם, ותגיב על מה שהמלאך ציין לגבי המזון, הגנטיקה, מה שיקרה למים, לטמפ', לאטמוספרה.

אבל תגובה רצינית ומדעית - לא תגובה של "תוכיח לי", אם תרצה אחרי שתענה אשמח לדאוג לתגובה שתאמת את הדברים ממספר פרופסורים בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוברי אמת אף פעם לא היו אהובים, ובמיוחד לא על ידי טיפשים ומושחתים.

האמת שנואה על עבדי תרבות השקר, כופרים מופקרים, עצלני מוח, ורשעים זדוניים.

הכופר הפחדן מכליל בטענותיו השקריות את כל החילוניים,

ואת כל המדע מאז ומעולם, על מנת להתחמק ולהימלט מלעמוד במבחן.

זו דרכם של חסרי השכלה, שקרים, קללות, צעקות וצווחות. ותוכן אפס מאופס.

אל תבזבז את זמנך היקר על הכרת האמת,

לך בזבז אותו במועדונים, בסמים, באח הגדול, ובדקירות....

מקומות המפתחים את החשיבה וההשכלה.

.

tumblr_n3blmxDqw41twyzr6o2_500.gif

קלישאה מהלכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת קול האמת....יש רק שאלה אחת שממש מסקרנת אותי הכי הרבה מבין הדברים שציינת.

אמרת שהוכח ששאר הדתות טועות.

אשמח לקישורים להוכחות.

ואשמח גם שהוכחות לא ישענו רק על התנ"ך כן ?

ואשמח גם לדגש לתרבויות שקצת פחות מוכרות לנו ע"ע - לא השמיות.

ואני ממש לא אומר את זה מתוך התנשאות.

אגב. אשמח גם שתעיין בסרטון שפרסמתי מקודם, ותגיב על מה שהמלאך ציין לגבי המזון, הגנטיקה, מה שיקרה למים, לטמפ', לאטמוספרה.

אבל תגובה רצינית ומדעית - לא תגובה של "תוכיח לי", אם תרצה אחרי שתענה אשמח לדאוג לתגובה שתאמת את הדברים ממספר פרופסורים בתחום.

הדתות האחרות עצמן מוכיחות שהן שקרים.

האיסלם טוען שמוחמד קיבל את הקוראן מידי מלאך בעל שם עיברי, בהיותו במערה.

סיפור חסר ערך, אין עדים כלל.

הנצרות נכתבה במפורש בידי בני אדם, השליחים למיניהם.

יש להם כמה גרסאות של הברית החדשה.

כך שאין לה שום ערך דתי אמיתי. סתם סיפורים.

רק לעם היהודי יש תורה שניתנה בפני מיליוני עדים,

וגם מתחריה הגדולים, הנצרות והאיסלם, לא מעיזים לערער על עדות זו.

ואף תולים את קיומם בתורה, אם כממשיכים ואם כמעתיקים.

התרבויות האחרות הן אליליות לחלוטין, כך שהשקר שלהן מובהק.

מי שעובד פסלים או בני אדם הוא באמת מחוץ לתחום.

אני לא צופה בסרטונים, אם יש לך נקודות חשובות ציין אותן.

ובכל מקרה, לא אביא הוכחות לנכונות אירועים בתורה מבלי שתוכיח לי שאתה בעצמך עומד בדרישתך כלפי.

יש לי ניסיון עשיר עם כופרים, ואני מכיר את כל שיטותיהם.

אני מזמן לא נופל ללופ האינסופי הזה של להוכיח משהו לכופר.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להזכירך, גם משה עלה להר סיני, בילה שם 40 יום, וחזר עם לוחות הברית. בלי עדים ובלי כלום, בדיוק כמו מוחמד.

קצת פירוטכניקה של ברקים ורעמים, ולזה אתה קורא "תורה שניתנה בפני מיליוני עדים"?

אין לך מושג על מה אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם ANIMOR

בעצם ההוכחה שלך שהאיסלם היא דת שקרית היא כי לא היו עדים ? ומי היה עד למעלה בהר עם משה ?

ולגבי הדתות האחרות - פסלת אותם כי יש להם פסל שמסמל את בודהה ? יש כאלה שהולכים לקברי צדיקים.

עכשיו לגבי מה שאמרת שהתורה ניתנה בפני מליוני עדים -

הטענה:

האם משה היה מסוגל לרמות את כל העם כשהוא הביא את התורה? ברור שלא. לכן התורה היא אלוהית.

תמצית התשובה:

1. החוליה החלשה. כל שרשרת חזקה כמו החוליה החלשה בשרשרת. יש עוד הרבה חוליות בשרשרת של הולדת התנ"ך והעברתו. רוב העם היו אז אנאלפבתים, וכנראה שלא היה במדבר ניר. זה מביא למסקנה שהתורה נמסרה בעל פה, וכך כל מספר הוסיף משהו משלו.
  2. מי אמר? יכול להיות שהסיפור צמח אלף שנים מאוחר יותר. מי שכתב את הסיפור דאג לבסס אותו על שש מאות אלף עדים מתים.

הפרכה בדרך השלילה:

ישו. לפי אותו הגיון: האם ישו רימה את כל הצופים כשהוא הלך על המים? וכאשר הוא שיכפל את הלחם והיין? ברור שלא. לכן ישו אכן היה בן אלוהים.

תקציר התשובה:

העותק העתיק ביותר של התנ"ך שיש בידנו הוא כתר ארם צובא. הוא בן 800 שנים. עד אליו עברו אלפי שנים ועשרות דורות. במסורת כזו סיפורים תמיד משתנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מקום לאמונה באלוהים כזה או אחר, ואין לי ממש מושג אם יש משהוא אחריי שמתים או שפשוט חדלים להתקיים לחלוטין.(קצת גאוותני לחשוב שנחייה לנצח בחיים שאחריי).

ואפשר גם להאמין בתנ"ך אבל אני מסכים שלהאמין בתנ"ך כ"פשט" זה מתאים יותר לילדים. אפשר להאמין בתנ"ך בדרש וסוד. לא שאני מבין גדול מה זה אומר אבל נראה לי שזה אומר לא להאמין בתנ"ך כפשוטו כמשמעו.

בכל מקרה, אני מעדיף דתיים הזויים על פני שמאלנים "חילונים"(תגידו שאתם אתיאיסטים אתם צריכים לבחור לחילונים פתאום).

יותר מפריע לי אנשים שמאמינים במדע מאשר שמאמינים בתנ"ך. כי במדע אין מה להאמין והמדע לא יכול להוכיח הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SERAGON - למען האמת שהמדע לא ניסה לשלול את קיומו של אלוהים. גם לא את קיומו של התנ"ך.

המדע לא פוסל ולא מאמת שיש אלוהים, ייתכן שמה שהטבע, המערכת האקולוגית שקיימת, החוקים הקיימים בטבע זה הוא ה"אלוהים".

ייתכן שאלוהים אחראי על המפץ הגדול, ייתכן שאלוהים הוא הצופה במונח "צופה" של תורת הקוואנטום ובגללו הצפייה שלו הכל נמצא במקום שהוא נמצא.

בכל אופן, הטענה שיש אלוהים כי יישות כלשהי הייתה חייבת ליצור הכל זו טענה שמחייבת שמישהו/משהו היה אמור ליצור את אלוהים.

אם הוא נוצר לבד - אז גם תיאוריית המפץ הגדול לא צריכה הוכחה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטענה:

תמצית התשובה:

הפרכה בדרך השלילה:

פרט למה שכבר נאמר, על ידך, אנימור ואחרים, יש עוד נקודה חשובה: כל האמונות הדתיות שמתבססות על סיפורי ניסים והתגלויות אלוהיות שקרו כביכול בפני עדים (שכאמור, אינן ייחודיים ליהדות כלל וכלל), מתבססות על אקסיומה של "זכרון דורות" - "אמנם אני לא הייתי שם, אבל סב-סב-סב-סב-סב-סב סבי היה, ואם היה מדובר בשקר הייתי שומע זאת דרך המשפחה". את האקסיומה הזו קל מאוד לבחון: ניקח ארוע שאינו מהעבר העתיק, נניח מלחמת העולם הראשונה. אם מוצא משפחתכם מאירופה, הרי שאבי- או סב-סבכם היה עד למלחמה, הושפע ממנה, וייתכן שאף לקח בה חלק. האם ידוע לכם משהו על אותה מלחמה דרך הקו המשפחתי? משהו קטן אפילו? הרשו לי להמר שלא. אמנם מדובר בארוע שקרה ללא ספק (לא רק על פי עדויות כתובות, אלא צילומים, , ואף ראיות מוחשיות שהשתמרו), אבל אם פרט כלשהו בתאור המקובל כיום שגוי, הרי שאתם לא תדעו על כך דבר גם אם סב-סבכם היה מעורב אישית וידע את האמת לאשורה... וזה ארוע שקרה לפני 100 שנים, לא אלפי שנים.

ראיה בלתי-צפויה לכך אפשר למצוא בתנ"ך עצמו - ככל שהארועים המתוארים מתקרבים כרונולוגית לתקופה בה התנ"ך נערך ונחתם (וככל שמצטברות ראיות אחרות למהלך הדברים מלבד סיפורי התנ"ך), שכיחות ההתגלויות האלוהיות בהם ו"עוצמתן", כמו גם כמות התאורים הסותרים את המציאות המוכרת לנו, יורדת פלאים: אם בתקופה המתוארת בחומשי התורה מסופר על ניסים גדולים ובומבסטיים ועל בני אדם שחיו 900 שנה והכניסו את נשותיהם להריון בגיל 500, הרי שבספרים מאוחרים יותר מתוארות רק התגלויות בפני יחידי סגולה לצד תאורים של מאורעות אנושיים הנשמעים סבירים גם לקורא העכשיוי, עד שבאחד הספרים האחרונים כרונולוגית, הוא מגילת אסתר, כל אזכור מפורש לאלוהים או להתערבותו במהלך הארועים נעדר כליל. כנראה שגם סופרי התנ"ך היו מודעים לכך שקל יותר ליצור ניסים כשאין מי שיכחיש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...