האם ה-PC מת? - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ה-PC מת?

RayZ

Recommended Posts

עם כוח העיבוד הזמין היום אפשר באמצעות וירטואליזציה להריץ על כל מכשיר חכם דיו גם מתקופת האחים לומייר.

תנסה להריץ משחק על WIN דרך בוטקמפ, בהשוואה לפרללס...?

תודיע לי כמה FPS קיבלת מכל ניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
בתוכנות שאמורות לרוץ על חומרה של אטארי ומחשבי 286, ממש לא מעניין אותי ה-FPS.

אבל יש עדיין תוכנות ישנות שאנשים זקוקים להן, לדוגמה: פריהנד עדיין רצה על WIN.

במק עם מערכת ML אתה יכול לשכוח מזה, ועוד תוכנות מתקופת סיסטם 9 ישנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחומרה של היום יש תמיכה בוירטואליזציה עם ביצועים הרבה יותר טובים ממה שהיו בעבר.

סביר להניח שבעתיד יהיו עוד שיפורי חומרה לוירטואליזציה.

התחום הגראפי עובר גם הוא תהליך וירטואליזציה(VIRTU לדוגמה מקדם את העניין).

במחשבים בעלי אותה ארכיטקטורת מעבד(X86), הביצועים תחת וירטואליזציה אינם נפגעים משמעותית.

לא כל כך מופרך להאמין שמשחקים ירוצו בוירטואליזציה מלאה עם ביצועים מעולים בעתיד הלא רחוק.

אולי לא על כל חומרה, אבל על וודאי שכן.

אפשר להפוך את מערכת ההפעלה לפחות ופחות רלוונטית למשחקים עם הזמן.

וכשזה יקרה מה ההבדל בין לגירסת עם פוקוס על סביבת הפעלה פשוטה למשחקים?

אני אגיד לכם מה ההבדל, בלינוקס יהיה אפשר לעשות הרבה יותר אם רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח לצורך הדיון למצב שבו לוירטואליזציה יש תקורה בגודל 0.

המכונה הוירטואלית עדיין רצה עם מערכת הפעלה אמיתית מעל מעל חומרה וירטואלית, שבתורה רצה מעל חומרה אמיתית.

החוליה החלשה בתהליך היא עכשיו המכונה הוירטואלית והיכולות שהיא חושפת למערכת ההפעלה שהיא מכילה.

מערכת ההפעלה המארחת עדיין צריכה לתמוך בחומרה, ולהכיל לפחות את הפונציונאליות המינימאלית שדורשת המכונה הוירטואלית, שבתורה צריכה להכיר את היכולות שהמערכת המארחת יכולה לחשוף, ואת היכולות שהמכונה האורחת יודעת לנצל.

באיזשהו מקום זה קצת דומה למה שעושה הxbox one, אלא ששם המטרה היא להפריד לגמרי עבודה על שונים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ולינוקס זה לא קסם, זו בסה"כ מערכת הפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולינוקס זה לא קסם, זו בסה"כ מערכת הפעלה

כן אבל אפשר ליצור גרסת פשוטה עם אינטרפייס שמיועדת בעיקר להפעלת משחקים.

מהבחינה הזאת נוחות ההפעלה בין הקונסולות והPC יכולות להיות כמעט זהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש עדיין תוכנות ישנות שאנשים זקוקים להן, לדוגמה: פריהנד עדיין רצה על WIN.

במק עם מערכת ML אתה יכול לשכוח מזה, ועוד תוכנות מתקופת סיסטם 9 ישנות...

יש אמולטורים כמו sheepshaver ו-basilisk, אבל בכל מקרה לא באתי הנה ללמד סנגוריה על , באתי רק להראות שתוכנות מיושנות יכולות לרוץ על מרבית הפלטפורמות היום, ואין יחודייות לווינדוס במקרה הזה.

חוץ מזה, האין מערכות NT מפעילות אמולטור מובנה כלשהו להרצת תכניות דוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל אפשר Art

אפשר לייצר מכוניות שכולן יעבדו עם אותו מנוע ואותם חלקים... החלום שאתה מתאר ישן מאד. הרי ניסו את זה בהצלחה חלקית עם פלטפורמה שלמה שקוראים לה ג'אווה שסיסמתה היתה Compile once run everywhere ובכל זאת, לא הגענו לשם.

היו מי שחלמו על זה עוד לפני ג'אווה, והמציאו שפה מיוחדת לכתיבה של מערכות הפעלה וכך לחסוך את הטירחה לכתוב וללמוד אסמבלי של כל חומרה... ככה המציאו את יוניקס, מערכת הפעלה שיכולה הפלא ופלא לעבוד על המוו סוגי .. אפשר לומר שהמטרה כמעט הושלמה אלמלא ווינדוז שעדיין תקועה לנו בגרון :-)

הרעיונות והחלומות של איחוד טכנולוגיות למשהו אחד עתיקים כימי המיחשוב. בפועל שיקולים מסחריים, טכניים, אגו, תחרות וכו' מונעים את זה.

הדרך להגיע לאיחוד כלשהו, ליכולת לשיתוף כלשהו (למשל לפתוח קבצים מסויימים, לראות אתרים וכו') היא לא ע"י יצירת משהו אחיד לכולם אלא ע"י סטנדרטיזציה. אם בקוד מקור, אם בHTML ואם בפורמט קבצים פתוח (המימוש לא חייב להיות פתוח)

כל מי שהוא מונופול, לא רוצה סטנדרטים שמאלצים אותו להיות תואם למשהו שאיננו בשליטתו, ותמיד ימשוך לכל מיני המצאות על מנת לשבור סטנדרטיזציה, ולא חסרות דוגמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אמולטורים כמו sheepshaver ו-basilisk, אבל בכל מקרה לא באתי הנה ללמד סנגוריה על אפל, באתי רק להראות שתוכנות מיושנות יכולות לרוץ על מרבית הפלטפורמות היום, ואין יחודייות לווינדוס במקרה הזה.

חוץ מזה, האין מערכות NT מפעילות אמולטור מובנה כלשהו להרצת תכניות דוס?

לחלונות XP ומעלה (מערכות מבוססות NT), אין אמולטור מובנה. רק מצבי התאימות השונים.

על מנת להריץ תוכנות ומשחקי דוס בחלונות XP ומעלה ובמיוחד במחשבים עם מעבדי 64 ביט, אפשר להוריד את Dosbox.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה חשבתי שטאבלט יכול להוות תחליף טוב לעיתון בשירותים, אבל אני מפחד להניח אותו על הברכיים כשאני מנגב...

חחח, אתה צריך לקנות את ה-Z של , לפחות יהיה חסין מים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לפטופים וניסיתי וטאבלטים..

עם כל הכבוד עדיין לא מחליף PC!

הייתי אולי רוצה לרכוש כי זה באמת נחמד כל הקטע שאפשר לזוז בבית והמשחקים נחמדים.

אבל בכל הקטע של גרפיקה ונוחות לא מחליף מקלדת ועכבר במשחקים גוף ראשון\שלישי ואסטרטגיה.

כל הקטע של הטאבלט\סמארטפון המשחקים שם נחמדים וממכרים אבל זה נחמד באוטובוס או בתורים וכשמשעמם מחוץ לבית.. לא יצא לי עוד לשחק

במשחקים האלה כשהייתי בבית ולוותר על הPC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לפטופים וניסיתי וטאבלטים..

עם כל הכבוד עדיין לא מחליף PC!

הייתי אולי רוצה לרכוש כי זה באמת נחמד כל הקטע שאפשר לזוז בבית והמשחקים נחמדים.

אבל בכל הקטע של גרפיקה ונוחות לא מחליף מקלדת ועכבר במשחקים גוף ראשון\שלישי ואסטרטגיה.

כל הקטע של הטאבלט\סמארטפון המשחקים שם נחמדים וממכרים אבל זה נחמד באוטובוס או בתורים וכשמשעמם מחוץ לבית.. לא יצא לי עוד לשחק

במשחקים האלה כשהייתי בבית ולוותר על הPC.

אל תקנה . במיוחד שזה כבר "מיושן" ויוצא אחד חדש בXbox one

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...