האם ה-PC מת? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ה-PC מת?

RayZ

Recommended Posts

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אישית חושב שכל עוד יש את desura, steam, uplay, ומנייהם המחשב עוד רחוק מלמות.

ולא רק זה, היכולות של המחשב הרבה יותר גבוהות, יש משחקים שאפשר לשחק רק במחשב עקב מספר המקשים המוגבל בקונסולות.

ונגיד שלחברות לא אכפת מזה, וכנראה שבאמת לא, הן לא ירצו לפספס שוק כזה ענק של אנשים בשביל לעשות פורט פשוט מקונסולה למשחק.

אז כן יהיו משחקים אקסלוסיבים פה ויש אבל זה אף פעם לא היה רציני מדיי (למרות שחלקם שווים את מחיר הקונסולה כמוfinal fantasy, metal gear solid, zelda).

בסופו של דבר פורט למחשב זה עבודה לא יותר מדיי רצינית ואף חברה לא תקריב את המליונים שהם יכולים לעשות ממחירת סיריילים ובלי שום מוצר פיזי בכלל.

אז אין מה לדאוג המחשב חיי ולפי הXBOX החדש הוא עדיין יריץ משחקים בקלות יתרה גם ברזולוציות גבוהות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא - מה זה pc ? האם הגאלקסי s4 שאפשר לחבר אותו לכל מסך אם זה בעזרת כבל או wifi הוא מחשב? אפשר לחבר לסמארטפונים היום מקלדת ועכבר ומסך , להתקין מערכת הפעלה יותר מתקדמת מאנדרואיד , והופ , יש לכם מחשב לכל דבר בקופסא קטנטנה... כבר היום יש אנשים שכמעט שלא נוגעים במחשב במהלך היום ומשתמשים רק בסמארטפון , במיוחד שאפשר לחבר אותו בקלות למסך הגדול בסלון. אני יכול היום , לא עוד 10 שנים , להפסיק להשתמש במחשב הגדול שלי בשביל שימושים של צריכה (אני לא רוצה , כי עדיין יש משחקים מאד נחמדים במחשב) , ולשדר למסך שלי בעזרת wifi את הצג של הטלפון שלי , ובצורה הזאת לשחק במשחקים על צג של 40 אינץ , או לצפות בסרט fhd . הדבר היחיד שלא נוח לעשות בטלפון (כמו שהוא , בלי חיבור כל מיני תוספות כמו מקלדת ועכבר) , זה יצירה של תכנים , וליצירה לא יהיה תחליף למחשב , אבל סביר להניח שהוא יקטן , וכבר היום אפשר לקנות מחשבים עוצמתיים שיותר קטנים כמו Falcon Northwest Tiki או סתם מחשבים בתצורה של mini itx . אז סביר להניח שהמחשבים יקטנו אפילו עוד יותר במהלך השנים הקרובות , וסיכוי טוב שהמחשב הבא שלי יהיה mini itx , או משהו קטן יותר. יש גם צורך למחשבים סטנדרטים עם מקלדת ועכבר בשביל כתיבה של טקסטים , שכרגע קשה לראות משהו שיחליף את המחשב הנייד בשביל סטודנטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נוסיף את ה"מחשב שלי" למשוואה,

אני אישית לא חושב שהPC ימות בקרוב.

לאחרונה קניתי:

Itx case

Asus ItxH77

i5-3570T (ivy)

8GB ram

4TB

ועוד אוסיף השנה

AMD 7850 2GB LP

SSD 250

bluray RW

והכל מחובר לטלוויזיה HD, בעז"ה ל4K

אז האם זו קונסולה או מחשב?

האם PS4 או XBOX יותר מהירים?

לדעתי המחשבים יקטנו, והקונסולות יעלמו מהשוק לשם תצרוכת ענן כמו GRID

בקונסולות החדשות אין Displayport

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרות של מחשב/ קונסולה וכו' מאוד מטושטשות.

בעבר קונסולה הייתה מחשב ייעודי למשחקים, עם פחות יכולות כלליות. ה xbox one, לדוגמא, מאוד מרחיב את ההגדרה.

מחשב אישי הוגדר כמכונה לחישובים כלליים, עם אפשרות הרחבה של היכולות באמצעות תוכנה, עם תוספת משתמעת שהמשתמש יכול לכתוב את התוכנה בעצמו.

היום טלפונים סלולאריים, קונסולות ומחשבים אישיים כולם מאפשרים את הרחבת היכולות באמצעות תוכנה, (ואפילו מריצים מערכות הפעלה general purpose..).

הדבר היחיד שחסר לקונסולות ולסלולאריים זו סביבת פיתוח שרצה ע"ג החומרה שלהם (למרות שיש gcc שיכול לרוץ על אייפון ואנדרואיד, למשל, או ubuntu עבור 3, ההסתייגות היא שאלו האקים לא רישמיים), וזהו, כל היכולות של פיסי קלאסי יהיו קיימות עבור כל form factor.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא מבין איך אפשר להשוות קונסולה לPC. הקונסולות נעולות אין לכם את החופש של הPC. תנסו לדוגמא להריץ קוד שלא מאושר על ידי על הPS3. אני לא יודע מה עם האקסבוקס אבל לא שמעתי שהוא עושה פלאים.

אני כן יודע קצת על האקסבוקס החדש:

Orwellian360.jpg

כל הPC מת הזה סתם תעמולה של מייקרוסופט כדי לקבל עוד מידע עליכם.

אגב, אם המחשב שלי מחובר לטלוויזיה, אפשר לקרוא לה SMART-TV?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא מת וגם לא ימות בקרוב בשל העובדה הפשוטה שאמצעי השליטה שלו ללא תחליף בינתיים. יוצרי תוכן ומפתחים ותוכנות כבדות צריכות את כוח המחשוב שלו וזו "נישה" דיי גדולה. כן נראה התייקרות שכן הוא בפירוש יהיה מוצר פחות המוני.

מחשוב ענן? לא יודע. אני קצת סקפטי שהוא יגיע לחוויית שימוש של מחשב מקומי אבל זה תרחיש שאי אפשר לפסול.

אני באופן אישי חושב שענן הוא לא רעיון רע ולעיתים קרובות כלכלי יותר. היו הרבה תוכנות שקניתי שהיקף השימוש לא הצדיק את מחירן וברישוי זמני הייתי משלם פחות.

ישראלים במנטליות קונים דירות ולא שוכרים ובאופן דומה יעדיפו לקנות (כל עוד זה בר השוואה כלכלית) מחשב מאשר לשלם חודשית למוצר בענן.

בסופו של דבר, אני אמנם משתמש כבד בסמארטפון ומחבב אבל אין תחרות לפרודוקטיביות על מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו משהו קצת הזוי:

העלתי סקר בגיימפרו PS4 VS XBOX ONE והאופציה השלישית היא PC.

עד אתמול הצביעו 200 אנשים והתוצאות היו שה-PS4 מובילה בהפרש של 30 קולות מהאקסבוקס ומה-PC.

היום בבוקר, פתאום יש 280 הצבעות וכל ההצבעות האחרונות היו לאקסבוקס, שמובילה עכשיו בהפרש ניכר.

או שזה פאנבוי של מיקרוסופט ששינה את ה-IP כל הצבעה מחדש או שזה מחזיר אותנו לקונספירציה שדיבר עליה Art Tatum

(אין לי יכולת לבדוק IP של המצביעים, זה רק בגרסת הפרו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הPC יכול לעשות הרבה דברים ששום מוצר אחר לא יכול לעשות ולכן הוא מוצר גלובלי שמתאים לכולם ולא מוצר נישה

מוגבל ובזה הכוח הגדול של הPC ולכן הוא לא יעלם כי אתו יעלמו 50% מיצרני המחשבים והתכנה ולזה החברות

לא יתנו יד וזה הכוח של הPC

ובקשר ללינוקס הבעיה שלו שיש הרבה ממשקים שונים ומערכות שנות על יש ממש בלבול ואין אחידות כמו WIN

וזה מה שגורם לו להפסיק בקרב ולא ינציח את הWIN שהוא גורם לPC להיות גלובלי וזהה אצל כולם ולא מישנה

מה הPC שלך וזה כוח שאין לאחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלינוקס לא קשור לדיון כי הוא לא מערכת הפעלה לגיימינג.

לדעתי ה-PC בהחלט לא מת אבל יש מספיק גורמים שמנסים ורוצים להרוג אותו, והמניעים ברורים.

יש גם את ענין של נתוני המכירות השנויים במחלוקת:

כשאתרי דאטה למכירות עותקים של משחקים (כדוגמת vgchartz) לא לוקחות בחשבון את העותקים הדיגיטלים, יש פה בעיה גדולה והתעלמות מוחלטת מהמהפיכה הדיגיטלית, אחד ממנועי הצמיחה הגדולים של מכירת משחקים. Steam ושאר המפיצות הדיגיטליות מהוות נתח משמעותי היום ממכירת משחקי PC, אבל נוח לכולם להתעלם מהמספרים של וואלב, כמו שלה לפעמים נוח מטעמים חשבונאיים, לא לחשוף את כל המספרים.

הנה דוגמא מיני רבות: המשחק FAR CRY 3 על פי vgchartz מכר בכל העולם לכל הפלטפורמות 4.85 מיליון יחידות, מתוכם מעל 2.4 מיליון לקונסולות ולפיסי- חצי מיליון עותקים בלבד. (נכון ליום 18.5.2013)

בתאריך 16/5 יוביסופט דיווחה על תוצאות כספיות וחשפה כי 3 מכר מעל 6 מיליון עותקים.

עכשיו תגידו לי איפה מסתתרים מעל למיליון עותקים?

(רמז: בדיגיטל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...