האם ה-PC מת? - עמוד 13 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ה-PC מת?

RayZ

Recommended Posts

בעוד 10 שנים יהיו מסכים ברזולוציית עם קצב רענון של 120HZ, וחומרה עם ביצועים אסטרונומיים יחסית להיום. עד שיסיימו לבנות את כל התשתיות יצטרכו לזרוק הכל ולבנות מההתחלה. אולי גיימינג יהיה פתרון טוב לחלק מהאנשים, אבל החסרונות הברורים שלו לעומת מחשבים אישיים לא יעלמו לשום מקום.

כבר היום יש כונני אישיים שמשלבים את היתרונות של שתי הגישות - מצד אחד המידע נשמר אצלך, ואתה לא תלוי בשגעונות של תאגיד כלשהו, ומצד שני הוא נגיש מכל מקום. שוב, אני לא אומר שזה הפתרון האידאלי לכל המשתמשים, אבל אני בטוח שגישת המחשוב האישי תציע פתרונות לא פחות טובים מהמחשוב הריכוזי.

כששיגעון הטאבלטים והסמארטפונים יעבור - החדירה המהירה שלהם תסתיים והם יציעו ביצועים מספיקים כדי לא לשדרג אותם כל שנה-שנתיים, אני מאמין שהרבה אנשים יעדיפו יחידת עיבוד מרכזית אישית שמחברת את כל המכשירים שלהם בלי צורך בתאגיד - וזה כמובן יהיה המחשב האישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני גם לא מבין איזה אינטרס יש לחברות המשחקים להעביר את בעיית העיבוד לידיהן. אמנם זה פוגע בפיראטיות אנושות, ומגדיל הכנסות ממשחקים, אבל מפיל עליהן בנוסף עול כלכלי של חוות שרתים יקרות ורבות, אחריות לכל תלונות של הלקוחות, ואפילו תופעות כמו ניצול לא חוקי של כוח העיבוד שלהן- אנשים ידעו להחזות למי שיש לו מסך בכדי לנצל בחינם כוח עיבוד נוסף בעבור כריית ביטקויין למשל. רעיון תיאורטי שיכול להתפתח בסיטואציה כזו, ואז יהיה על החברות למצוא כל מיני שיטות להגביל את הלקוחות ולמנוע ניצול לרעה, מה שעולה כסף ולעיתים קרובות בעל השלכות מרגיזות על הלקוחות- שבתורם יתמרמרו עוד יותר מהשירות.

כל-כך הרבה אחריות והשקעה כספית רק עבור היקף מכירות רחב יותר- בלתי משתלם בעליל בעיני. אך ימים יגידו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שיש שליטה מוחלטת מרחוק, הרבה יותר קל לספק את המשחק בתור שירות, ואז לספקיות יש תזרים מזומנים קבוע.

תזרים קבוע בד"כ מתרגם להרבה מאוד כסף בטווח הארוך.

זו הסיבה שמיקרוסופט דוחפת לכיוון הזה כבר הרבה מאוד שנים, ואדובי עברה אליו באופן גורף לאחרונה.

לגבי פוטנציאל כאב ראש לעומת כמות כסף - די קל לחשב את זה, אם יש את הנתונים.

ד"א, גם הוא שירות ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שיגבו דמי שימוש חודשיים \ שנתיים תמורת אספקת כח המחשוב הזה.

לגיימרים רציניים שווה לשלם נגיד 10$ לחודש והם לא יצטרכו לשדרג את המחשב שלהם ולקנות כרטיס מסך חדש כל שנה וחצי ומאידך לקבל משחקיות מושלמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי פה את כל הדיון מהתחלה עד הסוף אז סורי אם פספסתי משהו..

אני חושב שבגדול היתרונות של ה- זה המחיר הזול בשביל כוח עיבוד חזק (יחסית לנייד) הקירור שהם מספקים ושהם נוחים יותר לישיבה ממושכת לעבודה.

ביום שייעלמו היתרונות האלה ה- ייעלם, גם אם יש יתרונות אחרים השוק כבר יהפוך ללא כדאי .

המחיר למחשב נייד בהחלט יכול לרדת בשנים הקרובות הקירור גם יכול להשתפר וכל נייד יכול להפוך לנייח (כמעט) אם רק מוסיפים לו מקלדת ועכבר רגילים.

אבל ההגדרה של מורכבת, וכנראה נמצא בשנים הקרובות איזשהו כלי "כלאים" שיש בו שילוב של מסך ומקלדת עם כוח עיבוד חלש שמשתמשים בצורה אלחוטית בעמדה נייחת שהיא זו שעושה את העיבוד המרכזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שיש שליטה מוחלטת מרחוק, הרבה יותר קל לספק את המשחק בתור שירות, ואז לספקיות יש תזרים מזומנים קבוע.

תזרים קבוע בד"כ מתרגם להרבה מאוד כסף בטווח הארוך.

זו הסיבה שמיקרוסופט דוחפת לכיוון הזה כבר הרבה מאוד שנים, ואדובי עברה אליו באופן גורף לאחרונה.

לגבי פוטנציאל כאב ראש לעומת כמות כסף - די קל לחשב את זה, אם יש את הנתונים.

ד"א, גם הוא שירות ..

זאת גם הסיבה שכעת אדובי סופגת ביקורת קשה מקהילת המקצוענים בתחום.

מעבר לזה, מעצבים רבים וגם צלמים מאיימים לחפש חלופות לחבילה.

לא נראה לי שאדובי תרשה לעצמה נטישה של קהל היעד המקצועי שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חלק מהחישוב - מניחים מעבר של אחוז מסויים של הלקוחות למתחרים, מבררים מה סוג הלקוחות שיעברו (יש לקוחות שלתמוך בהם יותר יקר מלשמר אותם),

מהוונים את הרווח הפוטנציאלי (כולל העלאות המחיר והשירותים הנוספים שיגיע בהמשך), וזהו, יש מודל.

אני בספק אם לא ישבו כמה אנשי כספים ושיווק במשך כמה חודשים כדי לבנות מודלים כדי לחשב את הנקודה בה זה כדאי.

-- בפועל אדובי היא מונופול בתחום של , כמו שמיקרוסופט היא מונופול בתחום של עיבוד תמלילים. היא יכולה לעשות הרבה מאוד דברים מסריחים במשך הרבה מאוד זמן, וללקוחות לא תהיה אלטרנטיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לא מבין איזה אינטרס יש לחברות המשחקים להעביר את בעיית העיבוד לידיהן. אמנם זה פוגע בפיראטיות אנושות, ומגדיל הכנסות ממשחקים, אבל מפיל עליהן בנוסף עול כלכלי של חוות שרתים יקרות ורבות, אחריות לכל תלונות של הלקוחות, ואפילו תופעות כמו ניצול לא חוקי של כוח העיבוד שלהן- אנשים ידעו להחזות למי שיש לו מסך בכדי לנצל בחינם כוח עיבוד נוסף בעבור כריית ביטקויין למשל. רעיון תיאורטי שיכול להתפתח בסיטואציה כזו, ואז יהיה על החברות למצוא כל מיני שיטות להגביל את הלקוחות ולמנוע ניצול לרעה, מה שעולה כסף ולעיתים קרובות בעל השלכות מרגיזות על הלקוחות- שבתורם יתמרמרו עוד יותר מהשירות.

כל-כך הרבה אחריות והשקעה כספית רק עבור היקף מכירות רחב יותר- בלתי משתלם בעליל בעיני. אך ימים יגידו...

זה לא כל כך פשוט לנצל את העננים שמוקמים היום

נותנים לך כוח חישוב למטרות ספציפיות ,ויש הגנות חזקות

מי שרוצה לכרות ביטקון ,עם כוח מיחשוב גדול ויש לו ידע רחב בזה

יכול לעשות את זה עם ווירוס למחשבים אישית ,שיתן לו כוח מיחשוב של עשרות מחשבים ואולי יותר בלי הרבה הגנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-PC לא מת וכנראה יהיה רק בעליה.

לפי הדור הבא של הקונסולות מיקרוסופט התחילה עם רגל שמאל עם ה-XBOX ONE בכנס שלה ואחר כך גם נכנסה בקיר עם ההודעות הנוספות שהוציאה, כך שהמחשב והפלייסטיישן 4 יהנו מנתח השוק שלה.

http://angryjoeshow.com/2013/05/xbox-one-reveal-angry-rant/

http://angryjoeshow.com/2013/06/xbox-one-angry-rant-pt-2/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הXBOX ONE הולכת לעלות 500$ בהשקה ,שזה סכום מטורף לקונסולה

לא חושב שהמצב בPS4 יהיה שונה בהרבה

הWIIU לא בדיוק מיתחרה בPC ,כי המישחקים הבולטים בה כמו מאריו וזלדה שונים מאוד מהמישחקים הגדולים בPC

ככה שאני חושב שהPC הולך להנות מאוד בתקופה הקרובה

ובמיוחד שחומרת הPS4 והXBOX ONE מאוד דומות לPC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם ימות גם רוב השוק ילכו חברת אנטל ועוד יסגרו מפעלים יהלמו חלקית כי הם גדולים וחזקים

ייקחו אתם בדרך חברות יותר קטנות חברות חומרה ותוכנה שוק המחשבים יפול לפחות ב 60% ואפילו יותר

הרבה הרבה עבדים בעולם יפטרו חניות וחניות מחשבים ברשת יסגרו

ממש בלגן אני לא רואה ולא רוצה שיקרה מצב כזה הזויי ולא הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל נלחמת עכשו על מעבדים לסמארטפונים - למה ?

מיקרוסופט הוציאו windows phone - למה ?

הם לא רוצים להישאר מאחור אם ה , בדיוק כי הם לא רוצים שהוא ייגמר ביחד איתם

אני רק מקווה שתמיד יהיה למי שרוצה אם כל היתרונות שלו שיש היום (ואחרים אם יהיו בעתיד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שההגדרה שלך נכונה 11010010110.

יש שווקים גדולים שבהם אפשר להרוויח, והם גם רוצות לקחת חלק באותם שווקים.

אם הם לא יעשו זאת הם יקרסו כלכלית?

מאיפה זה הגיע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...