האם ה-PC מת? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ה-PC מת?

RayZ

Recommended Posts

סבבה אבל זה לא תפקידם של תוכנות לדבר עם החומרה.

זו תפקידה של מערכת ההפעלה.

נכון ובשביל זה מערכת ההפעלה (windows) נותנת directX)API) לניצול החומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וודאי שהדברים האלו קיימים במידה כזאת או אחרת.

זה הכיוון בו התחום תמיד שאף(ואפילו היה חייב) ללכת.

אבל מערכות ההפעלה והתוכנה נמצאים רגל אחת בעבר, רגל אחת בהווה, ורגל נוספת באחוריים.

השאיפה שלי להגיע למצב בו כל תוכנה(שאינה חלק בסיסי ממערכת ההפעלה) או משחק יוכלו לרוץ על כל מערכות ההפעלה, באותה מידה שקובץ יכול לעשות זאת, או ישום JAVA.

התוכנות יהיו בנויות מאיברים להם פונקציה, שיודעים לעבוד בינם לבין עצמם כישות עצמאית, על כל מערכת מארחת.

ומערכות הפעלה יבנו לספק ממשק עבודה לאותם תוכנות שנוצרו תחת הקונספט החדש, שמבוסס על שפה המתארת פונקציות לוגיות מוסכמות מראש, ולא על עבודה מול ספריות קיימות היחודיות למערכת הפעלה ספציפית.

כדי ליצור כזה דבר צריכים תהליך בו מפתחי תוכנה מכל התחומים יגדירו מהם התנאים בהם תוכנה תוכל להתקים באופן עצמאי ולתקשר באותה יעילות עם מערכות שונות שהותאמו לתמוך בממשק ה"אירוח" החדש.

ליצור הפרדה מוחלטת לא רק בין חומרה לתוכנה, אלה גם בין תוכנה למערכת הפעלה.

או במילים אחרות ליצור שפה גבוהה יותר בה התוכנה והמערכות הפעלה ידעו לדבר בינלאומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין להם.

אבל אם למשל קהילת הלינוקס, שכוללת מספר רב של מפתחים, יפתחו מודל עובד שאפשר להטמיע בקלות במערכות אחרות.

מפתחים אולי יעדיפו לפתח בעזרת המודל הזה.

התעצמות יכולות החומרה, והטמעת יכולות וירטואליזציה, הופכות את הדבר ליותר ויותר אפשרי בכל יום שעובר.

תאר לך שמפתחים לא יצטרכו לבדוק באגים עם גרסאות שונות של וינדוס, מהסיבה הפשוטה שהמשחק שלהם תמיד יעבוד באותה מערכת שהם בחרו לפתח בה.

ויוכל לרוץ כמחשב וירטואלי(או גרסה יותר אלגנטית של הקונספט).

חסל חוסר תאימויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שאנדרואיד ו phone עושות, וזו הסיבה שאנרואיד צריכה חומרה חזקה משמעותית מאייפון (שעובד מול native) כדי לתת חווית שימוש דומה (זו לא ביקורת על , ההפך. זה משחרר קצת את התלות בין החומרה לתוכנה).

תגדיר בבקשה את הפתרון יותר טוב :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה חצי בדיוני כרגע.

ואין לי באמת מושג מה זה דורש בדיוק כי אני לא באמת מבין את הפרטים עד הסוף.

אבל אין לי שמץ של ספק שיום יבוא וזה יקרה.

וזה יהיה סופם של הקונסולות. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

winehq.org ייצרו שכבת תאימות שמתרגמת לopenGl מעל קוד בינארי, וvalve משתמשים בשכבת תאימות משל עצמם כדי לעשות פורטים מחלונות ללינוקס ומק (זה כבר בזמן קימפול).

API בלי מימוש עדיין לא מוגן בפטנטים. אורקל תבעו את על זה שהם שיכפלו את ה api של ג'אווה בדלוויק, וגוגל זכו במשפט.

ארתיום, הפתרון שלך נראה שמתכנס לאחד מהשניים -הראשון - managed code, השני, לכתוב קוד בלי באגים. :)

זה חומר מאוד מעניין, להלן קישור:

http://en.wikipedia.org/wiki/Managed_code

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה ה-PC לא ימות, להלן:

1. כוח מחשוב אדיר במחיר לכל כיס (נסו לקנות מחשב נייד תואם ליכולת ה-PC בבית).

2. תאימות לאחור, ארכיונים של DB של עשורים, שיכולים לרוץ רק על PC עם מערכות WIN.

3. נגישות לכל כלי הפיתוח במיוחד למפתחי ה-web.

4. עבוד תמונה, עריכת סרטים וגרפיקה תלת-ממד CGI, נסו לקדם זאת על טאבלטים מבוססי אנדרואיד או .

5. מחשוב ענן...? תבדקו מה קורה לחברת ADOBE שמנסה כרגע לדחוף את Photoshop CC החדשה לתחום הענן.

6. מכונת המשחקים הטובה ביותר. וכל מילה נוספת מיותרת. (קונסולה מכשיר מת שעובר החייאה כל 7 שנים מחדש).

7. פורנו, איך אפשר לצפות בפורנו בטאבלטים ואייפונים, זה עלבון לחיי הסקס.

8. כן, כן... כמה שתשנאו אותה, המערכת הפעלה היחידה שמסוגלת להריץ מתקופת צ'רלי צ'אפלין.

9. הורדות, הורדות איך אפשר בלי הסם הזה...

10. הגודל כן קובע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...