שימוש סמארטפון כטלפון - כמה זמן הסוללה מחזיקה? - עמוד 4 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש סמארטפון כטלפון - כמה זמן הסוללה מחזיקה?

Milford Cubicle

Recommended Posts

אני לא יודע על סמך מה החלטת שסוללה פשוט צריכה לשמור על המטען שלה, אם היא פשוט ״שוכבת״ שם.

כמו שהיא נטענת באופן כימי ומסדרת את האלקטרונים והיונים בהפרדה לא מוחלטת, כך גם קיימת זליגה חזרה של המטען.

בסוללות קצת יותר מתקדמות משתמשים בחומרים כימיים נוספים כדי לצמצם את הזליגה לאחוז אפסי, אבל עדיין קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ציפיתי לתשובה קצת יותר עניינית ממנהל ראשי מאשר להגיד שדימוי אמפרמטר זה נתונית עובדתיים.

לפי השקפת עולמך אני בור, וכנראה ממש קשה לי להסכים שאין הבדל בין תאוריה למציאות.

בשביל הדוגמא הפשוטה ביותר:

בתאוריה אם תטעין ותוציאה אותה מהמכשיר האנרגיה תשאר אגורה בתוכה (סוללה שאין מגע במגעים שלה). פרקטית הסוללה מתרוקנת.

לא הבנתי מה הקשר לדוגמה (כותבים בעברית דוגמה ולא דוגמא, לידיעתך) המוזרה הזאת. מה היא קשורה למשהו בכלל?

העובדה היא פשוטה:

יש לי טבלת log שמראה כמה mA (וגם באחוזים) ירד/נשאר בסוללה.

הטבלה מתחילה ב-100% ומגיעה עד 0% ברגע שהמכשיר נכבה.

אם אתה טוען שזאת לא עובדה, אז מה זה בדיוק? קונספירציה של האפליקציה שמכבה את המכשיר בכוונה ולא נותנת לו להידלק יותר ברגע שה-log ה"שיקרי" שלה מגיע לאפס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בטח מתכוון שהמדידה עצמה שנעשת ע"י התוכנה היא לא יעילה / מדוייקת - כמו שמדידת מתח ע"י תוכנות במחשב היא לא יעילה.

למרות שאני לא בטוח מסכים עם זה.. תלוי באיך התוכנה עובדת, וכבר היום יש כל מיני ICים שמספיקים בקרת חשמל דיגיטלית עם צריכת חשמל עדכנית, ועם הקוד הנכון ניתן לשלוף את אותם הנתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים- אחרי בדיקה קצרה נשברתי.

אחרי בדיקה של 15 שעות של הסמארטפון שלי במצב צריכה כמו של מכשיר דור 2 נשברתי.

לצערי הרב אני מכור לאינטרנט יותר ממה שהייתי מכור לסיגריות.

תוצאות הבדיקה עד כה׃

מכשיר׃ Samsung s i9000

רום׃ anarchy 0.70

רשת׃ הוט מובייל

הגדרות מיוחדות לבדיקה׃ data מכובה, סנכרון מכובה, תאורת מסך נקבע בצורה ידנית לחצי.

הגדרות ליבה׃

מצב צריכה- conservative

מהירות מקסימלית׃ 1000 mhz

מהירות מינימלית׃ 100 mhz

זכרון מטמון פנוי במינימום 44 mb

שום לא הופעלה ברקע

המכשיר עבר לפני הבדיקה ניקוי cache ו סטטיסטיקת .

במהלך הבדיקה בוצעו 4 שיחות באורך כולל של 46 דקות ו 18 סמסים.

סה"כ אחוז הצריכה של הסוללה היה 8%.

לצערי הרב אני תלוי יותר מידי באינטרנט שבמכשיר לכן לא יכול יותר להמשיך בבדיקה.

מקווה שהבאתי מספיק נתונים על מנת שתקבלו תמונת מצב של צריכת מכשיר דור שלישי.

אם יש לכם עוד שאלות, אל תתבישו לשאול.

נ.ב. לידיעתכם אני מתכתב ממש לאט, כך שזמן הסמסים היה בערך חצי שעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה את זה כל יום מחדש למען האמת - במשך הלילה. אני סוגר את האינטרנט ואת כל שאר צרכני הסוללה המיותרים שאני במילא לא צריך כשאני ישן - והמכשיר צורך במשך 8-10 שעות (אני ישן טוב..) את אותה צריכה קבועה של 8ma עד 10ma לשעה.

מצטער, אבל הייתי פשוט חייב לתקן את הטעות (הנפוצה למדי):

אמפר זו יחידה שמציינת זרם חשמלי, והיא כבר "לשנייה", ככה שהטלפון פשוט צורך 8mA (שמונה מילי-אמפר), לא 8mA לשעה (זה כמו שתאמר שאתה נוסע במהירות 80 קמ"ש לשעה).

יחידת המידה mAh (מילי-אמפר-שעה) מציינת כמות של מטען חשמלי, דהיינו כמות מטען שהסוללה יכולה להכיל. לומר שסוללה מחזיקה 1500mAh זה לומר שהיא מסוגלת לספק זרם של 1500mA במשך שעה (או זרם של 10mA במשך 150 שעות, לדוגמה) . לומר שסוללה מחזיקה 1500mA זה חסר משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקשר לדוגמה (כותבים בעברית דוגמה ולא דוגמא, לידיעתך) המוזרה הזאת. מה היא קשורה למשהו בכלל?

העובדה היא פשוטה:

יש לי טבלת log שמראה כמה mA (וגם באחוזים) ירד/נשאר בסוללה.

הטבלה מתחילה ב-100% ומגיעה עד 0% ברגע שהמכשיר נכבה.

אם אתה טוען שזאת לא עובדה, אז מה זה בדיוק? קונספירציה של האפליקציה שמכבה את המכשיר בכוונה ולא נותנת לו להידלק יותר ברגע שה-log ה"שיקרי" שלה מגיע לאפס?

תודה על התיקון.

נתתי דוגמה "מוזרה" כזו במיוחד בשביל להדגיש שיש הבדל בין תאוריה למציאות.

בשביל לחשב כמה הסוללה שלך תחזיק התייחסת לנתון צריכת זרם וקיבול מקסימלי של הסוללה.

עם קיבול אני מסכים לחלוטין, אפשר להתייחס שהוא באמת כמו שרשום על גבי הסוללה וגם אפשרי למדוד אותו.

עם אופן חישוב של זרם אני לא מסכים, וזאת משום שלא מחובר אממטר (אמפר מטר\מד זרם) בטור בין המכשיר לסוללה.

לכן אני משאר שאופן חישוב של הזרם הוא ע"י קירובים.

בשביל לדעת זרם בזמן מסויים צריכים למדוד בנקודת זמן מסויימת מתח וגם התנגדות. מה שלא קורה בפועל.

אחרי שהתקנתי את האפליקציה על SGS2 וראיתי כמה זמן לוקח לה להתעדכן משימוש כבד בסוללה לטעינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמפירית אני טוען את הטלפון שלי פעם בשבוע ואפילו אז הוא לא תמיד מתרוקן עד רמה קריטית.

הטלפון עובד בדור 2 (למרות שהוא תומך גם בדור 3) הנסיון שלי הוא שזה גם חוסך בזמן .

(ולכן עדיף לנייד לגולן שתומכים גם בדור 2).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים- אחרי בדיקה קצרה נשברתי.

אחרי בדיקה של 15 שעות של הסמארטפון שלי במצב צריכה כמו של מכשיר דור 2 נשברתי.

לצערי הרב אני מכור לאינטרנט יותר ממה שהייתי מכור לסיגריות.

תוצאות הבדיקה עד כה׃

מכשיר׃ Samsung s i9000

רום׃ anarchy 0.70

רשת׃ הוט מובייל

הגדרות מיוחדות לבדיקה׃ data מכובה, סנכרון מכובה, תאורת מסך נקבע בצורה ידנית לחצי.

הגדרות ליבה׃

מצב צריכה- conservative

מהירות מקסימלית׃ 1000 mhz

מהירות מינימלית׃ 100 mhz

זכרון מטמון פנוי במינימום 44 mb

שום לא הופעלה ברקע

המכשיר עבר לפני הבדיקה ניקוי cache ו סטטיסטיקת .

במהלך הבדיקה בוצעו 4 שיחות באורך כולל של 46 דקות ו 18 סמסים.

סה"כ אחוז הצריכה של הסוללה היה 8%.

לצערי הרב אני תלוי יותר מידי באינטרנט שבמכשיר לכן לא יכול יותר להמשיך בבדיקה.

מקווה שהבאתי מספיק נתונים על מנת שתקבלו תמונת מצב של צריכת מכשיר דור שלישי.

אם יש לכם עוד שאלות, אל תתבישו לשאול.

נ.ב. לידיעתכם אני מתכתב ממש לאט, כך שזמן הסמסים היה בערך חצי שעה.

תודה רבה. זה מאד מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה חשובה לאשכול הזה; יש לי XPERIA mini, עד לפני שבועיים וחצי בסלקום. אני לא משתמש בו כסמארטפון, אלא כטלפון בלבד (ומי שמכיר את המכשיר גם יודע שלא ניתן לעשות בו הרבה מעבר לזה...) שזה אומר שיחות בלבד. לא WIFI, לא בלוטות' ולא גלישה. המכשיר בסלקום החזיק כ36 שעות עד שהגיע ל15%. ואם היו יותר משעתיים שיחות, אפילו פחות מזה.

לפני שבועיים וחצי עברתי לאורנג'. הפעולה היחידה שעשיתי במכשיר זו החלפת הסים. מאז - הפלא ופלא - זמן הסוללה הכפיל את עצמו פי שלושה. הוא מחזיק בערך כ4~5 ימים, שזה בערך 100 שעות.

ותרשו לי לקדם את האשכול שלי פה עם בעיה אחרת http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=535635

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה חשובה לאשכול הזה; יש לי mini, עד לפני שבועיים וחצי בסלקום. אני לא משתמש בו כסמארטפון, אלא כטלפון בלבד (ומי שמכיר את המכשיר גם יודע שלא ניתן לעשות בו הרבה מעבר לזה...) שזה אומר שיחות בלבד. לא WIFI, לא בלוטות' ולא גלישה. המכשיר בסלקום החזיק כ36 שעות עד שהגיע ל15%. ואם היו יותר משעתיים שיחות, אפילו פחות מזה.

לפני שבועיים וחצי עברתי לאורנג'. הפעולה היחידה שעשיתי במכשיר זו החלפת הסים. מאז - הפלא ופלא - זמן הסוללה הכפיל את עצמו פי שלושה. הוא מחזיק בערך כ4~5 ימים, שזה בערך 100 שעות.

זה לא פחות ממדהים. תודה על המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...