שימוש סמארטפון כטלפון - כמה זמן הסוללה מחזיקה? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש סמארטפון כטלפון - כמה זמן הסוללה מחזיקה?

Milford Cubicle

Recommended Posts

אנשים אקראיים באינטרנט לא רוצים להפסיק עם התיאוריה הטיפשית הזאת?

כל עוד תשתמש בסמארטפון שלך בדיוק כמו שאתה משתמש באותו טלפון ישן (כלומר, לא מדליק אותו בכלל מעבר לשיחות, מבטל כל אופציה של אינטרנט/GPS וכו' וסוגר את כל התוכנות שרצות ברקע) - הוא יחזיק לך בדיוק אותו זמן ובמקרים מסויימים אפילו יותר.

למעשה, המכשיר שלי למשל (htc desire s) צורך במצב idle בערך 10ma, מה שאומר שהוא יחזיק בין 6 ל-7 ימים על הסוללת המסכנה שלו של 1450ma.

וזה כאשר ה-wifi מחובר ופעיל, ה- פעיל, ה-BT פעיל ומחובר, ויש לא מעט תוכנות שיושבות ברקע.

בבדיקות שעשיתי בעבר כאשר הכל היה כבוי גם הגעתי לצריכה של 7ma בלבד. זה כבר כמעט 9 יום רצוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנשים אקראיים באינטרנט לא רוצים להפסיק עם התיאוריה הטיפשית הזאת?

כל עוד תשתמש בסמארטפון שלך בדיוק כמו שאתה משתמש באותו טלפון ישן (כלומר, לא מדליק אותו בכלל מעבר לשיחות, מבטל כל אופציה של אינטרנט/GPS וכו' וסוגר את כל התוכנות שרצות ברקע) - הוא יחזיק לך בדיוק אותו זמן ובמקרים מסויימים אפילו יותר.

למעשה, המכשיר שלי למשל (htc desire s) צורך במצב idle בערך 10ma, מה שאומר שהוא יחזיק בין 6 ל-7 ימים על הסוללת המסכנה שלו של 1450ma.

וזה כאשר ה-wifi מחובר ופעיל, ה- פעיל, ה-BT פעיל ומחובר, ויש לא מעט תוכנות שיושבות ברקע.

בבדיקות שעשיתי בעבר כאשר הכל היה כבוי גם הגעתי לצריכה של 7ma בלבד. זה כבר כמעט 9 יום רצוף.

מה? הנייד שלך החזיק 9 ימים רצוף ללא הטענה? או שהתבלבלתי ואתה מדבר על נתונים תאורטיים בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התבלבלת. אם הייתי משתמש בו כמו שמשתמשים בטלפון "רגיל" (כלומר - לא משתמשים בו בכלל מעבר לשיחות), אז בהנחה שאני לא אדבר הוא יחזיק 9 ימים רצוף.

זאת לא תיאוריה או ניחוש, זאת עובדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התבלבלת. אם הייתי משתמש בו כמו שמשתמשים בטלפון "רגיל" (כלומר - לא משתמשים בו בכלל מעבר לשיחות), אז בהנחה שאני לא אדבר הוא יחזיק 9 ימים רצוף.

זאת לא תיאוריה או ניחוש, זאת עובדה.

מה פרוש עובדה? האם עשית את זה בפועל? אני אשמח אם תעשה ניסוי. תשתמש בו כטלפון רגיל בלבד (רק שיחות ו-SMS) ונראה כמה זמן הוא יחזיק. הניסיון המועט שלי עם אומר שהנתון הזה מאד מפוקפק. בגלל אילוצים שונים לקחתי פעם את המוטורולה Defy של הבן שלי לכחצי יום. עניתי לשלוש שיחות קצרות ולא עשיתי שום דבר חוץ מזה. הסוללה ירדה מסביבות ה-70% לכ-30%.

אני יכול להגיד בוודאות שה-5110 וה-1280 מחזיקים בדרך כלל בין שלושה לארבעה ימים (ולפעמים אף יותר) בשימוש שכזה. מאד קשה לי להאמין שסמארטפון - עם המסך הגדול והצבעוני שלו - יוכל להגיע לנתון טוב יותר. אמנם ה-1280 חדש אצלי (פחות מחודש) אבל את ה-5110 יש לי כ-8 שנים ומעולם לא הייתי צריך לטעון אותו יותר מפעמיים בשבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פרוש עובדה?

לצערי לא מצאתי בעברית, מקווה שתוכל להסתדר עם אנגלית:

http://dictionary.reference.com/browse/fact

:)

המסך הגדול של הסמארטפון שלך הוא בכלל לא חלק מהמשוואה כי אם תשתמש במכשיר הזה כמו שאתה משתמש בטלפון הישן שלך, ב-99% מזמן החיים של הסוללה הוא למעשה יהיה כבוי. (כי אתה לא משתמש בטלפון לשום דבר חוץ מאשר שיחות ו-SMS, כך שבמשך כל הזמן הזה הוא כבוי. וגם כשאתה באמצע שיחה, הוא כבוי.

למעשה המסך צריך לפעול רק כאשר הטלפון מצלצל (ועד שאתה עונה, והוא נכבה שוב), או באותן שניות שבהן אתה מחפש מישהו באנשי הקשר כדי להתקשר אליו בעצמך, או כשאתה קורא/עונה ל-SMS.

הסברתי כבר איך הגעתי למצב של כמעט 9 ימים על טעינה אחת (ולמה אני לא צריך לעשות את זה בפועל בשביל לקבוע את זה כעובדה).

כאשר כיביתי את כל הדברים שקיימים רק בסמארטפון ולא בטלפון ה"טיפש" הרגיל, כלומר אינטרנט וכו', ביטלתי את כל ה"אפליקציות" וכל שאר הדברים שרצים ברקע וקיימים רק בסמארטפון - הגעתי לצריכה עובדתית (מדובר בנתון עובדתי) של 7ma לשעה. בסוללה עם קיבולת של 1450ma זה מספיק לקצת מעל 207 שעות, חלקי 24 זה יוצא 8.63 ימים.

שוב, כמובן שאם אני אשכרה אדבר בטלפון אז הזמן יהיה נמוך יותר ויהיה תלוי באורך השיחה, אבל אותו דבר רלוונטי גם לטלפון ה"רגיל".

את הטלפון הרגיל שלך אתה לא פותח כל כמה דקות בשביל לראות אם יש משהו חדש בפייסבוק. אתה לא מתחבר לאינטרנט ורואה סרטוני וידאו ביוטיוב, אתה לא משחק משחקים ברמת גרפיקה שהיתה קיימת רק במחשב שולחני לפני כ-10 שנים בסך הכל, אתה לא מנווט באמצעות תוכנת ואין לך שום תוכנה שרצה ברקע ומעדכנת לך פיד RSS ישירות ל"שולחן העבודה" שלך בטלפון.

ברגע שגם בסמארטפון שלך אתה לא תעשה את כל הדברים האלה - אתה תגלה שהוא יכול להחזיק בקלות ימים שלמים על טעינת אחת.

נ.ב.

אם הסוללה ב-defy של הבן שלך התחסלה בכזאת מהירות, אז משהו חיסל אותה.

זה שאתה לא עשית שום דבר עם הטלפון, לא אומר שהטלפון לא עשה דברים בעצמו :)

סתם לדוגמה - מספיק שיש לך אפליקציית פייסבוק שמוגדרת לסנכרן את כל החברים לטלפון בתזמון של פעם בשעה - בהנחה שיש לך כמה מאות חברים מדובר למעשה על תהליך שפועל כמעט מסביב לשעון, 24/7, וזולל בצורה משמעותית.

אם יש לך תהליך כלשהו שרץ ברקע וזולל , אז זה ש"אתה לא עושה כלום עם הטלפון" לא אומר שהוא באמת על תקן "טלפון טיפש"..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי לא מצאתי בעברית, מקווה שתוכל להסתדר עם אנגלית:

http://dictionary.reference.com/browse/fact

:)

המסך הגדול של הסמארטפון שלך הוא בכלל לא חלק מהמשוואה כי אם תשתמש במכשיר הזה כמו שאתה משתמש בטלפון הישן שלך, ב-99% מזמן החיים של הסוללה הוא למעשה יהיה כבוי. (כי אתה לא משתמש בטלפון לשום דבר חוץ מאשר שיחות ו-SMS, כך שבמשך כל הזמן הזה הוא כבוי. וגם כשאתה באמצע שיחה, הוא כבוי.

למעשה המסך צריך לפעול רק כאשר הטלפון מצלצל (ועד שאתה עונה, והוא נכבה שוב), או באותן שניות שבהן אתה מחפש מישהו באנשי הקשר כדי להתקשר אליו בעצמך, או כשאתה קורא/עונה ל-SMS.

הסברתי כבר איך הגעתי למצב של כמעט 9 ימים על טעינה אחת (ולמה אני לא צריך לעשות את זה בפועל בשביל לקבוע את זה כעובדה).

כאשר כיביתי את כל הדברים שקיימים רק בסמארטפון ולא בטלפון ה"טיפש" הרגיל, כלומר אינטרנט וכו', ביטלתי את כל ה"אפליקציות" וכל שאר הדברים שרצים ברקע וקיימים רק בסמארטפון - הגעתי לצריכה עובדתית (מדובר בנתון עובדתי) של 7ma לשעה. בסוללה עם קיבולת של 1450ma זה מספיק לקצת מעל 207 שעות, חלקי 24 זה יוצא 8.63 ימים.

שוב, כמובן שאם אני אשכרה אדבר בטלפון אז הזמן יהיה נמוך יותר ויהיה תלוי באורך השיחה, אבל אותו דבר רלוונטי גם לטלפון ה"רגיל".

את הטלפון הרגיל שלך אתה לא פותח כל כמה דקות בשביל לראות אם יש משהו חדש בפייסבוק. אתה לא מתחבר לאינטרנט ורואה סרטוני וידאו ביוטיוב, אתה לא משחק משחקים ברמת גרפיקה שהיתה קיימת רק במחשב שולחני לפני כ-10 שנים בסך הכל, אתה לא מנווט באמצעות תוכנת ואין לך שום תוכנה שרצה ברקע ומעדכנת לך פיד RSS ישירות ל"שולחן העבודה" שלך בטלפון.

ברגע שגם בסמארטפון שלך אתה לא תעשה את כל הדברים האלה - אתה תגלה שהוא יכול להחזיק בקלות ימים שלמים על טעינת אחת.

מה זה עובדה אני יודע אבל תודה שרעננת את הזיכרון שלי. ;D אולי לא הסברתי את עצמי נכון. אין לי ספק שמדדת את מה שמדדת. עכשיו בוא נבדוק איך העובדות הללו מסתדרות בעולם האמיתי. תעשה את הניסוי ותחזור אלינו עם תוצאות.

נ.ב.

אם הסוללה ב-defy של הבן שלך התחסלה בכזאת מהירות, אז משהו חיסל אותה.

זה שאתה לא עשית שום דבר עם הטלפון, לא אומר שהטלפון לא עשה דברים בעצמו :)

סתם לדוגמה - מספיק שיש לך אפליקציית פייסבוק שמוגדרת לסנכרן את כל החברים לטלפון בתזמון של פעם בשעה - בהנחה שיש לך כמה מאות חברים מדובר למעשה על תהליך שפועל כמעט מסביב לשעון, 24/7, וזולל בצורה משמעותית.

אם יש לך תהליך כלשהו שרץ ברקע וזולל , אז זה ש"אתה לא עושה כלום עם הטלפון" לא אומר שהוא באמת על תקן "טלפון טיפש"..

צודק ב-100%. בהחלט יש כאלו דברים. אז שאלתי אותו.

1. הוא לא היה מחובר כלל לאינטרנט (ה-SIM שלו חסום לגלישה. שכחתי את זה).

2. היה משחק אחד שהוא שיחק בו לפני שהוא נתן לי אותו. מאחר ואני לא שיחקתי בו הוא היה ב-Idle. זה היה הדבר היחיד שפעל ברקע אבל קשה לי להאמין שזה יכול להשפיע עד כדי כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה עובדה אני יודע אבל תודה שרעננת את הזיכרון שלי. ;D אולי לא הסברתי את עצמי נכון. אין לי ספק שמדדת את מה שמדדת. עכשיו בוא נבדוק איך העובדות הללו מסתדרות בעולם האמיתי. תעשה את הניסוי ותחזור אלינו עם תוצאות.

לא נראה לי שאתה מבין.

אני מדבר על העולם האמיתי !

שוב, אין פה שום דבר תיאורתי, הכל עובדות ותוצאות בשטח.

אני רואה את זה כל יום מחדש למען האמת - במשך הלילה. אני סוגר את האינטרנט ואת כל שאר צרכני הסוללה המיותרים שאני במילא לא צריך כשאני ישן - והמכשיר צורך במשך 8-10 שעות (אני ישן טוב..) את אותה צריכה קבועה של 8ma עד 10ma לשעה.

אם אני אשאיר אותו ככה הוא יחזיק שבוע ויותר.

אין לי שום סיבה לעשות את זה במשך שבוע כי זה חסר טעם, זה לא ישנה את המציאות. זה רק יגרום לי לסבול עם שבוע בלי ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאתה מבין.

אני מדבר על העולם האמיתי !

שוב, אין פה שום דבר תיאורתי, הכל עובדות ותוצאות בשטח.

אני רואה את זה כל יום מחדש למען האמת - במשך הלילה. אני סוגר את האינטרנט ואת כל שאר צרכני הסוללה המיותרים שאני במילא לא צריך כשאני ישן - והמכשיר צורך במשך 8-10 שעות (אני ישן טוב..) את אותה צריכה קבועה של 8ma עד 10ma לשעה.

אם אני אשאיר אותו ככה הוא יחזיק שבוע ויותר.

אין לי שום סיבה לעשות את זה במשך שבוע כי זה חסר טעם, זה לא ישנה את המציאות. זה רק יגרום לי לסבול עם שבוע בלי ..

אני מתחיל לפקפק שיש לך בעיה בהבנת הנקרא :bash: אבל אני בטח טועה. זה בטח אני שנכשל בלהסביר את עצמי, נכון? :) מי מדבר על מצב idle? להיפך. תשתמש בו, אבל רק בפונקציית הטלפון - ותשתמש בה בתכיפות רגילה. בקיצור, תשתמש בסמארטפון שלך כמו שאני משתמש בטלפון שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

אני תמה אם מישהו ניסה בפועל להשתמש בסמארטפון שלו כטלפון בלבד, משמע, רק שיחות ו-SMS-ים. אם כן, כמה זמן מחזיקה הסוללה?

האשכול הזה נפתח בהמשך לוויכוח באשכול אחר ביני ובין עומרי על ההבדל בין נתונים תאורטיים ומעשיים. פתחתי את האשכול הזה כי שם זה OT וזה באמת לא המקום.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...