איך לא נפתח פה דיון על עניין הפליטים וההפגנה בשכונת התקווה? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לא נפתח פה דיון על עניין הפליטים וההפגנה בשכונת התקווה?

Judas Iscariot

Recommended Posts

אולי זה מה שיניע את הגופים לצמצם הבעיה.

תכלס זה מה שהזיז עניינים.

הממשלה לא מסוגלת לצפות מראש את הבעיות.

רק לכבות שרפות.

וכגודל השרפה, גודל המטוס... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני רואה שמר חתול נעלם מהדיון הזה. יכולות להיות לכך הרבה סיבות, כמובן (לכולנו יש חיים), אבל מעניין לציין שלמרות שנראה כי היה לו הרבה לומר קודם לכן, ברגע בו ביקשו ממנו להפסיק רגע לגדף את הממשלה ואת ה"ימין" ולהציע במקום זאת פתרון פרקטי משלו - מיידית הוא נאלם דום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה קוראים להם פליטים, אלו מסתננים לא חוקים שהגיעו לשיטחי מדינת שלא כחוק וצריך לפעול בחומרה כדי לאכוף את החוק. אם הממשלה מפחדת מאירגוני ה0מול (ובינהם בג"ץ והתיקשרות) אין שום פסול בזה שהאזרחים עוזרים להם. במדינה מתוקנת המשטרה לא היתה נותנת להם תנאים טובים יותר, היא היתה שולחת אותם על טיל בחזרה למקום שממנו הם ברחו.

ולכל האנרכיסטים השמאלנים (שאני לא יודע איך הצליחו לקבל את התואר המצחיק פעילי שלום) אני רוצה לומר שאם כ"כ אכפת לכם מזכויות אדם בסיסיות, איפה היתם בהתנתקות? גם אמרתם אותו דבר?

צבועים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין שהסרטון הזה נוצר (כולל התרגום לאנגלית) ע"י פעיל למען הפליטים/מסתננים?

התרגום הוא כדי להפיץ תעמולה נגד לעולם..

בסרטונים אחרים בערוץ שלו ביוטיוב הוא מסביר שההתנגדות לפליטים היא מסיבות גזעניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה קוראים להם פליטים, אלו מסתננים לא חוקים שהגיעו לשיטחי מדינת שלא כחוק וצריך לפעול בחומרה כדי לאכוף את החוק. אם הממשלה מפחדת מאירגוני ה0מול (ובינהם בג"ץ והתיקשרות) אין שום פסול בזה שהאזרחים עוזרים להם. במדינה מתוקנת המשטרה לא היתה נותנת להם תנאים טובים יותר, היא היתה שולחת אותם על טיל בחזרה למקום שממנו הם ברחו.

כמובן, זה ידוע שכל הפליטים בעולם מגיעים רק לישראל, אין פליט בשום מקום אחר בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמשך ידוע עד כדי כאב

ארגוני "זכויות אדם" ושמאלנים למינהם ידרשו מתן תושבות מסיבות "הומניטריות"

אחר כך תהיה להם אזרחות ובבחירות הבאות יתמנה תואם נלסון מנדלה וסוף למדינה היהודית

האמת לא חסרים כאלה שמעונינים לשים סוף למדינה היהודית אז כנראה שיהיו להם הרבה תומכים לרעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הופך והופך בסוגיה הזו וממש מתקשה לקבוע לעצמי עמדה.

לשני הצדדים בויכוח טיעונים טובים.

נתחיל מזה שאני חושב שמדינת של היום היא מעט (ויש שיאמרו הרבה) "גזענית" במובן שיש כאן העדפה של יהודים על פני אנשים ממוצא אתני אחר (לדוגמא, בקבלת עולים יהודים). לפני שהעליהום מתחיל אקדים ואומר שזה מקובל עלי כרגע מכיוון שהמציאות מכתיבה זאת. מדינת היא דמוקרטיה מתגוננת שאילולא הרוב היהודי שבה הייתה הופכת לעוד מדינה ערבית רודנית כושלת סטייל המזרח התיכון (ויש כאלה שיתווכחו אף על זה, אבל יש לי 22 טיעונים מוצקים).

השאלה היא איפה הקו עובר ועד כמה נוכל לשמר את הצביון היהודי מבלי לאבד את החלק הדמוקרטי\אנושי.

הנה שאלה היפותטית לאלה המצדדים בסילוקם של כל הפליטים וסגירת הגבול הרמטית:

נניח ומדינת מותקפת ע"י מדינות ערב פעם נוספת ומפסידה במלחמה, הערבים מנצלים את המעמד לבצע טבח ביהודים ואלה מצידם מנסים להימלט למדינות אירופאיות\ארה"ב כפליטים מארצם.

מהי המחוייבות המוסרית של המדינות הללו לקבל לקירבן פליטים יהודים ומה ההבדל בין המצב ההיפותטי הנ"ל לבין המצב בו אנו דנים?

האם יש לקבל את היהודים מכיוון שהם לא אפריקאים פרימיטיבים בורים וחסרי השכלה? ומה עם כל היהודים הפרימיטיבים בורים וחסרי ההשכלה במדינת (ותאמינו לי יש כאלה)? האם רק בעלי השכלה מתאימה יורשו להיכנס וכל שאר היהודים ידונו למיתה?

או שמא הקריטריון יהיה היחס בין מספר הפליטים לכמות האוכלוסיה במדינת היעד? ומה תאמרו לתושב ארה"ב (גזען, ניאו נאצי, חובב תיאוריות קונספירציה לא משנה) הטוען שכבר כעת ישנה השפעה של לובי יהודי בולט על מדיניות ארה"ב בהרבה היבטים ולכן אין לקבל ולו יהודי אחד נוסף כתושב?

והנה שאלה היפותטית לאלה המצדדים בקבלתם של הפליטים ללא אזרחות (רק תושבות אירעית):

אמנם פתרתם את הבעיה לטווח הקצר, לאותם פליטים ינתנו נניח אשרות עבודה ותושבות זמנית אבל ברגע שיוולדו להם ילדים תאלצו לתת להם אזרחות מלאה והנה קיבלתם את הפצצה הדמוגרפית רק שפיצוצה נדחה בדור אחד בלבד.

בכנות אני מעוניין לשמוע תשובות. אנא, בלי התלהמות ושמות גנאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מזה שאני חושב שמדינת של היום היא מעט (ויש שיאמרו הרבה) "גזענית" במובן שיש כאן העדפה של יהודים על פני אנשים ממוצא אתני אחר (לדוגמא, בקבלת עולים יהודים). לפני שהעליהום מתחיל אקדים ואומר שזה מקובל עלי כרגע מכיוון שהמציאות מכתיבה זאת. מדינת היא דמוקרטיה מתגוננת שאילולא הרוב היהודי שבה הייתה הופכת לעוד מדינה ערבית רודנית כושלת סטייל המזרח התיכון (ויש כאלה שיתווכחו אף על זה, אבל יש לי 22 טיעונים מוצקים).

השאלה היא איפה הקו עובר ועד כמה נוכל לשמר את הצביון היהודי מבלי לאבד את החלק הדמוקרטי\אנושי.

הקו נקבע ע"י התעללות מדינות העולם ביהודים במהלך ההיסטוריה, ששיאה בשואת היהודים באירופה, ובמלחמות הלא נפסקות של המוסלמים להשמיד אותנו.

הנה שאלה היפותטית לאלה המצדדים בסילוקם של כל הפליטים וסגירת הגבול הרמטית:

נניח ומדינת מותקפת ע"י מדינות ערב פעם נוספת ומפסידה במלחמה, הערבים מנצלים את המעמד לבצע טבח ביהודים ואלה מצידם מנסים להימלט למדינות אירופאיות\ארה"ב כפליטים מארצם.

מהי המחוייבות המוסרית של המדינות הללו לקבל לקירבן פליטים יהודים ומה ההבדל בין המצב ההיפותטי הנ"ל לבין המצב בו אנו דנים?

ומה היתה המחויבות המוסרית של מדינות אלו בזמן השואה?

לסייע לנאצים להשמיד את כל היהודים באירופה?

איך אפשר להשוות שואת היהודים על בסיס גזענות, למסתננים מחפשי עבודה ממדינות מוכות גודל שאוכלות אחת את השניה מאז שהשמש זורחת.

שיש להם את כל העולם אופציה להגירה.

והם בוחרים לבוא למדינה שבסכנת יציבות בטחונית יום יומים ע"י גורמים איסלמים, שפועלים באופן נרחב גם באותן מדינות מהם המסתננים מגיעים.

במצרים מישהו הורג אותם?

הם כבר הגיעו למצרים, והם בטוחים.

הם לא פליטים בסכנת חים.

הם יודעים את זה, אנחנו יודעים את זה.

והם גם אומרים את זה.

וחלקם זאת אנו כבר יודעים, מוסלמים בעלי האמונה שהאדמה הזאת היא שלהם בשם אלוהי מוחמד.

והם באים לכאן במטרה לעבוד, ובעתיד למוטט את מדינת בשם האיסלם.

חלקם אפילו לא מתביישים להגיד את זה.

אף אחד לא יעשה להם כלום.

תבשיל מאוד מסוכן למדינת ישראל הקטנה.

אז המצרים שולחים אותם אלינו, ויורים בהם אם הם יחזרו, כדי להתפתר מהם ולהציף את המדינה שלנו בבעיות חדשות.

וכולנו יודעים כמה שהמצרים אוהבים אותנו.

אם אני אשלח למצרים את הפלסטינים וירה במי שעובר חזרה את הגבול, זה נשמע למישהו הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות קטנות (שבטח יתפחו להודעה של שלושה עמודים ;) ) :

כמו כמעט כל נושא בוער בחברה הישראלית, יש המון דיסאינפורמציה בדיון הזה שמופצת משני הצדדים. התקשורת שלנו, שתפקידה להציב בפנינו את המידע ולאפשר לנו להחליט באופן מושכל, מועלת בתפקידה, הן בגלל הומוגניות שלה, שמביאה את רוב אנשי התקשורת לאמץ את עמדתו של צד אחד, והן בגלל השטחיות שלה, שנובעת משילוב של עצלנות והלחץ להספיק לפרסם לפני המתחרים. את הדיסאינפורמציה של מתנגדי האפריקאים (כינוי ניטראלי ומדוייק, בניגוד למסתננים/מהגרים/פליטים) ובראשם אלי ישי, התקשורת מפריכה בעצמה; אני אנסה להפריך את הדיסאינפורמציה של תומכי האפריקאים.

• שיעור הפשיעה בקרב הפליטים נמוך מאשר בקרב הישראלים.
    יש אפילו סטטיסטיקה רשמית שאומרת את זה. והיא מטעה, כי היא משווה בין תפוחים לאגסים. שיעור הפשיעה הכללי הוא מס' הפשעים שדווחו למשטרה חלקי מספר התושבים, שיעור הפשיעה של אפריקאים הוא מספר הפשעים שבוצעו ע"י אפריקאים חלקי הערכה של מספר האפריקאים. על פניו החישוב זהה, אבל איך אפשר לדעת מי ביצע עבירה אם העבריין לא נתפס?
    תארו לעצמכם שאפריקאי שדד מכם את הסלולארי. הגשתם תלונה במשטרה ונפתח תיק. מאחר ששיעור הפשיעה הכללי מחושב לפי מספר התיקים הכללי, הרגע הגדלתם את שיעור הפשיעה הכללי. המשטרה, סביר להניח, לא תתפוס את העבריין; בפשעים כאלו לעיתים מאוד רחוקות תופסים את הפושע ובינתיים הוא נרשם תחת סעיף "עבריין לא נודע". זה שאמרתם לחוקר שהשודד היה שחור, שדיבר עצרית רצוצה עם מבטא זר, שזה היה בתחנה המרכזית שבה ריכוז גבוה של אפריקאים ושעל החולצה שלו היה כתוב "I came from Africa" לא ישנה דבר - אין חשוד, אי אפשר לרשום את העברה ככזו שבוצעה ע"י אפריקאי.
    ברוב התיקים שנפתחים על עבירות רכוש לא מבוצע מעצר. ככה זה. התוצאה היא שרוב העברות שמבצעיהן הם אפריקאים לא נרשמות בסטטיסטיקה לחובת האפריקאים והתוצאה: הסטטיסטיקה מראה שהם מבצעים פחות עבירות מהממוצע הכללי.
    ראו למשל את דבריו של מפקד תחנת המשטרה בלווינסקי בישיבת ועדת הכנסת לבחינת בעיות העובדים הזרים (במספר קיצורים מינוריים):
    <ארז קעטבי:>

אני מבקש להבהיר משהו קטן עובדתי. אני מפקד תחנת לוינסקי, התחנה המרכזית, תקראו לה עיר הזרים. באנו וסקרנו את עבירות השוד, לקחנו עבירה אחת ורצינו לדגום אותה ולהבין מה קורה עם האוכלוסייה. לקחנו תקופה של שמונה חודשים, מספטמבר 2010 עד אפריל 2011, לקחנו 148 תיקים של עבירות שוד. בדקנו וראינו שבתוך ה- 148 התיקים האלה, 25 האנשים שנעצרו, כל העצורים זרים - - -
    מתוך ה- 148 נעצרו 25 אנשים. ה- 25 האנשים האלה הם זרים, אפריקאים, סודנים, אריתראים. עד כאן. ואז היה פער, היה פער מאוד גדול [...] בין ה- 148 לבין האנשים שנתפסו. ואז מכל הדיווחים שאני מקבל, שכל פעם אומרים לי 'השודד הוא אפריקאי, אפריקאי, אפריקאי', אמרתי 'רגע, בואו נפתח תיק תיק', זה לקח לנו שבוע עבודה. פתחנו תיק תיק ובדקנו וראינו שמתוך ה- 148 אירועים פחות ה- 25, ב- 109 תיקים הקורבנות אומרים שמי ששדדו אותם היו סודנים או אריתראים. עכשיו, איפה הבעיה שלנו? זה תיק שנקרא על"ן (עבריין לא נודע) - - -
    לצורך העניין חטפו למישהי את התיק, שדדו אותה והיא אומרת שסודני או אריתראי שדד אותה. למה המשטרה לא יכולה להגיד את זה? כי יכול להיות שזה גם בחור אתיופי או כהה עור אחר. מאחר והבחור הזה לא נתפס, אז מבחינתנו זה 'עבריין לא נודע' ואנחנו לא יכולים להצביע על זה כעובדה. אבל אני אבוא ואגיד לכם שבאזור של תחנת שרת יש 50 אלף זרים, המקבץ הכי גדול בארץ של אפריקאים, ולכן קשה לנו מאוד לכמת את זה בנתונים, ופה אנחנו מדברים כאן רק על עבירות של שוד. באותה תקופה היינו צריכים לסקור, לצורך הדוגמה, תיקים של עבירות רכוש – 1,790, עבירות אלימות גופנית – 1,700 תיקים. לסקור 148 תיקים לקח לנו שבוע לעבור תיק תיק, לפתוח כל תיק ולראות מה המתלונן אומר. לכן אני בא ואני אומר שתיקי על"ן זה פער מאוד גדול שקשה לנו מאוד לבוא ולהראות את המציאות הקיימת - - -
    הבנתם? הסטטיסטיקה תראה שבאזור לווינסקי, הריכוז הגבוה ביותר בארץ של אפריקאים, מתוך 148 מקרי שוד רק 25 בוצעו ע"י אפריקאים. בפועל, המספר הנכון הוא 134.
  • המדינה לא בודקת מי באמת פליט ומי מהגר עבודה, רק מעטים מאוד מקבלים מעמד של פליט בניגוד למצב בשאר מדינות המערב.
    על פניו זה נשמע נכון - מספר האפריקאים מוערב ביותר מ- 60,000, רק בכמה אלפי מקרים נבדקה זכאותם למעמד של פליט ורק בפחות ממאה מקרים המעמד אושר. אלא מה, גם כאן המספרים מטעים.
    המדינה לא צריכה לבדוק עבור כל מסתנן האם הוא פליט או לא, צריך לבדוק רק את מי שמבקש מעמד של פליט. הרוב לא מבקשים בכלל. למה? כי הם יודעים שלא יאשרו להם או בגלל שאפשר לקבל מעמד של פליט רק במדינה אחת והם רוצים לשמור את האופציה לעבור למדינה אחרת ולבקש שם את המעמד או בגלל שאין להם מושג איך עושים את זה וא מכל סיבה אחרת, אבל העובדה פשוטה: מכל עשרות האלפים שהגיעו, רק כמה אלפים ביקשו בכלל מעמד של פליט.
    מאחר שרבים מהם הגיעו מאזורים מאוד מסוכנים, המדינה החליטה להימנע מהטירחה של בדיקה אישית לגבי כל אפריקאי (וכנראה גם כדי למנוע את הסיכון שלא יאשרו בקשה למעמד פליט עבור מי שבאמת זכאי לה, יחזירו אותו לארץ מוצאו ושם הוא יהרג) ולמי שהגיע מאותם אזורים, למשל אריתריאה או דרום סודאן (עד לא מזמן, בכל אופן) נתנו אשרת שהיה באופן אוטומטי. למשעה, זו קרוב לוודאי עוד סיבה שבגללה רובה לא ביקשו מעמד של פליט: הם לא היו צריכים.
  • המדינה לא מנסה למנוע את הגעת האפריקאים.
    הגדר על הגבול עם מצרים על סף השלמה, התחילו להחזיר אפריקאים לארצות מוצאם, החליטו על בניית מחנה מעצר ענקי לאפריקאים בנגב - כמו מה זה נשמע לכם?
    אים ספק שמה שנעשה, נעשה באיחור. אבל בהחלט עושים ובהתחשב במגבלות המוסריות והחוקיות, סביר להניח שעושים את הדבר הנכון. אם האפריקאים הם פליטים שנמלטים על נפשם, כמה שנים במחנה מעצר לא צריכות להפריע להם - זה בטח עדיף על מצבם כרגע. אם, לעומת זאת, הם מהגרי עבודה, אותן שנים בהן הם לא יוכלו לעבוד, לחסוך כסף ולשלוח אותו למשפחה בהחלט יפריעו להם. אם הם ידעו שזה מה שמחכה להם, רוב מהגרי העבודה יעדיפו ללכת למקום אחר - בוודאי כשהסתננות לארץ דורשת תשלום של אלפי דולרים למבריחים בדואים ויש בה סיכון של מוות מידי חיילים מצריים או מידי המבריחים עצמם, חטיפה למטרות כופר, עינויים, קצירת אברים ואונס.
    שימו לב לכך שהגופים שטוענים שהאפריקאים הם פליטים שיש להגן עליהם הם מראשי המתנגדים לאותו מחנה מעצר...
  • המתנגדים לקליטת הפליטים מונעים ממניעים זרים.
    טוענים למשל שבוחשים בקדירה בעלי חברות כח אדם שעושים כסף מהבאת עובדים זרים מהמזרח וטייקונים שרוצים להשתמש באפריקאים כדי להוריד את עלות העבודה. אלא מה, אף אחד לא טורח להציג ראיה כלשהי לאותן טענות.
    הטיעון בגנות הטייקונים פשוט לא רציני. אפריקאי שמועסק כחוק יקבל לפחות שכר מינימום. משרות שמשלמות שכר גבוה יותר בצורה משמעותית דורשות הכשרה או כישורים מיוחדים, כאלו שאין לאפריקאים. הרי לא יקבלו אותם לעבודה כמהנדסי ביו-טכנולוגיה, נכון? העסקה של אפריקאי אחד או שניים, בתשלום נמוך מהמינימום וללא תנאים סוציאליים, בהעלמת עין של המדינה (לפי פשרה שהושגה בבג"צ) לא תועיל לטייקונים שלנו, שהרי החיסכון בהוצאות יהיה אפסי מבחינתם. מי שעושה את זה הם בעלי עסקים קטנים, למשל בעל מסעדה שמעסיק סודאני בשטיפת כלים.
    הטיעון על חברות כח האדם נשמע יותר סביר. אבל אם זו הסיבה, מדוע המדינה התחייבה בבג"צ - ועד עכשיו מקיימת - שלא לאכוף את איסור ההעסקה של אפריקאים נטולי אשרת שהיה? מדוע היא מצמקת כ"כ במתן אשרות להעסקת עובדים זרים? הרי שני הצעדים האלו רק פוגעים בבעלי חברות כח האדם. ולמה לא ניסו לעצור את זרם האפריקאים בצורה רצינית עד לא מזמן?
    נטל ההוכחה הוא על מי שמעלה את הטענה. האם מי מאילו שטוען שהממשלה מנסה למנוע את כניסת הפליטים עושה זאת כדי לשמור על רווחיהם של יבואני העובדים מהמזרח הציג אי פעם ראיה כלשהי לחיזוק טענותיו? כמובן שלא. אין כאלו. אז מה הופך אותם לכל כך משוכנעים בצדקתם?
    כמו כל תאוריית קונספירציה, ההתחלה היא באנשים שמשוכנעים שהמציאות חייבת להיות שונה מכפי שהיא בפועל. ומכיוון שהיא לא מסתדרת כפי שהם רוצים, חזקה שיש מי שדואג שהיא תהיה דווקא כפי שהיא ולא כפי שהיא חייבת להיות. ואם רוב הציבור לא מבין את זה, חייבת להיות קנוניה שמסתירה את זה. וכך, העדר כל ראיה הופך לראיה בפני עצמה.
    לא יתכן שבממשלה יושבים אנשים שרוצים למנוע את הצפת המדינה באוכלוסיה חלשה שבאה מבחוץ, מכאן שחייבת להיות סיבה אחרת. איזו סיבות עוד יכולות להיות? גזענות וקשרים עם מי שמרוויח מהבאת עובדים זרים. ומאחר שאלו האפשרויות היחידות שיש, ברור שהן נכונות ואין שום צורך בראיות. מ.ש.ל. באותו קו מחשבה בדיוק "מוכיחים" שפרס רצח את רבין, שהמוסד ארגן את הפלת מגדלי התאומים, שהנחיתה על הירח בויימה, שה- CIA/FBI/KGB/מאפיה/קסטרו/מתנגדי קסטרו עמדו מאחורי רצח קנדי וכך הלאה.
    הדבר הכי קרוב לראיה שמציגים הוא הרשעת בניזרי בקבלת שוחד. אלא מה, בניזרי הורשע בכך שסיפק לקבלן כח אדם מידע אודות אישורי העסקת עובדים זרים שקיבלו חברות צד שלישי, מה שאיפשר לאותו קבלן להציע להן את שירותיו הטובים. כלומר היה איזה קשר ליבואן עובדים, אבל מי שהפסיד ממנו היו דווקא שאר יבואני העובדים!
    כמובן שאין שמץ של ראיה שישי מקבל שוחד ממישהו. לו היה, כבר מזמן היו חוגגים עליו. רק שכמו בכל תאוריית קונספירציה, מחסור בראיות רק מוכיח שהוא יודע להסתיר אותן. העובדה שגם אם יכפילו את מספר אשרות העבודה לזרים לא ישארו זרים ללא עבודה, כך שישי יכול היה להגדיל בצורה משמעותית את רווחי חברות כח האדם ולא עושה זאת, לא משנה להם.

וזהו, נראה לי מספיק למנה ראשונה. לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה היתה המחויבות המוסרית של מדינות אלו בזמן השואה?

לסייע לנאצים להשמיד את כל היהודים באירופה?

ארה"ב קלטה פליטים יהודים מאירופה למיטב ידיעתי. האם אחת ממדינות הברית סירבה להכניס פליטים יהודים?

איך אפשר להשוות שואת היהודים על בסיס גזענות, למסתננים מחפשי עבודה ממדינות מוכות גודל שאוכלות אחת את השניה מאז שהשמש זורחת.

לא דיברתי על מהגרי עבודה אלא על פליטים.

במצרים מישהו הורג אותם?

הם כבר הגיעו למצרים, והם בטוחים.

הם לא פליטים בסכנת חים.

הם יודעים את זה, אנחנו יודעים את זה.

והם גם אומרים את זה.

אמת. מה שגורם לי לתהות מה השתיקה הזאת מול ההתנהלות המצרית ולמה לא זורקים אותם בפשטות חזרה מעבר לגבול... הכל בשביל השקט התעשייתי וההתרפסות הרגילה (ע"ע תורכיה) מול העולם?

הבעיה שנשארה היא על פי אילו קריטריונים תהיה מוכן לקבל פליטים (שהרי חתומה על אמנת הפליטים) ועל פי אילו תדחה אותם. הרי לא כל הפליטים הם מוסלמים ולא כולם רוצים להשמיד את , רצון שיקשה עליך להוכיח.

בכל מקרה אני מסכים עם דבריך מתחילת השירשור: "הבעיה של המדינה הזאת שהכל נעשה מראיה קצרת טווח." זה כ"כ נכון שמתחשק לצרוח, הכל פה זז רק כאשר השריפות (האמיתיות או המטאפוריות) משתוללות ועכשיו אנחנו אוכלים את הפירות הבאושים של כל סחיבת הרגליים הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...