6950 או 560Ti ? שיקולי PhysX - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

6950 או 560Ti ? שיקולי PhysX

spitzi

Recommended Posts

כן, אני יודע שיש כאן סטיקי ארוך כאורך הגלות בנושא 96xx לעומת GTX5xx, קראתי חלק ממנו ולא הצלחתי להסיק מסקנות.

בניתי כאן, בפורום מפרטי מחשב, מפרט מומלץ לגיימינג עם כרטיס 6950. אציין כי המפרט כולל מעבד i5 2500K שאני מתכוון להמהיר ב-40%.

עכשיו נוכחתי לדעת ש-PhysX זו טכנולוגיה שלא מיושמת בכרטיסי ATI כגון 6950, אלא בכרטיסי כגון 560Ti שדומה במחיר. ראיתי משחק Mafia II עם Physx וזה מאוד מצא חן בעיני.

מאידך, אני חושב שאת ה-6950 ש-TMS מציעים אפשר לפתוח ל-6970 וכך לקבל יותר ביצועים באותו כסף. אבל מה משנה לי יותר FPS אם המשחק נראה פחות יפה ?

אז עדיף לי ללכת על 560Ti במקום 9650 ? ובכלל, עדיף ללכת על באותה רמת מחיר כמו ATI ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתיחת שיידרים של 6950 (במידת האפשר) תספק בסביבות 2-3% שיפור סך הכל. שיפור ביצועים רציני יותר מגיע מאוברקלוק.

http://www.gigaflopd.com/reviews/unlocked-radeon-hd-6950-performance-review/

לא מתחבר להייפ סביב ה"פתיחה". ה- gtx560 ti למשל יכול לספק 20%-15% תוספת ביצועים באוברקלוק.

בסטוק הם די דומים, תלוי במשחק, כאשר ה-6950 בממוצע מעט חזק יותר ברזולוציות גבוהות. יש כאן טבלאות השוואה לפי רז':

http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_7950_PCS_Plus/27.html

לא זוכר מה הסטטוס כששניהם מומהרים.

לשני הכרטיסים קיימות גרסאות של 1GB ו-2GB.

קח בחשבון שיחסית מעט משחקים באמת מנצלים האצת GPU ל-physx. אבל אילו שכן - השיפור הוא ויזואלי, בעצם הגדרות גראפיקה גבוהות יותר.

באופן כללי, מי שלא מוצא ערך מוסף בהגדרות גראפיות גבוהות, חבל שיבזבז מעל 1000ש"ח על כרטיס מסך.

צירוף כרטיס יעודי לפיזיקס כתוספת לכרטיס אפשרי אך תלוי במודיפיקציה בלתי רשמית לדריבר (איזה בחור מוציא פאץ' מדי פעם). בגדול זה אמור לעבוד.

אבל רכישה של כרטיס נוסף משומש שיעמוד במשימה כבר עלולה לשנות את השיקולים (למשל אל מול כרטיס בודד חזק יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. אני מתכוון לשחק על הגדרות גרפיות גבוהות, כמה שיותר עושר ויזואלי וריאליזם.

אם בסופו של דבר ה-6950 וה-560Ti דומים עד כמעט זהים, אז מה יש לי להתלבט ? אקח את ה-560Ti ואקבל גם PhysX. למעשה, נראה שה-560Ti עולה 200 ש"ח פחות.

או שמא ההבדל בין 1GB ל-2GB משמעותי ? אני לא חושב שאעבוד עם רזולוציה מעל 1920X1200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל הזכרון של כרטיס המסך אינו נשען עוד על רזולוציה כיום - כאשר הנפחים מדברים בג'יגות.

מאידך גודל הזכרון הדרוש נשען בעיקר על הטמעת הטקסטורות כפי שבאות ליידי ביטוי באפליקציות השונות,

או עבור הרצת anti-aliasing בטכניקת supersampling (טכניקה שבעקרון לא משתמשים בה בשל עלות הביצועים שהיא גובה).

במשחקים הכי חדישים נכון ל- 2011/12 נצפו צריכות עד כדי 1.5GB, ולאור השקתם של כרטיסי 2GB בשנה החולפת

ואף 3GB בחודש האחרון, סביר להניח שהשנים - 2012/13 תסמנה לראשונה את רף המעבר מצד האפליקציות לשמוש בנפחים אלו.

זאת אומרת, אם תרכוש כיום כרטיס של 1GB , אזי עבור אלפיקציות שיצרכו יותר (בשל הטקסטורות), תאלץ להוריד בהגדרות האפליקציה

את רמת הטקסטורות מהרמה המלאה לרמה נמוכה יותר.

אם אתה שואל את דעתי, היה ויש ברשותך היכולת לבחור כעת, עשה מאמץ ללכת על 2GB שכן בהמשך הדרך חלופה זו תתברר כמועדפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אני מצדד בדעתך שהמשחקים העתידיים ידרשו יותר מ-1GB זכרון על הכרטיס.

אני רואה ב- שיש כרטיסי 560 Ti עם 2GB . בהתעלם מנושא האחריות, האם כרטיסים כאלה טובים לפחות כמו ה-560Ti 1GB המקורי, או שמדובר בכל מיני שפצורים מסוכנים של יצרני כרטיסים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...