לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 9 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

אגב, הנה מוצרים שנמכרו באחוזים הרבה יותר נמוכים מהדוגמאות שהבאת:

http://www.ebay.com/itm/Sapphire-Radeon-HD6990-Video-Card-/250975647309?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item3a6f50764d#ht_500wt_1151 נמכר ב $275 לעומת $730 לחדש. והוא טוען שמעולם לא היה בשימוש.

http://www.ebay.com/itm/Sapphire-Technology-AMD-Radeon-HD-6990-21193-00-40G-/330669954134?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item4cfd771456#ht_500wt_1151 נמכר ב $450 לעומת $730 לחדש. בן 60 יום.

http://www.ebay.com/itm/XFX-AMD-Radeon-HD-6990-HD-699A-ENF9-Mint-Condition-/110807005329?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item19cc9cb891#ht_1156wt_1134 בשימוש של 30 שעות בלבד. נמכר $560 לעומת $760 לחדש. כזה בדיוק גם אתה פרסמת. (זה עם האחריות לכל החיים)

http://www.ebay.com/itm/EVGA-NVIDIA-GeForce-GTX-580-015-P3-1582-AR-/250978045904?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item3a6f750fd0#ht_500wt_1151 זהה לראשון שפרסמת. אבל כאן נמכר ב 275$ לעומת 460$ לחדש. לדברי המוכר היה בשימוש רק כ 40 שעות

בקיצור, הנה דוגמאות מהחיים לירידות ערך הרבה יותר גבוהות ממה שפרסמת.

עריכה: ראיתי כעת את תגובתך. אתה צודק לגביי האחוזים למעלה. חישבתי אותם לא נכון. בית ספר ::)

כל הכרטיסים שפרסמת שנמכרו במחירים נמוכים משמעותית = הינם מכירות שהמחיר המבוקש מראש היה נמוך והמכרז היה בשיטת BUY IT NOW, בדיוק כמו שאני יפרסם עכשיו 6990 ב1000 שח תהיה בטוח שהוא יקנה בשניה באותה מידה אם היה מוכר את הכרטיס במכירה פומבית הוא היה מגיע למחיר שציינתי למעלה או לחילופים היה יכול לדרוש עוד 300 דולר והכרטיס עדיין היה נמכר, זה לא חוכמה למצוא מכירות של כרטיסים במחיר נמוך ב BUY IT NOW כי ברגע שמישהו מפרסם את זה זה נקנה בשניה זה לא מייצג את מחיר השוק.

מה גם שהמוכרים במכירות האלו הם בעלי פידבק נמוך במיוחד מה שלא מבטיח שהכרטיס באמת נמכר במחיר הזה (תסתכל בפידבק של המוכר ותחפש את המכירה של המוצר).

חוץ מזה, אם בן אדם פרסם שהכרטיס עבד 60 שעות, האם זה נכון בהכרח? רוב הסיכויים שלא.... מה אכפת לו להגיד אין שום דרך להוכיח

אם מישהו ימכור למבורגיני ב20000$ זה אומר שאפשר להשיג למבורגיני במחיר הזה? לא בהכרח- זה אומר שהמוכר הוא:

א)אידיוט

ב)מעוניין בכסף באופן דחוף

ג)מסתיר משהו (גנוב ? מקולקל ? ... )

ד)לא חסר לו כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א) באותה מידה אני יכול להגיד על הקונים שקנו במוצרים שהבאת, שהם אדיוטים שקנו במחיר מופרז.

ב) על זה בדיוק דיברנו. מחיר שוק נקבע גם ע"י מוכרים כאלו.

ד) ראה ב.

בנוסף, מחיפוש גיליתי עוד המון מקרים שדומים למקרים שציינתי למעלה, למוצרים זהים, וגם מדגמים אחרים. וכולם מהחודש וחצי האחרונים.

מבחינתי, בתור קונה, אם אני רוצה לחסוך כסף, ואני רוצה לעשות כך, אם אני הולך על יד 2, אז אני יחכה טיפ טיפה למוכרים הנ"ל ויחסוך הרבה כסף. (וחפש, ישנם לא מעט כאלו)

ישנם גם חנויות שמוכרות את אותו מוצר חדש במחיר 50% יקר יותר מהחנות הזולה. ועדיין מדי פעם מגיע, ואני אשתמש באותם הגדרות שאתה השתמשת: אדיוט או אחד שלא חסר לו כסף או לקוח שלחוץ לקנות מסיבה זו או אחרת. אז זה אומר ששווי המוצר הוא לפי המחיר של החנות היקרה?

אם ניתן לקנות במחיר זול יותר, אז זה בדיוק השווי הריאלי של המוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשקונים יד ראשונה לחלק מהאנשים (ואני ביניהם) המחיר זה לא השיקול היחיד לרכישה, אני בהרבה מקרים מעדיף לשלם יותר ולקנות ממקום מבוסס ואמין שיש לי ניסיון עם השירות שלו מאשר לקנות במקום הזול ביותר עם החוקים הדרקונים והגמישות המינימלית. יש גם לא מעט אנשים ששעה שלהם שווה יותר מכמה מאות שקלים וגם אם כרטיס יעלה להם 100% יותר אבל יהיה מי שיבוא ויביא להם את זה למשרד\לבית בשעות הערב, זה בפועל יצא להם זול יותר מללכת להמתין בתור בחנות, להמתין לשליח או לצאת לדואר באמצע העבודה. אני מכיר גם אנשים שבלי שיקול כלכלי מעריכים את הזמן הפנוי שלהם ולא מבזבזים אותו בהמתנות ובשביל סכום כזה או כזה, שווה להם לשלם על עוד זמן פנאי.

אם הם פראיירים או לא? אולי. ומנגד הם יכולים להסתכל עליך ולאמר את אותו דבר (למרות שאני בספק שהם יבזבזו על זה זמן).

לגבי יד שניה, זה מצב שאתם לא תצליחו לצאת ראש אחד עם השני, יש מספר רב של דוגמאות לכל כיוון ואין פה באמת צודק (לדעתי לפחות).

מנק' מבט של קונה או מנק מבט של מוכר יש שיקול למחיר, תכניס לפה את הפקטור של זמן, מי שרוצה\צריך למכור מהר כנראה שיצטרך למכור בזול ומי שרוצה\צריך לקנות מהר כנראה ישלם יותר ממה שהוא היה משלם אם היה לו זמן להשקיע בחיפוש ולהמתין לעסקה הטובה ביותר.

לגבי מחירון, אני לא מאמין שזה יכנס לאתר זה או כל אתר גדול אחר שמכבד את עצמו והסיבה היא שיש 2 צדדים לכל מקרה, מחירון שיהיה זול מידיי (ולכל אחד יש את ההגדרה משלו לכך) בא לטובת הרוכש ולרעת המוכר ולהפך, יקר מידיי לרעת הקונה ולטובת המוכר. על כל אחד שיחשוב שהמחירון הוגן יהיה לפחות אחד שיחשוב שהוא לא הוגן ולמי יש סמכות כאן לקבוע מי צודק ומי לא ובאופן חד משמעי ועוד להכתיב את דרכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל KALEN: (נאסר עלי לצטט :) )

א)+ב)+ג)+ד) זה לא משנה את העובדה שאתה כמוכר יכול למכור את הכרטיסים האלו בקלות במחיר הזה, והוא ימכר בתוך ימים (או שעות). איזה סיבה לי כמוכר יש למכור את הכרטיס שלי במחיר של 250$ אם אני יודע שאני יכול למכור אותו ב600$ ? (הסיבות מוזכרות במודעה הקודמת), ולא תגיד לקח להם שבועיים למכור אותו: הם מפרסמים מכרז במשך יומיים-שלושה ומוכרים.

- אני יזכיר לך שהוויכוח הוא לא האם ניתן למכור כרטיס מסויים ב50% ממחיר חדש - כי בוודאי שהתשובה תהיה חיובית, הויכוח הוא באיזה מחיר מירבי יצליח המוכר למכור בזמן הקצר ביותר מבחינתו.

-זה לא משהו חדש שאנשים מחכים להזדמנויות כדי לרכוש מוצרים יד שניה במחירי רצפה... יש אנשים שמתפרנסים מזה. (קונים בX ומוכרים בX+Y)

כתבת:

"אם ניתן לקנות במחיר זול יותר, אז זה בדיוק השווי הריאלי של המוצר."

לגבי חנות מן הסתם זה נכון ופה אין ויכוח (במידה ויש מלאי יציב). לגבי יד2 המשפט הזה נכון רק במידה ומדובר במצב בו הביקוש במחיר מסויים שווה להיצע באותו מחיר (או קרוב אליו). וזהו בטח ובטח לא המצב.

אם יש 2 אנשים שמוכרים כרטיס X במחיר של 100 שח, ו50 שמוכרים ב500 האם זה אומר שהמחיר הריאלי של הכרטיס הוא 100 ? ממש לא. רק 2 אנשים מתוך כלל ההאנשים ישיגו את המחיר הנל.

אם אתה הצלחת למצוא את הכרטיס במחיר הנמוך, כל הכבוד לך אבל זה לא אומר שמישהו אחר יצליח גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא דיבר על לקבוע מחיר לפי 20% של הדוגמאות יוצאות הדופן לדבריך. להזכירך דובר על 60% לדור שנה אחרונה. (ויוצא דופן, או לא יוצא דופן, מצאתי עוד לפחות עוד 10 כאלו מהשבועות האחרונים, ב 3 דגמים שחיפשתי)

ישנם המון שמוכרים במחירים של 60-70% למוצרים מהדור האחרון, ואני מוצא יותר עסקאות כאלו מאשר עסקאות של 75-85%. אז בכל מקרה, לא רלוונטי הדוגמאות שהבאת לגבי מחירים גבוהים.

הנה עוד דוגמאות למכירות עם הרבה בידים, שלא תגיד שהיה מדובר בדוגמאות יוצאות מהכלל: (ואני לא מציין את כפי שאתה קורא להם - "האדיוטים" שמצאתי עוד מהם בערכים של 30-50% )

http://www.ebay.com/itm/Power-Color-Radeon-HD-6990-/230726263027?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item35b85b60f3#ht_500wt_1151

http://www.ebay.com/itm/PowerColor-AMD-Radeon-HD-6990-AX6990-4GBD5-M4D-EXCELLENT-CONDITION-/290653829889?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item43ac517b01#ht_500wt_1151

http://www.ebay.com/itm/XFX-AMD-ATI-Radeon-HD-6990-4-GB-Dual-GPU-GDDR5-SDRAM-PCI-Express-2-1-x16-/170760047666?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item27c2178c32

http://www.ebay.com/itm/Diamond-Multimedia-AMD-Radeon-HD-6990-/130628069525?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item1e6a0a2895#ht_500wt_1151

http://www.ebay.com/itm/GE-Force-EVGA-GTX-570-P-N-012-P3-1570-AR-/190629893838?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item2c626d56ce#ht_554wt_1134

http://www.ebay.com/itm/ASUSTeK-COMPUTER-NVIDIA-GeForce-GTX-570-ENGTX570-DCII-2DIS-1280MD5-/230732981042?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item35b8c1e332#ht_500wt_1151

http://www.ebay.com/itm/MSI-ATI-RADEON-6970-R6970-MINT-2GB-DDR5-/280807248902?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item41616a9406

http://www.ebay.com/itm/ASUS-AMD-Radeon-HD-6970-EAH6970-2DI2S-2GD5-/250975849773?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item3a6f538d2d#ht_1195wt_1134

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

repero,ישנו עוד עניין קטן שלא התייחסת אליו, לפחות כל עוד מדובר על מחירים מופקעים, והוא נפח המכירות הנדרש. נניח שכרטיס מסך מסויים (דגם ספציפי) נמכר בחנויות הגדולות ב600 שקל בממוצע פלוס מינוס 5%. אם כל אחת מהחנויות האלה מצפה למכור הרבה יחידות, נניח מלאי מתחדש של 100 כרטיסים כאלה בחודש, לא סביר שהיא תוכל לחרוג מהטווח הזה. בסופו של דבר, אם היא תנקוב במחיר של 800 שקל, סביר להניח שהיא לא תשכנע הרבה קונים לבחור בכרטיס זה, והרווח המצטבר יהיה נמוך יותר.

עתה דמיין לעצמך חנות שכונתית קטנה. היקף עסקיה קטן, וממילא מגיעים אליה אנשים שמסיבה זו או אחרת לא יגיעו לחנויות הגדולות. חנות כזו יכולה להחזיק מלאי של נניח 5 כרטיסים בלבד מדגם זה בכל חודש, והיות שהיא זקוקה ל5 קונים בלבד, היא יכולה להרשות לעצמה לנקוב במחיר גבוה יותר - כי 100 קונים שמוכנים לשלם מחיר זה היא לא תמצא, אבל 5 אולי כן.

עם זאת, בשני המקרים מדובר בחנויות, בעלות מלאי מתחדש, והן צריכות להיפטר ממנו במהירות. עדיף להם למכור X כרטיסים ברווח Y לכרטיס, מאשר עשירית X כרטיסים ברווח 2Y לכרטיס. זה לא המקרה עבור המוכר ב"יד שנייה": יש לו לרוב פריט בודד, ואין לו סיבה לנסות ולהגדיל את נפח המכירות פשוט כי אין לו מה למכור. כל מה שעליו לעשות זה למצוא אדם אחד שיסכים לשלם את המחיר שהוא דורש. נכון, עליו להתחרות גם במוכרים אחרים, אבל זה לא משנה את העובדה שהוא לא כבול לעקומות של היצע וביקוש. לפיכך, מבחינה כלכלית נטו, עדיף לו לנקוב במחיר גבוה (אך הגיוני), בתקווה שיימצא פריאר אחד ויחיד. האם זה אומר שהמחיר שהוא מבקש הוא מחיר השוק? ממש לא, אך זה לא משנה לו. מה שכן, הגישה הזו הופכת אותו לסוג של רמאי: הוא מראש מכוון את המכירה לציבור הלא מתמצא, שאינו יודע את "הערך האמיתי" של הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל KALEN :

אבל למה לעשות חצי עבודה?

במודעה הכרטיס הראשון נמכר ב700 חדש ושלך ב525 (כולל משלוח- הרי גם הוא מגולם במחיר הסופי) = 25%

מודעה 2 - אותו סיפור, 530$ מחיר סופי = איזור ה 25%

3- 550$ מחיר סופי שהם 27% (בהנחה שמחיר הכרטיס 750$)

4- כרטיס זה כלל לא רלוונטי אם היית טורח לקרוא את הפידבק של הבחור.

5- אכן מדובר במחיר טוב

6-תקרא את התיאור = "New - Used for a few weeks" ...... צריך לאמר משהו ? מחיר של 27% יותר זול מחדש

7-מחיר חדש כ320 כלומר כ 20% (שים לב שזהו כרטיס רפרנס)

8- כנ"ל

לא תצליח לשכנע אותי אחי... אתה רק מחזק פה את העמדה שלי אם אתה לא שם לב.

ל VIC:

כל מה שתיארת לגבי חנויות זה ברור ואין על זה ויכוח, לכל אחד מודל עסקי משלו ועושה כראות עיניו.

אם הבנתי נכון את מה שאתה אומר (ועזוב את כל המסביב) מוכר שמוכר את מוצריו ביד 2 במחיר גבוה מהשווי האמיתי שלו (מי קובע את הערך האמיתי? ) הוא רמאי ? אני לא באמת יודע איך אני אמור להגיב לזה....

אם אני מפרסם את הכורסא שקניתי לפני שנתיים ב1000 שח באתר יד 2 ודורש עליה 999 זה אומר שאני רמאי ? על הרוכש לעשות סקר שוק ולהחליט האם משתלם לו לרכוש את המוצר שלי, אני לא צריך לעשות בשבילו את העבודה ולהחליט בשבילו האם המוצר שלי משתלם עבורו.

דווקא ביד 2 בגלל שמדובר במוכר פרטי הוא זה שיחליט באיזה סכום ישתלם לו למכור את המוצר ולא אף אחד אחר( יכול להיות לדוגמא שיצטרך להוסיף סכום כסף על מנת לממן את השידרוג שלא ישתלם לו מבחינת עלות ביצועים במידה וירד במחיר שהחליט), הוא לא בא לעשות טובה לאף אחד מעבר לעצמו.

עסקה לא מתקיימת בלי ש2 הצדדים מסכימים עליה... אף אחד לא כופה כלום על אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון את מה שאתה אומר (ועזוב את כל המסביב) מוכר שמוכר את מוצריו ביד 2 במחיר גבוה מהשווי האמיתי שלו (מי קובע את הערך האמיתי?) הוא רמאי ? אני לא באמת יודע איך אני אמור להגיב לזה....

אם אתה מוכר מוצר בעל ערך מוסף כלשהו (נגד, דגם מיוחד ששוה יותר מהרגיל), או שאתה מספק שירות נוח באופן יוצא דופן, או שסתם אין לך מושג כמה באמת המוצר שלך שווה, ואתה מציע אותו במחיר גבוה באופן חריג (חריג = ביחס למה שהקונה הסביר יכול למצוא הן בחנויות והן באותו לוח יד שנייה עצמו), ברור שאינך רמאי. מצד שני, ברגע שאתה נוקב במחיר מופקע פשוט כי אתה מבין שאתה צריך למצוא רק אדיוט אחד שיסכים לשלם מחיר זה, אז כן, לדעתי אתה רמאי - הרי בצורה הזו אתה בעצם מבסס את כל "המודל העסקי" שלך על חוסר ידע מצד הקונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוכר מוצר בעל ערך מוסף כלשהו (נגד, דגם מיוחד ששוה יותר מהרגיל), או שאתה מספק שירות נוח באופן יוצא דופן, או שסתם אין לך מושג כמה באמת המוצר שלך שווה, ואתה מציע אותו במחיר גבוה באופן חריג (חריג = ביחס למה שהקונה הסביר יכול למצוא הן בחנויות והן באותו לוח יד שנייה עצמו), ברור שאינך רמאי. מצד שני, ברגע שאתה נוקב במחיר מופקע פשוט כי אתה מבין שאתה צריך למצוא רק אדיוט אחד שיסכים לשלם מחיר זה, אז כן, לדעתי אתה רמאי - הרי בצורה הזו אתה בעצם מבסס את כל "המודל העסקי" שלך על חוסר ידע מצד הקונה.

א) מי קובע מהו מחיר מופקע?

הצורת חשיבה הזאת היא נורא לא מובנת לי, אתה מסתכל על זה כאילו מעולם לא מכרת מוצר ביד 2, הרי המטרה שלך כמוכר היא למכור את המוצר שלך בסכום המירבי שתוכל להשיג ואם יש מי שמוכן לשלם אותו הרי שעשית את עבודתך.

בן אדם שהולך לקנות אצל אבי טלויזיות ב500 שח, ורק לאחר הקניה גילה שאותה בדיוק עולה 200 שח אצל יוסי טלויזיות שנמצא בחנות ממול- האם אומר הדבר שאבי הוא רמאי ?

הרי הבחור החליט על דעת עצמו לרכוש שם את המוצר מבלי לבדוק במקומות אחרים.

אותו הסיפור פה, בן אדם שבא לקנות ביד2 לא רוכש את המוצר הראשון שהוא רואה ואם כן האם אין זאת בעיה שלו?בן אדם נורמטיבי משווה מחירים ומחליט באיזה מחיר הוא מוכן לקנות ככה שישתלם לו (100 שח בשביל אדם אחד הם לא בעלי אותו הערך מבחינת יכולת כספית בשביל בן אדם שני), בן אדם א'מחליט שהמוצר שווה לו X, ובן אדם ב' מחליט שהמוצר שווה לו Y.

Y לא בהכרח שווה ל X.

אז אם אני כמישהו שרוצה לפרסם את הכרטיס מסך שלי ביד2 בידיעה שיש מישהו שיקנה את הכרטיס במחיר שנקבתי בתקופת זמן שהקצבתי לעצמי למכור אותו הרי שאין פה רמאות כלל וכלל.

וסתם הערה: בן אדם לא מוכרח להיות אידיוט בשביל לשלם מחיר גבוה יותר ממה שיכול היה לשלם יש המון סיבות אחרות... (נוחות, תנאים, זמן אספקה, דחיפות, וכו...)

וסתם דוגמא:

אני מוכר את הכרטיסי 4870 שלי שעבדו ב CF ב300 שח לאחד.

בחור א רוצה לקנות אותו אבל להגיע אלי וחזרה הבייתה יעלה לו 100 שח הרי שהוא שילם על הכרטיס 400 שח.

בחור ב רוצה לקנות את הכרטיס ויש לו דלקן על חשבון החברה בה הוא עובד, הרי שמחיר הכרטיס בשבילו הוא 300 שח.

בשביל אותו בחור א' שווה לקנות את ה4870 אצל השכן שלו שמוכר ב370 שח (שכנראה היה מוגדר כמחיר מופקע אם היה צריך לנסוע עד אליו).

האם השכן שלו רמאי ? הרי שמבחינת בחור ב' הוא עשה עסקה טובה.

דוגמא ב':

אני מוכר את הכרטיס 7970 שלי שנגמר מהמלאי בכל הארץ לאחר חודש שימוש במחיר שגבוה ב100 שח מהמחיר של חדש בחנות (שכאמור אין במלאי).

האם לא הגיוני שיהיה בן אדם שיהיה מוכן לשלם את המחיר הזה ? (והוא לא מוכרח להיות אידיוט בשביל לעשות זאת, יכול להיות שמבחינתו הוא מעדיף לשלם את ה100 שח האלו ולא להמתין חודש להגעת מלאי חדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"על ראש הגנב בוער הכובע"

ולעניינינו, אני לא מגיב כי כמו שציינתי אני עמוס.

לחלק פה אני מפסיק בכלל להגיב. ממליץ גם לאחרים כי חוסר התייחסות יגרור פחות תגובות.

NEC_000

יהיה לי עכשיו זמן לעבוד על זה קצת, הדבר העיקרי מה שחסר במחירון בגלל שהוא לא רישמי זה הסבר למה יש ירידה.

ואת זה אני אנסה להסביר בצורה פשוטה וישלח לך במייל לעריכה.

לגבי מחירים את האמת לא ממש הסתכלתי אך דבר אחד יכול להגיד בבירור על:

GTX260 נקנה אצלי ב2009 ממש בתחילה, נראה לי שכבר נגמרה לו האחריות.

אז הוא עלה איזה 1200 ש"ח אם לא יותר לא זוכר בדיוק כבר.

לפני שנה וחצי עוד ניתן היה למצוא אותו חדש בחנות עם אחריות, במחיר "מצחיק" של איזה 400 או 470 ש"ח.

אבל בגלל שהוא יצא 2008 מבחינה טכנולוגית כרטיס כזה מת, וביד שניה לא אמור לעלות 250-300 ש"ח כי שעדיין יכול להריץ לא מעט משחקים בהגדרות גבוהות. באותו מחיר אמור להיות GTS450 עם ביצועים דומים ובדרך כלל יהיה יותר שקט, תומך בDX11 צורך פחות, ועבד פחות זמן ממנו. אולי ועדיין נמצא בתקופת "אחריות".

עריכה: ראיתי כעת את תגובתך. אתה צודק לגביי האחוזים למעלה. חישבתי אותם לא נכון. בית ספר ::)

זה בסדר יש אנשים עם תואר שני או מה שזה לא יהיה בסטטיסטיקה שגם עושים טעויות

1) 360 \ 450 (מחיר חדש) = 0.86666 כלומר כ15% ממחיר חדש.

1) זה 20%, 360/450 בדרך כלל אם המחשבון עובד תקין זה יתן לך 0.8.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) מי קובע מהו מחיר מופקע?

אני קובע... השכל הישר קובע. ההגינות קובעת. היושר המקצועי קובע.

בן אדם שהולך לקנות אצל אבי טלויזיות ב500 שח, ורק לאחר הקניה גילה שאותה בדיוק עולה 200 שח אצל יוסי טלויזיות שנמצא בחנות ממול- האם אומר הדבר שאבי הוא רמאי ?

ב-ד-י-ו-ק. קלעת למטרה :xyxthumbs:

דוגמא ב':

אני מוכר את הכרטיס 7970 שלי שנגמר מהמלאי בכל הארץ לאחר חודש שימוש במחיר שגבוה ב100 שח מהמחיר של חדש בחנות (שכאמור אין במלאי). האם לא הגיוני שיהיה בן אדם שיהיה מוכן לשלם את המחיר הזה ?

ודאי שיש, אבל אתה עדיין מנצל "מצוקה" של אנשים ומוכר במחיר מופקע.

בוא נקצין את זה רק לצורך הדיון - אם אתה רואה מישהו שכורע תחת נטל כלכלי האם תלווה לו בריבית רצח גבוהה כי "אתה יכול"?האם בזה "עשית את תפקידך נאמנה"?

זה כבר חורג הרחק מחוץ לתחום הדיון, למרות שהגישה האולטרא-קפיטליסטית עומדת בבסיס של כמעט כל מה שאנשים עושים היום.

לא יעזור איך תייפיף את זה וכמה תגיד ש"ככה זה בעולם", למכור משהו במחיר מופקע ולא הוגן כי "אתה יכול" ישאר לעולם ועד "לא הוגן".

זה שתמיד אפשר למצוא פראיירים או מישהו לחוץ לא הופך את זה לנכון, מוצדק או ראוי יותר.

זו הסיבה שאני לעולם לא אוכל להיות סוחר או נותן שירות כי כנראה תמיד אפסיד כסף - אני אשאף תמיד לתת שירות/מוצר במחיר הוגן (ומעבר לכך) במחיר הוגן (ומעבר לכך) ובגישה הקיימת היום זה מתכון בטוח להפסדים כי כולם מחפשים לדפוק את כולם.

כנראה שלא במקרה אני משקיע פה שעות רבות בחינם וללא כל תמורה - למרות שזה לא כלכלי ולא יוצא לי מזה דבר מלבד הידיעה שאולי עזרתי למישהו לקבל עיסקה הוגנת יותר ותמורה ראויה לכספו.

בעצם כל הפעילות שלי פה (אני מאלה שדחפו לפתיחת הפורום הזה ולא סתם אני פעיל בעיקר ב"מפרטי מחשב" שם עיקר הרמאויות בחנויות) נועדה לסכל ככל האפשר בדיוק את הגישה שאתה מייצג (לא אישי כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר יש אנשים עם תואר שני או מה שזה לא יהיה בסטטיסטיקה שגם עושים טעויות

1) זה 20%, 360/450 בדרך כלל אם המחשבון עובד תקין זה יתן לך 0.8.

צודק, השעה הייתה מאוחרת והנתונים שהשתמשתי בהם הם לא אלו שרשומים בהודעה, בכל מקרה מחיר הכרטיס הוא לא 360 אלא 373 (כולל המשלוח), ולא משנה הרבה את העובדות.

TMPUSER כתב:

אני קובע... השכל הישר קובע. ההגינות קובעת. היושר המקצועי קובע.

למה מה אתה נכנס לאותו בחור לכיס? מאיפה אתה יודע כמה עולה לו להחזיק את החנות, את העובדים, חשבונות אחרים (כמו לוגיסיטיקה) בכמה הוא קונה את המוצרים שלו, באיזה כמויות, ולאיזה שוק הוא פונה ? כל מה שהוא עושה זה להציע את המוצר שלו במחיר שישתלם לו ואם מישהו מעוניין - יקנה. אין פה שום קשר להגינות.

אם אני בתור בן אדם פרטי רואה שכרטיסים מסויימים נמכרים בסכום X במקום א', וב X+Y במקום ב' האם זאת רמאות לרכוש את המוצר במקום א' ולמכור ב ב' ? תשובה -לא. קוראים לזה הזדמנות עסקית. וככה עובד העולם הזה, בדיוק כמו שאתה בא לרכוש בית במחיר זול (כי נניח ועוקל על ידי הבנק או משהו כזה) ואתה רוכש רק על מנת למכור ביותר יקר אחר כך, האם אתה רמאי ? האם אתה מנצל את מי שיקנה ממך בגלל שהוא חייב בית אחרת יישן ברחוב ? ממש לא, אתה לא הבית היחיד בארץ שעומד למכירה, בדיוק כמו שהכרטיס שאותו אדם מפרסם לא. אם יש מישהו שהכרטיס מספיק חשוב לו בשביל לשלם עליו הרי שהעסקה הוגנת.

האם כשאתה בא לעבוד במקום מסויים שחייב דחוף מהנדס אלקטרוניקה ואתה אומר שאתה לא מוכן לעבוד בסכום נמוך מ15000 בחודש למרות שמשכורת ממוצעת בשוק של עובד מקביל לשלך עומד על 10000, האם אתה רמאי כי אתה מנצל את מצוקת העסק?

אם כל העולם היה מוכר מוצרים ב"מחירים הוגנים" אף אחד לא היה מייצר כלום כי זה לא היה משתלם לו. הסיבה היחידה ש מייצרת זה כי זה משתלם לה, אחרת לא הייתה עושה זאת.... אז מה הם רמאים כי כרטיס עולה להם 30$ והם מוכרים אותו ב400$ ?

בוא נקצין את זה רק לצורך הדיון - אם אתה רואה מישהו שכורע תחת נטל כלכלי האם תלווה לו בריבית רצח גבוהה כי "אתה יכול"?האם בזה "עשית את תפקידך נאמנה"?

מה הקשר בין אחד לשני ? אני מדבר באופן כללי על בן אדם שמוכר את מוצריו ביד2. אתה מפרסם את מוצריך בידיעה שמי שמעוניין בו במחיר המפורסם יקנה, ומי שלא לא. מה הקשר למצוקות ועל הלוואות בריבית ? האם יש מישהו במצוקה לכרטיס מסך? האם יש מישהו במצוקה לרכישה מוצר ביד 2 באופן כללי? אם יש לו את הכסף לשלם על הכרטיס שלי ביד 2 אז יש לו את הכסף לקנות כרטיס יותר חלש חדש בחנות.

זאת לא מצוקה כלל וכלל זאת פריוולגיה לרכוש מוצר יד2.

אין שום קשר בין לתת שירות הוגן מקצועי ולתת תמורה לכסף לבין "כולם מנסים לדפוק את כולם", גם שאתה הולך לרופא שיניים פרטי והוא נותן לך חשבונית על סך 5000 שח על עקירת שן בעוד בבית חולים רגיל דורשים 200 שח, זה לא הופך אותו לרמאי.

יש לך חשיבה של ילד בן 15 יפה נפש שחושב שכל העולם חברים ומפלל לאידיליה בו כסף לא יהיה מה שיניע את העולם. זה לא ככה וכנראה לא יהיה גם בזמן הקרוב... אז מה שנשאר לנו כבני אדם זה להסתגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי קובע מהו מחיר מופקע?

נניח שכרטיס מסך מסויים (דגם ספציפי) נמכר בחנויות הגדולות ב600 שקל בממוצע פלוס מינוס 5%. אם כל אחת מהחנויות האלה מצפה למכור הרבה יחידות, נניח מלאי מתחדש של 100 כרטיסים כאלה בחודש, לא סביר שהיא תוכל לחרוג מהטווח הזה. בסופו של דבר, אם היא תנקוב במחיר של 800 שקל, סביר להניח שהיא לא תשכנע הרבה קונים לבחור בכרטיס זה, והרווח המצטבר יהיה נמוך יותר. חשבתי לתומי שזו הגדרה טובה מספיק.

וסתם הערה: בן אדם לא מוכרח להיות אידיוט בשביל לשלם מחיר גבוה יותר ממה שיכול היה לשלם יש המון סיבות אחרות... (נוחות, תנאים, זמן אספקה, דחיפות, וכו...)

אם אתה מוכר מוצר בעל ערך מוסף כלשהו (נגד, דגם מיוחד ששוה יותר מהרגיל או דגם שאין בשום מקום אחר), או שאתה מספק שירות נוח באופן יוצא דופן, נניח עבור אותו שכן שלא צריך לסוע עד אליך, או שסתם אין לך מושג כמה באמת המוצר שלך שווה, ואתה מציע אותו במחיר גבוה באופן חריג (חריג = ביחס למה שהקונה הסביר יכול למצוא הן בחנויות והן באותו לוח יד שנייה עצמו), ברור שאינך רמאי.

בקיצור, לכל התירוצים הגיוניים כבר התייחסתי. אף אחד מהם ושום דבר ממה שאמרת לא תקף למקרה בו אדם או חנות מוכרים בכ1200 שקל כרטיס שאפשר למצוא, אותו בדיוק או כרטיס שווה ערך, משומש (במלאי מוגבל) ב350 או חדש באריזה בחנות כלשהי (עם מלאי מתחדש ) ב450.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, לכל התירוצים הגיוניים כבר התייחסתי. אף אחד מהם ושום דבר ממה שאמרת לא תקף למקרה בו אדם או חנות מוכרים בכ1200 שקל כרטיס שאפשר למצוא, אותו בדיוק או כרטיס שווה ערך, משומש (במלאי מוגבל) ב350 או חדש באריזה בחנות כלשהי (עם מלאי מתחדש ) ב450.

מהההההההההההה הקששששששששששששששששר ?

זה שאבי מחשבים קונה יחידה ב500 שח, ואייבורי קונים ב300 כי יש להם כוח קניה גדול יותר\ יחסים טוב יותר \ הספק אוהב אותם יותר כי גם לבן שלו קוראים אייבורי, זה הופך את אבי מחשבים לרמאי אם יגבה 200 שח יותר?

ממש לא- כי אתה בתור בן אדם נורמטיבי יודע שאפשר להשוות מחירים וללכת לחנות ממול בשם דודו מחשבים, ולשאות אותו כמה יעלה לך אותו כרטיס, אבל מה לעשות דודו הוא "מלך הרמאים" ומוכר את מרכולתו ב300 שח יותר מאשר אבי מחשבים.

ונניח שאבי קונה ב300 שח כמו אייבורי, אבל מה לעשות סוגר את החודש בהפסד, האם לא הגיוני שיעלה את המחיר של המוצר ? (ונניח כי כמובן עשה כל דבר אחר לצמצום הוצאותיו).

כשלך יהיה עסק, ותצטרך לשלם על תחזוקה, מלאי, עובדים, חנות, לוגיסטיקה, חשבונות, משכנתא וכו... אז נראה איזה גיבור אתה תהיה ותמכור את הכרטיס מסך שלך במחיר של אייבורי\KSP\TMS\IQPC וכו... (שדרך אגב, להזכירך המחירים שונים בין כל החנויות. האם שאלת את עצמך למה ? או למה חנויות נסגרות על ימין ועל שמאל ?)

בשורה התחתונה, אם בן אדם מציע משהו למכירה במחיר מסויים שלדעתך הוא "רמאות" הרי שלא תקנה אצלו, בן אדם אחר יחשוב "איזה מחיר טוב זה" ויקנה. לאותו בן אדם אותו בחור מכוון, אתה יכול לקרוא לזה רמאות, או לקוחות אידיוטים או איך שבא לך זה לא משנה כי בשורה התחתונה התבצעה עסקה שהייתה מקובלת על 2 הצדדים ובלי שום לחץ (הרי לא פגשת את הבן אדם מעולם, ולא הכרחת אותו לקנות)

צורת מחשבה שלפיה כל מי שמוכר מוצר במחיר יקר ממתחריו הוא רמאי היא צורת חשיבה כלכך עקומה שאני ממש לא מעוניין להמשיך בדיון הזה.

אבל בעצם מי יודע אולי הצורת מחשבה שלי היא העקומה ואני הוא זה שדפוק (וטוב לי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

repero היקר,

שמת לב מה בעצם אמרת פה בשלושת העמודים האחרונים?

שאתה מנסה לכוון את "המחירון" שלנו, כך שיפגע למחירי "ההזדמנות העסקית" לפיה אתה מנסה לעבוד.

הכיצד: ציינת שמי שמבקש מחיר (סוחר?) ומנסה למקסם את הערך של המכירה שלו (שזה לגיטימי), ממתין לאדם

הנכון שישלם את הערך שביקש (כלשונך).

אך שים לב: הקונה הבודד שנתפס ברשת של "המחיר שהוצע לצרכי מקסום הרווח" כ- 85-90% ממחיר חדש, (מכל מני סיבות כפי שתארת)

הוא לא המקרה שממנו יגזר מחירון, שבא לגלם עבורנו את "הערך הנכון", או את הערך התוחלתי.

ומהו הערך הנכון: ערך שמייצג כדאיות כללית וכלכלית (לא פרטנית לפי מרחק נסיעה או כל מגבלה אחרת) שמתכלל בתוכו את הבלאי

האמיתי של המוצר ואת מלוא הסיכון הטמון בעסקה. שים לב להבדל הטרמינולוגי שבין מחירון שמגלם מטרות אלו, לבין "מחירון מקסימום"

שבא לבטא עסקאות בהן נתפס דג שמן.

מחירון שמגלם ערך באופן כללי הוא guide line לרוכש ומוכר, למהי נקודת שיווי המשקל "הראויה והסבירה" בין עקומת הביקוש לעקומת ההיצע.

כך גם עובד אגב, השמאי הגדול המוכר ווהותיק במדינתנו כבודו מר יצחק לוי - הוא לא דוגם מחירי שוק למטרת קביעת התמחור,

וגם הצהיר שלא כך הוא עובד, אלא מספק תמחורים שלהערכתו השמאית הם הנכונים ביותר לגלם את שווי העיסקה הרצוי באותה עת.

בטוחני שכל קורא סביר שעובר על שרשור זה מתחילתו, היה ויש ברשותו הכח לכך, יכול להיווכח באופן מובהק בראציונאלים השונים

שהועלו בכדי להצדיק תמחור זה או אחר.

ואיך אני יודע: העברתי את השרשור הזה לשניים מבין עובדי (משתי דיספלינות שונות - טרחתי שלא יהיו אלו בתחום הנדסת חשמל/אלקט'),

ובקשתי את דעתם על הנימוקים שהובאו לכאן או לכאן, בבחינת קבוצת ניסוי קטנה שערכתי לנדון עבור עצמי - כמצפן מכוון אם תרצה.

התוצאות מדברות חד משמעית לכוון התמחור בו צדדו מרבית החברים והוא לערך50% ממחיר חדש.

יודגש כי השניים אינם מבינים מאומה בתחום , ולכן בחרתי דווקא בהם - על מנת שייצגו את ההדיוט בתחום.

קבל זאת "כמצפן" ניסוי מהשטח אם תרצה גם עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...