לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

מי שמפחד מקיומו של מחירון (שזה למעשה מחירון מומלץ שגובש ע"י חובבים ומבינים בתחום לטובת רווחת הכלל) מעלה אצל כל בר דעת תהיות:

האם יש למפחד אג'נדה בנדון ? ומה אכפת לו שמידע מפורט ומוסבר יוצג לכל חובב מתחיל, כזה שפחות מכיר את נבכי התחום ?

הרי למי שאין אג'נדה, גם אין מה לפחד - וודאי שלא מה להסתיר.

אם לשיטתו של מתנגד המחירון לא טוב/לא תקף/לא רלוונטי, אז מה אכפת לו ?

הרי גם כך ימשיך הוא למכור את מרכולתו, וגם כך (לשיטתו) מרבית הנכנסים לא יתייחסו יותר מדי למחירון שמוצג בפניהם כקו מנחה,

אם הרי אין בו כל הגיון או תובנה.

ואף עד רבה, שישכנע המתנגד את קוראי המחירון - כי ההפך הוא הנכון והמחירון מעוות הוא.

כוונתי שראציונאל מוסבר בהחלט יוצג ובאופן מנומק כהקדמה לפני הטבלה שתוצג לקורא.

אם במעשה פרסום מחירון מומלץ (הוא אגב המלצה לשני הצדדים) בכך יקשה על זה שהתנגד למחירון מלכחילה

מלמכור "15 בשנה", נבין את הרמז....

אני רואה במעשה השרשור שפתחתי כאן מלאכת שליחות שמטרתה אחת היא:

לשכלל את שוק היד השניה בתחום הספציפי הזה, שכן כמו שהשוק כעת (ומאז שאני מכיר אותו) - הוא שוק מת.

מתוך 100% תעבורת פרסום מודעות, למטה מ- 5% מצליחה להמכר בסוף היום ובכך נדחקים רוכשים פוטנציאליים

לשוק החדשים בלבד. לא חבל ?

להרגיע את חששו של המתנגד - מטרת המחירון איננה "לדפוק" את המוכרים אלא דווקא להפך, להסביר למרביתם שאינם מבינים

את התחום כלל ומפרסמים מתוך בורות גמורה, וגם לא מבינים מדוע לא מצליחה להם המכירה (חלקם ילדים בני עשרה וחסרי נסיון אלמנטרי).

המטרה הינה שהמוכרים גם יצליחו למכור, והקונים יקבלו סוף סוף אופצית סבירות וכדאיות מבחינת עלות תועלת.

אם המהלך יצליח, כפיילוט למעשה, ניתן יהיה ליצא אותו גם לתחומי חומרה נוספים.

ואגב, אינני מבקש את רשותו של זה שמתנגד למחירון, מלייצר ולפרסם אחד שכזה, לו אין הכוח או הסמכה לכך והוא יכול לצעוק גוואלד עד מחר.

היחידים שיכולים להכריע האם לפרסם (כאן) מחירון כאמור או לא, הם מנהלי הפורום וצוות HW - והם בלבד.

בימים הקרובים מאד תועבר טיוטה למנהל הפורום, ובהסכמתו וסיועו כמובן, נקדם את המהלך לכדי מימוש.

בטוחני שמהלך שכזה לא רק שלא יפגע בשוק, אלא יכניס בו רוח תנופה רעננה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מי שמפחד מקיומו של מחירון (שזה למעשה מחירון מומלץ שגובש ע"י חובבים ומבינים בתחום לטובת רווחת הכלל) מעלה אצל כל בר דעת תהיות:

האם יש למפחד אג'נדה בנדון ? ומה אכפת לו שמידע מפורט ומוסבר יוצג לכל חובב מתחיל, כזה שפחות מכיר את נבכי התחום ?

הרי גם כך ימשיך הוא למכור את מרכולתו, וגם כך (לשיטתו) מרבית הנכנסים לא יתייחסו יותר מדי למחירון שמוצג בפניהם כקו מנחה,

ואף עד רבה, שישכנע המתנגד את קוראי המחירון - כי ההפך הוא הנכון והמחירון מעוות הוא.

אם במעשה פרסום מחירון מומלץ (הוא אגב המלצה לשני הצדדים) בכך יקשה על זה שהתנגד למחירון מלכחילה

מלמכור "15 בשנה", נבין את הרמז....

לשכלל את שוק היד השניה בתחום הספציפי הזה, שכן כמו שהשוק כעת (ומאז שאני מכיר אותו) - הוא שוק מת.

מתוך 100% תעבורת פרסום מודעות, למטה מ- 5% מצליחה להמכר בסוף היום ובכך נדחקים רוכשים פוטנציאליים

להרגיע את חששו של המתנגד - מטרת המחירון איננה "לדפוק" את המוכרים אלא דווקא להפך, להסביר למרביתם שאינם מבינים

את התחום כלל ומפרסמים מתוך בורות גמורה, וגם לא מבינים מדוע לא מצליחה להם המכירה (חלקם ילדים בני עשרה וחסרי נסיון אלמנטרי).

המטרה הינה שהמוכרים גם יצליחו למכור, והקונים יקבלו סוף סוף אופצית סבירות וכדאיות מבחינת עלות תועלת.

ואגב, אינני מבקש את רשותו של זה שמתנגד למחירון, מלייצר ולפרסם אחד שכזה, לו אין הכוח או הסמכה לכך והוא יכול לצעוק גוואלד עד מחר.

היחידים שיכולים להכריע האם לפרסם (כאן) מחירון כאמור או לא, הם מנהלי הפורום וצוות HW - והם בלבד.

וואי מה קשה לקלוט?!?!?!?! אף אחד פה לא בא בטענות למחירון, אלא למחירון בתצורה שהצעת FFS תכניסו את זה לראש שלכם. לא הגיוני בעליל לקבוע כלל שלפיו כל שכרטיס כזה או אחר יאבד מערכו 40% כי אתה החלטת את זה.

בוודאי שאכפת לי אם זה לא טוב\לא רלוונטי\ לא תקף.

אתה בתור צרכן שבא לרכוש מוצר מה הדבר הראשון שאתה עושה ? משווה מחיר איפה שאתה רק יכול כדי למצוא את המוצר הכי זול שאתה יכול.

אז בתור התחלה אתה בודק בZAP, בהמשך בודק מחירים בחול... ופה ושם נכנס לפורומים ובודק מחירי כרטיסים יד שניה. עכשיו אתה נכנס לטרייד זון פה ורואה "מחירון" שקובע שמחיר כרטיס XXX הוא YYY לפי "המלצה" של NEC המומחה. וואלה יופי.

אז אני יודע שזה לא טוב/לא תקף/לא רלוונטי כי אני מתעסק בתחום ובקיא במחירי הכרטיסים על רמת השקל (סתם לצורך גילוי נאות יש לי עסק באיביי שיושב בארה"ב ועיקרו מכירת חומרת מחשב משומשים ומוכר עשרות כרטיסים בחודש מכל הדגמים וכל רמות המחיר) , אבל הוא לא ולכן הוא לוקח את זה כאיזשהי עובדה שמחיר הכרטיס שהוא רוצה שווה סכום כזה או אחר כי הוא מופיע ב "מחירון".

אז אתה יכול להגיד שיש לי אינטרס פה אבל אתה מסרב לקלוט שאין לי בעיה עם מחירון - תיקח כרטיס תשווה לדגמים אחרים ותקבע שהוא שווה ככה או ככה.

אבל משם ועד-

לקבוע כי כרטיס יד שניה "הכנס מספר מילים יפות כדי להישמע מרשים" שווה ערך ל60% מערך של חדש באופן גורף על כל דגם ודגם (גם אם מדובר באלפי שקלים בכרטיסי HIGH END)מבלי להתייחס לקריטריונים ברורים באותה קטגוריה, זה פשוט תסלח לי על ההתבטאות בורות.

מספיק שתיכנס לאיביי ותבדוק שם רמות מחירים ואז אולי תבין על מה אתה מדבר (וכן אני יודע שאתה בוגר מדעי המחשב וכו....) ואם זה ממש מעניין אותך (אני בספק)אז סתם שתדע אני בעל תואר שני בסטטיסטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלמכור "15 כרטיסי מסך בשנה", נבין את הרמז....

בימים הקרובים מאד תועבר טיוטה למנהל הפורום, ובהסכמתו וסיועו כמובן, נקדם את המהלך לכדי מימוש.

בטוחני שמהלך שכזה לא רק שלא יפגע בשוק, אלא יכניס בו רוח תנופה רעננה.

אני רוצה לראות את אדונו מפרסם למכירה את הכרטיס מסך שרכש לפני 4 חודשים 2400 שח בסכום של 1400 ואז תוכל לדבר.

עכשיו בטח תגיד לי שזה מה שהיית עושה אם וכאשר.... אבל אל תשכח שבערך 90% מהגולשים פה הם בגילאי עשרה עד 20 המוקדמות ולא מרוויחים 15000 שקל בחודש כמוך. ובשבילם לוותר על 300 שח בגלל שאדונו קבע שזה המחיר המומלץ זה בגדר מכה רצינית.

וסתם שתדע- ממש לא מעניין אותי מה יהיה בסוף אני נכנס לפה פעם בשבוע ומפרסם את הכרטיסים שלי כמו בעוד 6 פורומים אחרים וחושב שצריך להשמיע את הצד השני לא רק את הצד של הרוכשים הפוטנציאלים. תהיה בטוח שלי כסף לא חסר ובטח ובטח שלא ה15 כרטיסים שאני מוכר פה בחודש.

ומעבר לכך, אני בטוח שכל אחד ואחד שתומך פה ב"מחירון" בתצורה שהוצעה מעולם לא ניסה למכור כרטיס מסך, ואם כן אז יש לו קצרררר מאוד לגבי המחיר שדרש עבורו.

בשורה התחתונה אני יסכם את כל האג'נדה שלי במספר מילים ופה אני חותך:

לקבוע עובדה לפיה כרטיס מסך משומש שווה ל XX% מכרטיס חדש- חסר כל בסיס והגיון. כדי שמחירון יהיה באמת מחירון צריך לעבור על כל דגם ודגם של כל כרטיס ולקבוע לו קריטריונים.

מי שזה מעניין אותו מומלץ לקרוא טיעונים בעד ונגד (אם הוא יצליח לקרוא את התגובות המרשימות שלך עד הסוף... אני נשבר באמצע כל הזמן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי פה מספר שעות והדיון פרח לו יפה אני לא אוכל להתייחס לכל הנאמר אך אנסה להגיב לפחות למספר טענות.

דובר פה על מחירון מכונית, שלדעתי כן יכולה להיות פה אנלוגיה.

דוגמא פשוטה אני רוצה לקנות X שעולה 100K חדש, נכנס לחנות קונה את הרכב ומקבל אותו. באותה נקודת זמן שקיבלתי את הרכב הרכב שלי שווה ישר פחות ואני מאבד מערך הרכב למרות שעוד לא הכנסתי מפתח. העניין שעם יש לך אידיקציה רבה יותר ואתה יכול לבדוק אותו בכל מיני דרכים ולראות כמה הוא עבר. זהה שעבר 60K קילומטר בשנה לא ימחר באותו מחיר כמו שעבר 20K. יש לך אפשרות לבדוק ומחירוני רכב מתחשבים בנתונים אלו.

בכ.מסך הסיפור שונה, אין לך דרך לבדוק אם הכ.מסך עבד שבוע מאז הקנייה או היה בעומס מלא חודשים. ולמי שלא מבין זה כן משנה ומאוד.

שינוי בטמפ' של הרכיבים שוחקת את כ.מסך ואין לך אפשרות לעמוד את הנזק, לכן יש פה סיכון.

עניין של האחריות הוא גם בעייתי שיש סיכוי כי החנות לא תסכים לכבד אותה ללקוח שלא רכש את הרכיב. ולא ממש מעניין אותי עם זה חוקי או לא מצד החנות כי אם אני צריך לממש אחריות ובשביל זה אני צריך לעשות שמיניות באוויר ואולי אף להגיע למשפט לא מוסיפה ערך לכך.

יש לך לפעמים כמה עשרות גרסאות שונות של אותו כרטיס שמחירם שונה לגמרי.

בנוסף לגיל הכרטיס ומצבו יש השפעה על המחיר, כמו לעוד מספר מאפיינים.

הנ"ל הופך את רעיון המחירון ללא ישים

כמו שיש רכבים עם נפחי מנוע שונים ככה גם בכ.מסך. כ.מסך עם כמות שונה של לדוגמא, מצידי זה כ.מסך שונה כי הביצועים שלו שונים.

כ.מסך לדוגמא עם משופר מהיצרן זה אותו דגם אך עם תוספת של יוקרה, בדיוק כמו שיש מכוניות עם אבזור משופר גנטים חיישנים וכו'..

כ.מסך עם קירור משופט מצד הלקוח מצד אחד מוסיף "יוקרה" מצד שני, כשתסתכל על רכב עם אבזור הנמכות וכו' מעלה בך חשד לכך שהשתוללו בו. (אני מדבר פה על OC). ועוד עניין שאני לא סומך על זה שהחליפו כראוי, כמו שאתה לא תרצה לקנות פורשה שעברה טיפולים בחצר האחורית של המוכר.

התייחסות ל- repro בנקודות:

לגבי התגובה שלך את רובה אני מחזק.

וכמו שכבר שלחתי לך PM שאשמח לעזור וגם לעדכן את הרשימה בבוא הזמן.

אני רוצה גם להדגיש כי ה"מחירון" זה רק לשם מתן כיוון ורק המלצה של חברי הפורום ודעתם האישית בלבד. אם משהו ירצה לפרסם ביד שניה 800GTO ב1100 ש"ח כי זה כ.מסך חייתי ומריץ את כל המשחקים שנקנו (פעם) שיהיה לו בהצלחה.

כמו שיש תר'דים שבאים לעזור בבחירת כ.מסך משתלם יותר ככה יהיה ה"מחירון" המלצה בלבד.

אולי אם היה אפשר להוסיף איזה TAG או סימון על מודעות בעייתיות כאלה ע"י הצוות זה היה יכול להיות פתרון מעשי איכשהו.

בדיוק כמו שאנחנו מטפלים בספאם והטעיות מקצועיות בפורומים.

אני מודה שזה תחום מעט אפור אבל יש מה לעשות, כם אם זה לא 100%.

מחזק. ומוכן לתרום אם תחליטו שעדיפה הדרך הזו.

אם תיצור מחירון אחיד - לך תסביר לקונה הדיוט שמדובר בכרטיס מאוד מיוחד, ושמחירון לא תקף אליו.

בנוסף ובעיקר הסיבה לחוסר הצורך במחירון היא התכיפות שבה צצים ומחירים אטרקטיביים בשוק כרטיסי המסך.

מחירון שנראה לך תקף יום אחד, יכול להשתנות מספר פעמים בשבוע,

ולכן מוכר שסיכם עם קונה עלול למצוא את עצמו נדרש לשנות מחירים כי הקניה נקבע שבוע ממועד סגירת המחיר.

הקונה שלא מבין ונכנס לפורום יוכל לדעתי לקבל תמיד יחס חם והסבר בפורום, מה שקורה 10 שנים בפורום הזה.

לא חייבים לציין את כל הדגמים במכה אחת, כשיהיה זמן לתורמים יכולים תמיד להיכנס עוד גרסאות ותיקונים.

להתחלה אפשר לדעתי להתמקד בדגמים המבוקשים והפופולאריים.

לדוגמא להתחיל את המחירון ממחיר מסויים לדוגמא 500 ש"ח (לחדש), כי פחות מזה ההבדלים זניחים וגם הכ.מסך לא כל כך נדרשים בשוק יד שניה(דעתי בלבד).

בגלל שצצים מחירי ה"מחירון" יכול לכלול אחוזים בלבד ככה שזה יהיה רלוונטי גם למבצעים.

למה? במכוניות אין הבדלי אבזור בין גרסאות שונות של אותו דגם שמביאים להפרש משמעותי במחירים? (אולי לא 50%, אבל בפירוש אלפי שקלים) המחירון מתחשב בזה. למה אי-אפשר שמחירוני חומרה יתחשבו בזה? יש קונים הדיוטות שלא מבינים? גם במכוניות יש כאלה שלא מבינים, אז מה?

ועוד +1

כי יכולים להיות 2 דגמים זהים עם ביצועים שונים לגמרי, הריפוד והמערכת ברכב לא משפיעים על הביצועים שלו.

אם בן אדם החליט לשים לרכב שלו מנוע יותר חזק ברכב תוכל להקביל את זה למישהו שהחליף את הקירור בכרטיס שלו לקירור חיצוני במקום סטוק, זה לא משנה את העובדה שקיימים הפרשי ביצועים ומחירים בין כל הדגמים של אותו כרטיס של החברות השונות שהם אינם רפרנס ולך תתמחר כל כרטיס עכשיו בהתאם לביצועים שלו.

להבדלים כבר התייחסתי, ומקווה שנתתי הסבר הולם.

אחזור על דברי, גרסאות עם צריכים לקבל יחס כמו תוספת של קודנית וחיישני רוורס. זה בונוס שאפשר לדרוש מעל המחירון אך בהגיון כמובן.

בנוסף רכב ניתן להעריך ברמת הפרט עד כדי צורך בתיקון או ירידת ערך. איך ניתן לקבוע דבר כזה לרכיב אלקטרוני?

בנוסף קניית רכב מתועדת מאוד ברשיון הרכב. מוכר של כרטיס מסך יכול להצהיר שהוא נקנה לפני שנה כשבפועל הוא נקנה לפני כמעט שנתיים.

לרכיב אלקטרוני מתחמם שעובר לעיתים OC שלא מדווח מדובר באלמנט שמשפיע ישירות על המחיר שלו.

בדיוק בגלל הסיבה הזאת יש איזה שהוא מדד סיכון, ובשביל שלקוח ירצה לקחת את הסיכון הזה העסקה צריכה להיות "משתלמת" שיהיה שווה לקחת את הסיכון.

וואי מה קשה לקלוט?!?!?!?! אף אחד פה לא בא בטענות למחירון, אלא למחירון בתצורה שהצעת FFS תכניסו את זה לראש שלכם. לא הגיוני בעליל לקבוע כלל שלפיו כל שכרטיס כזה או אחר יאבד מערכו 40% כי אתה החלטת את זה.

אבל משם ועד-

לקבוע כי כרטיס יד שניה "הכנס מספר מילים יפות כדי להישמע מרשים" שווה ערך ל60% מערך של חדש באופן גורף על כל דגם ודגם (גם אם מדובר באלפי שקלים בכרטיסי HIGH END)מבלי להתייחס לקריטריונים ברורים באותה קטגוריה, זה פשוט תסלח לי על ההתבטאות בורות.

זה לא כלל, זאת המלצה ואף אחד לא מחייב אותך או משהו אחר להקשיב לה. שוב המלצה כמו שממליצים לקנות ספק 300 וואט באמת איכותי ולא 550 ג'נרי באותו מחיר. הרי אף אחד לא מחייב את אותו לקוח לקנות ספק איכותי והוא יכול לפעול כרצונו ולקנות ספק גנ'רי ולהישאר מבסוט.

הבעיה שצויינה עם הפרש בכ.מסך HIGH END אומנם גבוה, אבל אני שם לב שכ.מסך HIGH END נוטים לשרוד פחות מאשר כ.מסך ב300 ש"ח.

לא יודע מה הסיבה בדיוק אולי שינויים קיצוניים בין 20 מעלות ל90 במשחקים אולי עוד גורמים, אולי אנשים רוצים לשחק בשקט ומורידים מהירות סיבוב של המאווררים וגורמים לחימום יתר. אך זה שוב מוסיף לסיכון שמצדיק להוריד את המחיר. זאת שוב דעתי בלבד וכמובן שיכול להיות ואני טועה.

לכן ה"מחירון" הוא צריך להיות רק המלצה ולא תורה מסיניי.

אני רוצה לראות את אדונו מפרסם למכירה את הכרטיס מסך שרכש לפני 4 חודשים 2400 שח בסכום של 1400 ואז תוכל לדבר.

עכשיו בטח תגיד לי שזה מה שהיית עושה אם וכאשר.... אבל אל תשכח שבערך 90% מהגולשים פה הם בגילאי עשרה עד 20 המוקדמות ולא מרוויחים 15000 שקל בחודש כמוך. ובשבילם לוותר על 300 שח בגלל שאדונו קבע שזה המחיר המומלץ זה בגדר מכה רצינית.

וסתם שתדע- ממש לא מעניין אותי מה יהיה בסוף אני נכנס לפה פעם בשבוע ומפרסם את הכרטיסים שלי כמו בעוד 6 פורומים אחרים וחושב שצריך להשמיע את הצד השני לא רק את הצד של הרוכשים הפוטנציאלים. תהיה בטוח שלי כסף לא חסר ובטח ובטח שלא ה15 כרטיסים שאני מוכר פה בחודש.

ומעבר לכך, אני בטוח שכל אחד ואחד שתומך פה ב"מחירון" בתצורה שהוצעה מעולם לא ניסה למכור כרטיס מסך, ואם כן אז יש לו קצרררר מאוד לגבי המחיר שדרש עבורו.

מי שזה מעניין אותו מומלץ לקרוא טיעונים בעד ונגד (אם הוא יצליח לקרוא את התגובות המרשימות שלך עד הסוף... אני נשבר באמצע כל הזמן)

אני בכלל לא רואה סיבה למכור רכיב שנקנה לפני 4 חודשים, אך מובן לך שיש סיכוי שכ.מסך עושה בעיות, רעש במאוורר שלא רוצים לתקן באחריות וזה סיכון, או הוא עבר OC רציני שיכול לגרום לנזק.

ועוד דבר זה שהכ.מסך היה על ספק ג'נרי שבקושי סחב אותו ואז יכול להיות שנגרם נזק שלא ניתן לעמוד במועד הרכישה.

מה שגם לקונה יד שניה אין אפשרות להחזיר מוצר ולקבל את הכסף בחזרה אם הוא חוזר בו ובמחליט לא לקנות.

כל זה מוריד מהערך של הקניה.

אני די בטוח שהקהילה פה לרוב לא ילדים, או לפחות חברי הפורום הקבועים. שתורמים מזמנם הפנוי את הידע והנסיון שנצבר עם השנים.

ודווקא בשביל לחסוך ולגרום לשוק יד שניה לפרוח ירידה לכיוון השפוי והמוחשב במחיר, לדעתי יכולה לתרום. במיוחד עם מדובר בלקוחות צעירים בתקציב מוגבל.

מקווה שלקרוא את תגובתי לא תשבר, כי סה"כ אנחנו מנהלים פה דיון מתורבת וענייני.

אם אתם מספקים חכמים ומבנים קצת אז אתם לא תקנו את אותו המוצר כמו שלא תקנו מסך CRT במחיר של 1500 ש"ח

לא קונים אותי יותר... :-[ :'(

שיהיה לכולם ערב נעים.

:o עד שסיימתי לכתוב נהיה כבר לילה טוב לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך פה כלכך הרבה טעויות מהותיות שאני לא יודע איפה להתחיל... זה כלכך ארוך שגם אין לי כוח ואני אישית התייאשתי, רק 2 דברים:

1)איך בדיוק קירור משופר שאמור להשפיע על הביצועים של הכרטיס ויכולות OC הם מקבילים לקודנית של רכב? גנטים ? WTF אחי אתה רציני ? טוב שלא אמרת שהוא מקביל למזגן של הרכב.

איך אתה יכול להשוות כרטיס GTX560 TI של עם קירור DCII לכרטיס מסך GTX560 TI של חברת GIADA ? לא רק במחיר גם באיכות הרכיבים, האחריות, הקירור, יכולות ה OC, מגוון החיבורים שהכרטיס מציע, כמה סלוטים הוא תופס,טמפרטורת עבודה, תדר מהמפעל ועוד ועוד

2) לא מוצא סיבה למכור אחרי 4 חודשים ? אני ייתן לך כמה שעולות לי לראש ממחשבה של 10 שניות, תנסה את זה אולי תצליח גם למצוא כמה סיבות.

-יציאת כרטיס חדש לשוק

-יש צורך בחיבורים שונים ממה שיש לכרטיס (eyefinity )

-יש צורך ביותר זיכרון בעקבות מעבר למסך חדש עם רזולוצייה יותר גדולה

-הביצועים של הכרטיס לא מספקים אותך בעקבות יציאת משחק חדש

-יש צורך בפונצקיות שונות (3D, , eyefinity)

-צריך כסף

-מוכר את המחשב

-קיבלת מתנה כרטיס \ זכית בכרטיס

ושוב אני יסביר לך, ברור שזה לא כלל ואף אחד לא מחייב ללכת לפי זה אבל זה לא משנה את העובדה שיש לזה השפעה גדולה על בן אדם שמגיע לרכוש כרטיס עם תקציב מסויים. סתם דוגמא יש לך 850 שח, אז אתה אומר שזה מספיק לך ל6870 חדש או GTX570 יד שניה עם אחריות בן חודשיים (לפי ה"נוסחה" שלכם) ב900 שח (במקום 1500)... מממממ מעניין מאוד מה הבחור יחשוב לעצמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור משופר לא מוסיף ביצועים, הוא יכול להוריד טמפ' עבודה ולהשתיק יותר את המערכת אבל אין פה בכלל קשר לביצועים. הוא כן יאפשר לעשות oc גדול יותר אבל פה מדובר רק אם הלקוח באמת צריך את זה.

בקשר לתוספות אני אנסה להסביר שוב.

חיבורים בכרטיס אפשר לעשות אנלוגיה עם תוספת פנסי הערפל. אפשר בלי וזאת תוספת נחמדה, אלא אתה מחפש מקבץ מסויים של חיבורים כלומר גר באזור עם ערפל תדיר.

קירור משופר, במקום מזגן רגיל אתה מקבל שיפור של בקרת אקלים אלקטרונית מפוצלת + חימום מושב.

מי שלא רוצה לעשות oc ולא מפריע לו רעש של מאוורר רפרנס יסתדר בארץ גם בלי חימום מושב כי פשוט אין צורך בכך. והמערכת תעשה את העבודה.

קנית, ורוצה למכור אחרי זמן קצר, זה מוזר. לדוגמא א 'קנה סמארט פון ואחרי שבוע נפל לו למים. אחרי יבוש המכשיר יעבוד תקופה מסויימת אבל הקורוזיה תהרוג אותו בהמשך. שווה לי לקנות מכשיר כזה ב90% מעלות חדש, או 70%. המכשיר רק שבוע וחדש כולל אריזה וחשבונית ואפילו אחריות. אם אני קונה וכמובן לא יודע על הנזק בכמה כדאי לי לקנות תענה לי אתה.

מכיוון שאין לך מושג מה יכל לעבור על הכ.מסך תעשה אנלוגיה.

מה שאין עליו בלאי כמו מארז מחשב, חייב לרדת במחיר כי יש פה סיכון.

לכן אם יהיה אפרש של פחות מ 30% מחדש אני יעדיף לשלם יותר חדש עם אחריות.

במיוחד עם זה כ.מסך שעולה מעל אלף ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים, ביצועים של רכב לא מושפעים מהאבזור ולכן ברמת הבסיס רכב יש מדגם יחיד.

נפח מנוע שונה = דגם שונה.

אויש, נו, באמת. גם בכרטיס מסך אפשר לומר שנפח שונה או רוחב באס שונה או תדרי סטוק שונים (מהותית) = דגם שונה. ביצועים של לא מושפעים מרמת האבזור? כשזה נוגע לכוחות סוס, זה נכון. תיקח לדוגמה עם ABS ואחד בלי (רק אבזור, לא?), ותגיד לי שלשניהם אותם ביצועים. ואם תגיד שזה הופך את הרכב לדגם שונה, אחזיר אותך לנקודה הראשונה שלי.

בנוסף ניתן להעריך ברמת הפרט עד כדי צורך בתיקון או ירידת ערך. איך ניתן לקבוע דבר כזה לרכיב אלקטרוני?

יכול להיות שאי-אפשר. תתפלא, אבל גם ברכב אי-אפשר. אפשר לראות מכות פח, שלדה ובלאי במכניקה, אבל לא צריך לספר לך כמה אלקטרוניקה יש היום ברכב. ואף אחד לא יכול להבטיח לך שמחר לא תלך לך כל מערכת החשמל או התיבה האוטומטית (תיקון של אלפי שקלים), ובכל זאת, יש מחירונים ואנשים קונים.

בנוסף קניית מתועדת מאוד ברשיון הרכב. מוכר של כרטיס מסך יכול להצהיר שהוא נקנה לפני שנה כשבפועל הוא נקנה לפני כמעט שנתיים.

זו נקודה חשובה ולדעתי אחת המהותיות - היעדר רישום. נאמר שבאופן היפותטי הייתי רוצה בכל זאת ליצור מחירון, על אף הקושי הזה. הייתי אומר שגיל של מוצר נקבע לפי קבלה, ובהיעדר כזו - מניחים את הגיל המקסימלי האפשרי.

לרכיב אלקטרוני מתחמם שעובר לעיתים OC שלא מדווח מדובר באלמנט שמשפיע ישירות על המחיר שלו.

זו גם יכולה להיות נקודה בעייתית, שצריך לחשוב איך להתייחס אליה.

תבין, זה לא שאני לא אומר שאין אתגרים אובייקטיביים בניסיון ליצור מחירון "רשמי" כלשהו, אלא שהקושי יכול לנבוע מסיבות שונות, אבל בטח לא מ"ריבוי דגמים" ו"הבדלי ביצועים בין דגמים בעלי אותו שם בסיס".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אם היה אפשר להוסיף איזה TAG או סימון על מודעות בעייתיות כאלה ע"י הצוות זה היה יכול להיות פתרון מעשי איכשהו.

בדיוק כמו שאנחנו מטפלים בספאם והטעיות מקצועיות בפורומים.

אני מודה שזה תחום מעט אפור אבל יש מה לעשות, כם אם זה לא 100%.

רעיון מעולה, לדעתי יכול לעבוד.

כמו שבזאפ יש "קניה מומלצת" שלוקחת בחשבון את דירוג החנות ומחיר המוצר באותה חנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את הנקודה שלך, ועדיין קשה לי לקבל אחידות במחיר לכרטיסי מסך יד שניה. בד"כ כל מקרה נמדד לגופו וקצת שונה.

אשמח לקבל רעיון להתייחסות לדינמיות המחירים בשוק.

הרי רכבים חדשים נמכרים לרוב במחיר קבוע לאורך תקופה של שנה (במחירון השינוי בין חודש לחודש הוא כמעט אפסי)

נ.ב.

הורדת מחיר באחוזים גם היא מהווה בעיה, שכן מה יקרה אם כרטיס נמכר במספר מקומות בהפרש של כ-20 אחוז? (לא לגמרי נדיר..)

אם תלך תמיד על המחיר הזול, אתה פוגע במי שלא קנו שם מטעמי מרחק/אחריות או מבצע זמני לדוגמה.

יש דברים בהם אני מסכים שמחירון יד שנייה יועיל, לדוגמה מחשב, כרטיסי קול, כרטיסי הרחבה וכו'.

רכיבים גרפיים כמו דיסקים קשיחים נתונים להשפעה חזקה של אורך ואורח החיים שהם עברו - ולך תבדוק משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת בדיוק את מה שאני אמרתי, לא אמרתי שאני נגד מחירון - אמרתי שאני נגד מחירון בתצורה שהוצעה. בדיוק כמו שאמרת שיש כל מיני פקטורים שמשפיעים על מחיר המכונית ככה יש גורמים שונים שמשפיעים על מחיר הכרטיס ולא יהיה נכון לאמר שכרטיס משומש שווה xx% בגלל שהוא משומש, אין לי בעיה שיקבעו לו מחיר אבל שיהיה כל מקרה לגופו ולא להכליל אוטומטית 40% פחות על כרטיס אפילו שנרכש לפני חודש.

לקבוע כלל שהמחיר יורד באופן מוחלט של 40% בגלל ש אדון nec החליט ככה זה נראה לי מגוחך

מי נכנס איתי שותף בפתיחת מכון טסטים לכרטיסי מסך לפני קניה? :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור משופר לא מוסיף ביצועים, הוא יכול להוריד טמפ' עבודה ולהשתיק יותר את המערכת אבל אין פה בכלל קשר לביצועים. הוא כן יאפשר לעשות oc גדול יותר אבל פה מדובר רק אם הלקוח באמת צריך את זה.

בקשר לתוספות אני אנסה להסביר שוב.

חיבורים בכרטיס אפשר לעשות אנלוגיה עם תוספת פנסי הערפל. אפשר בלי וזאת תוספת נחמדה, אלא אתה מחפש מקבץ מסויים של חיבורים כלומר גר באזור עם ערפל תדיר.

קירור משופר, במקום מזגן רגיל אתה מקבל שיפור של בקרת אקלים אלקטרונית מפוצלת + חימום מושב.

מי שלא רוצה לעשות oc ולא מפריע לו רעש של מאוורר רפרנס יסתדר בארץ גם בלי חימום מושב כי פשוט אין צורך בכך. והמערכת תעשה את העבודה.

קנית, ורוצה למכור אחרי זמן קצר, זה מוזר. לדוגמא א 'קנה סמארט פון ואחרי שבוע נפל לו למים. אחרי יבוש המכשיר יעבוד תקופה מסויימת אבל הקורוזיה תהרוג אותו בהמשך. שווה לי לקנות מכשיר כזה ב90% מעלות חדש, או 70%. המכשיר רק שבוע וחדש כולל אריזה וחשבונית ואפילו אחריות. אם אני קונה וכמובן לא יודע על הנזק בכמה כדאי לי לקנות תענה לי אתה.

מכיוון שאין לך מושג מה יכל לעבור על הכ.מסך תעשה אנלוגיה.

מה שאין עליו בלאי כמו מארז מחשב, חייב לרדת במחיר כי יש פה סיכון.

לכן אם יהיה אפרש של פחות מ 30% מחדש אני יעדיף לשלם יותר חדש עם אחריות.

במיוחד עם זה כ.מסך שעולה מעל אלף ש"ח.

כרטיסים עם קירור משופר הם בדרך כלל האלה שמגיעים עם OC מהמפעל כלומר = כן שווה ביצועים גבוהים יותר. מעבר לכך כרטיס מסך שעובד על 60 מעלות בעומס מלא יש לו סיכוי שרידות הרבה יותר גבוה מאשר לכרטיס שעובד על 90 מעלות בעומס. מעבר לכך הרכיבים עצמם יותר איכותיים אם זה ה supper alloy של ASUS או ה ULTRA DURABLE של גיגהבייט או ה TWIN FROZR של MSI, הם מכילים רכיבים של MILITARY GRADE ותגיד מה שאתה רוצה הם ממש לא באותה ליגה של כרטיסים כמו GIADA , PNY וכו מבחינת איכות רכיבים (מה שכמובן מאריך את חיי המוצר). מעבר לכך יש כרטיסים כמו לדוגמא של XFX שמאפשרים רישום האחריות (לכל החיים) לבן אדם נוסף מעבר לרוכש המקורי לך תתמחר את זה....

בקשר לזה שאתה לא יודע מה עבר עליו, זה נכון לגבי כל מוצר יד שניה אבל אתה לא רואה ביד2 אייפד2 בן חודשיים בחצי מחיר רק בגלל שהוא משומש, או לפטופ בן חצי שנה בחצי מחיר מחדש, או מסך מחשב\טלויזיה בן חודש נמכר בחצי מחיר

QTTP:

"אויש, נו, באמת. גם בכרטיס מסך אפשר לומר שנפח זכרון שונה או רוחב באס זכרון שונה או תדרי סטוק שונים (מהותית) = דגם שונה. ביצועים של רכב לא מושפעים מרמת האבזור? כשזה נוגע לכוחות סוס, זה נכון. תיקח לדוגמה רכב עם ABS ואחד בלי (רק אבזור, לא?), ותגיד לי שלשניהם אותם ביצועים. ואם תגיד שזה הופך את הרכב לדגם שונה, אחזיר אותך לנקודה הראשונה שלי."

2 כרטיסים עם נפח זיכרון שונה מתומחרים בצורה אחרת לגמרי (מאות שקלים), מעבר לזה המחירון מתייחס לאיזשהו רפרנס כך שכל דבר מעבר לזה מקבל את הערך לפי המאפיינים שלו. כלומר אם רכב שנת 2011 נמכר בXX ואתה הוספת לו מערכת בשווי YYY אתה יכול לדרוש את התוספת הזאת מהקונה ולהגיד זה השווי שלה. לעומת זאת בכרטיס מסך איך בדיוק תתמחר הבדלי תדרים, סוגי קירור וכו...

"תבין, זה לא שאני לא אומר שאין אתגרים אובייקטיביים בניסיון ליצור מחירון "רשמי" כלשהו, אלא שהקושי יכול לנבוע מסיבות שונות, אבל בטח לא מ"ריבוי דגמים" ו"הבדלי ביצועים בין דגמים בעלי אותו שם בסיס"."

ברצינות ?

איך 2 כרטיסים שנמכרים במחירים שונים יכולים להיות מתומחרים באותו מחיר כיד 2 ? אם תצליח לשכנע אותי אני מכין לך "מחירון" כזה עוד היום.

איך אתה יכול להגיד שאין בעיה ליצור מחירון בגלל ריבוי דגמים? מספיק שאני ייתן לך 2 דגמים ותבין את הנקודה שלי:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127589 כרטיס שעולה 550$ ונגמר בערך בכל החנויות ונחשב ל580 הטוב ביותר כרגע.

לעומת:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814133360 שנמכר ב450$

עכשיו יבוא בן אדם, ויראה " מחיר מומלץ ל GTX580 יד שניה 300$". לך תסביר לו שהכרטיס שלך הוא עם 3גיגה במקום 1.5 (כמה זה שווה ?) ועם קירור מיוחד שבין הייתר גם נגד אבק,עם יכולות OC הגבוהות בדגם זה ועם רכיבים איכותיים:

The MSI N580GTX Lightning Xtreme Edition uses top-quality Military Class II components including All Solid Cap for overclocking and full-speed operation, SFC for 10% higher efficiency, and 30% increase in maximum current, as well as Hi-c Cap with Tantalum which boasts 8 times the lifetime of conventional solid capacitors. These high-quality components not only increase the graphics cards' overall service life but also enhance GPU stability. Independent circuit design for GPU, memory and power layer decreases noise between different signals to ensure power stability.

תגיד לי אתה אם מדובר באותו כרטיס ?

תחשוב שמעבר ל2 אלו ישנם עוד 20 דגמים של GTX580 אחרים של חברות אחרות וביצועים אחרים.

הדרך היחידה לקבוע מחירון אחיד היא אך ורק לדגמי רפרנס שמן הסתם בעלי ביצועים כמעט זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירון זה אפשרי אבל בעייתי ודורש הרבה מעקב ועדכון.

אני חושב ש"ביקורת מומחים שיפוטית" של צוות האתר על המודעות בטריידזון ותיוג מודעות בעייתיות תספיק בהחלט ותעלה משמעותית את ה"אמינות" של המדור בשביל הגולשים.

זה דורש לא יותר מ-10-20 דקות ביום לעבור על מודעות חדשות, לבדוק ולתייג מודעות שאינן הוגנות כלפי המשתמשים שלנו.

אפשר גם ליצור קשר עם המוכר ולהסביר לו מה הבעייתיות לדעתנו ולהמליץ לו על תמחור הולם.

כך נשקיע זמן סביר בהחלט על פרטים אקטואליים בלבד, בזמן אמת וגם נקבל ערך מוסף למדור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש המון בעיות ביצירת מחירון אחיד, מה שהופך אותו ללא פרקטי במיוחד.

הצעה מעולה שהועלתה פה היא לפתוח את המודעות לאפשרות של הוספת תגובות על ידי קונים פוטנציאלים, זה יאפשר דו שיח ומתן הערות (למרות שמנסיון של פורומים אחרים, לא חסרים אנשים שמרוב שעמום נכנסים למכירות כאלו ומנסים להרוס את המכירה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Access denied,

לדעתי אתה מעלה כמה נקודות שונות, ולכן ברשותך, אתייחס בנפרד.

ראשית, לגבי דינמיות מחירים. הצדק עמך שהשינויים היחסיים במחיר כלי רכב על פני שנה קטנים משמעותית מאשר בשוק החומרה. כאן זה נוגע לכל שוק החומרה פחות או יותר. מנקודת מבט זו כרטיסי מסך, מעבדים, , רוב התקני האחסון ורוב הציוד ההיקפי באותה סירה.

איך מתמודדים עם הבעיה? שאלה קשה. זה אומר שגם מחירון המשומשים, אם יש כזה, צריך להיות דינמי. זה אומר שמישהו צריך לעקוב ולעדכן לפחות פעם בחודש. זו עבודה רבה, וכנראה ללא תמורה. זה לא בלתי-אפשרי (הרי גם מחירון כלי רכב מתעדכן חודשית), אבל כמות העבודה ביחס לתמורה כנראה תהפוך זאת למשהו שאין בו כדאיות כלכלית למי שמתחזק "מחירון" כזה.

לגבי הפרש של 20% במחיר של אותו מוצר במקומות שונים (שוב, לא משהו ספציפי לכרטיסי מסך) - כן, זה קורה. אפשר להתייחס למחיר ממוצע לפי דגימה בכמה חנויות. מישהו קנה בחנות יקרה משיקולי נוחות? אז מה - זה אומר שעכשיו המוצר שלו שווה יותר לקונה פוטנציאלי? מה פתאום. זה היה שווה יותר בשבילו, ולכן הוא שילם על זה.

העובדה הבעייתית היא שרכיבים מסוימים (מנסיון שלי, בעיקר רכיבים מכניים, אח"כ לוחות אם, ורק אח"כ כרטיסי מסך) נתונים לבלאי חזק, וקשה לבדוק / למדוד משהו כזה. כמובן, אם מישהו עשה OC קיצוני כולל העלאות מתח משמעותיות, אז הבלאי עולה משמעותית, ואין דרך ממשית לבדוק את זה.

גם פה אתה צודק, כמובן, אך לעניין מחירון או לא זה לא ממש רלוונטי. תפקיד המחירון הוא הרי לא לתת מחיר קשיח, אלא איזושהי הערכת שווי ממוצעת שמתייחס למצב ממוצע. עם מחירון או בלעדיו, אתה לא יכול לדעת מה עבר על המוצר המשומש שאתה קונה. אז מה - לא תקנה בכלל? הרי אף אחד לא יפרסם לך מוצר ויגיד "שמע, טחנתי לו את הצורה". זה לעולם יהיה נושא של אמון בין הקונה והמוכר.

בשורה התחתונה, אם אתה אומר "לא פרקטי" כי זה הרבה עבודה ואף אחד לא ירצה להתעסק עם זה - מסכים. אך אם אתה אומר שאין שום אפשרות לייצר מחירון הוגן, הרי שאין גם משמעות לדיונים על מחיר הוגן או לא הוגן ואין טעם לשרשורים כאלה. כל אחד יפרסם בכמה שבא לו ואנשים יקנו אם הם רוצים.

אז אנשים בגלל בורות לא מצליחים למכור ונתקעים עם ישנים יקרים? שיהיה להם לבריאות.

repero,

אתה כנראה לא קראת טוב מה שכתבתי. התשובה לשאלה בדוגמה שלך פשוטה - לא, ברור שלא מדובר באותו כרטיס. ולכן במחירון היפותטי לא תהיה שורה אחת לGTX580, אלא כמה וכמה שורות, כתלות בפרמטרים השונים שמשפיעים על הביצועים ועל המחיר. בדיוק כמו במחירון כלי רכב. כמה הבדל יהיה בשקלים וכמה באחוזים? לא רלוונטי לעניין העקרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...