לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 12 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תגיד לי משהו NEC

יש לי כרגע GTX470 רפרנס עם ZALMAN VF3000 עליו.

ליבה נדירה שיכולה לעשות 850MHZ ב1.087V ו875 תחת 1.1

אתה חושב שהוא שווה 550 ש''ח ? כי אני לא (להזכירך כי ב875 לליבה הכרטיס בחוזק של GTX580 )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי משהו NEC

יש לי כרגע GTX470 רפרנס עם קירור ZALMAN VF3000 עליו.

ליבה נדירה שיכולה לעשות 850MHZ ב1.087V ו875 תחת 1.1

אתה חושב שהוא שווה 550 ש''ח ? כי אני לא (להזכירך כי ב875 לליבה הכרטיס בחוזק של GTX580 )

הנך בהחלט טועה ולהלן ההסבר.

אם חשבת שכח ביצועיו של כרטיס "מסתכם במהירות תדר הליבה לבדה" - פספסת.

א. הספקו של מאיץ מסך הינו "שרשרת הפקה" שמורכבת משני חצאים עיקריים: כח הספק הליבה (להלן המנוע), ורוחב פס הזכרון (להלן משטח העבודה).

ב. הספקו הסופי של כרטיס מסך, "חסום מלעיל" בחוליה החלשה מבין שתי היחידות שתוארו לעיל, שכן מדובר בשני חצאים התלויים האחד בשני.

ג. הספקה של ליבה הינה תדר העבודה כפול מס' יחידות העיבוד המקבילות (ב- AMD קוראים להן שיידרים).

ד. הספק רוחב פס זכרון מחושב כדלקמן: טופולוגיית הזכרון (במקרה של GDDR5 יש להכפיל ב- 4) כפול רוחב פס בסיביות, כפול תדר עבודה.

ה. נצילות הליבה או מה שמכונה בעגה, כמה תפוקה לכל פעימה. IPC = instructions per clock.

מהאמור לעיל עולה, שהתעלמת לחלוטין הן מרוחב פס הזכרון, שהוא מוגבל יותר מה GTX580,

הן מכמות יחידות העיבוד המקבילות שיש ב- GTX470 שהן פחות ממה שיש ל GTX 580,

הן (בהמשך התהליך) מפער הדורות, שכן nvidia בצעה מספר אופיטימיזציות בדור ה- 500 שמניב יותר ביצועים לכל clock - מה שנקרא IPC.

ובסוף הגדלת להתעלם ממבחן הביצועים המעשי בשטח: זה מראה כי GTX470 איטי משמעותית מ- GTX580 (שמהיר ממנו עד כדי פי 1.5 סדר גודל).

לטענתך לדבר במהרה: שום המהרה לא תכסה על פער שכזה, והמהרה לליבה בלבד כאשר הזכרון לא הומהר באותו יחס לא עשתה דבר!

יתרה על כך, כל המהרה שתקפה ל- GTX470 תקפה גם לכרטיס GTX580.

דהיינו: אם עושים המהרה לאיטי מבין השניים, השוואה תעשה כאשר גם הכרטיס המהיר מקבל המהרה (במקביל). מה ששוב, משמר את הפער.

בכדי לאמוד את פער הביצועים, גש בבקשה לכל אתר רציני שמבצע מבצעי מדידה, כמו למשל anandtech והשווה.

שם תראה כי GTX470 הכי קרוב בביצועיו דווקא ל- GTX560TI (שאף הוא מהיר מ- GTX470 בכמה אחוזים).

להתרשמות מהירה ראה לינק, ממנו צרפתי בזאת טבלה לדוגמא:

http://www.anandtech.com/show/5261/amd-radeon-hd-7970-review/16

למעשה ביצועיו של GTX470 מקבילים והכי קרובים לביצועיהם של GTX560Ti, או ל- HD6870 (כן, גם אותם ניתן להמהיר והרבה - לתשומת ליבך).

ומשכך, תמחורו בכ- 550 ש"ח הינו תמחור יותר מאשר הגיוני. אגב, ימצאו גם כאלה שיטענו אפילו מוגזם משהו - באם HD6870 חדש עלה רק 800 ש"ח

ונותן את אותם ביצועים (לפני ואחרי בהתאמה).

כך זאת לתשומת ליבך ולהבא, אל תשווה בבקשה כרטיס GTX470 לכרטיס שלא מתאים לו כמו GTX580, אלא השווה לכרטיסים שנמצאים

בסביבת רמת ביצועיו.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תקרא לפני שתגיד ?

אני מודע לעובדה שהכרטיס ברמה של 6870\560TI בערך.

אני אומר שיש עליו ששווה 300 ש''ח ושיכולות הOC עדיפות על יכולות הOC של ה560TI

(גם בזכות הקירור)

אני יודע שאם אני מחליט למכור אותו כרגע אני אקבל עליו לפחות 650 - 700 ולכן אין לי למה ללכת על המחירון שלך.

המחירון שלך טוב לצרכן ורע למוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תקרא לפני שתגיד ?

אני מודע לעובדה שהכרטיס ברמה של 6870\560TI בערך.

אני אומר שיש עליו קירור ששווה 300 ש''ח

ואני אומר שלא, מי צודק ? אולי תרצה לנסות את מזלך בלוחות ולשמוע בטלפון מצד רוכשים מתעניינים מה דעתם בנושא ?

ושיכולות הOC עדיפות על יכולות הOC של ה560TI

כאן אתה טועה שוב, במיוחד שיכולת ה OC של הליבה לבדה

הרבה פחות חשובות - באם היא לא מלווה במקביל באותו יחס של הזכרון, זה מוגבל מאד בסדרת 400.

אני יודע שאם אני מחליט למכור אותו כרגע אני אקבל עליו לפחות 650 - 700 ולכן אין לי למה ללכת על המחירון שלך.

"אתה יודע" ? ואולי רק מנחש ?

האם פרסמת במחיר זה ואכן לקוח בא עם כסף ביד לסגור עיסקה במחיר שבקשת ?

המחירון שלך טוב לצרכן ורע למוכר.

המחירון אינו "שלי אישי" - הוא של כמה חברים שסיכמו, דנו, והסכימו עליו לאחר דין ודברים.

"המחירון" טוב לשני הצדדים, הן לרוכש כקו המלצה למחיר ראלי, והן למוכר כקו מנחה - באם הוא רוצה למצוא לקוח "בזמן סביר".

באם הנך מעונין לגלם מחיר הקיט קירור בתמחור יד שניה, עד רבה, ברגע שבקשת 650-700 ש"ח (במקום 550) כבר גלמת זאת.

עד כמה גלמת נכונה ? זו שאלה טובה. אני חושב שאת הצרכן המבין, היה מעניין יותר לבדוק - כמה הקירור המשופר מניב באחוזים יכולת המהרה

שהיא מעבר להמרה עם קירור stock. לא אתפלא עם הפער יהא לכל היותר עוד 5% ביום טוב. ושוב אל תשכח, ללא לינארית מקבילה

של הזכרון, לא עשינו כלום.

נשאלת שאלה אחרת: הלא עדיף לרוכש מתעניין, אולי לקחת את הפער במחיר שאתה מבקש מעל 550 ש"ח, ולרכוש פשוט מאד כרטיס

יותר מהיר מלכתחילה ? ראה במחירון אילו כרטיסים יש ב- 650-700 ש"ח, כבר מגיעים לטריטוריה של HD6950,

שגם הוא בר עם פונציאל גדול, ולהבדיל, במיוחד האמור לרוחב פס הזכרון שחשוב יותר בתחום זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה אתה לא מבין בקירורים.

הקירור עדיף בהרבה על בסטוק בפער ענק ומכיוון שהסקת את מה שהסקת כנראה שאתה לא האיש לכתוב מחירונים של כרטיסי מסך .

http://hwzone.co.il/reviews/overclock/vga_cooler2011/4

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה אתה לא מבין בקירורים.

הקירור עדיף בהרבה על בסטוק בפער ענק ומכיוון שהסקת את מה שהסקת כנראה שאתה לא האיש לכתוב מחירונים של כרטיסי מסך .

http://hwzone.co.il/reviews/overclock/vga_cooler2011/4

יום טוב.

לצערי אין ברשותי היכולת לפתוח אל הלינק משום מה, ועל כן אנסה מאוחר יותר ממחשב אחר.

לבנתיים אציע בשבילך כ- "eye opener" אם תרצה, לערוך את הבדיקה הבאה:

אסוף תצפיות לאיזו רמת ניתן להגיע עם הכרטיס שלך באמצעות קירור stock, ולאיזו רמת ניתן להגיע בכרטיס

עם הקירור המשופר עליו הנך מדבר. לאחר מכן ראה את רמת ההמרה שניתן להגיע לזכרון (שאמורה להיות זהה בשני המצבים).

לאחר מכן תעשה בדיקה כדלקמן:

הרץ את הכרטיס שלך בתדר ההמהרה המקסימאלי שניתן להשיג באמצעות סטוק, ולאחר מכן באמצעות ההמרה המקסימלית

שניתן להגיע אליה עם הקירור המשופר, ובצע benchmark בשני במצבים - עמוד על פער הביצועים.

הפתעה נעימה - נשמח באם תחזור לדווח תוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך למי שייצר אותך ותגיד לו ששכחו להשתיל לך צ'יפ לזיהוי סרקאזם. גם ראיתי בהאוס שזה סמפטום של מחלה קשה, אז כדאי שתלך להבדק.

אגב, אני די בטוח ש"ג'ון" התכוון לקבלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס GTX470 עם קירור סטוק נתקע סביב ה750-775 בגלל חום .

דרך אגב כבר עשיתי בדיקות רבות ב3DMARK 11 לפני תחרות האוברקלוק של האתר והתוצאות היו ברורות

ליבה ב870 ללא אוברקלוק לזיכרון נתנה תוצאה של 5900~ ציון גראפי (לא ציון משוכלל P) ששווה לבערך 40% שיפור מציון בסטוק

אם עושים אוברקלוק לזיכרון מגיעים ל6200~

אתה שוכח שהכרטיס הוא לא 256B אלא 320B.

VIC

אני די בטוח שהכוונה הייתה לכבלים כמו או TVOUT או משהו בסגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס GTX470 עם קירור סטוק נתקע סביב ה750-775 בגלל חום .

דרך אגב כבר עשיתי בדיקות רבות ב3DMARK 11 לפני תחרות האוברקלוק של האתר והתוצאות היו ברורות

ליבה ב870 ללא אוברקלוק לזיכרון נתנה תוצאה של 5900~ ציון גראפי (לא ציון משוכלל P) ששווה לבערך 40% שיפור מציון בסטוק

אם עושים אוברקלוק לזיכרון מגיעים ל6200~

אתה שוכח שהכרטיס הוא לא 256B אלא 320B.

לא רלוונטי, מה שחשוב הוא "רוחב הפס הסופי" וזה תלוי גם בתדר.

היות ו מוגבלת לזכרון איטי תדר, הם נאלצו לעלות בדור הקודם ליותר מ 256 סיביות על מנת להתמודד מול AMD

שעדיין נהנת מרוחב פס עדיף.

הנני בדרכי כעת לעניינים חשובים וקצר מאד בזמן - אמשיך בהמשך הלילה.

לבנתיים אסכם בקצרה:

מה שחשוב למדוד הוא, הפער העודף שמניב הקירור המשופר (תחת מקסימלית)

לעומת המקסימלית שניתן להגיע אליה ללא המאוורר המשופר - ולא ביחס לסטוק.

כמו כן את זה יש למדוד שלא בתוכנה סינטטית כי אם באמצעות מנוע תלת מימד מאפלקציה,

רצוי כזה שנחשב מודרני, נציל, והמעמיס את מלוא קיבולת הכרטיס והמעבד (עיין ערך crysis או BF3 כדוגמאות מייצגות וטובות לנדון).

לאחר מחקר מלא תווכח, שהשיפור השולי בתוספת האוורור המשופר הינו זניח למדי (עד כמעט ולא קיים)

תחת אפליצקיה שאיננה סינטטית ואשר מביאה את מלוא צווארי הבקבוק ליידי ביטוי בתוצאות הנמדדות.

כמו כן, הערה אחרונה שהתעלמנו ממנה עד כה ושמרתי לסוף:

האם אתה הייתה מתעניין בכרטיס מסך משומש, שמובן לך כי בשל האוורור האגריסיבי והמתחים הגבוהים שנדרשו להמהרתו - עבד עד הקצה

ובהתאם תוחלת חייו קוצרה משמעותית ?

במילים אחרות - הנני מנסה לכוון את הראציונאל שלך להגיע למסקנה הבאה:

שאם יעמידו בפניך שני כרטיסים, האחד במחיר 650-700 ש"ח, שעל מנת לשפר את ביצועיו הפעילו אותו במאמץ אגרסיבי,

וכרטיס אחר שעולה אותו דבר והוא בתדר בסיס (או קלה בלבד) אך מסוגל לתת את אותם ביצועים - השני עדיף משמעותית.

ועל כן, התוספת בת 100-150 השקלים שבקשת עבור המאוור המשופר לכרטיס הנחות, עדיף לו היתה מנוצלת לטובת קפיצת

המדרגה לכרטיס מהיר יותר, שהיה נותן אותו דבר אך עושה זאת ללא סיכון, ללא קיצור תוחלת חייו וככל הנראה בפחות "רעש" מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן לקנות את הכרטיס של giloman ב700 ש"ח בכל יום בשבוע, פשוט כי הוא שווה את זה.

(דבר איתי אם אתה מעוניין).

ואני הגעתי עם הGTX 470 שלי ל6550 ב3dmark 2011. אתה יכול לקחת 6970 ולהמהיר אותו עד הקצה ועדיין לא תגיע לתוצאה כזו.

עכשיו בו נראה, כמה שווה 6970 אצלך במחירון וכמה שווה GTX 470 עם משופר.. :P

עכשיו בו ונראה את המחירון. ה6970 מתומחר בו ב1000 ש"ח. כשהGTX 470 מתומחר ב550. נניח והוספנו 100 ש"ח על קרור משופר. עדיין אנחנו עומדים על הפרש של 350 ש"ח לטובת ה6970. כשהGTX 470 המומהר חזק יותר מה6970 המומהר(או לפחות שווה ערך). תסביר לי את זה בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאלו שעושה רושם הפנימו את המסר - משיטוט זריז שערכתי בלוח יד2 ניתן היה להתקל במודעות ראליות לא מעטות.

מנסיוני מעולם לא נצפו בלוחות כמות מודעות במחירים ראלים בריכוז כזה בו זמנית:

GTX480 שבאופן לא מפתיע עומדת על 50 ש"ח פחות מהמחירון שלנו (כנראה עבר כאן בטרם פרסם) - רצ"ב,

HD6950 2GB שצריך להוריד רק 50 ש"ח כדי לפגוע בול במחירון שלנו - רצ"ב.

GTX460 ב- 400 ש"ח שזה 50 ש"ח מעל המלצת המחירון.

HD5970 ב- 1000 ש"ח שזה בדיוק המלצת המחירון.

*המשך בפוסט הבא

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...