לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 5 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

הרכיבים עצמם יותר איכותיים אם זה ה supper alloy של או ה ULTRA DURABLE של גיגהבייט או ה TWIN FROZR של , הם מכילים רכיבים של MILITARY GRADE ותגיד מה שאתה רוצה הם ממש לא באותה ליגה של כרטיסים כמו GIADA , וכו מבחינת איכות רכיבים (מה שכמובן מאריך את חיי המוצר). מעבר לכך יש כרטיסים כמו לדוגמא של שמאפשרים רישום האחריות (לכל החיים) לבן אדם נוסף מעבר לרוכש המקורי לך תתמחר את זה....

מבלי להתייחס כרגע לנושא השירשור עצמו, מה שכתבת ממש לא נכון. :nono:

כיום (ב 5-10 שנים האחרונות) אין דבר כזה Military Grade, זה תרגיל שיווק של החברות השונות.

רכיבים שהיו מוגדרים בעבר כ Military הם רכיבים שעברו בדיקות סביבה מקיפות, עלו פי 5 מרכיב רגיל ודרשו End user license. לכן אין שום סיכוי בעולם ששום חברת כרטיסים לשוק הביתי תשתמש בהם. היום אגב בתחום האלקטרוניקה הצבאית משתמשים ברכיבים אזרחיים רגילים שמוגדרים (מבחינת תחום טמפ') כ Industrial.

לגבי השמות המפוצצים של החברות השונות שהזכרת, לא את כולם אני מכיר, אבל אני יודע שה Ultra Durable של גיגהבייט משמעותו רק דבר אחד - שימוש בקבלי טנטלום במקום קבלים אלקטרוליטיים. אגב, אם כבר הזכרנו את התעשייה הצבאית בעולם, כיום ממעטים להשתמש בקבלי טנטלום במוצרים צבאיים כי יש להם נטייה מגונה להתפוצץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

repero,

אתה כנראה לא קראת טוב מה שכתבתי. התשובה לשאלה בדוגמה שלך פשוטה - לא, ברור שלא מדובר באותו כרטיס. ולכן במחירון היפותטי לא תהיה שורה אחת לGTX580, אלא כמה וכמה שורות, כתלות בפרמטרים השונים שמשפיעים על הביצועים ועל המחיר. בדיוק כמו במחירון כלי רכב. כמה הבדל יהיה בשקלים וכמה באחוזים? לא רלוונטי לעניין העקרוני.

"כמה הבדל יהיה בשקלים וכמה באחוזים? לא רלוונטי לעניין העקרוני."

זאת המהות של כל הוויכוח. איך קם בן אדם (NEC) וקבע שמחיר כרטיס יד שניה הוא 40% פחות מחדש, באופן גורף לכל הדגמים בלי התייחסות לכל פרמטר בנפרד ?

מעבר לכך, הרי כולנו יודעים (חוק לחיים) שעל איכות משלמים. כלומר 2 כרטיסים בעלי מאפיינים זהים אבל איכות שונה יתומחרו בצורה אחרת.

איך אתה יכול להשוות 2 כרטיסים GTX560 TI שאחד מהם הוא של PNY ואחד מהם של עם DCII (נניח שהזיכרון זהה, והתדרים זהים) כשהכרטיס של שוקל בערך פי 1.5 משל בגלל איכות הרכיבים והקירור.

אז אתה בתור אחד שמתעסק בחומרה יודע כמה זה שווה לך כרטיס עם משופר, יכולות OC וכו... אבל יבוא בן אדם שלא מתעסק בזה ולא באמת יודע מה זה אומר כל הדברים האלו ויגיד: במחירון כתוב GTX560 TI - מחיר מומלץ 700 שח. זה מה שאני מוכן לשלם ובכלל לא מעניין אותו כל השאר אז בוודאות של כמעט 90% אתה הפסדת פה רוכש פוטנציאלי רק בגלל המחירון, או לחילופין אתה נדרש לתת נאומים ולהגן על חפות הכרטיס שלך כדי להצדיק את תוספת המחיר שהמוכר דורש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להתייחס כרגע לנושא השירשור עצמו, מה שכתבת ממש לא נכון. :nono:

כיום (ב 5-10 שנים האחרונות) אין דבר כזה Military Grade, זה תרגיל שיווק של החברות השונות.

רכיבים שהיו מוגדרים בעבר כ Military הם רכיבים שעברו בדיקות סביבה מקיפות, עלו פי 5 מרכיב רגיל ודרשו End user license. לכן אין שום סיכוי בעולם ששום חברת כרטיסים לשוק הביתי תשתמש בהם. היום אגב בתחום האלקטרוניקה הצבאית משתמשים ברכיבים אזרחיים רגילים שמוגדרים (מבחינת תחום טמפ') כ Industrial.

לגבי השמות המפוצצים של החברות השונות שהזכרת, לא את כולם אני מכיר, אבל אני יודע שה Ultra Durable של גיגהבייט משמעותו רק דבר אחד - שימוש בקבלי טנטלום במקום קבלים אלקטרוליטיים. אגב, אם כבר הזכרנו את התעשייה הצבאית בעולם, כיום ממעטים להשתמש בקבלי טנטלום במוצרים צבאיים כי יש להם נטייה מגונה להתפוצץ

השם עצמו לא רלוונטי ומן הסתם זה צורה למכור מוצר (בדיוק כמו עניין ה SLI\CF CERTIFIED בספקי כוח) , אבל העובדה היא אותה עובדה ואתה לא יכול להגיד שלא- מדובר ברכיבים שהם יותר איכותיים, ומעניקים חיי מוצר ארוכים יותר מבחינה סטטיסטית מהרכיבים הרגילים שנמצאים בשימוש (לפחות לפי טענת היצרן... לא יכול להגיד לך אם זה נכון או לא)

רכיבים איכותיים יותר = מחיר גבוה יותר.

הכוונה במותג "militay class" היא ל:

- Hi-C Cap provides more precise GPU voltage.

- SSC (Solid State Chock) has No Buzz noise and higher current for better overclocking ability.

- All Solid CAP for longer lifespan.

יכול להיות שהם משתמשים באותם רכיבים פשוט תחת שם שונה את זה יוכל להגיד לך מי שמתעסק בתחום- ופה אני מודה אין לי מושג גדול

msi_military_class_apr2010.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת המהות של כל הוויכוח. איך קם בן אדם (NEC) וקבע שמחיר כרטיס יד שניה הוא 40% פחות מחדש, באופן גורף לכל הדגמים בלי התייחסות לכל פרמטר בנפרד ?

מה נטפלת לעניין הזה? מי אמר שNEC הוא האדם שצריך לקבוע מחירון ושהמחירון צריך להיות באופן גורף חדש-40%? האם במכוניות זה ככה?

מעבר לכך, הרי כולנו יודעים (חוק לחיים) שעל איכות משלמים. כלומר 2 כרטיסים בעלי מאפיינים זהים אבל איכות שונה יתומחרו בצורה אחרת.

איך אתה יכול להשוות 2 כרטיסים GTX560 TI שאחד מהם הוא של PNY ואחד מהם של עם DCII (נניח שהזיכרון זהה, והתדרים זהים) כשהכרטיס של שוקל בערך פי 1.5 משל בגלל איכות הרכיבים והקירור.

אז תתמחר אותם בצורה שונה. גם כלי רכב בעלי מאפיינים זהים (נפח מנוע, כוחות סוס) מתומחרים אחרת בגלל הבדלי איכות.
אז אתה בתור אחד שמתעסק בחומרה יודע כמה זה שווה לך כרטיס עם משופר, יכולות OC וכו... אבל יבוא בן אדם שלא מתעסק בזה ולא באמת יודע מה זה אומר כל הדברים האלו ויגיד: במחירון כתוב GTX560 TI - מחיר מומלץ 700 שח. זה מה שאני מוכן לשלם ובכלל לא מעניין אותו כל השאר אז בוודאות של כמעט 90% אתה הפסדת פה רוכש פוטנציאלי רק בגלל המחירון

הצחקת אותי. הפסדת רוכש פוטנציאלי בגלל המחירון? :lol: באיזה עולם דמיוני אתה חי? בן-אדם שלא מבין בחומרה יבוא לקנות בכלל GTX560 TI? ועוד משומש? ואם לא היה כתוב מחיר מומלץ 700 ש"ח, אז הוא היה קונה ממך ב1400?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה נטפלת לעניין הזה? מי אמר שNEC הוא האדם שצריך לקבוע מחירון ושהמחירון צריך להיות באופן גורף חדש-40%? האם במכוניות זה ככה?

אז תתמחר אותם בצורה שונה. גם כלי בעלי מאפיינים זהים (נפח מנוע, כוחות סוס) מתומחרים אחרת בגלל הבדלי איכות.

הצחקת אותי. הפסדת רוכש פוטנציאלי בגלל המחירון? :lol: באיזה עולם דמיוני אתה חי? בן-אדם שלא מבין בחומרה יבוא לקנות בכלל GTX560 TI? ועוד משומש? ואם לא היה כתוב מחיר מומלץ 700 ש"ח, אז הוא היה קונה ממך ב1400?

1)זה בדיוק כל הוויכוח פה, NEC החליט שככה זה וככה זה יהיה (אני מזמין אותך לחזור לעמוד הראשון\שני). ואני מניח שלא קראת את כל הדיון אם זה מה שרשמת. מה שכתבת זה בדיוק מה שאני טוען.

2)כן הפסדתי רוכש פוטנציאלי ואני יסביר לך גם למה (מנסיון), בן אדם בא לפורום ורושם תנו לי המלצה לכרטיס מסך בXXX שח. אומרים לו: יש לך אפשרות לרכוש כרטיס Z חדש מהחנות, או כרטיס GTX560 TI שהוא יותר טוב, מיד2 בטווח מחירים XXX-100 - XXX+100. אז הוא מריץ חיפוש בגוגל "כרטיס מסך GTX560 TI למכירה " ומגיע למודעה ב טריידזון " למכירה כרטיס מסך GTX560 TI גרסאת הסופר דופר אולטרה ב XXX+200.

שם הוא נתקל במחירון (מחיר מומלץ לGTX560 TI הוא XXX-200) ופה מתחיל הבלאגן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לראות כי הנושא בוער בעצמות החברים ואכן יש בו עניין רב. קראתי לעומקם של דברים את כל התובנות וההשגות,

ניחן כי היותר משכילים שפה בתחום הנדסת החשמל (שרלוונטית לעניין הבלאי), אכן יודעים להסביר ולנמק נכונה,

את גילום הסיכון הטמון ברכישת מוצר משומש (ששום דבר מעברו לא נודע), לרבות האפשרות שמישהו מנסה להפטר

ממוצר בעייתי שיש בו פגם נסתר, בעייה שלא יבחין בה הקונה מיד ברגע הקנייה - אלא לאחר זמן מה ולכשיתעסק עימו קצת מעבר לדקה.

repro, הנך דבק באופן עיקש ולא ממש מובן מדוע, אך למרות שיש לך כסוחר יד שניה אינטרס, לדעתי אין לך מה "לפחד" מכל הענין.

תמשיך את מרכולתך למכור, אם חברים אחרים ישכילו מקיומו של Guide line (להלן "המחירון" המדובר שלנו) אותו נעלה בפניהם,

העסק רק מבורך. לדעתי גם אתה כסוחר במוצרים יד שניה תרוויח מכך (ולא להפך) רק שאינך מודע לכך כעת.

אחת מהבעיות שהוצגו כאן ועולה על פני השטח, שחברים (או לפחות חלקם) רואים לנגד עינהם איזה שהוא מחירון פרטני שמכיל

עשרות דפים, עם פירוט לגבי כל מוצר ותת דגם, ואיזה אדם מתנדב חרוץ שיושב מדי חודש ומעדכן את הטבלאות בהתנדבות פילנטרופית.

רבותיי, אין לכך כל סיכוי וגם לא תוחלת.

לא ייוצר "מחירון" פרטני שכזה לכל דגמי השוק המפורט על חודו של שקל - הדבר דורש עובד במשרה מלאה שכל כולו מוקדשת לעניין,

והדורשת סריקות יומיות למחירים המפורסמים מצד ספקים.

זה בדיוק העניין אותו הצגתי בתחילת הנושא אותו פתחתי שמייתר כל צורך שכזה: הרעיון שלי היה ועודנו, תמחור גס כשווי באחוזים

ממוצר מקביל חדש.

בסיס מידע שכזה אינו מצריך עדכון, שכן איך שמתעדכנים מחירי המוצרים החדשים שבשוק, האחוז נשאר תמיד אחוז ביחס

למחיר חדש. זהו מחירון שמעדכן את עצמו דינאמית (טייס אוטומטי) ובכך גדולתו.

הראציונאל הוא שהקורא יקרא דברי הסבר בפתיח המסמך, יבין את הרציונאל שמאחורי השיטה, וכדוגמא נכון לעת כתיבת המחירון,

יובאו בפניו מספר תימחורי כרטיסים (מהסוג הפופולארי ביותר) ויודגם הכיצד מבצעים חישוב לשוויים.

מחירון שכזה שאין לו תלות במועד כתיבתו וקריאתו, יהא תקף תמיד, יוכלו הצרכנים לבצע תחשיב פרטני לכל מוצר שיפורסם

בלוחות. כן, גם אם המוצר הוא מדגם מפואר כמו סדרת DC2 של , ולבצע התאמות בהתאם.

repro, כל כך הטפת לפערים בין מוצר איכותי יותר למוצר נחות יותר מאותה סדרה ופחדת באם העניין יגולם נכונה במחירון,

ששכחת רק לשים לב שפערים במחיר קיימים עוד ביום לידתו של המוצר כשהוא חדש, ועל כן דווקא חישוב ערך על בסיס אחוז

משווי חדש למעשה כבר מגלם בתוכו את ההתאמות הדרושות.

בכך נחסכת למעשה כל ההתעסקות המיותרת הזו של תמחור דגם פרטנית, ותמהה אני הכיצד נשגב מבינתך לשים לכך לב,

כאשר "הינך בוגר תואר שני בסטטיסטיקה" (כלשונך).

בהתאם הנני עומל על כתיבת Guide line שכזה, שמנחה את המוכרים והקונים להבין את הרציונאל שבקביעת הערכים האחוזיים שבו.

בסופו אעמיד טבלת דוגמא לערכים שמתאימים (נכון ליום זה) למספר כרטיסים פופולאריים, על מנת שאופן התחשיב יהא נהיר לכולם,

גם אם הם מעט מתקשים בהבנת הנושא. "מחירון" שכזה לא יצריך עדכונו באופן קבוע כאמור, ולכל היותר רצוי עדכונו אחת לרבעון

(או מחצית השנה), על מנת לעדכנו בדוגמאות טריות יותר שיוצאות עם השקת כרטיסים חדשים בשוק - הא ותו לא.

CRT - קבלתי את המסר ממך ואעדכן כאן את הקוראים, כי החלפנו אמצעי תקשורת והתחלנו לעבד מסמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)זה בדיוק כל הוויכוח פה, NEC החליט שככה זה וככה זה יהיה (אני מזמין אותך לחזור לעמוד הראשון\שני). ואני מניח שלא קראת את כל הדיון אם זה מה שרשמת.

זה הויכוח שלך איתו. אותי זה לא מעניין. אני הצטרפתי לדיון רק כדי להביע הסתייגות מטענה שהועלתה פה כאילו אין שום אפשרות תאורטית להדגיר מחירון הוגן.

2)כן הפסדתי רוכש פוטנציאלי ואני יסביר לך גם למה (מנסיון), בן אדם בא לפורום ורושם תנו לי המלצה לכרטיס מסך בXXX שח. אומרים לו: יש לך אפשרות לרכוש כרטיס Z חדש מהחנות, או כרטיס GTX560 TI שהוא יותר טוב, מיד2 בטווח מחירים XXX-100 - XXX+100. אז הוא מריץ חיפוש בגוגל "כרטיס מסך GTX560 TI למכירה " ומגיע למודעה ב טריידזון " למכירה כרטיס מסך GTX560 TI גרסאת הסופר דופר אולטרה ב XXX+200.

שם הוא נתקל במחירון (מחיר מומלץ לGTX560 TI הוא XXX-200) ופה מתחיל הבלאגן

אם הפורום הוא פורום איכותי, אז יידעו להסביר לאותו אדם את המשמעות של הגרסאות השונות, ולמה יש הבדלי מחירים בין גרסאות (שאמורים להשתקף גם באותו מחירון תאורטי).

ואם אין מחירון שרשום בו X, אז מה - אדם יקפוץ על המודעה הראשונה (שהיא במקרה שלך), וישלם לך 200 שקלים יותר מאשר המודעה של השכן? נו באמת. אם מישהו לא מבין או שזה לא מעניין אותו, הוא יילך על המוצר הזול בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לראות כי הנושא בוער בעצמות החברים ואכן יש בו עניין רב. קראתי לעומקם של דברים את כל התובנות וההשגות, ניחן כי היותר משכילים שפה בתחום הנדסת החשמל (שרלוונטית לעניין הבלאי) אכן יודעים להסביר ולנמק נכונה את גילום הסיכון הטמון ברכישת מוצר משומש ששום דבר בעברו לא נודע, לרבות האעפשרות שמישהו מנסה להפטר ממוצר בעייי שיש בו פגם נסתר, בעייתיו שיראה הקונה לא מיד ברגע הקנייה אלא לאחר זמן מה כשיתעסק עימו קצת מעבר לדקה.

repro , הנך דבק באופן עיקש ולא ממש מובן מדוע, למרות שיש לך כסוחר יד שניה אינטרס, לדעתי אין לך מה "לפחד" מכל הענין.תמשיך את מרכולתך למכור, אם חברים אחרים ישכילו מקיומו של Guide line (להלן "המחירון" המדובר שלנו) אותו נעלה בפניהם, העסק רק מבורך. לדעתי גם אתה כסוחר במוצרים יד שניה תרוויח מכך (ולא להפך) רק שאינך מודע לכך כעת.

אחת מהבעיות שהוצגה כאן ועולה על פני השטח, שחברים (או לפחות חלקם) רואים לנגד עינהם איזה שהוא מחירון פרטני שמכיל עשרות דפים לגבי כל מוצר ותת דגם, ואיזה אדם מתנדב חרוץ שיושב מדי חודש ומעדכן את הטבלאות בהתנדבות פילנטרופית. רבותי, אין לכך כל סיכוי וגם לא תוחלת.

לא יפורסם "מחירון" פרטני שכזה לכל דגמי השוק, על חודו של שקל - הדבר דורש עובד במשרה מלאה שכל כולו מוקדשת לעניין, והדורשת סריקות יומיות למחירים המפורסמים מצד ספקים.

זה בדיוק העניין אותו אני הצגתי בתחילת הנושא אותו פתחתי שמייתר צרוך שכזה: הרעיון שלי היה ועודנו, תמחור גס כשווי באחוזים ממוצר מקביל חדש.

בסיס מידע שכזה אינו מצריך עדכון, שכן איך שמתעדכנים מחירי המוצרים החדשים שבשוק, האחוז נשאר תמיד אותו אחוז ביחס למחיר חדש. זהו מחירון שמעדכן את עת עצמו למעשה דינאמית (טייס אוטומטי).

הראציונאל הוא שהקורא יקרא דברי הסבר בפתיח המסמך, יבין את הרציונאל שמאחורי השיטה, וכדוגמא נכון לעת כתיבת המחירון, יובאו לפניו מספר תימחורי כרטיסים (מהסוג הפופולארי ביותר) ויודגם הכיצד מבצעים חישוב לשוויים.

ממחירון שכזה שאין לו תלות במועד קריאתו, יהא תקף תמיד, יוכלו הצרכנים לבצע תחשיב פרטני לכל מוצר שיפורסם בלוחות וימשוך את תשומת ליבם. כן, גם אם המוצר הוא מדגם מפואר כמו סדרת DC2 של , ולבצע התאמות בהתאם.

repro, כל כך הטפת לפערים בין מוצר איכותי יותר למוצר נחות יותר מאותה סדרת שבבים, ששכחת לשים לב שפערים במחיר קיימים עוד ביום לידתו של המוצר כשהוא חדש, ועל כן דווקא חישוב ערך על בסיס אחוז משווי חדש למעשה כבר מגלם בתוכו את ההתאמות הדרושות. בכך חוסך למעשה את כל ההתעסקות המיותרת הזו של דגם פרטני ממנו כל כך חששת, ותמהה אני הכיצד נשגב מבינתך לשים לכך לב - כאשר הינך בוגר תואר שני בסטטיסטיקה (כלשונך).

מחירון כמתור לעיל, יותר הייתי קורא לו Guide line, אינו הופך אנכרוניסטי אך פעם. שכן אחוז ממחיר חדש תקף תמיד.

הנני עומל על כתיבת Guide line שכזה, שמנחה את המוכרים והקונים להבין את הרציונאל שבקביעת הערכים האחוזיים שבו. בסופו אעמיד טבלת דוגמא לערכים שמתאימים (נכון ליום זה) למספר כרטיסים פופולאריים, על מנתי שאופן התחשיב יהא נהיר לכולם גם אם הם מעט מתקשים בהבנת הנושא."מחירון" שכזה לא יצריך עדכונו בקבוע, לכל היותר רצוי עדכונו אחת לרבעון (או מחצית השנה), בכדי לעדכן בדוגמאות טריות יותר שיוצאות עם השקת כרטיסים חדשים בשוק - הא ותו לא.

אני כבר מתעייף מלחזור על עצמי.

כתבת בהודעה הראשונה דוגמה לאיך המחירון יהיה:

HD6970 חדש עולה 1650 ש"ח, משומש צריך להיות שווה ערך לכ- 800-900 ש"ח.

HD6950 חדש עולה סביבות 1350 ש"ח, משומש צריך להיות שווה ערך לכ- 650-700 ש"ח.

HD6850 חדש עולה 700 ש"ח, משומש צריך להיות שווה ערך לכ- 350 ש"ח.

אני נגד הכללה של דגמים וקביעת הערך כפי שעשית באופן גורף (40% - מספר שאתה החלטת עליו בלי שום בסיס, לפי צורת תחשיב והגיון שאתה קבעת). ושוב אני ייתן דוגמא מספרית:

כרטיס GTX580 עולה 2500 שח. מחיר המחירון שלך- 1500.

כרטיס GTX590 עולה 4000 שח. מחיר המחירון שלך - 2400.

כלומר לפי המחירון שלך אתה יכול לרכוש GTX590 (שלהזכירך כולל אחריות) יד שניה במחיר של GTX580 , או לחילופין GTX580 יד שניה במחיר של כרטיס 6970.

לא יודע מה איתך לי זה נשמע מופרך לחלוטין.

בקשר לקושי שציינתי בקשר לסוגי דגמים שונים ומחיריהם בחנות- לא התכוונתי שהמחיר שלהם יהיה שונה מן הסתם היחס נשמר בשימוש ב%, הבעייתיות שאני רואה פה היא השוואה שלהם לדגמי רפרנס בתצורה שאתה קבעת. לא זוכר אם אתה היית אחד מאלו שטענו (והיו כמה כאלו) ש:" GTX560 TI הוא GTX560 TI אין הבדל בין הדגמים וכו וכו וכו... "

בעצם לפי התחשיב שלך נוצר מצב לא הגיוני בין הקבלה של מוצר יד שניה לדגם נחות חדש באותו המחיר מבחינת עלות ביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לנצל את הת׳ראד ומאמר שכל מי שכן מתכנן למכור כרטיס מסך חדש וחזק, 6850 ומעלה או gtx460 ומעלה ב 50% ממחירו, כל עוד יש לו קבלה והוא תקין ולא פגום פיזית, אני קונה.

שלחו לי הודעה פרטית ונתאם.

ולגבי המחירים, מוכר שמוכר כרטיס מדור חדש שנמכר ב 50% צריך להיות ממש פראייר או שמסתתר שם משהו מסריח.

לגבי האחריות, אני לא מכיר חנות שלא מכבדת אחריות למוצר עם קבלה, יש לי ניסיון בנושא עם כמה חנויות כולל KSP ואיבורי.

נ.ב

אני רציני לגבי הקניה, אם מישהו מוכר כרטיס מדור חדש ב 50% ויש לו חשבונית והוא תקין, אני קונה. (ומוכר כמובן במחיר ריאלי לאחר מכן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תקנה ב60% תוכל למכור אחר כך ברווח נאה.

מחיר ריאלי למוצר יד שניה בתחום כרטיסי המסך (בתנאי שהוא עדיין נמכר וכולל אחריות) הוא כ15%-25% ממחיר חדש. ושוב אני מזמין אותך להיכנס לאיביי ולראות את הבדלי המחירים שם,

GTX580 שחדש עולה 450$ נמכר שם במחירים של כמעט 400$ למשומש (ושם יש בעייתיות של מימוש אחריות) לדגמים המבוקשים, וכ350$ לפחות מבוקשים, GTX570 נמכר במחירים של כמעט 300$ כשחדש עולה באיזור ה350$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מתעייף מלחזור על עצמי.

כתבת בהודעה הראשונה דוגמה לאיך המחירון יהיה:

HD6970 חדש עולה 1650 ש"ח, משומש צריך להיות שווה ערך לכ- 800-900 ש"ח.

HD6950 חדש עולה סביבות 1350 ש"ח, משומש צריך להיות שווה ערך לכ- 650-700 ש"ח.

HD6850 חדש עולה 700 ש"ח, משומש צריך להיות שווה ערך לכ- 350 ש"ח.

אני נגד הכללה של דגמים וקביעת הערך כפי שעשית באופן גורף (40% - מספר שאתה החלטת עליו בלי שום בסיס, לפי צורת תחשיב והגיון שאתה קבעת). ושוב אני ייתן דוגמא מספרית:

כרטיס GTX580 עולה 2500 שח. מחיר המחירון שלך- 1500.

כרטיס GTX590 עולה 4000 שח. מחיר המחירון שלך - 2400.

כלומר לפי המחירון שלך אתה יכול לרכוש GTX590 (שלהזכירך כולל אחריות) יד שניה במחיר של GTX580 , או לחילופין GTX580 יד שניה במחיר של כרטיס 6970.

לא יודע מה איתך לי זה נשמע מופרך לחלוטין.

בקשר לקושי שציינתי בקשר לסוגי דגמים שונים ומחיריהם בחנות- לא התכוונתי שהמחיר שלהם יהיה שונה מן הסתם היחס נשמר בשימוש ב%, הבעייתיות שאני רואה פה היא השוואה שלהם לדגמי רפרנס בתצורה שאתה קבעת. לא זוכר אם אתה היית אחד מאלו שטענו (והיו כמה כאלו) ש:" GTX560 TI הוא GTX560 TI אין הבדל בין הדגמים וכו וכו וכו... "

בעצם לפי התחשיב שלך נוצר מצב לא הגיוני בין הקבלה של מוצר יד שניה לדגם נחות חדש באותו המחיר מבחינת עלות ביצועים

חלס להיות מקובע ל40%, אף אחד לא הסכים לזה, וזה לא הגיוני בעליל. צא מזה.

מחירון אמור להביע את המחיר הריאלי של המוצר, מחיר ממוצע שבו מוצר ממוצע נמכר בשוק.

למשל:

6970 - 1200 ש"ח.

6950- 900 ש"ח כרטיס שלא נפתח. ו1000 ש"ח כרטיס שנפתח ל6970.

6870- 700 ש"ח.

6850 - 550 ש"ח.

וכולי וכולי.

בלי אחוזים ושטויות.צריך מישהו שמאוד מבין בתחום ויודע להעריך שווי כרטיס ממוצע (כרטיס עם אחריות בארץ ובלי קרור מיוחד).

צריך יצחק לוי אחד או שניים לתחום כרטיסי המסך, ולא נוסחת זהב עם אחוזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני אומר ffs, אי אפשר להכליל את ה״נוסחה״ של nec על כל הכרטיסים באופן גורף. וכולם פה תוקפים אותי כאילו אני כופר עם אינטרסים.

זה בדיוק מה שאנו אומרים, שאי אפשר להכליל את "הנוסחה" של repro על כרטיסים משומשים "באופן גורף", כמו שנאמר:

שניתן למכור אותם במחיר כדי רק 15-25% מתחת למחיר חדש (ציטוט מכתבך הבוקר) :kopfpatsch:

כל זאת ועוד, במיוחד שהאמור יוצא מפיו של עוסק בתחום שזהו אחד ממקורות הכנסתו, ואגב - ויש לפורום גם חוקים בנדון,

גבולי מאד העניין האם עברת אותם או לאו. שכן הינך מתערב בדיון ענייני כאשר הכוון שאליו אתה דוחף את העגלה, אמור לייצר

לך צידוק למחירים שאתה גובה ובהתאם להכנסתך המשופרת. דהיינו: יש לך אינטרס ועל כן אינך נכנס לדיון כנקי כפיים.

ושלא אובן חלילה לא נכון: עד רבה, שתהיה לך ופרנסה טובה בהחלט, אך אמליצה לך בחום להפסיק להלחם

כמו דון קיחוטה בתחנות רוח תוך הפצת מקסמי שווא שנועדו לא אחרת, מאשר לסבר את עינו של ההדיוט.

הרי אם לא ממש אכפת לך הענין (כפי שטרחת להדגיש קודם) איך אמרת זאת:

"מהם כולה 15 כרטיסים בחודש שאתה מפרסם בפורום אחד בישראל..." אזי מדוע הינך כה טורח ומתאמץ

להתנגח ולמנוע את הרעיון בכל מחיר ? יש כאן סתירה בין הצהרותיך לאופן התנהלותך.

אם לא מתאים לך הצעות התמחור (שמנוסים חסרי אינטרס להבדיל אלף הבדלות) מבקשים לתת ככלי מתוך כוונה טובה וכנה לאלו

שאינם מבינים דיים, תן להם לעשות את שלהם ואל תנסה "להשתיק" את פיהם. על פי חוקי המסחר החופשי, וודאי תסכים

כבעל MA מדופלם בסטטיסטיקה (כלשונך), שזה גם לא אמור להפריע לך.

שכן אם צדק בדבריך, תוכל הרי להמשיך ולדרוש את האחוזים ממחיר חדש כפי שאתה רוצה ועדיין להרוויח יפה.

ברשותך אעבור קצת לסטטיסטיקה שאתה אמור לשלוט בה ביד רמה:

מנסיון מחקרי עולה, כי למעלה מרבע (למעשה למעלה משליש אך רצוני להיות זהיר ולתת הערכת חסר) מהכרטיסים המשומשים

הינם תקולים "ברמה כזו או אחרת", מדובר לעיתים בתקלה רצינית, ולעיתים במיקרו תקלה (מוגדרת כפגם נסתר בלשון משפטית)

שלא רואים מיד אלא רק לאחר זמן מה של שמוש או הפעלה של כל הפונקציות הנדרשות עד שנתקלים בה.

זאת אומר, שעל מנת לגלם את הסיכון הזה ורק ואותו, מהו הסכום באחוזים שיש להוריד מהמוצר ?

אתה כסטטסיטיקאי אמור לדעת, שאם מתוך X כרטיסים כ- 25% פגומים, כבר הפחתה ראשונית שאמורה לגלם סיכון זה

מפחיתה משווי משומש 25% ביחס לחדש.

להזכירך: אין אחריות, ואין להחזיר למוכר כרטיס משומש - הוא לא חנות ועל כך כבר העירו לך כאן בשרשור על ידי כמה

חברים "קצת" מנוסים ברזי החוק והפרקטיקה.

עכשיו, מה אם לגלם נכונה את "אי היכולת להחזיר את המוצר בחזרה" - סתם כך, מכל סיבה שהיא ?

בחנות למוצר חדש יש לך 14 יום של חסד.

מה עם אי היכולת במקרה שגילית שהכרטיס אבויה לא מתאים לך בשל טעות ברכישה ? בחנות יש מזור ויש אמא ואבא.

ומה עם עברו של הכרטיס הוא רע, וחטף איזה "זפטה" לא רצויה, לדוגמא מכת ברק ביום חורף, מכה שתקצר את אורך חייו

שעוד נותר לכרטיס דרסטית ? (אם לא תחסל ממש חלק מהפונקציות שלו).

הלא מוצר חדש ובתול מבטל לך הרוכש את הסיכון הזה לחלוטין.

מה עם אובדן האחריות (באופן טיפוסי ל- 3 שנים עבור מוצר חדש כיום)

הכיצד מגלמים נכונה את שוויה, אם התוחלת של כרטיס לשביקת חיים בשנה בודדת (בכל אחת מהשנים שהוא חיי)

היא סביבות 10-20% ?

ברשותך נדבר עוד קצת על הסטטסיקה:

נתון כי תוחלת החיים הממוצעת MTBF של עומדת על כ- 3 שנים. מהי תוחלת חייו הממוצעת של כרטיס משומש בן שנה?

של בן שנתיים? של בן שלוש?

ואם כך - כמה אחוזים יש להוריד במחיר בכדי לגלם רק אותם נכונה עבור מוצר משומש ?

הרי כרטיס בן שנה כבר איבד תוחלתית שליש מחייו, וכרטיס בן שנתיים איבד כבר שני שליש,

כמה אחוזים יש הוריד לפיכך ממחירו של כרטיס חדש רק בגין תוחלת החיים שנותרה למוצר ?

משהו כמו שליש נוסף לשנה ראשונה, ועוד שליש לשנה השניה.

ועכשיו, איך משקללים את כל הסעיפים גם יחד בכדי לקבל חישוב מצרפי נכון מתמטית ?

לשיטתך, הרי 15-25% מגלמים את כל המתואר לעיל גם יחד :s05:

אני שואל: איפה חישוביך ואיפה הסטטיסטיקה נעלמה ?

כל מהנדס (כבר בסימסטר ראשון בו נתקל בקורס מבוא לסטטיסטיקה והסתברות) לא בתואר שני MA,

יגרד את פדחתו עד זוב דם, על מנת להבין את הראציונאל שאתה מטיף לו בתמחור הסיכון שגלום ברכישת משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאנו אומרים, שאי אפשר להכליל את "הנוסחה" של repro על כרטיסים משומשים "באופן גורף", כמו שנאמר:

שניתן למכור אותם במחיר כדי רק 15-25% מתחת למחיר חדש (ציטוט מכתבך הבוקר) :kopfpatsch:

כל זאת ועוד, במיוחד שהאמור יוצא מפיו של עוסק בתחום שזהו אחד ממקורות הכנסתו, ואגב - ויש לפורום גם חוקים בנדון,

גבולי מאד העניין האם עברת אותם או לאו. שכן הינך מתערב בדיון ענייני כאשר הכוון שאליו אתה דוחף את העגלה, אמור לייצר

לך צידוק למחירים שאתה גובה ובהתאם להכנסתך המשופרת. דהיינו: יש לך אינטרס ועל כן אינך נכנס לדיון כנקי כפיים.

ושלא אובן חלילה לא נכון: עד רבה, שתהיה לך ופרנסה טובה בהחלט, אך אמליצה לך בחום להפסיק להלחם

כמו דון קיחוטה בתחנות רוח תוך הפצת מקסמי שווא שנועדו לא אחרת, מאשר לסבר את עינו של ההדיוט.

הרי ככל שתלחם יותר כך תשקע בבוץ עוד: שכן אם לא ממש אכפת לך הענין (כפי שטרחת להדגיש קודם)

איך אמרת זאת: "מהם כולה 15 כרטיסים בחודש שאתה מפרסם בפורום אחד בישראל..."

אזי מדוע הינך כה טורח ומתאמץ להתנגח ולמנוע את הרעיון בכל מחיר ? יש כאן סתירה בין הצהרותיך לאופן התנהלותך.

אם לא מתאים לך הצעות התמחור (שמנוסים חסרי אינטרס להבדיל אלף הבדלות) מבקשים לתת ככלי מתוך כוונה טובה וכנה לאלו

שאינם מבינים דיים, תן להם לעשות את שלהם ואל תנסה להשתיק את פיהם. על פי חוקי המסחר החופשי, וודאי תסכים

כבעל MA מדופלם בסטטיסטיקה (כלשונך), שזה גם לא אמור להפריע לך.

שכן אם צדק בדבריך, תוכל הרי להמשיך ולדרוש גם 85-90% ממחיר חדש ועדיין להרוויח יפה (כפי שטרחת רבות להתפאר).

**בסרקזם משהו ולשיטתך, אישית לא הייתי מוכר ב- 85-90% ממחיר חדש, אם אפשר לבקש אפילו 110% :jump1:

:o אני בעד שפה יפה ולא אוהב כשכותבים כאן בצורה עילגת, אבל קצת פרופורציה - זה פוסט ב HWzone, לא מכתב לנשיא המדינה (בלי להעליב אף אחד). אתה הרי לא באמת מדבר ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירון חומרה יד שניה ובעיקר זהו משהו לא בר ביצוע לטווח הרחוק.

בנוסחה צריך לכלול ביצועים על כל המשתמע מכך (מול כרטיסים מול משחקים ), צריכת חשמל , מחיר חדש , יכולות OC , קירור

ולא לשכוח שכל כמה חודשים התמונה משתנה לגמרי וצריך להתחיל הכל מההתחלה.

בנוסף לכך צריך לזכור שמחירון בשוק פרוץ כגון חומרה יכול לא להתקבל ואז במקום לקבל מחירים נורמלים תקבל העלמות של מוכרים מכאן

ופרסום במחירים שנוחים להם במקום אחר.

אם אדם כלשהו רוצה לקנות כרטיס מסך יד שניה הוא צריך לשבת לעשות מחקר על השוק ועל הביצועים ולחפש ולחפש עד שימצא כרטיס שעונה על הקריטריונים שהוא עצמו קבע. לכולם נמאס ממחירים מופקעים אבל לפחות באתר זה רוב המוכרים שמתעקשים על מחיר מופקע פשוט לא מוכרים.

nec_000

זהו פורום צרכנות וrepero הוא אדם פרטי שמוכר פה ושם (הוא לא חנות מחשבים או חנות למחשבי יד שניה) וזכותו להביע פה את דעתו שמבוססת גם על ניסיונו האישי בתחום. אני מאמין שכמעט כל מגיב פה מכר כבר כמה וכמה בשוק המשומשים ואינו חדש בתחום זה.

אתה רוצה להחיל את התלונה שלך שגובלת במלשנות נבזית גם עליהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...