לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

אני מסכים פה עם פותח השירשור.

לכרטיסי מסך יש בלאי ובלאי גדול, תלוי בטיב המארז שלך, באיכות הספק שלך, ב OC שעשית או לא ובאיכות התכנון של החברה שייצרה אותו.

בגלל שלקונה אין שום דרך להעריך את כל הדברים הללו הוא צריך תמריץ ממש טוב לקחת את הסיכון הזה.

אני אישית הייתי מעדיף להוציא עוד 300 ש"ח (או לקנות כרטיס חלש יותר) מאשר להוציא 900 ש"ח על כרטיס שתוך שבוע יכול להיהרס בלי שום אחראיות.

תקרא שוב את מה שאמרתי,

א)אמרתי שאין כלל אצבע למוצרי יד 2 בכלליות (כלומר לא ניתן להכליל את כל המוצרים יד2 ולהפעיל עליהם בלאי של 50% מהמחיר, לדוגמא: מעבד של מחשב לא יאבד מערכו סכום (באחוזים) זהה לזה של כונן או מכיוון שלכל רכיב יש שוק משלו עם קצב החלפת דגמים שונה)

ב)ברור שלכרטיסי מסך יש בלאי, אף אחד לא טען אחרת

ג)כתבתי בפירוש - במידה ומדובר בכרטיס שכולל אחריות ועדיין נמכר בחנות (על מנת שיהיה אפשרי להשוות מחירים)

סתם לדוגמא - אתה מעדיף לקנות 6870 חדש מחנות נניח באייבורי ב900 שח מאשר לקנות 6950 בסכום זהה מיד שניה שנקנה באייבורי לפני חצי שנה וכולל את הקבלה והאחריות ? קשה לי להאמין - ואם כן אז אתה במיעוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וסתם כדי להמחיש לך כמה כל עניין האחוזים הוא ממש לא רלוונטי:

בעיקבות כך שאמרת (nec) שאתה מעדיף לקנות חדש מלחסוך 30%,

GTX590 חדש בחנות = 4100 שח.

30%= 1230 שח

כלומר אתה מעדיף לרכוש כרטיס חדש בחנות ב4100 שח, מאשר לחסוך 1230 שח ולקנות את אותו הכרטיס בדיוק במחיר של2900 שח עם אותה האחריות בדיוק (לאחר שהיה בשימוש נניח חצי שנה וכולל אחריות לעוד שנתיים וחצי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון של מחירון לא פרקטי בעיני.

קודם כל, כפי שאמרו קודם, יש כאן המון נתונים שמשנים את המחיר מהותית. הגיל, אחריות. (או חוסר)

איך אפשר להעריך מחיר בלי לדעת נתונים אמיתיים? מה השווי של דיסק 500GB בן 3 שנים ללא אחריות לעומת דיסק זהה כמעט חדש? לדעתי, הדיסק בן 3 השנים שווה אולי רבע ממחירו של חדש, כי יש סיכוי טוב שמחר הוא ימות. אבל, ישנם כאלו שיהיו מוכנים לשלם יותר ולקחת את ההימור הלא משתלם בעיני.

דבר שני, זה תחום שמתעדכן במונים מהר יותר, אם להשוות, יחסית לשוק הרכב.

כל הזמן יוצאים דגמים חדשים, שמשפיעים על מחירי הדגמים הישנים ישירות ובעקיפין. ואם לא מעדכנים מחיר של כל פריט פעם בחודש ובצורה יסודית ורצינית ולא חפפיניקית, כל המחירון הופך לא רלוונטי.

בנוסף, יש נעלם גדול שמצריך מחקר משתמשך, וזה הביקוש הלא ידוע. לדוגמה: מחיר זכרון חדש הוא יותר מכפול ממחירו של DDR3. אבל מהו באמת הביקוש לזכרון במחיר כזה או מחיר משומש שנגזר ממחיר זה? המקרה עוד יותר מסובך כשמדובר ב DDR1. ודווקא כאן מדובר בפריט יחסית ללא משתנים רבים, בגלל אמינותו הרבה, לעומת פריטים בעייתים כגון: , לוחות אם, ודיסקים קשיחים. (זכרונות כמעט ולא מתקלקלים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסות ל- repro בנקודות:

א. טענתך לכך שיש כרטיס שעדיין באחריות והינו מוצע למכירה ביד שניה הינה טענה שגויה, שכן אם תדאג לברר

את מהות החוק ואת המופיע על תעודת האחריות, תגלה לדעת שהיא תקפה אך ורק לרוכש המקורי (הצץ בה בפעם הבאה).

דהיינו, אין דבר כזה כרטיס משומש עם אחריות.

ב. את ההערכות שלך לשווי יד שניה מרבית המוכרים מכירים ופועלים על פיה, ולראיה, לא ממש מצליחים.

ג. אולי תתפלא אבל יש HD6950 בלוחות יד 2 שהוצע במחיר יחסית סביר של 750ש"ח. קרי שהמוכר במקרה זה

המתין די והותר וראה שאין מתעניינים. להערכתי עוד "כווץ" נוסף של 100 ש"ח והוא גם ימצא קונה.

ד. אין בכוונתי להכין מחירון של אלפי פריטים: מעבדים וכיוצא בזאת (להארד דיסק משומש בכלל להערכתי אין כל ערך

שכן הבלאי בתחום גבוה והאמינות רעועה אקסיומטית, בלי אחריות הוא שווה כלום).

ה. לפיכך, כוונתי הינה להכין אך ורק מחירון צנוע לכרטיסי מסך (תחום חם). כמות הפריטים בו להערכתי לא תעבור את 30 השורות.

המחירון יהיה בצורת טבלה, עמודה אחת עם פרטי הדגם, עמודה נוספת עם תאור קצר לרמת הביצועים שלו (מאיזה סגמנט הוא),

עמודה נוספת שתתאר האם מדובר במוצר מהשנה האחרונה וכמותו עדיין יש חדש בשוק (או לא - ואז מה המקבילה החדשה הכי קרובה), עמודה הבאה תתאר באחוזים את שוויו הראלי ממוצר חדש (עפ"י המפתח שתארתי קודם בשרשור זה), עמודה הבאה תרשום את המחיר העדכני של מוצר מקביל חדש (עם התאריך בה נדגמה), ובעמודה אחרונה את הסכום (מחיר כפול שווי באחוזים).

כאשר יחולו שינויים בעלות המוצר בשוק, ידע הצרכן לבצע התאמות למחיר כמכפלה של מחיר חדש כפול שווי באחוזים.

ו. בהתאם יהיה צורך אחת לתקופה לערוך ריוויזיה במחירון ואני או מתנדב אחר יטרח לעדכן את הקובץ.

ז. לסיום: מי שלא רוצה שיתעלם מהמחירון, כך לצערנו עובדים מרבית המציעים כיום וגם לא מוכרים כלום.

מי שירצה, יוכל להתייחס למחירון ואז אולי יהיה לו גם סיכוי למצוא קונה למה שפירסם - הבחירה היא כולה שלו.

זהו מחירון המלצה - אין לו שום תוקף רגולטורי אתה וודאי מבין.

ח. אני אציע שבתחתית המחירון יחתמו כל המשתמשים בפורום אשר תומכים בו, וזאת מדוע:

כדי שכאשר יכנס אליו מן דהו, יוכל הוא לפחות לקבל הערכת רושם - כמה חברים מהתחום מקבלים את ההערכות המצויות בו,

ובכך לדעת מהו חוזקו של המחירון מבחינת תפיסת הצרכנים בתחום.

ט. במידה ואשמע מ- CRT על שיתוף פעולה שלו עימי וגם אם לא, החל ממחר אני יושב להכין קובץ ומעבירו ליידי הגורמים הרשמיים

של אתר HW, ראשית למנהל הפורום הנוכחי, ובסיועו למי שמנהל את לוחות יד שניה במטרה שיתלה שם את המחירון לעיני כל

קלינק בראש הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסות ל- repro בנקודות:

א. טענתך לכך שיש כרטיס שעדיין באחריות והינו מוצע למכירה ביד שניה הינה טענה שגויה, שכן אם תדאג לברר

את מהות החוק ואת המופיע על תעודת האחריות, תגלה לדעת שהיא תקפה אך ורק לרוכש המקורי (הצץ בה בפעם הבאה).

דהיינו, אין דבר כזה כרטיס משומש עם אחריות.

ב. את ההערכות שלך לשווי יד שניה מרבית המוכרים מכירים ופועלים על פיה, ולראיה, לא ממש מצליחים.

ג. אולי תתפלא אבל יש HD6950 בלוחות יד 2 שהוצע במחיר יחסית סביר של 750ש"ח. קרי שהמוכר במקרה זה

המתין די והותר וראה שאין מתעניינים. להערכתי עוד "כווץ" נוסף של 100 ש"ח והוא גם ימצא קונה.

ד. אין בכוונתי להכין מחירון של אלפי פריטים: מעבדים וכיוצא בזאת (להארד דיסק משומש בכלל להערכתי אין כל ערך

שכן הבלאי בתחום גבוה והאמינות רעועה אקסיומטית, בלי אחריות הוא שווה כלום).

ה. לפיכך, כוונתי הינה להכין אך ורק מחירון צנוע לכרטיסי מסך (תחום חם). כמות הפריטים בו להערכתי לא תעבור את 30 השורות.

המחירון יהיה בצורת טבלה, עמודה אחת עם פרטי הדגם, עמודה נוספת עם תאור קצר לרמת הביצועים שלו (מאיזה סגמנט הוא),

עמודה נוספת שתתאר האם מדובר במוצר מהשנה האחרונה וכמותו עדיין יש חדש בשוק (או לא - ואז מה המקבילה החדשה הכי קרובה), עמודה הבאה תתאר באחוזים את שוויו הראלי ממוצר חדש (עפ"י המפתח שתארתי קודם בשרשור זה), עמודה הבאה תרשום את המחיר העדכני של מוצר מקביל חדש (עם התאריך בה נדגמה), ובעמודה אחרונה את הסכום (מחיר כפול שווי באחוזים).

כאשר יחולו שינויים בעלות המוצר בשוק, ידע הצרכן לבצע התאמות למחיר כמכפלה של מחיר חדש כפול שווי באחוזים.

ו. בהתאם יהיה צורך אחת לתקופה לערוך ריוויזיה במחירון ואני או מתנדב אחר יטרח לעדכן את הקובץ.

ז. לסיום: מי שלא רוצה שיתעלם מהמחירון, כך לצערנו עובדים מרבית המציעים כיום וגם לא מוכרים כלום.

מי שירצה, יוכל להתייחס למחירון ואז אולי יהיה לו גם סיכוי למצוא קונה למה שפירסם - הבחירה היא כולה שלו.

זהו מחירון המלצה - אין לו שום תוקף רגולטורי אתה וודאי מבין.

ח. אני אציע שבתחתית המחירון יחתמו כל המשתמשים בפורום אשר תומכים בו, וזאת מדוע:

כדי שכאשר יכנס אליו מן דהו, יוכל הוא לפחות לקבל הערכת רושם - כמה חברים מהתחום מקבלים את ההערכות המצויות בו,

ובכך לדעת מהו חוזקו של המחירון מבחינת תפיסת הצרכנים בתחום.

ט. במידה ואשמע מ- CRT על שיתוף פעולה שלו עימי וגם אם לא, החל ממחר אני יושב להכין קובץ ומעבירו ליידי הגורמים הרשמיים

של אתר HW, ראשית למנהל הפורום הנוכחי, ובסיועו למי שמנהל את לוחות יד שניה במטרה שיתלה שם את המחירון לעיני כל

קלינק בראש הנושא.

א) מה שאתה אומר נכון מבחינה תיאורטית, אבל למעשה מבחינה טכנית אין שום בעיה לקבל אחריות לכרטיס כל עוד ישנה הקבלה (חבר שלי בכיסא גלגלים וביקש שאני יעזור לו .... או כל סיפור פוגי אחר)

ב)אני מתמחר כך את המוצרים שלי ומכרתי יותר מ15 שנמכרו כולם בתוך ימים ספורים וכולם בחודש האחרון

ג)ה6950 שאתה מדבר עליו הוא כרטיס עם 1גיגה שמחירו הוא כ950 שח חדש ולא 2 גיגה שעולה 1200

ד)אף אחד לא אמר לך להכין מחירון, רק ציינתי שאין דבר כזה כלל אצבע למחירון יד2

ה)אני לא מבין מי אתה שתקבע מחיר מחירון "מומלץ", מומלץ על ידי מי ? על ידי 2 אנשים שהחליטו שזה מחיר השוק ? וואלה יופי ואז יכנסו אנשים שאין להם מושג בתחום ויקחו את ה"מחירון" הזה כדבר אורים ותומים כלמעשה לא עומד מאחוריהם שום הגיון חוץ ממה שמספר אנשים חושבים שהיא פונקציה הוגנת ללקוח (קח מחיר של חדש ותכפיל ב %XX.XX), אני בטוח שאתה בתור מוכר בחיים לא היית מוכר כרטיס כמו GTX580 ב1300 שח. אבל בתור מישהו מהצד קל מאוד להגיד תוריד 50% כי זה מחיר הוגן.

ז)קל להגיד מי שרוצה ישתמש ומי שלא לא, אבל ברגע שיכנס בן אדם שכל מה שמעניין אותו זה לרכוש כרטיס בתקציב שיש לו ושלא ממש מבין במחירים וטכנולוגיה יגיד יש לי עכשיו XXX שקלים ולפי המחירון אני יכול להשיג כרטיס Y אז אני לא יתפשר על פחות מזה כי זה מה שאדונו קבע.

ח)ברור שיהיו המון תומכים כי מה אכפת להם לקנות בזול? אבל בשניה שהם ירצו למכור אותו נראה אותם חותמים על ה"מחירון" הזה.

לסיכום לדעתי אתה לקחת על עצמך משהו שאין לך זכות עליו כלל, בטח לא באתר שנכנסים אליו אלפי גולשים ביום.

ושלא תבין לא נכון אין לי בעיה עם מחירון - הבעיה שלי היא הכללה על המחירון בנוסח הקיים - קרי אחוזים, מפני שבכרטיסים זולים ההפרשים זניחים (100 - 200 שח)אבל בן אדם שמוכר GTX580 או GTX590 עלול להפסיד יותר מאלף שח בגלל "מחירון" שקובע שצריך להוריד 40% מערך הכרטיס כלמעשה יכול למכור אותו בקלות ב500 שח פחות ממחיר חדש במקום 1500 פחות.

סתם דוגמא:

GTX580 עולה 2500 שח

40%ממחיר הכרטיס ביד 2 לפי ה"מחירון" שווים למחיר של 1500 שח לכרטיס (שלהזכירך יכול להיות גם בן חודשיים בלבד)

מחיר GTX580 בארה"ב 450$

מחיר אותו הכרטיס שנמכר באיביי כיד 2 (USED) מגיע ל400$ - 350$

שכל אחד ימכור לפי איך שבא לו באיזה מחיר שבא לו, בן אדם נורמטיבי שרואה שהמוצר שלו לא נמכר מוריד את המחיר בטבעיות אתה לא צריך להגיד לו לעשות את זה.

מעבר לזה אנשים רושמים מחיר בידיעה שהרוכש ינסה להתמקח ולהוריד את המחיר - כי הרי אנחנו בישראל וזוהי הנורמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב)אני מתמחר כך את המוצרים

שלי ומכרתי יותר מ15 שנמכרו כולם בתוך ימים ספורים וכולם בחודש האחרון

אז אתה זה שעושה "סיבוב" על הטריידזון שלנו? ;)

פראיירים תמיד יש - זה לא מוכיח דבר. לשום כיוון. :lol:

אני חושב שהמומחים שלנו פה יודעים יפה מאוד להעריך שווי של כרטיסים ולדעתי יש לנו מידת אחריות מוסרית (קלושה אני מודה) לוודא שלא מנסים "לגנוב" את הגולשים שלנו בטריידזון.

אולי אם היה אפשר להוסיף איזה TAG או סימון על מודעות בעייתיות כאלה ע"י הצוות זה היה יכול להיות פתרון מעשי איכשהו.

בדיוק כמו שאנחנו מטפלים בספאם והטעיות מקצועיות בפורומים.

אני מודה שזה תחום מעט אפור אבל יש מה לעשות, כם אם זה לא 100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שזה ממש מעניין אותי (למעשה שוק כרטיסי המסך זה שוק שהייתי מת שייעלם לחלוטין, חדשים ומשומשים כאחד, אבל זה נושא לדיון אחר)...

אבל מי שאומר שמחירון לא פרקטי - למה בעצם? למה זה פרקטי למכוניות, אבל לא לכרטיסי מסך / חומרה אחרת? במכוניות לא יוצאים עשרות דגמים כל שנה? במכוניות אין כמה וכמה תת-גרסאות ורמות אבזור בכל דגם? לא צריך להתחשב בדברים כמו גיל, אחריות, בלאי והסטוריה? בטח שצריך, ומספר הפרמטרים המשפיעים הוא כנראה אף גדול יותר מאשר בחומרה. אז אם השכילו לעשות את זה למכוניות, אפשר בהחלט לעשות את זה לכרטיסי מסך.

למה לא עשו זאת? שתי סיבות לדעתי.

* מכונית זה כסף גדול, ורבים קונים משומשות. חומרה זה כסף קטן ולכן הבדלים לפה ולשם, על אף שהם יכולים להסעיר חלק מהמומחים, פחות קריטיים. מה גם שכאשר מדובר בכסף גדול, ויש אלמנטים של ביטוח, חשוב שתהיה איזושהי הערכת שווי מוסכמת על כולם.

* בעוד שמכונית זה מצרך בסיסי שבמידה זו או אחרת מעניין חלקים נרחבים מהאוכלוסייה, כנראה לא מעניינים כמעט אף אחד חוץ מכמה גיקים בקהילות כמו זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת בדיוק את מה שאני אמרתי, לא אמרתי שאני נגד מחירון - אמרתי שאני נגד מחירון בתצורה שהוצעה. בדיוק כמו שאמרת שיש כל מיני פקטורים שמשפיעים על מחיר המכונית ככה יש גורמים שונים שמשפיעים על מחיר הכרטיס ולא יהיה נכון לאמר שכרטיס משומש שווה xx% בגלל שהוא משומש, אין לי בעיה שיקבעו לו מחיר אבל שיהיה כל מקרה לגופו ולא להכליל אוטומטית 40% פחות על כרטיס אפילו שנרכש לפני חודש.

לקבוע כלל שהמחיר יורד באופן מוחלט של 40% בגלל ש אדון nec החליט ככה זה נראה לי מגוחך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מי שאומר שמחירון לא פרקטי - למה בעצם?

בראש ובראשונה הכוונה שלי בריבוי דגמים היא לא שיש 4-5 דגמים שההבדל ביניהם הוא רק השם שעל המדבקה שעל הכרטיס, ומתחת מדובר מעשית בכרטיס זהה.

אלא בדגמים שלהם מאפיינים שממש מביאים לכדי הפרש ביצועים מהותי בין שני כרטיסים עם שם בסיסי זהה.

לדוגמה, כרטיס כמו ה-GTX570 נמכר במחיר של החל מ-1350 שח בגרסה הרגילה,

ועד כדי כמעט 2000 שח בגרסת ה-N570SO של ג'יגה בייט שסוקרה באתר ונותנת בראש (בסטוק) ל-gtx580.

זו רק דוגמה אחת לגרסאות שעלות שם בסיסי זהה והפרש מחיר של 50 אחוז.

אם תיצור מחירון אחיד - לך תסביר לקונה הדיוט שמדובר בכרטיס מאוד מיוחד, ושמחירון לא תקף אליו.

בנוסף ובעיקר הסיבה לחוסר הצורך במחירון היא התכיפות שבה צצים ומחירים אטרקטיביים בשוק כרטיסי המסך.

מחירון שנראה לך תקף יום אחד, יכול להשתנות מספר פעמים בשבוע,

ולכן מוכר שסיכם עם קונה עלול למצוא את עצמו נדרש לשנות מחירים כי הקניה נקבע שבוע ממועד סגירת המחיר.

ההשוואה למכוניות לדעתי לא רלבנטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין, גם אני עושה מפע לפעם חיפוש ביד 2 של האתר וכל פעם מתאכזב מהמחירים המופרזים שמוכרים מבקשים...

אני חשבתי על פיתרון אחר. הגעתי למסקנה שאם הוא יבוצע הוא ישמיד בסופו של דבר את הטריידזון, אבל אני אספר לכם בכל זאת.

צריך לפתוח את ההצעות מכירה של לתגובות, כמו בפורום פה. ככה שבמקרים כמו המוצגים פה למעלה, ניתן יהיה להסביר למה ההצעה מופרזת (או לחילופין להסתלבט עליה...) ולהציע למוכר להוריד את המחיר. הדבר עשוי לזרז את הורדת המחירים. מצד שני אנשים עשויים להיעלב :bash: או כל מיני רעיונות כאלה - מה שבסופו של דבר ישמיד את הזירה... :nixweiss:

ולדבר אחר לגמרי:

זאת, ניתן להניח שבשלב כלשהו סוגים מסויימים של חומרת מחשב כן הופכים לפריט אספנות - אני בטוח שקומודור שעוד עובד עשוי להמכר במחיר נאה, למשל.

ומה עם איזה ספקטרום סינקלייר שאני מכריח את אבי לשמור באיזה מחסן כבר 20 שנה "כי יום אחד אולי"... יש לו עתיד בשוק האספנות?

:yelclap:אחרי הכל: טדדדם :yelclap:

הוא מחשב פצצה.

קומפקטי מאוד ומתקפל בקלות לקופסא

מעבד Z80 3.5(MHz) מהנמכרים בתקופתו!!!

ספק כוח חיצוני נייד!

מריץ משחקים מצוינים כמו galaga

מסך ענק!!(תלוי בTV שלכם)

כולל גויסטיק!!!

ווקמן מתנה!!! שתוכלו להריץ משחקים!!!

לא כולל מארז, עכבר, צורב.

צר לי על ה"ספאם". לא התאפקתי.

כמעט ביקשתי הערכת שווי בפורום המיועד לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה למכוניות לדעתי לא רלבנטית.

למה? במכוניות אין הבדלי אבזור בין גרסאות שונות של אותו דגם שמביאים להפרש משמעותי במחירים? (אולי לא 50%, אבל בפירוש אלפי שקלים) המחירון מתחשב בזה. למה אי-אפשר שמחירוני חומרה יתחשבו בזה? יש קונים הדיוטות שלא מבינים? גם במכוניות יש כאלה שלא מבינים, אז מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? במכוניות אין הבדלי אבזור בין גרסאות שונות של אותו דגם שמביאים להפרש משמעותי במחירים? (אולי לא 50%, אבל בפירוש אלפי שקלים) המחירון מתחשב בזה. למה אי-אפשר שמחירוני חומרה יתחשבו בזה? יש קונים הדיוטות שלא מבינים? גם במכוניות יש כאלה שלא מבינים, אז מה?

כי יכולים להיות 2 דגמים זהים עם ביצועים שונים לגמרי, הריפוד והמערכת ברכב לא משפיעים על הביצועים שלו.

אם בן אדם החליט לשים לרכב שלו מנוע יותר חזק ברכב תוכל להקביל את זה למישהו שהחליף את הקירור בכרטיס שלו לקירור חיצוני במקום סטוק, זה לא משנה את העובדה שקיימים הפרשי ביצועים ומחירים בין כל הדגמים של אותו כרטיס של החברות השונות שהם אינם רפרנס ולך תתמחר כל כרטיס עכשיו בהתאם לביצועים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים, ביצועים של לא מושפעים מהאבזור ולכן ברמת הבסיס יש מדגם יחיד.

נפח מנוע שונה = דגם שונה.

בנוסף ניתן להעריך ברמת הפרט עד כדי צורך בתיקון או ירידת ערך. איך ניתן לקבוע דבר כזה לרכיב אלקטרוני?

בנוסף קניית מתועדת מאוד ברשיון הרכב. מוכר של כרטיס מסך יכול להצהיר שהוא נקנה לפני שנה כשבפועל הוא נקנה לפני כמעט שנתיים.

לרכיב אלקטרוני מתחמם שעובר לעיתים OC שלא מדווח מדובר באלמנט שמשפיע ישירות על המחיר שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין בכלל למה אנשים מערבים פה מכוניות. ערך מכונית מחשבים אחרת לגמריי ומהמון גורמים שונים שלא קשורים בכלל לכרטיס מסך או לחומרה של מחשב ככה שלפי דעתי אין פה צורך להשוות לערך מכונית.

אם יש אנשים שקנו כרטיס מסך ב 1000 ש"ח וכעבור שנתיים לדוגמא יצא כרטיס מסך במחיר של 600 ש"ח שמשתווה לביצועים או עולה על הבצועים של הכרטיס שנקנה באלף התמחור שלו אמור להיות בין 300-450 ש"ח .

אנשים שמוכרים ביד 2 או כל מקום אחר ומנסים למכור מוצר יד 2 במחיר מוגזם לא מתייחסים בכלל לביצועים של כרטיס מסך מהיום ולא עושים השוואה או בדיקה קטנה באינטרנט שזה כולל השוואת ביצועים בין הכרטיסים של היום לבין הכרטיס שהם מעוניינים למכור מה שכן גם הרבה אנשים לא לוקחים בחשבון את עניין האחריות על המוצר.

זה שיש המון ילדים ואנשים שבאמת לא מבינים את מה שהם מנסים למכור ולא עושים סקר שוק לא יעזור לאף אחד ואנשים כאלו תמיד יפרסמו מוצרים יד 2 במחיר מוגזם בלי שעשו חושבים.

אם אתם מספקים חכמים ומבנים קצת אז אתם לא תקנו את אותו המוצר כמו שלא תקנו מסך CRT במחיר של 1500 ש"ח לעמת זאת יש אנשים שבאמת לא מבנים כלום ולהם זה נשמע "וואו" כל הפרוט שאנשים כותבים על המוצר אז הם ישר יקפצו ויקנו ויחשבו שהם קנו את הטכנולוגיה הכי מתקדמת והכי מעולה במחיר "זול".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין בכלל למה אנשים מערבים פה מכוניות. ערך מכונית מחשבים אחרת לגמריי ומהמון גורמים שונים שלא קשורים בכלל לכרטיס מסך או לחומרה של מחשב ככה שלפי דעתי אין פה צורך להשוות לערך מכונית.

אם יש אנשים שקנו כרטיס מסך ב 1000 ש"ח וכעבור שנתיים לדוגמא יצא כרטיס מסך במחיר של 600 ש"ח שמשתווה לביצועים או עולה על הבצועים של הכרטיס שנקנה באלף התמחור שלו אמור להיות בין 300-450 ש"ח .

אנשים שמוכרים ביד 2 או כל מקום אחר ומנסים למכור מוצר יד 2 במחיר מוגזם לא מתייחסים בכלל לביצועים של כרטיס מסך מהיום ולא עושים השוואה או בדיקה קטנה באינטרנט שזה כולל השוואת ביצועים בין הכרטיסים של היום לבין הכרטיס שהם מעוניינים למכור מה שכן גם הרבה אנשים לא לוקחים בחשבון את עניין האחריות על המוצר.

זה שיש המון ילדים ואנשים שבאמת לא מבינים את מה שהם מנסים למכור ולא עושים סקר שוק לא יעזור לאף אחד ואנשים כאלו תמיד יפרסמו מוצרים יד 2 במחיר מוגזם בלי שעשו חושבים.

אם אתם מספקים חכמים ומבנים קצת אז אתם לא תקנו את אותו המוצר כמו שלא תקנו מסך CRT במחיר של 1500 ש"ח לעמת זאת יש אנשים שבאמת לא מבנים כלום ולהם זה נשמע "וואו" כל הפרוט שאנשים כותבים על המוצר אז הם ישר יקפצו ויקנו ויחשבו שהם קנו את הטכנולוגיה הכי מתקדמת והכי מעולה במחיר "זול".

אף אחד לא טוען אחרת, הטענה היחידה היא שצורת התמחור של "המחירון" שהציע NEC היא לא הגיונית בשום צורה שהיא מלבד ההגיון של אותו בחור שהציע אותה.

כל אחד יכול לבוא לתת איזה הצהרה ארוכה שמחלוקת לסעיפים ועטופה במילים יפות וגבוהות ולקבוע המחיר צריך להיות XX% ממחיר מוצר חדש או וואטאבר כי ככה זה נראה לו.

אני מזמין אותך להיכנס ל ולראות את צורת התמחור של הכרטיסים שם. כרטיסים במחירים גבוהים פשוט לא נמכרים, וכרטיסים במחירים נמוכים נחטפים. הכרטיסים שנמצאים בין לבין מתומחרים ברמות מחירים שמאוד קרובות לכרטיסים חדשים (מדובר על הבדלים של 15%-30%) והם נמכרים במחירים האלו אולי לא תוך דקות אבל תוך מספר ימים , וכמובן שמשתנה בין כרטיס לכרטיס ובין דגם לדגם.

כמובן שאני לא מדבר על מכירות פומביות אלא מכירות רגילות של BUY IT NOW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...