AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 58 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

במילה אחת - קפיטליזם.

תגיד לי אתה מה האינטרס של למכור כרטיס GK104 ב-300 דולר כשהם יכולים למכור ב500 דולר?

לגבי האנלוגיה של ליבת MID לעומת ליבת HIGH אני לא מסכים. לדעתי אין דבר כזה. יש לך אחת שנותנת 100% ביצועים ב185 וואט וליבה שניה שנותנת 108% ביצועים ב180 וואט, לא משהו דרמתי וככה צריך להסתכל על זה. על כמה תפוקה פר וואט הארכיטקטורה שלך יכולה לתת במיטבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האינטרס שלהם דווקא ברור, הם מוכרים את ה-GK104 בתחרות ישירה נגד ה-78xx. מה אנשים יקנו? בלי שום ספק nvidia כי הפער לטובתם ענק.

כנ"ל: הם מוכרים את ה-GK110 בתחרות ישירה נגד ה-79xx. מה אנשים יקנו? שוב, ברור ש-nvidia כי הפער לטובתם הוא חד משמעי. יכול להיות שהם ירוויחו פחות על כל כרטיס, אבל נתח השוק שלהם יגדל בצורה מטורפת והם ימחצו את .

במצב הנוכחי לעומת זאת הם מאפשרים ל- להציב נגדם בכמעט כל קטגוריה כרטיס שווה ביצועים פחות או יותר.

האנלוגיה שלי אולי הייתה שגויה, אני לא מומחה גדול לכרטיסי מסך, אבל דבר אחד נראה לי שדי ברור: בדור הנוכחי הארכיטקטורה של הרבה יותר יעילה. וזה נראה כאילו הם בכלל לא ממצים את הפוטנציאל הכלכלי שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האינטרס שלהם דווקא ברור, הם מוכרים את ה-GK104 בתחרות ישירה נגד ה-78xx. מה אנשים יקנו? בלי שום ספק nvidia כי הפער לטובתם ענק.

כנ"ל: הם מוכרים את ה-GK110 בתחרות ישירה נגד ה-79xx. מה אנשים יקנו? שוב, ברור ש-nvidia כי הפער לטובתם הוא חד משמעי. יכול להיות שהם ירוויחו פחות על כל כרטיס, אבל נתח השוק שלהם יגדל בצורה מטורפת והם ימחצו את .

שוב, למה למכור ליבה שעולה לך לייצר 200 דולר ב250 דולר ולא ב-500 דולר?

במצב הנוכחי לעומת זאת הם מאפשרים ל- להציב נגדם בכמעט כל קטגוריה כרטיס שווה ביצועים פחות או יותר.

האנלוגיה שלי אולי הייתה שגויה, אני לא מומחה גדול לכרטיסי מסך, אבל דבר אחד נראה לי שדי ברור: בדור הנוכחי הארכיטקטורה של הרבה יותר יעילה. וזה נראה כאילו הם בכלל לא ממצים את הפוטנציאל הכלכלי שלה.

יעילה? ביחס ביצועים לוואט HD7970 הוא הכבשה השחורה, לHD7700ים ול-HD7800ים יחס טוב יותר של וואט לביצועים מאשר , GTX680

עכשיו אני רואה שגם ל-7950

עכשיו שאלה לציבור. בקרוב על פי הדלפות יושקו GTX660TI ו-GTX660, הערכות כלשהן לגבי חומרה ומחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להעריך תמחור כשעדיין לא ידוע מה הביצועים שלהם. אני מניח שיהיו בערך באותו מחיר או טיפה יקרים יותר מהמקבילה של AMD

כלומר התמחור יהיה בערך בהתאם לביצועים. NVIDIA "סובלים" מהעדפה כשמדובר ברמת ביצועים דומה מול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנלוגיה שלי אולי הייתה שגויה, אני לא מומחה גדול לכרטיסי מסך, אבל דבר אחד נראה לי שדי ברור: בדור הנוכחי הארכיטקטורה של nvidia הרבה יותר יעילה. וזה נראה כאילו הם בכלל לא ממצים את הפוטנציאל הכלכלי שלה.

המטרה של כל חברה שרוצה להיות רווחית היא למכור את המוצר בסכום הגבוהה ביותר שאפשר תוך כדי שמירה על עלויות יצור נמוכות ככל שאפשר בשביל מקס' רווח ,המטרה של שתיהן זה לעשות כמה שיותר כסף .ולמכור כרטיסי מסך שמיועדים לשוק הגבוהה -7970/680 בחצי מהמחיר ברווחיות מינימלית פשוט לא משתלמת לאף אחת מהן ,אם Nvidia תעשה צעד כזה היא לא תפגע רק ,אלה תפגע גם בעצמה .

חוץ מזה שכמו שציינו כבר ,אתה צריך להסתכל על כל כרטיס בפני עצמו. להסתכל על ה7970 ולהגיד על סמך זה שהארכיטקטורה של הכרטיסים בסדרה החדשה לא יעילה זה לא הדבר הכי חכם , אם תסתכל על שאר הסדרה תראה שהכרטיסים האחרים מאוד יעילים ,ה7850 צורך 101W במאמץ מלא וזה בהשוואה ל6950 שצורך 180W וחלש ממנו ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שעוד לא יודע, ב16 לאוגוסט כנראה יושקו GTX660 וGTX660TI.. ההבדלים בין ה660TI לבין GTX670 יהיו (ואני מזכיר- כנראה.. שום דבר לא בטוח) רק בMEMORY BUS.. 192BIT ב660TI לעומת 256BIT ב670.. וצריכת חשמל נמוכה ב 20W (קרי- 150W).. יש למה לצפות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יש לצפות ?!?!

כח חישובי שווה ערך ל- 670 לא ממש מעניין, שכן הוא גם ככה יותר מדי עומס על רוחב פס הזכרון של 256 ביט שיש ב- 670/680.

קיצוץ רוחב פס הזכרון שב- 660Ti ב- 25% נוספים יפגע משמעותית בביצועים!

אלו צפויים לעמוד על כ- 20% פחות (בממוצע גס) מאלו של GTX670.

והמחיר ? ההדלפה האחרונה מדברת על 330$ .

330$ הם כ- 20% פחות מ- 400$ - דהיינו משלמים פחות 20% ומקבלים פחות 20% ביצועים - אין כאן עלות תועלת עדיפה,

וודאי שלא ברמה בה 670 מפגין שיפור בעלות תועלת ביחס לתמחורו של 680.

אישית, באם הכתוב מעלה תקף, אינני רואה יותר מדי מה להתלהב - וודאי לא בשלב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...