המכס בארץ הולך לרדת משמעותית - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המכס בארץ הולך לרדת משמעותית

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

עכשיו הסתכלתי, ברכבים מס הקניה הוא החלק הגבוה ולא המכס

במדינות שלהם יש לישראל הסכמי סחר, אין כלל מכס על רכב. לדוגמה: על רכב מארה"ב וכל אירופה אין מכס. רק מס קניה שערוריתי. על יבוא ממדינות שאיו לישראל הסכמי סחר איתם, ישנו מכס על רכב בשיעור של 7%.

אפילו עם , קוריאה, נראה שישראל עומדת לחתום הסכמי סחר חופשי. (שזה אומר אין מכסים)

לישראל יש הסכמי סחר חופשי כבר עם: ארה"ב, האיחוד האירופאי, ברזיל, הודו, ארגנטינה, קנדה, מקסיקו, איסלנד, ליכטנשטיין, נורבגיה, שוויץ, תורכיה, ירדן, אורוגוואי, פרגוואי.

בכלל, כל זה בולשיט אחד גדול. על רוב המוצרים המיובאים, יש מכס מאוד נמוך אם בכלל.

בקיצור, נראה שמבטלים את המכס.. בדיוק כשהוא "במקרה" עומד להתבטל גם כך, על ידי הסכמי סחר כלל עולמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט מוצרים שיש עליהם מכס אדיר, עד יותר ממאה אחוזים. אז אולי הם לא מה שמעניין אתכם כרגע, אבל אל תדאגו - הם יעניינו אתכם ביום מן הימים.

בנוסף מדברים על הגדלת הפטור ממס לחבילות מחו"ל מ- 50$ ל- 300$. וזה פטור כולל ממיסים - מע"מ, קניה, מכס, מלווה מרצון ומלווה בששון - לא יהיה כלום. לזה אני ממש מחכה. שורה ארוכה של מוצרים מיובאים יצטרכו לרדת בצורה משמעותית במחירם אם היבואנים שלהם רוצים לשמור על המכירות ולא לאבד אותן לחנויות בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דפני בלוף?

למה שתיזום נגדם?

היא מקבלת תשלום על מנת להפיל את נתניהו, שום דבר אחר לא מעניין אותה.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אז עכשיו אנחנו גם נגד יוזמנת ההפגנה הכי גדולה בארץ!? זאתי שהביאה לנו את דו"ח טרכטנברג (הראשון שבאמת בא לקראת התושב) ונותנת לנו תיקווה לעתיד טוב יותר, כשאתה יושב בבית ומשחק במחשב ?!!!

ביזיון!!! תגיד תוחדה שיש עוד אנשים כמותה.....אחרת מזמן כבר היינו נופלים!!! ביזיון!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביאה את דו"ח טרכטנברג ויצאה נגדו עוד לפני שפורסם... אני קראתי את הביקורת שלה על הדו"ח שש שעות לפני פרסום הדו"ח. אז או שיש לה כדור בדולח ממש טוב או שמה שלא היו ההמלצות היא היתה יוצאת נגדן. בהתחשב בשלל התלונות שהיו לה על הוועדה מרגע הקמתה (למשל התלונה שהיא גדולה מידי, כמה ימים לפני שהיא וחבריה הקימו ועדה נגדית בגודל יותר מכפול!) ובכך שלא היה לה מושג מה הולך בדיוני הוועדה הזו, מה נראה לך שנכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דפני ליפ וחבריה לחוד -ויוקר המחיה פה וגודל הפערים לחוד

דפני ליף לא מעניינת אותי -היא לא מנהיגה שלי -ולא מסכים עם מה שמצטיר הדעות הפוליטיות שלה

אני חושב שרוב האנשים שהלכו להפגנות הגדולות לא רואים בה וחבריה כמנהיגים

תבינו במדינה נורמלית אדם שעובד במשרה מלאה -גם בעבודות מינימום

יכול לממן לעצמו מגורים סבירים (50 מטר דירה ישנה ) \אוכל \תחבורה ציבורית או ישן

חשמל ומים והוצאות מחיה רגילות

אני לא מדבר על לחגוג ממשכורת של בורגרפיכס -את זה אף עובד זוטר לא יקבל בארץ נורמלית

אבל כן מחיה סבירה

ובארץ רק השכירות מתחילה באיזה 3200 היום שהמינימום זה בערך 4000

זוג בארץ נורמלית ששני בני הזוג עובדים במשרה מלאה -יכול להרשות לעצמו כבר הרבה יותר גם עם 2 ילדים

בארץ עד גיל 5 מעונות היום מאוד יקרים ומתחילים בערך מ2000 שקל

אפילו קבורה פה מתחילה מאיזה 20 אלף עם רוצים קבר שאפשר לבקר בו

בקיצור דפני ליפ או לא דפני ליפ -בגלל שאני תקוע ומעבר לתאילנד מסובך הרבה יותר ממה שחשבתי

משהו במחירים פה צריך ליסתדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובארץ רק השכירות מתחילה באיזה 3200 היום שהמינימום זה בערך 4000

אם אתה גר במרכז.

אנחנו משכירים דירת 4 חדרים עם מרפסת גדולה ליד ירושלים ב-3500 ש"ח לזוג+2.

אם הגבר מרוויח 7K והאישה הם יכולים להסתדר מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביאה את דו"ח טרכטנברג ויצאה נגדו עוד לפני שפורסם... אני קראתי את הביקורת שלה על הדו"ח שש שעות לפני פרסום הדו"ח. אז או שיש לה כדור בדולח ממש טוב או שמה שלא היו ההמלצות היא היתה יוצאת נגדן. בהתחשב בשלל התלונות שהיו לה על הוועדה מרגע הקמתה (למשל התלונה שהיא גדולה מידי, כמה ימים לפני שהיא וחבריה הקימו ועדה נגדית בגודל יותר מכפול!) ובכך שלא היה לה מושג מה הולך בדיוני הוועדה הזו, מה נראה לך שנכון?

:xyxthumbs: בדיוק.

אנחנו משכירים דירת 4 חדרים עם מרפסת גדולה ליד ירושלים ב-3500 ש"ח לזוג+2.

אם הגבר מרוויח 7K והאישה הם יכולים להסתדר מצויין.

איפה אתה חי ?

לאחר מס הכנסה + ביטוח בריאות + ביטוח לאומי, מ 11 אלף שכר סה"כ ברוטו, יוצא 8.5 אלף נטו. מזה תוריד 3.5 לש"ד. מינוס 2.3 אלף שח הוצאות רכב. (כולל ביטוחים, אגרות, טיפולים, תיקונים, דלק, וירידת ערך) מינוס 1 אלף חשמל, מיים וארנונה. מינוס 1.5 אלף למזון. מינוס 500 שח לביגוד והנעלה לך, לאשה ולילדים. - עד עכשיו, המשפחה סיימה עם מינוס 300 שח בחשבון כל חודש.

אבל מה, יש עוד הוצאות לילדים. אם יש לך תינוק, אז זה עוד אלף שח רק עבור המטרנה והחיתולים שלו. אם הילד קצת יותר גדול, אז זה עוד 700 שח לכל הפחות, ועד 3000 שח לחודש עבור מעון. אם הילד יותר גדול, (בית ספר) אז עלות הבית ספר היא רק 150 שח לחודש. (ספרים, טיולים, פעילויות, וכו')

ומה עם הוצאות בלתי צפויות? ומה עם בילוי פעם בחודש? ומה עם קניית או סלון או מחשב או מקרר או מכונת כביסה או רכישת יד שנייה לאחר התיישנות היד שנייה הקודם, ומה עם עוד אלף ואחד דברים במקום כאלו שהתקלקלו/התיישנו פעם בהרבה שנים ? ומה עם דמיי השתתפות עצמית בתרופות/רופא, אוטובוס לילד לבית ספר?

כמובן, ניתן לא לצאת בכלל לבילויים או חופשות וכמעט לא לרכוש דברים חדשים, אלא לקבל כמתנות ממשפחה/חברים שרוצים להיפתר מדברים ישנים. - לזה חביבי, קוראים עני... עני שמרויח 11 אלף שח ברוטו לחודש, חי כמו עני, ועדיין נכנס לחובות הולכים וגדלים עקב גדילת המינוס בחשבון מחודש לחודש.

אם משהו במספרים שלי לא נכון, תקן אותי.

עריכה: שכחתי 200 שח מינימום הוצאות טלפון למשפחה בחודש. ועוד 70 שח . ועוד 220 שח כבלים/YES. אוקיי, האחרון נגיד נחשב מותרות, אם אתה מגדיר עצמך כעני שמרויח 11 אלף שח. אלא אם, זה משמש כביביסיטר לילדים שלך חלק מהזמן, ובילוי עלוב בשבילך, לאחר יום עבודה קשה.

עריכה 2: ולאחר שנים של עבודה קשה, גילגול חובות, קבלה של חלק קטן בירושה מההורים שהתחלק עם האחים/האחיות שלך, ושימש לסגירת החובות. (לפחות אתה תקבל משהו, כי ההורים שלך חיו טוב יותר והצליחו לחסוך. אבל הילדים שלך כבר לא יקבלו דבר פרט לחובות של טיפול בך בבית אבות/פיליפינית) לאחר כל זה, בגיל 65 תצאו לפנסיה. תקבלו סכום עלוב כל חודש, שאפילו לא יספיק לשכר דירה. הרי לדירה לא הצלחתם לחסוך כל החיים, וגרתם בשכירות.

עריכה 3: ואחרי הכל, שכר של 11 אלף ש"ח למשק בית, הוא עדיין שכר הרבה יותר גבוה מזה שרוב המשפחות מרוויחות.

חצי ממשקי הבית בישראל מרויחים הרבה פחות מזה. השכר החציוני למשק בית בישראל עומד על 8.7 אלף שח ברוטו. שזה אומר, 50% ממשקי הבית בישראל מרוויחים בסה"כ פחות מ 8.7 אלף שח ברוטו. (זה המקסימום של העשירון ה 5. העשירון ה 4 של משקי הבית מרויחים 6.9 אלף ש"ח ברוטו. ה 3 מרווויחים 5.2 אלף. ה 2, 3.7 אלף. והראשון, העני ביותר, חי על 1.9 אלף שח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דפני ליפ וחבריה לחוד -ויוקר המחיה פה וגודל הפערים לחוד

דפני ליף לא מעניינת אותי -היא לא מנהיגה שלי -ולא מסכים עם מה שמצטיר הדעות הפוליטיות שלה

אני חושב שרוב האנשים שהלכו להפגנות הגדולות לא רואים בה וחבריה כמנהיגים

תבינו במדינה נורמלית אדם שעובד במשרה מלאה -גם בעבודות מינימום

יכול לממן לעצמו מגורים סבירים (50 מטר דירה ישנה ) \אוכל \תחבורה ציבורית או ישן

חשמל ומים והוצאות מחיה רגילות

מי שמרוויח מינימום חי בחרא בכל מקום בעולם אז תחסוך ממני את תעמולת דפני ליף הזאת.

איפה אתה חי ?

הוא חי בדירת 4 חדרים ליד ירושלים על הכנסה משותפת 11 נטו/ברוטו בחודש. אם לטענתו הוא חי טוב מי אתה שתגיד אחרת? לכל אחד יש סטנדרטים שונים וציפיות שונות. אני שמעתי אנשים שטוענים שלא ניתן לחיות בארץ על משכורת 20 נטו ותאמין לי אני בקלות יכול לעשות חישוב סטייל YNET שיחזק את זה.

יש אנשים לא טסו לחו"ל אף פעם בחיים וזה לא מפריע להם. אני לא הלכתי למסעדה/בית קפה/פאב בחמש השנים האחרונות וזה ממש לא מפריע לי. הסיבה היחידה שמכרתי את הרכב הישן היא היעדר מזגן. בפיקנטו אני מתכנן לנסוע עד שהרכב יתפרק לחלוטין או לא יענה יותר על צרכי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: בדיוק.

איפה אתה חי ?

לאחר מס הכנסה + ביטוח בריאות + ביטוח לאומי, מ 11 אלף שכר סה"כ ברוטו, יוצא 8.5 אלף נטו. מזה תוריד 3.5 לש"ד. מינוס 2.3 אלף שח הוצאות רכב. (כולל ביטוחים, אגרות, טיפולים, תיקונים, דלק, וירידת ערך) מינוס 1 אלף חשמל, מיים וארנונה. מינוס 1.5 אלף למזון. מינוס 500 שח לביגוד והנעלה לך, לאשה ולילדים. - עד עכשיו, המשפחה סיימה עם מינוס 300 שח בחשבון כל חודש.

אבל מה, יש עוד הוצאות לילדים. אם יש לך תינוק, אז זה עוד אלף שח רק עבור המטרנה והחיתולים שלו. אם הילד קצת יותר גדול, אז זה עוד 700 שח לכל הפחות, ועד 3000 שח לחודש עבור מעון. אם הילד יותר גדול, (בית ספר) אז עלות הבית ספר היא רק 150 שח לחודש. (ספרים, טיולים, פעילויות, וכו')

לא ברור לי החישוב הגס הזה.

נתחיל בהוצאות , מאיפה הפלצת 2300 ש"ח?

אולי אם מדובר ברכב חדש שאתה משלם עליו גם הלוואה.

במקרה כזה, אל תקנה חדש! במקרה כזה, התשלום כבר יורד לאיזור ה-1000 ש"ח בחודש.

חשמל 1000 ש"ח? לכמה אנשים? גם נראה לי תלוש, אולי 1000 לחודשיים, אז זה כבר 500 בחודש(שזה גם הרבה).

גם 1500 ש"ח למזון זה נשמע יותר מדי. משהו באיזור ה-1000 בחודש אמור להספיק.

אתה רואה איזה יופי? ממינוס 300, חסכתי לך באיזור ה-2000 שקל עם התנהלות כלכלית נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי החישוב הגס הזה.

נתחיל בהוצאות רכב, מאיפה הפלצת 2300 ש"ח?

אולי אם מדובר ברכב חדש שאתה משלם עליו גם הלוואה.

במקרה כזה, אל תקנה רכב חדש! במקרה כזה, התשלום כבר יורד לאיזור ה-1000 ש"ח בחודש.

חשמל 1000 ש"ח? לכמה אנשים? גם נראה לי תלוש, אולי 1000 לחודשיים, אז זה כבר 500 בחודש(שזה גם הרבה).

גם 1500 ש"ח למזון זה נשמע יותר מדי. משהו באיזור ה-1000 בחודש אמור להספיק.

אתה רואה איזה יופי? ממינוס 300, חסכתי לך באיזור ה-2000 שקל עם התנהלות כלכלית נכונה.

את הרכב חישבתי לפי רכב יד שנייה בשווי 60 אלף שח, שעושה 20 אלף ק"מ בשנה. לפי המחשבון בלינק שצורף, ולפי הגיון בריא. ברכב, ישנם גם טיפולים. ישנם תיקונים גבוהים לא צפויים. וגם ביטוח יקר, טסט ואגרה. בנוסף, ישנה ירידת ערך של 10% בשנה. ואחרי הכל, גם דלק. אז החישוב הוא נכון.

1000 שח לא כתבתי רק לחשמל, אלא ביחד עם מים וארנונה. סביר להניח, שלמשפחה עם 2 ילדים בדירת 4 חדרים, זה אפילו עובר את ה 1000 שח בחודש.

1500 שח למזון זה גם מספר אופטימי. בכמה כסף אתה חושב שמשפחה של 2-4 נפשות קונה בשבוע? מינימום 400 שח.

בקיצור, אם כבר, המספרים שלי נמוכים.

הוא חי בדירת 4 חדרים ליד ירושלים על הכנסה משותפת 11 נטו/ברוטו בחודש. אם לטענתו הוא חי טוב מי אתה שתגיד אחרת?

בלי התיחסות לטענות ולמספרים, אין לי מה להגיב. כשמנסים להוכיח או לסתור טענה, צריך לספק עובדות. אני רק עוד אחד שחי במדינה הזו, ויודע כמה עולה לחיות כאן, וזה ללא פינוקים כפי שפירטתי. אז אם יש לך איך להגיב עיניינית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שונא להיות דמגוג וזה גם לא נושא הת'רד, אבל תפסיקו לנסות להצדיק את המצב האבסורדי שקיים בארץ :nono:

מי שמרוויח שכר חציוני (שלא נגיד מינימום) צריך להיות מסוגל לחיות בכבוד בלי לחיות כמו כלב אשפתות, בלי להתחנן לטובות ועם דיור, וחינוך ראויים למאה ה-21 ולא לימי הביניים. כנראה כבר התרגלתם לחרא, אבל זה ממש לא הרבה לבקש, שלא נדבר על פה ושם משהו לנפש/הנאה רחמנא-ליצלן.

* 1000 ש"ח ל"חשמל, מיים וארנונה" זה ממש ממש לא הפרזה ומחירי המיים/חשמל/ארנונה כל הזמן ממריאים - אי אפשר ממש לחסוך כאן.

* 1500 ש"ח לאוכל ל-4 נפשות זה מעט? אתה עושה צחוק? אתה רוצה שיחיו בשנת 2011 ויאכלו כמו החלוצים וייבשו ביצות?

* 1000 ש"ח ל"ביטוחים, אגרות, טיפולים, תיקונים, דלק, וירידת ערך" נשמע לך סביר? מתי? בשנות ה-50 לסוסיתא?

מה לעשות שהתחבורה הציבורית בקרשים, העבודה מרוכזת בגוש דן היקר בטירוף ומחירי הדלק ממריאים כאילו אנחנו מליונרים.

* מה עם כל שאר ההוצאות שהוא ציין? מהאוויר? מהברון? ההורים יממנו?

* מה עם לחסוך קצת לדירה מתישהו בחיים? מה לעשות שמשכירי הדירות נדלניסטים לכל דבר ואין השכרה לטווח ארוך בארץ!

בתור סטודנט זה עוד בסדר, אבל לך תעביר את 3 ילדייך בית כל שנתיים כי לבעל הבית מתחשק לקבל עוד 500 ש"ח כל שנה בלי לתקן כלום.

* מה עם לחסוך משהו לילדים? לעצמך לשעת סגריר? בונה על הירושה כשתוחלת החיים הממוצעת מעל 80?

רוב הסיכויים שאתה תטפל בהוריך הסיעודיים בהרבה מאוד כסף לפני כן...

מה שאתה קורא "התנהלות כלכלית נכונה" זה לא יותר מ"התכלבות" של מעמד העבדים שמנסה "לייפיף" את מצבו בעיני עצמו ועל חשבונו.

אם היה מדובר באדם עצלן חסר השכלה/מקצוע ועלוקה שמשתכר גרושים בעבודות מזדמנות זה עוד מובן, אבל מי שבמעמד ביניים ומרוויח משכורת ממוצעת (שגבוהה בהרבה מהחציונית) לא צריך לחיות כמו קבצן שסופר שקל-לשקל וחי את המינימום באפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...