המכס בארץ הולך לרדת משמעותית - עמוד 5 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המכס בארץ הולך לרדת משמעותית

stone cold

Recommended Posts

לא מנסה לייפות, פשוט הנתונים הספציפיים שהוא העלה נראים לי מוגזמים.

אני יודע שהמצב חרא והמחייה יקר. אני קונה כרגע בעצמי ב-60,000

כאשר הרכב די ישן ועוד מליסינג. במקום לקנות חדש נורמאלי

(הרכבים החדשים הזולים בסכום הזה, לא מתאימים לצרכים שלי מבחינת תפעול ובטיחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

שונא להיות דמגוג וזה גם לא נושא הת'רד, אבל תפסיקו לנסות להצדיק את המצב האבסורדי שקיים בארץ :nono:

מי שמרוויח שכר חציוני (שלא נגיד מינימום) צריך להיות מסוגל לחיות בכבוד בלי לחיות כמו כלב אשפתות, בלי להתחנן לטובות ועם דיור, וחינוך ראויים למאה ה-21 ולא לימי הביניים. כנראה כבר התרגלתם לחרא, אבל זה ממש לא הרבה לבקש, שלא נדבר על פה ושם משהו לנפש/הנאה רחמנא-ליצלן.

* 1000 ש"ח ל"חשמל, מיים וארנונה" זה ממש ממש לא הפרזה ומחירי המיים/חשמל/ארנונה כל הזמן ממריאים - אי אפשר ממש לחסוך כאן.

* 1500 ש"ח לאוכל ל-4 נפשות זה מעט? אתה עושה צחוק? אתה רוצה שיחיו בשנת 2011 ויאכלו כמו החלוצים וייבשו ביצות?

* 1000 ש"ח ל"ביטוחים, אגרות, טיפולים, תיקונים, דלק, וירידת ערך" נשמע לך סביר? מתי? בשנות ה-50 לסוסיתא?

מה לעשות שהתחבורה הציבורית בקרשים, העבודה מרוכזת בגוש דן היקר בטירוף ומחירי הדלק ממריאים כאילו אנחנו מליונרים.

* מה עם כל שאר ההוצאות שהוא ציין? מהאוויר? מהברון? ההורים יממנו?

* מה עם לחסוך קצת לדירה מתישהו בחיים? מה לעשות שמשכירי הדירות נדלניסטים לכל דבר ואין השכרה לטווח ארוך בארץ!

בתור סטודנט זה עוד בסדר, אבל לך תעביר את 3 ילדייך בית כל שנתיים כי לבעל הבית מתחשק לקבל עוד 500 ש"ח כל שנה בלי לתקן כלום.

* מה עם לחסוך משהו לילדים? לעצמך לשעת סגריר? בונה על הירושה כשתוחלת החיים הממוצעת מעל 80?

רוב הסיכויים שאתה תטפל בהוריך הסיעודיים בהרבה מאוד כסף לפני כן...

מה שאתה קורא "התנהלות כלכלית נכונה" זה לא יותר מ"התכלבות" של מעמד העבדים שמנסה "לייפיף" את מצבו בעיני עצמו ועל חשבונו.

אם היה מדובר באדם עצלן חסר השכלה/מקצוע ועלוקה שמשתכר גרושים בעבודות מזדמנות זה עוד מובן, אבל מי שבמעמד ביניים ומרוויח משכורת ממוצעת (שגבוהה בהרבה מהחציונית) לא צריך לחיות כמו קבצן שסופר שקל-לשקל וחי את המינימום באפשרי.

מסכים עם כל מילה - אבל:

1. יש בישראל מנגנונים מנופחים ומסואבים המנוהלים בצורה בזבזנית - חברות החשמל ,נמלים, בנק - די להסתכל בדוחות הכספיים הציבריים כדי להבין שמשהו אן לא כשורה - שלא נדבר על התנאים של העובדים שם שזה פשוט מנקר עיניים

2. אנחנו ממנים מאוד טכנולוגי ודי גדול יחסית למספר התושבים והשטח (הן בסדיר בקבע ובמילואים) את המימון לכל זה - כולנו משתתפים.

3. סקטורים שלמים שלא רק שלא מייצרים הכנסה אלא חיים על קצבאות - ואני לא חושב שאני צריך לפרט מיהם.

4. מדינה מתפתחת בצורה מואצת - תראה לי עוד מדינה בעולם שהגיעה להישגים כמו שלנו במשך זמן כל כך קצר - זה לא רק "המוח היהודי ממציא לנו פטנטים" לדבר הזה יש משמעות כלכלית.

אם כל האמור - זה לא שאני מצדיק את המצב - אלא שאומר שיש הסבר מדוע אדם המרוויח שכר ממוצע ויותר (ואני יכול להסכים עם כל מילה כי אני מרוויח מעבר לממוצע משפחתי - ואם שתי ילדים ודירה שכורה בקושי אפשר לסגור את החודש).

אני מאמין שמה שמקולקל - אפשר לתקן.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים לא טסו לחו"ל אף פעם בחיים וזה לא מפריע להם. אני לא הלכתי למסעדה/בית קפה/פאב בחמש השנים האחרונות וזה ממש לא מפריע לי. הסיבה היחידה שמכרתי את הרכב הישן היא היעדר מזגן. בפיקנטו אני מתכנן לנסוע עד שהרכב יתפרק לחלוטין או לא יענה יותר על צרכי.

ולי אין בכלל -אז מה זה אומר שאלו חיים טובים ?

לפי מה שאתה מתאר אתה בפועל חי כמו אני ואני לא יורד אליך אני באותה הסירה

חוץ מטיול בתאילנד ששרפתי איזה 15 אלף אחרי שנים של קמצנות קיצונית -אני חי כמו עני

חוסך לדירה שנים ואפילו לא קרוב

למעשה המצב כזה מדכא שהתחלתי לחסוך לפני איזה 6 שנים +- ולא היה לי כלום היתי הרבה יותר קרוב לדירה מהיום שיש לי סכום יחסית רציני

למעשה במחירים של לפני 6 שנים יכלתי כבר לקנות דירת 50 מטר ישנה באזור לא נחשב בהרצליה אבל מספיק מרכזי

וזה בלי משכנתה -על זה היתי צריך להוסיף שנתיים עבודה לממן שיפוץ רציני -אבל היתי יכול להשכיר בינתים דירה כזאת

להגיע לסכום מהר יותר

היום אותה דירה ישנה יותר ומוזנחת יותר עולה מעל פי 2 בגלל הסיכוי התאורטי לתמא 38 או פינוי בינוי (תלוי בביניין )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא מסתדר עם 40 אלף שקל בחודש הוא או חמדן שחייב לראות בחשבון בנק סכום 6 ספרות נזיל אז מכריח את עצמו לחיות כמו פועל תאילנדי, או אדם עם התנהלות כלכלית מאוד מאוד לקויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל להצטרף לסטטיסטיקה - יש לי מכר שמרוויח סביבות ה-40 בחודש וגם הוא מתלונן שאין מספיק כסף...

גם הדמות בפני צלקת יתלוננה -אז מה אתה רוצה להגיד בזה ?

זה שיש מלאים שמתלוננים ומיתקמצנים זה ברור -אבל לא קשור לדיון

יש כאלו שחוסכים כל החיים -ושוכחים להנות מזה גם שיש להם הרבה כסף בגיל הזהב לפני גיל הריקבון

מה פתאום! אתה קפיטליסט חזירי!

"התנהלות כלכלית נכונה" זה מושג שמשמש את ביבישטייניצתשובהנוחי בשביל לשטוף לך את המוח

ולשכנע אותך שזה שאין לך כסף, זאת אשמתך.

כן יש עניין של התנהלות כלכלית נכונה -שזה אומר לעשות תקציב נורמלי להוצאות כדי שיהיה לך מספיק להוצאות עתידיות

העניין שבארץ בגלל יוקר המחיה בשנים האחרונות זה אולי יקל על הבעיה אבל לא יפטור אותה

יש הוצאות שהם בגדר חובה -ואותם אין אפשרות לצמצם כמו מגורים \מעונות \וכו וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מנסה לייפות, פשוט הנתונים הספציפיים שהוא העלה נראים לי מוגזמים.

אני יודע שהמצב חרא והמחייה יקר. אני קונה כרגע בעצמי ב-60,000

כאשר הרכב די ישן ועוד מליסינג. במקום לקנות חדש נורמאלי

(הרכבים החדשים הזולים בסכום הזה, לא מתאימים לצרכים שלי מבחינת תפעול ובטיחות).

מה מוגזם? שום דבר לא מוגזם.

בו נחזור לרכב:

20,000 ק"מ בשנה. על כל ליטר, מכונית נוסעת 12 ק"מ. מחישוב פשוט יוצא שרכב ממוצע צורך 1666 ליטר בשנה. כפול 7.22 שח. (מחיר ליטר בנזין כרגע) = 12 אלף שח בשנה.

עלות ביטוחים לשנה (מקיף, צד ג', וחובה) = 3500 ש"ח.

טסט שנתי = 1000 שח.

טיפולים שוטפים + תקלות = 2500 שח.

ירידת ערך 10% בשנה לפי עלות של 60 אלף ש"ח = 6000 ש"ח.

אז מה יש לנו: 12 + 3.5 + 1 + 2.5 + 6 = 25 אלף ש"ח בשנה.

אז איפה כאן ההגזמה ??

נ.ב. ואחרי כל זה, עוד 5-10 שנים תצטרך מאיפשהו להמציא שוב 50-60 אלף ש"ח, כי הרכב הישן כבר מתפרק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מעניין, מה המקור לטענה הזו? לא מצאתי אף אזכור לזה בתקשורת.

המלצות ועדת טרכטנברג:

http://hidavrut.gov.il/content/4275

ראה הסעיף האחרון.

חצי ממשקי הבית בישראל מרויחים הרבה פחות מזה. השכר החציוני למשק בית בישראל עומד על 8.7 אלף שח ברוטו.

לא נכון. השכר החציוני ברוטו למשק בית היה 10K ב- 2009, השכר החציוני נטו היה 8.25K. ראה לוח 3 כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: תודה על המידע, אבל עדיין מה שכתוב שם: "יבוא אישי בפטור ממכס על 300$" מהיכן:

וזה פטור כולל ממיסים - מע"מ, קניה, מכס, מלווה מרצון ומלווה בששון - לא יהיה כלום.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. השכר החציוני ברוטו למשק בית היה 10K ב- 2009, השכר החציוני נטו היה 8.25K. ראה לוח 3 כאן.

קודם כל, נתון ה 10K, הוא הגבול העליון של העשירון החמישי. זאת אומרת, צמוד כבר לעשירון השישי.

לאחר מכן, יש נתון של השכר ברוטו לעשירון. (כנראה הממוצע לעשירון) שעומד על 8951 ש"ח. ואז יש את הנטו שכביכול עומד על 8,267 ש"ח.

ההפרש בין הברוטו לנטו מסתכם ב 684. לא הגיוני בהינתן מס הכנסה, ביטוח לאומי, ומס בריאות. ולזה עוד תוסיף, הפרשות לפנסיה. על שכר של 5500 מורידים בפועל כמעט 1000 שח, לא כולל פנסיה. (בדקתי טבלאות אחרות של הלמ"ס... נראה כי הם מחשיבים את הפנסיה בתור הכנסה לנטו. למרות שלא ניתן לגעת בכסף הזה עד גיל הפנסיה, ובטח לא צריך להיחשב בסעיף הכנסה חודשית מול הוצאה חודשית)

דבר שלישי, הנתונים האלו מטעים, ולא משקפים את כלל האוכלוסיה. הם מודדים רק "יישובים עירוניים המונים 200,000+ תושבים". (אפילו בירושלים, זה לא כולל את הערבים, המשפיעים חזק כלפי מטה) רק ב 7 ערים בישראל יש מעל 200 אלף תושבים, ובכל ה 7 ערים , סה"כ 2 מליון תושבים. זאת אומרת, שחסרים 5 מליון אנשים בסטטיסטיקה זו.

מה עם המון ערים אחרות שיש בהן פחות מ 200 אלף ויכולים להשפיע חזק על הנתונים? סתם דוגמה: בבני ברק, יש 160 אלף תושבים. - אלו למשל היו משפעים חזק על הנתונים, וכלפי מטה. ומה עם המון ערים אחרות חלשות שיש בהן פחות מ 200 אלף תושבים?

עריכה:

רביעית, רק 9 אלף משקי בית משתתפים במדגם ההכנסות. כל אחד יקח נתון זה, ושיגיע למסקנות לבד. נתוני הביטוח הלאומי, הרבה יותר אמינים, אבל גם בהם קשה למצוא ולהבין את הנתונים במלואם.... הנה נתוני הביטוח לאומי לשנת 2008.

קשה מאוד למצוא נתונים רלוונטיים לגביי החציון. הלמ"ס כיום והיסטוריונית, נמנע מלספק נתונים מלאים בנושא. הנה לינק למישהו שכותב על הנושא בעקיפין.

עריכה 2: בהמשך לנקודה של ה 7 ערים. אותם 7 ערים, הם דיי חזקות כלכלית בממוצע בישראל, וזאת על פי נתוני הלמ"ס עצמו. עיר אחת מדורגת 8 מתוך עשר בדירוג החברתי-כלכלי. 2 מדורגות בדירוג 7. אחת בדירוג 6. 2 בדירוג 5. ו 1 בדירוג 4. ממוצע הדירוג החברתי-כלכלי של ערים אלו = 6 מתוך 10. אם בכלל ניתן להסיק מכאן לגבי השכר, הנתון דיי מתאים לנתונים שלמעלה שנראים לקוחים מהעשירון השישי ולא מהחמישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אה, אז למה לא אמרת שלא הבנת?

חציון זו נקודת האמצע, ההכנסה שחמישים אחוז מתחתיה וחמישים אחוז מעליה. בוא נספור: עשירון ראשון כולו - 10%. עשירון שני כולו - 20%. עשירון שלישי כולו - 30%. עשירון רביעי כולו - 40%. עשירון חמישי כולו - 50%. כלומר נקודת החציון היא בדיוק בגבול העליון של העשירון החמישי. ואם אתה רוצה ללכת מלמעלה, עשירון עשירי, תשיעי, שמיני, שביעי ושישי ביחד הם גם בדיוק 50%, כלומר נקודת החציון היא ממש מתחת לעשירון השישי - וזה הגבול העליון של החמישי.

הפער הנמוך כביכול בין הברוטו לנטו גם הוא לא מהווה בעיה - זו ההכנסה הכוללת, לא רק ההכנסה מעבודה. אם אתה מקבל 5,000 ש"ח ברוטו, משלם 500 ש"ח מס ומקבל 600 ש"ח קיצבאות, המשכורת שלך נטו היא 4,500, ההכנסה שלך נטו היא 5,100.

אלף ש"ח מס על הכנסה של 5,500 ש"ח? מה פתאום. עד 4,000 בערך יש פטור ממס הכנסה (נקודות זיכוי) ומעבר לזה המס הוא רק 10%. מס וביטוח לאומי אפילויותר נמוכים. לפי מחשבון הנטו של חילן, על הכנסה ברוטו של 5,500 ש"ח ברוטו תשלם רק 333.31 ש"ח מס - "קצת" פחות מ- 1,000 ש"ח.

והנתונים האלו כן משקפים את כלל האוכלוסיה. הטבלה מחולקת לכמה חלקים - חלק ראשון הוא כלל משקי הבית, חלק שני הוא תכונות ראש משק הבית וחלק שלישי ואחרון הוא ישובים עירוניים המונים וכו'. לא ראית שהטבלה מחולקת לשלושה חלקים? לא שמת לב שכתוב שם "וישובים עירוניים המונים" ולא "בישובים עירוניים המונים"?

כמובן שזה לא מקיף את כל האוכלוסיה! זה פאקינג סקר. אבל הסקרים של הלמ"ס הם הסקרים הכי מקיפים שנערכים בארץ והם עדיין המקור הכי אמין למידע הזה. הבט"ל פחות אמין כיוון שלאנשים יש אינטרס לשקר לבט"ל ולהנמיך את ההכנסה שלהם (כדי לקבל קיצבאות), אבל הלמ"ס לא נותן כסף לאף אחד. אבל גם אם נניח שנתוני הבט"ל הם האמת, כל האמת ושום דבר פרט לאמת so help me God, עדיין גם זה רק סקר. כמה משפחות משתתפות בו? לא ראיתי. אתה מצאת? ואיפה לעזאזל ראית שם מה ההכנסה החציונית הפנויה למשפחה? אני לא ראיתי. אז אם זה לא שם, אתה טוען שהנתון בדו"ח שלא כולל את הנתון המסויים הזה יותר נכון מדו"ח שכן כולל את הנתון הזה?

:xyxthumbs: תודה על המידע, אבל עדיין מה שכתוב שם: "יבוא אישי בפטור ממכס על 300$" מהיכן:תודה.

מציעים להעלות את הפטור מ- 50$ ל- 300$. היום, כשאתה מזמין מחו"ל חבילה שעלותה פחותה מ- 50$, אתה הולך לדואר, מציג תעודת זהות, חותם והולך, בלי לשלם אף מס. אז מה יקרה אם יעלו את הפטור ל- 300$?

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...