המכס בארץ הולך לרדת משמעותית - עמוד 7 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המכס בארץ הולך לרדת משמעותית

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ניקח מוצר שהעלות שלו בהזמנה מחו"ל 25 ש"ח והעלות בארץ 30. החמש שח האלה מהווים עליה של 20%, כמה אנשים יטרחו להזמין את המוצר מחול כדי לחסוך את ה 5ש"ח\20% האלו ?

עכשיו תקח מוצר של 300 דולר ותשאל את עצמך אותה שאלה.

ובכלל, אני לא מבין מה בפטור הזה יוצר "תחרות",פשוט נותנים מתנה לסוחרים מחו"ל. רוצה לעודד תחרות ? תקבל על היבואנים הקטנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכלל, אני לא מבין מה בפטור הזה יוצר "תחרות",פשוט נותנים מתנה לסוחרים מחו"ל. רוצה לעודד תחרות ? תקבל על היבואנים הקטנים

ראשית, מן הסתם הפטור נועד להגן על הצרכן (מפני היבואנים) ולא על "תעשיית" היבואנים,

כהיום הצרכן משלם על מוצרים מיובאים בד"כ הרבה מעבר לתוספת מע"מ, והפטור נועד "לעודד" יבואנים להוריד מחירים.

למעשה, היבואנים לא יפגעו כיון שיבואן מן הסתם לא רוכש את המוצרים במחיר שהצרכן רוכש ועלויות השילוח ביבוא מסחרי נמוכים בהרבה מייבוא אישי (ניתן להניח שבמוצרים עד 300$, ביבוא אישי עלויות השילוח בלבד עשויות להגיע לכ10% ומעלה מעלות המוצר!) תוסיף לזה את ההפרש שתמיד אנשים יהיו מוכנים להוסיף בשביל אספקה מיידית, שירות ואחריות מקומית וכו' (ושאר החסרונות הקימים ביבוא אישי שהוזכרו כאן), כך שלמעשה תמיד יהיה ליבואנים ייתרון, מה שכן הם ירויחו קצת פחות...

רוצה לעודד תחרות ? תקבל על היבואנים הקטנים

נו... בדיוק לזה נועד הפטור, יבואנים קטנים = יבוא אישי

הפטור אולי יעלה ל-300$ למוצרים מסוימים כגון ספרים, אבל לא כל מוצר כי זה פשוט יהרוג את השוק המקומי.

יבוא זה לא "תעשיה מקומית"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

כתבה בנושא הסעיף שדובר עליו :

http://www.themarker.com/consumer/1.1575675

עד היום ניתן פטור מלא ממסים (הכוללים מכס, מס קנייה ומע"מ) רק למוצרים הנרכשים באינטרנט במחיר נמוך מ-50 דולר (כולל דמי המשלוח), או עד 75 דולר להנעלה, ביגוד וספרים. הבשורה שמביא דו"ח טרכטנברג היא העלאת רף המחיר הפטור ממכס ומס קניה בלבד ל-300 דולר (ההמלצה אינה כוללת את ביטול המע"מ).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה לא כולל את ביטול המע"מ אז זה חסר משמעות. לרוב הדברים שאנשים קונים באינטרנט במילא אין מכס/מס קניה אלא רק מע"מ.

זה גם לא יחסוך את כל עלויות ה"שחרור ממכס" שמגיעות למאות שקלים לפעמים, על כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ם זה לא כולל את ביטול המע"מ אז זה חסר משמעות. לרוב הדברים שאנשים קונים באינטרנט במילא אין מכס/מס קניה אלא רק מע"מ.

יש המון מוצרים שחיבים במכס -וחוץ מזה זה משפיע גם על החבילות והחישובים עם לעשות חבילה יקרה שתעבור את ה50$

אבל המשלוח יהיה זול יותר מלחלק את המוצרים אבל נדפקים במכס ומעם או להפריד אותה ולא לשלם מס בכלל

אבל אז כל משלוח עולה כסף

חוץ מזה יש הרבה מוצרים כבר בטווח ה200$ שלא לדבר על 300$ שעם המכס לא היה יקר כל כך היה כדי לעשות יבוא אישי

תזכור שהמס מחושב אחרי עלות המשלוח

לדוגמה PS3 ירד בארצות הברית ל250$ שזה פחות מ1000 שקל היום והפרס משמעותי מהחנויות בארץ

נגיד המשלוח עוד איזה 100 שקל (אין לי באמת מושג )

ככה שמס של 30% מול איזה 16% מאוד משמעותי פה עם לקנות את המוצר מחול או לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת הרבה אבל לא אמרת כלום...

זה לא נכון ש"יש המון מוצרים שחייבים במכס". אתה מוזמן לתת דוגמאות, לדעתי אתה מתבלבל.

כמעט על כל מוצרי המחשבים, אלקטרוניקה, ביגוד, וכו' שאנשים קונים מהאינטרנט בטווח של עד 300$ - יש רק מע"מ ואין מכס/מס קניה.

על יש. אבל סלולרי לא עולה פחות מ-300$ ברוב המקרים.

ההודעה הקודמת שלי עדיין רלוונטית מבחינתי :)

לרוב הדברים שאנשים קונים באינטרנט במילא אין מכס/מס קניה אלא רק מע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונסולות =גם מכס משחקי קונסולות=גם מכס

סלולרים יש היום גם אנדרואידים ב250$ ואני לא מדבר על כאלו עם התחיבות אלה על הדרגים הנמוכים

לא הכל משתלם להביא מחול בגלל עניין האחריות והמשלוח

אבל כן יש הרבה מוצרים שמשתלמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...