הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD

NI4NI

Recommended Posts

• תגובות 243
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הביקורות מתחילות לצוץ מכל עבר ובמילה אחת: אכזבה.

לצערי נראה שהמחיר ימשיך להיות הסיבה היחידה לקנות , וחבל.

אכזבה או לא - זה תלוי בציפיות

מי שציפה שהוא ינצח את מעבדי הדגל של בכל בנצ'מרק מתאכזב.

אני מודה שציפיתי ליותר אבל עדיין אפשר לומר שהכיוון יחסית לפנום II הוא מעלה ולא מטה.

ביישומים שמנצלים את כל הליבות הוא משתווה ואפילו עובר את ה2600K למשל: קידוד מדיה, דחיסה וכו'

בגיימינג הוא מצויין גם כן. במשחקים שה-FX יהיה צוואר בקבוק אז כל מעבד יהיה צוואר בקבוק. הוא לא גרוע ולא עדיף על מעבדים אחרים.

בל נשכח שזוהי חדשה לגמרי והחומרה צריכה תוכנה תואמת על מנת להראות את מלוא כוחה.

ישנן כל מיני תוצאות "בלתי צפויות" למשל כאשר משווים לפנום משושה - אלה מחלות ילדות של חדשה שצריכות התאמה הן בתוכנה והן בתיקוני חומרה. למשל, בWIN8 יהיה ניצול יעיל יותר של הליבות וזה יתן שיפור של 10-20% בביצועים על בודדת.

אני מאמין שתהיה פריחה בשוק הביניים מעבדי ה6XXX וה-4XXX יתנו אותם ביצועי משחקים כמו ה8 ליבות, יהיו פתוחים להמהרה ובמחיר זול יותר מהמתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים כנראה ציפו לראות קסמים. עשתה את המתבקש ממנה, אומנם באיחור אבל המעבדים החדשים לדעתי בהחלט ישאירו אותה עם הראש מעל למים. אני ממתין בשקיקה לראות את מחירי המרובעים והמשושים בארץ, צריך להכות בברזל כשהוא חם וכרגע המעבדים הנעולים של הם ברזל חם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהגבתי כבר בסקירה אני שוב פעם אומר , סוף סוף המעבדים האלה יצאו לאור , ואני חושב ש- עשתה צעד גדול קדימה עם המעבדים האלו לאומת המעבדים מסדרות הקודמות שלה . אני רואה שמבחני הביצועים כבר צצים מכל עבר ברשת כמו פיטריות אחרי הגשם וזה טוב כי אנו מקבלים התרשמות מהמעבדים האלו ומה הם מציגים לנו , רק נשאר לחכות למחירים ומלאים יציבים אצלינו בחנויות וכל אחד כבר יחליט בשבילו האם הוא צריך\רוצה מעבד מהסדרה הזו או לא.

אני כמעט בטוח שאני הולך לשדרג חלק מהמערכת הקיימת שלי כיום עם אחד מהמעבדים האלו , כי חלקים מרכזיים מהמערכת שלי כמו לוח האם , המעבד כמובן והזכרונות ילכו לטובת בניית מערכת מחשב שניה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קורה עם i7 2700k ?

יותר חשוב !!

יותר חשוב אולי לך, וזה ממש לא נושא הדיון. אם חשוב לך לדון על המעבד המסוים הזה פתח בבקשה דיון נפרד.

לגבי האכזבה שיש לחלק מהמשתתפים פה בדיון, זה לגיטימי וזכותכם, לא שאני ממש מבין על מה האכזבה (המילים הגזמה פראית עולות לי לראש), אך כל אחד עם ציפיותיו ושיקוליו וכל דעה היא לגיטימית.

מה שכן מפריע לי וקשה לי כבר להתעלם ממנו הוא הרושם שנוצר אצלי בעקבות חלק מההתבטאויות פה, שחלק מהמשתתפים בדיון מנסים באמצעות "אכזבתם" הגורפת להטיל ספק ודופי ב- בכלל ובמעבדים הללו בפרט, וכך בעקיפין לקדם את המתחרה וענייניה.

בפורומים עובר קו דק מאוד בין חופש הביטוי, שאותו אני מעודד ושבו אני תומך, ובין ניצול אותו חופש ביטוי לצורך הטלת דופי ממניעים שאינם עניינים ואף לפעמים לא טהורים (ולמען הסר ספק, אני לא מאשים פה אחד בשום דבר, אלא מציין מצב כללי).

מסיבה זו אני רוצה להבהיר מספר דברים. הפורום הזה הוא פורום אובייקטיבי וככזה הוא אינו משרת שום אינטרס מלבד את זה של הצרכן/משתמש. בעקבות כך אבקש לציית לשני הכללים הבסיסיים הבאים, שאגב נכונים לכל הדיונים בפורום ולא רק לדיון הספציפי הזה:

1) להפסיק ל"התאכזב" או ל"התלהב" באופן גורף ממוצר מסוים מבלי להסביר למה ומדוע.

2) להפסיק לדחוף לדיון שאלות, אזכורים ושבחים למוצרים שסביבם לא נסוב הדיון, למעט אזכורים או השוואות שיש להם קשר ישיר לנושא הדיון. לדוגמה, להגיד שמעבד X עדיף על Y בשימוש Z זה מקובל אם מביאים לכך סימוכין ומסבירים את הטענה או זווית הראיה. להגיד מעבד X שולתתתתת!!!11111, מאכיל, משאיר מאחור, אין שום סיבה לקנות ושאר הצהרות מעורפלות, סתמיות וגורפות, לא.

בחומרה אין אמת אחת מוחלטת, גם כי הרבה פעמים ניתן להשיג מטרה מסוימת במספר דרכים שונות, ובעיקר כי לאנשים שונים יש שימושים שונים, תקציבים שונים, העדפות שונות ועוד משתנים שהם סובייקטיביות לגמרי. לכן קביעות גורפות וחד-משמעיות אינן במקום והן לרוב חסרות כל בסיס בהעדר פירוט של לפחות חלק מהמשתנים הללו. כדי שהדיון יהיה באמת ענייני ופורה לרווחת הקהילה שמרו עליו בבקשה כזה. אם יש לכם דעה מסוימת הסבירו ונמקו אותה עד כמה שרק אפשר כדי שמי שקורא אותה יוכל לפחות לנסות להבין את מכלול השיקולים שעומד מאחוריה. אם אין לכם סבלנות וחשק להסביר את עצמכם, הימנעו בבקשה מלהגיב.

הערה לסיום. החלטתי להפוך את הדיון הזה לדיון מרוכז בנושא מעבדי ה-FX ולכן ערכתי את הכותרת בהתאם. שמרו עליו בבקשה ענייני ואינפורמטיבי.

תודה.

שי

עריכה: הודעות שאינן רלוונטיות לנושא הדיון נמחקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שאותי בתור צרכן זה לא מעניין אם היא עשתה צעד גדול ביחס לעצמה או לא. זה מעניין אותי מה היא עשתה ביחס לתעשיה. והאמת היא שהמצב של החברה לא טוב. כעת קראתי את הביקורת ב Xbit Labs והתאכזבתי נורא. המעבד משתווה או עוקף במעט את המעבדים המתחרים של אינטל באפליקציות הבודדות שתומכות היטב בריבוי מעבדים. בשאר הדברים הוא נופל מהם בהרבה. בפרט במשחקים, שזה פרט חשוב מאוד לדעתי, מאחר ומשחק רץ ב "real time". בסה"כ אם לא יהיה תמחור זול למעבדים האלה, כנראה שלא תהיה להם זכות קיום.

בתור צרכן שרכש מספר מעבדי K7 ו K8 לאורך השנים, אני מאוד מאוכזב. ציפיתי למוצר שלפחות ישתווה למוצר של אינטל. זה כנראה לא המצב. המשתמש הממוצע לא מריץ קידודים של 7zip כל היום. המשתמש הממוצע משתמש גם באופיס, משתמש גם בתוכנות ישנות שאינן תומכות בריבוי נימים ומשחק גם מדי פעם.

dj-electric, בסופו של דבר לא כל משתמש עוסק בהמהרה. בעברי הייתי "פריק" של הדברים הללו ושיקול חשוב ברכישת מעבד אצלי היה פוטנציאל ההמהרה שלו. אבל דברים משתנים. היום דיי נמאס לי מזה. אני לא בטוח שיהיה לי כוח לכל ההתעסקות הזו במחשב הבא שלי. המעבדים של מיועדים לכלל האוכלוסיה, לא לאוכלוסיית חובבי החומרה הכבדים בלבד. אני לא טוען שלמעבדים החדשים שלה אין יתרון, אבל השאלה היא האם היתרון הזה מפצה על החסרונות. אני מרגיש שלא, אך אשמח לגלות שאני טועה בעתיד (שוב, בתור חובב , לפחות בעבר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכזבה או לא - זה תלוי בציפיות

מי שציפה שהוא ינצח את מעבדי הדגל של אינטל בכל בנצ'מרק מתאכזב.

אני מודה שציפיתי ליותר אבל עדיין אפשר לומר שהכיוון יחסית לפנום II הוא מעלה ולא מטה.

ביישומים שמנצלים את כל הליבות הוא משתווה ואפילו עובר את ה2600K למשל: קידוד מדיה, דחיסה וכו'

בגיימינג הוא מצויין גם כן. במשחקים שה-FX יהיה צוואר בקבוק אז כל מעבד יהיה צוואר בקבוק. הוא לא גרוע ולא עדיף על מעבדים אחרים.

בל נשכח שזוהי ארכיטקטורה חדשה לגמרי והחומרה צריכה תוכנה תואמת על מנת להראות את מלוא כוחה.

ישנן כל מיני תוצאות "בלתי צפויות" למשל כאשר משווים לפנום משושה - אלה מחלות ילדות של ארכיטקטורה חדשה שצריכות התאמה הן בתוכנה והן בתיקוני חומרה. למשל, בWIN8 יהיה ניצול יעיל יותר של הליבות וזה יתן שיפור של 10-20% בביצועים על ליבה בודדת.

אני מאמין שתהיה פריחה בשוק הביניים מעבדי ה6XXX וה-4XXX יתנו אותם ביצועי משחקים כמו ה8 ליבות, יהיו פתוחים להמהרה ובמחיר זול יותר מהמתחרים.

אז זהו שה-thuban כן מראה ביצועים טובים יותר.

אני לא יודע על איזה ביקורות הסתכלת, אבל בולדוזר לא יכול להראות ביצועים טובים יותר מהפנומים, או אפילו מ-nehalem כשה-IPC שלו נמוך יותר מפנום. ככה שאם אתה גיימר בעל לוח AM3 וסמפרון ומעוניין לשדרג, עדיף לך לשדרג ל-955 ב~500 ש"ח מאשר לבולדוזר ולקבל ביצועים טובים יותר מה-מרובע/משושה/מתומן ליבות המקביל, בכל הקשור לגיימינג.

עכשיו, לכל מי שאומר שאנשים לא צריכים להתאכזב כי הם ציפו ליותר מדיי;

אף אחד לא ציפה לשום דבר מעבר למה ש-AMD הבטיחה. כולם ראו את המצגות שלה, וכולם ציפו למעבד שיראה ביצועים טובים יותר מה-990X שעולה כאלף דולר.

AMD FX Processors Go Head To Head | Competitive Performance For AMD's New Eight Core Processor

סרטון רשמי של , אף אחד מהתוצאות האלו לא קרוב למציאות (חוץ מ-CB, ומפה ה-990X מקבל תוצאה קרובה ל-9, ולא 5).

ועוד דבר ש- הציגה שוב ושוב, הוא שיפור של כ-15% בצריכת חשמל.

בפועל, אם תרצה להרכיב מערכת עם 460GTX hawk ונגיד 955 מומהר, תצטרך ספק כח של פחות או יותר 500W.

ומערכת עם 8150 מומהר ואותו 460GTX, אתה כבר תצטרך לפחות 800W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עושה רושם שהמתומן צורך כמות מפחידה של חשמל בOC, ראיתי עליה של 200-250W מהסטוק.

ביישומים שבאמת יכולים להשתמש בכל הליבות הוא מתמקם בין ה2500 וה2600 בביצועים לפעמים מחליף מהלומות עם ה2600.

ביישומים פחות מקביליים הוא מפסיד לפנומים :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחכה ל-6100, שאם אני לא טועה טעות מרה צריך לעלות 800 שקל, פתוח לחלוטין, מכיל יותר ליבות ממה שאני באמת צריך (מה שמכסה אותי גם היום וגם בעוד 4-5 שנים, נגיד), ובאוברקלוק יפצה על "IPC נמוך" כמו שאתם טוענים. בשורה התחתונה, למערכת משחקים שאני אקנה היום, הוא יספיק בהחלט.

הרבה לפני שהביקורות יצאו, טענתי שהבשורה לא תבוא ממעבד הדגל, שזה שוק שלא אני ולא רוב הפורום פה מתעניינים בו, אלא מהמעבדים הזולים יותר שמבוססים על הארכיטקטורה הזו.

אמרו פה גם משהו על התבגרות - לדעתי, לא נראה פה תקלות כמו שהיו בערכות השבבים של ה-SB או בפנומים הראשונים, שבהם הייתה Errata TLB (אין לי מושג מה זה אומר, אני כן זוכר שזה באג חומרתי חמור שהופיע אומנם לעתים נדירות, אבל פגע בביצועי המעבד) שתוקנה בצורה אמיתית רק עם השקת סטפינג ה-B3, מכיוון ש-AMD "ביגרה" את השבבים האלה עוד במפעל, בדמות סטפינג ה-B2, שהביא את הארכיטקטורה לקלוקים ש-AMD רצתה. אני מניח שבדרך הם עלו על כמה טעויות, והיה להם ים של זמן לתקן אותן.

http://www.tomshardware.com/reviews/fx-8150-zambezi-bulldozer-990fx,3043-23.html

אה, וצדק מי שאמר שכנראה ב-WIN8 המצב יהיה שונה ;D לפחות בחלק מהמקרים :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דוקא חושב ש הוציאו אחלה מעבדים עכשיו, סוף סוף יש מתחרה ראוי ל SB של אינטל ועכשיו אפשר להמליץ בראש שקט גם על זה וגם על ההוא (הכל תלוי במחיר הסופי לצרכן כמובן).

קצת מדאיג הקטע של הצריכת חשמל אבל זה יחסית שולי, מי שמתכנן לעשות OC רציני למעבד צריך גם להצטייד בספק מתאים.

כל הכבוד ל , מניסיון השנים האחרונות ציפיתי להרבה פחות והם הפתיעו אותי לטובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yossi77, להסתמך על הטענה של כאיזה בסיס לפיתוח ציפיות ובעבותיהן להתאכזב זה נאיבי. כאילו שעל ההצהרות/הכרזות של Intel, ולצורך העניין של כל יצרן אחר, כן אפשר להסתמך כאיזה קנה מידה אמין. אני אפילו אגדיל ואומר שאם תפתח את הציפיות שלך על-פי הצהרות היצרן, ברוב המקרים תתאכזב, לפעמים אפילו מרות.

אני לא עברתי עדיין בעיון על מבחני הביצועים הראשונים שיצאו אז אני לא מתכוון להעיר פה על משהו ספציפי אבל כמה נקודות למחשבה:

1. מדובר על המעבדים הראשונים. תהליך הייצור עובר אופטימיזציה כל הזמן. ייתכן שהמצב במהדורות המעבדים הבאות יהיה קצת שונה. לא מדובר כמובן בשיפור של שמיים וארץ אבל אופטימיזציה מסוימת כן. אתם משווים כאן טכנולוגיה בשלה לטכנולוגיה שרק הושקה לפני יום, קצת פרופורציות, ועדיף להמתין למבחני ביצועים קצת יותר מאוחרים בעוד מספר שבועות כדי לקבל תמונה מאוזנת יותר.

2. Intel ו- אינן חברות באותו סדר גודל. ל- אין את המשאבים שיש ל-Intel, אפילו תהליך הייצור שלה נעשה באמצעות צד-שלישי, כך שיש לשים דברים בהקשר המתאים. לא יכולה להתחרות ב- מבחינת מחזורי פיתוח. בנוסף הניהול הקלוקל, שלא נאמר הכושל, של AMD בחצי העשור האחרון לא תרם גם הוא. אם היא אכן יצאה לדרך חדשה את הפירות של התהליך נראה רק בשנים הבאות (החל ממעבדי ה-Trinity והדורות העוקבים). לכן מי שמצפה ש-AMD תוציא כמעט בזמן אמת חומרה כתגובה לכל טיק וטק של יתאכזב בכל פעם. שנית, AMD נוקטת במדיניות קצת שונה מ-. הדגש הוא לא על IPC אלא על עיבוד מקבילי. אלו שתי גישות שונות ואין כאן ממש נכון או לא נכון.

3. אני לא מבין מה בכלל ההשוואה הזאת למעבדי כל הזמן? אנחנו כמשתמשים צריכים לשאול האם חומרה X מספיקה עבורי והאם היא משתלמת יותר עבורי מחומרה Y. מי שרוצה להרגיש שהוא בחזית הטכנולוגיה או לראות בכל מיני מבחני ביצועים, רובם סינתטיים, שהחומרה שלו עדיפה על אחרת, אז שיקנה אותה. זה לגיטימי לחלוטין, אבל מי שבוחן את החומרה באופן קפדני יותר מתוך כוונה לבחור את המשתלמת ביותר לצרכים שלו מסתכל גם על נתונים נוספים.

לא מבין למה כל פעם הויכוח הוא ממש כאילו שברגע שיצאה חומרה חדשה אז עכשיו מצופה מכולם לעבור דווקא אליה, ועכשיו! שכל אחד יקנה את מה שהוא חושב שהכי נכון עבורו בהתאם להשקפת עולמו, שימושיו, שיקוליו ותקציבו. הכי חשוב זה שיש תחרות בשוק.

4. לגבי צריכת האנרגיה. שוב, תנו לתהליך הייצור להבשיל. אולי זה ישתנה ואולי לא, אם לשפוט על-פי ניסיון עבר עם המעבדים של שתי היצרניות, תהיה אופטימיזציה ויהיה שיפור.

5. אתם קצת שוכחים שמבחני הביצועים הם בסך הכל תוכנה וממהרים להסיק מסקנות חד-משמעיות וגורפות כאשר הפלטפורמה רק הושקה. מספיקה אופטימיזציה כזאת או אחרת והתוצאות עשויות להראות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...