רמקולים ומגבר עד 25 אלף (כולל יד שניה) - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רמקולים ומגבר עד 25 אלף (כולל יד שניה)

fp581

Recommended Posts

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רק להוסיף שאני מסכים לדברים של אחרים שלפרק כזה סכום על הנסיון הראשון שלך לבנות היי-פיי אמיתי, הוא מסוכן. מסלול השדרוג הוא בלתי נמנע ולכן רצוי שתתחיל בקטן (יחסית) ותעלה מעלה בהתאם לנסיון המצטבר ולהתכווננות שלך על הטעם שלך. כמובן שאם אין לך בעיה לפרק סכומים נוספים בהמשך על טעויות שתעשה עם הכסף הזה, אז לך על זה. אחרת, הייתי נזהר מלבצע צעד כזה. כדי שזה יהיה ברור, זה לא אומר שזה לא בסדר להוציא כזה סכום - נהפוכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעליהם הגאים של Omega Audio L7 ואני נורא מרוצה, וגם בעתיד כנראה אבחר ברמקולים של אומגה בשביל הסלון שלי, אבל בגלל שהתקציב שהצבת כה מכובד, יש לנו אור ירוק לעלות לNext Level.

התקציב שלך לא מוגזם, הוא פשוט מכובד.

קח את האוטו וקפוץ לירושלים.

תבדוק באודיו פידליטי את JOLIDA JD1000A.

יש לו אותו, עבד שעות ספורות עפ"י התיאור של המכשיר.

http://www.aufi.co.il/ser/index.php?second

תשדך לו את הרצפתיים של:

DEVORE GIBBON 3

גם הם נמצאים אצלו במחלקת יד-שניה.

תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK אז אני אתחיל עם משהו בסביבות ה8-10 ומשם נמשיך

אז במיוחד עבורך נתפר השרשור הבא: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=474368.0 :)

ל'הפטרון': אני לא מתכוון להתנצח אלא רק להאיר באור אחר את הויכוח, מה שיכול אולי לפתור את המתח. אם נקבל עלינו את עקרונות המדע, אז בעוד עולם המדע יכול לנגח את הדת בקלות יחסית (אם כי לא ניתן להוכיח את אי קיום האל, כידוע), הרי שייתכן מאד שדווקא המדע יאשר קיומם של הבדלים הנחשבים ל"וודו". מדוע? ובכן, אני טוען שיש חשיבות גדולה לא רק לאופן בו בוצעה המדידה, אלא גם לחוליה בשרשרת עליה היא בוצעה. אין חשיבות לגלי הקול הנקלטים באוזן כמו שיש חשיבות לאינטרפטציה שלהם במוח יחד עם קלט חושי אחר (ריח, מגע ובעיקר מראה) שמרימים תרומה להנאה המוסיקלית.

סטנד גדול, מאסיבי, כבד, במיוצר מחומר אקזוטי או מגיע מחברה בעלת שם יכול לתרום לחוויה המוסיקלית. אתה מוזמן כמובן לטעון שאין הבדל בתוצאה המוסיקלית כפי שהיא נשקפת מהמערכת ואתה עשוי להיות צודק לחלוטין. אלא שההנאה משתדרגת מכך וכל עוד זה קורה, אני קורא לזה שדרוג כשר לחלוטין. במילים אחרות, אל תשווה את גלי הקול בתחנת המוצא בנסיונך למצוא הבדל, אלא השווה את האופן בו המוח חווה את החוויה בכללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fkloster - אני לא יכול אלא להסכים איתך לגמרי. עבור האודיופיל זה משנה, ואין דבר שישנה זאת.

רק טענתי שסטנדים הם לא הכרח בניגוד לדעה הרווחת בקרב האוכלוסיה הנזכרת. כלומר, כמו הרבה מהציוד אודיו לאודיופילים, זה סוג של תכשיט HIFI, יקר ובא לספק את האגו יותר מאת האוזניים. לגבי האם זה תורם לחוויה ככללותה עבורם, בוודאי שזה תורם ואני מבין לגמרי את המניעים הפסיכולוגיים. גם אני אוהב דברים איכותיים כי זה כביכול מעיד עליי ועל הטעם הטוב שלי. אבל מכאן ועד לשלוח אנשים להוציא כסף כי זה "מאסט"... יש מקום לדעה אחרת פה לדעתי, אתה לא מסכים?

מנסיוני, בבדיקה שערכתי עם מספר חברים, עם 3 זוגות , אמנם לא ברמה המדוברת בדיון הזה אבל לא רעים בכלל, על סטנדים, על מתלי קיר ועל שולחן, ההבדלים הם אקוסטיים בלבד, אין שום ענייני רעד שאפשר לשמוע כתוצאה מהימצאותם או אי הימצאותם של סטנדים. מי שכן שמע הבדל, אני מאחל לו את כל ההנאה שבעולם מהסידור המוצלח שהוא הגיע אליו, אבל שוב, לא בטוח שזה בסיס מספיק יציב להמלצות רכישה.

ישנם אנשים שמוכנים להשבע שהחלפת כבל החשמל של המגבר שיפרה להם את הסאונד, מי אני שאשכנע אותם שלא, אני רק מנסה לשכנע את הלא משוכנעים שמדעית אין סיכוי שזה ישנה. האחרים לא מתעניינים במדע של הסאונד, יותר בסיפוק של אגו בור - בניגוד מוחלט לדוסים שהשוויתי אותם אליהם קודם לכן, כי להיות אגו מניאק זה קל, להיות דוס זה קשההה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שישנה הוכחה מדעית (עד כמה שקשה להוכיח אותה) אבל העיקרון הוא שזה דבר מאוד סובייקטיבי.

כאחד שלמד מעט על , להוכיח את זה מדעית זה קל למדי האמת. ברמה התאורטית ישנן ויברציות לרמקולים, זה נכון, אבל ברמה המעשית הסיכוי שתשמע את הרעידות שלהם על פני הסאונד עצמו.. אפסי. ממה שאני יודע בידוד רעידות התחיל מפטיפונים, שם באמת רעד הוא האויב מס' 1. איך זה עבר למגברים ורמקולים.. רק האודיופילים בעלי הכיסים העמוקים יודעים.

הסובייקטיביות פה באה לידי ביטוי באמונה, נטו. מפאת חוסר ידע זה מסתורין גדול עבור רוב האנשים, אבל זה די פשוט, בסופו של דבר.

היית מדבר איתי על של רמקולים, של מגברים, הייתי אומר וואלה סובייקטיבי לגמרי, כל אחד עם ההעדפה שלו, וכמובן המוזיקה שלו. כשמדובר על פנטזיות, כמו אם אני אשים פה או אם אני אשים אותו שם וזה יבטל רעד דמיוני, אני אומר וואלה קודם תתחבר למציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי אחד, לא צריך כמה. ממה שאני קראתי בנושא, במבחנים עיוורים הוכח שוב ושוב שגם לאודיופילים אין את יכולת ההבחנה. גם במקרים בהם השמיעו להם ציוד זהה ורק אמרו להם שהחליפו והם זיהו שינוי... פסיכולוגי רגשי לגמרי. במקרה מסוים קראתי על אודיופיל שבהשוואה עם הסקפטי, גילו שטווח השמע שלו הוא בכלל עד 13K בזמן שלסקפטי הטווח היה 17-18K בהתאם לכל אוזן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שיש וודו בתחום (במובן של שנוי שלא מביא למדידה מדעית שונה), אך לא הייתי ממהר לומר שמעמדים הם אכן חלק מהוודו הזה. מעמד הרמקול הוא חלק מ"התיבה המנגנת" ועדות לכך ניתנת כאשר מתוכנן יחד עם מעמד אופטימאלי עבורו. בניגוד למה שנדמה, מעמד אופטימאלי עבור מסוים לא חייב להיות המעמד הנייטראלי דווקא. דוגמא טובה לכך הוא ה-Magic Stand של JMR - זהו מעמד עשוי עץ, שרחוק מלהיות יציב כמו מקבילים לו שעולים רק רבע ממנו. מעמד זה, שתוכנן לרמקול Twin של אותה החברה והוא עושה שימוש במהוד של הלמהולץ (פיסיקאי ואיש אשכולות בן המאה ה-19, שתרם תרומה גם לפסיכו-אקוסטיקה, לכל הפחות במישור הצליל והמנשק שלו עם האוזן. הוא לא מוכר מטעמי פוליטיקה כמו הדוקטורנט שלו, הרץ) והוא מביא את הרמקול הזה לביצועיו האופטימאליים.

מאחר ועבור הרוב המכריע של הרמקולים בשוק אין מעמד ייעודי, הקונבנציה המקובלת היא שהיצרן מתכנן את הרמקול עבור מעמד נייטראלי, היינו זה ששואף לגרום לרמקול "לרחף באוויר". כמובן, שהחל מסכום השקעה מסוים במעמד נייטראלי כזה פונקציית השיפור בצליל כתלות במחיר נעשית תלולה מאד ודועכת במהירות לאפס (שואפת ל-0, אם ניתן את הכבוד המינימלי גם ליצרנים האקוזוטיים ביותר בנמצא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חדש בתחום האודיופיליה יש לי מגוון רחב של ממגוון חברות ועכשיו הגיע הזמן לשדרג את החדר הנחמד שלי באיזו מערכת שלא תבייש את האוזניות (למרות שאת חלקן היא בטוח כן חחחח כמו א UE11 PRO שלי) אז זה נראה לי סכום התחלתי רמקולים דיי טוב שאני יוכל לשמוע דיי טוב אז המוזיקה שלי ובנוסף לצ'פר קצת ומשחקים :)

ה-UE11 לא מתוקצבים באיזור ה-5K ש"ח? אם אני נהנה מה-UE700 שלי שמתוקצבים בכ-800 ש"ח אז ה-UE11 מעלים בי צמרמורת :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...