התייעצות לגבי רכיבים לסטריאו בכ-7-8 א' ש"ח - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי רכיבים לסטריאו בכ-7-8 א' ש"ח

Noam0101

Recommended Posts

היי,

יש לי התלבטות ואני מחפש עצות בנוגע למה לקנות.

מה שיש לי כרגע זה סטרימר (Popcorn A200 שאני בטוח שכולם מכירים) וטלוויזיה. לטלוויזיה (Sharp LC37D65) יש חיבורי וגם יציאות (Out) ‏S/PDIF וכן Stereo RCA. מאוחר יותר אני אוסיף נגן CD וממיר DTT (דגם כלשהו עם HDMI) וייתכן שגם DVD/BR. מעבר לזה, אני צריך לציין שאני מעוניין בזוג רמקולים ולא ביותר.

ההתלבטות העיקרית שלי היא האם לקנות רסיבר או מגבר. כנראה שאני לא אקנה גם וגם (לפחות לא כרגע). היתרון של רסיבר מבחינתי זה קודם כל שהוא מגיע עם DAC. בנוסף, יש לו חיבורי וממה שהבנתי רוחב הפס של באודיו יותר גבוה מזה של ה-S/PDIF, ככה שיש פורמטים שאי אפשר להעביר על S/PDIF. ממה שהבנתי, DAC עם זה עניין נדיר ויקר. בנוסף, אני לא יודע מה קורה כאשר משמיעים בסטריאו - האם רסיברים ו\או DACים יודעים לשלב את הסאונד משאר הערוצים לתוך מה שמושמע ברמקולים הקדמיים? מצד שני, אם אני מעוניין רק בסטריאו, אולי חבל לשלם על כל הפיצ'רים הנוספים של רסיבר שאני גם ככה לא אשתמש בהם.

מה אתם אומרים? מה הייתם קונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קרא בשרשור הזה את ההודעות שלי, לפחות אלו בעמוד הראשון:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=446603.0

דעתי ידועה ואם לא, היא עולה בברור מהכתוב בשרשור שקישור אליו צרפתי: בסכומים כגון אלו שלך, למערכת סטריאו יתרון מוחץ. ברור, שאם הייעוד הוא באופן מוחלט או כמעט מוחלט, ביתי יהווה את הבחירה הנכונה. אך אם במוסיקה עסקינן, יהיה קשה לרסיבר להתחרות במגברים המשולבים שניתן לרכוש בתקציב כמו שלך. אני רומז כאן בעיקר למגברים עם שפופרות בקדם מגבר ו\או בהגברה; מגבר "נכון" המשודך לזוג מחמיאים (אפשר לחשוב על זה הפוך - הסינרגיה היא זו המשחקת תפקיד משמעותי כאן) יכול לעשות לך מעשה קסמים בחדר.

אילו סוגי מוסיקה אתה שומע, אם בכלל יהיה זה הייעוד של המערכת? מה גודל החדר? האם אתה מוכן להתפשר על מגבר ללא שלט?

אם אתה צריך המלצות לרמקולים ומגברים בתקציב שלך, אשמח לתת. כתוב באיזה אזור בארץ יתבצעו החיפושים והאם אתה מוכן לנסוע גם למקומות אחרים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אני מבין שמגבר הוא הבחירה העדיפה פה. הייעוד מבחינתי הוא גם לסרטים וגם למוזיקה. אני שומע בעיקר רוק וג'ז. הציוד יישב בסלון בגודל של כ-15 מ"ר. אני לא בטוח לגבי השלט, אבל בוא נלך בכיוון של מגבר ללא שלט כרגע.

אני גר בפתח תקווה, אז אין לי בעיה להגיע לאזור המרכז (ואני משער שאין צורך לצאת ממנו). בנוסף, ייתכן שיהיו לי הזדמנויות להביא מאנגליה או משוויץ מגבר (ללא עלות המשלוח), אז אפשר לחשוב גם בכיוון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה תרצה רמקול רצפתי, לחלל הזה. עם זאת, רמקול מדפי באותו הסכום, כפי שכתבתי בשרשור ההוא, יספק פחות באס אמנם אך איכותי יותר - כך לרוב גם לגבי שאר התחומים.

אני מציע לך לבקר לפחות בחנויות הבאות: אמנון , סינמה פרדיסו, פיוז, זימקס, אלגזי. המבחר שם גדול דיו כדי לכסות כמעט את כל ההיצע בתקציב שלך.

המלצות אישיות:

מקרי קצה של יקר על מגבר זול: System Audio 1530 עם Cambridge Audio Azur 340A SE, או Chario T100\Monitr-Audio BR 5 עם NAD C315BEE

מקרה אמצע של בינוני ומגבר בינוני מבחינת מחיר: Quad 21L עם Cambridge Audio Azur 640A Version 2 או Cambridge Audio 550A

מקרי קצה של זול על מגבר יקר: Arcam FMJ A18 או Jolida JD 1701A עם אחד הזוגות הרצפתיים הבסיסיים מהמבחר המוצע בזימקס. לדעתי האופציה הזו הכי כדאית, רק עם מדפי. להגברה יש השפעה דרמטית על הצליל - אז נכון, לא יהיה לך באס מרסק עצמות בסרטים, אך מוסיקה קסומה ועוד איך שאפשר להוציא וזאת בזכות הגברה ראויה.

אגב, לסטרימר שלך יש יציאות אנאלוגיות, כן? אני לא יודע מה איכות השמיעה שלו דרך יציאות אלו. כדאי לבדוק אם יש צורך להשקיע ב-DAC (אם כן, זה די משבש את התוכניות.. במקרה כזה הייתי מציע לך ללכת על רמקול מדפי, העיקר שהמוסיקה לא תקופח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהו הכלל לגבי רמקול רצפתי ומדפי מבחינת החדר? הסלון שלי הוא מלבני, כ-3.5 מ' על 5.5 מ' (לאחר שמדדתי עכשיו - קצת יותר גדול ממה שחשבתי, יוצא כ-20 מ"ר). הטלוויזיה יושבת על הצלע הארוכה. מה שכן, אני חושב שאפשר להכניס על המזנון של הטלוויזיה שהוא מספיק ארוך ומאוד כבד. זו אופציה בכלל או שמדפיים מחייבים סטנדים?

אני מודה מאוד על ההמלצות, אני אנסה לעבור בכל החנויות האלה, אבל זה כנראה ייקח לי זמן.

בנוגע לסטרימר - יש לו יציאות אנלוגיות - RCA. יש גם את ה-DAC של הטלוויזיה (גם לה יש יציאת סטריאו אנלוגית וכן S/PDIF). כשיהיה ציוד מתאים נוכל להבין מה האיכות של כל אחד מהם. חוץ מזה, ברור לי שמתישהו אני צריך לקנות DAC. באיזה סכום מדובר ל-DAC הגיוני? אין לי בעיה להעלות את התקציב, זה גם ככה מה שקורה תמיד עם הדברים האלה. מקסימום נקנה מגבר ורמקולים ועוד חודש-חודשיים נוסיף גם DAC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הסלון שלך כנראה כבר גדול על מדפי מאלו שזמינים בתקציב, במיוחד אם אפליקציית הסרטים חשובה לך. וכן, אל תניח מדפי על מדף (הו, האירוניה).

יש לקיימברידג' DAC "זול" באזור ה-2-3 אלף. בטח יש עוד חברות שקפצו לעגלה או מתכוונות לקפוץ (MF לאחרונה). בדוק בחנויות האלו בקטגוריה המתאימה.

אל תשכח: האזן לכמה שיותר שילובים, אפילו אם זה יטריח המוכר ויגזול זמן. תמצא את השילוב ש"מפיל" אותך ולך עם הלב - זה הכי חשוב. עדכן אותנו.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא, אבל לי יש סדר עדיפויות אחר. אני לא הייתי יכול לבצע רכישה עיוורת. אפילו אם הייתי שומע את הרמקול, לא הייתי קונה אותו מבלי לשמוע את הרוב המוחלט של ההצעות בסכום הזה. זו השקעה משמעותית שתלווה אותך לשנים רבות (אתה לא מהמשדרגים, אני מניח) ולמרות הפיתוי לסגור עסקה עיוורת, אני לא הייתי מעז.. בתחום הזה, אין מדדים מדויקים ל"טוב יותר" כמו המקבילות מעולם המחשבים (יותר פריימים\מגהבייטים לשנייה, מהירות סל"ד גבוהה יותר, זמן גישה נמוך יותר וכו') - האוזן קובעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון קצר -

בשבוע שעבר הייתי ב-ZMAX. יצא לי לשמוע שם שלושה רמקולים, של Dali, Canton ו-Klipsch. העדפתי את ה-Klipsch, למרות שאף אחת מהאופציות לא הפילה אותי לרצפה. המוכר התעקש לנסות לשכנע אותי שעדיף לקחת רסיבר ביתי של Yamaha, שאליו הוא גם חיבר את הרמקולים.

היום הגעתי לפיוז. המוכרים שם נתנו הרגשה הרבה יותר טובה של מקצועיות, כל יצרן והסיפור שלו, וסיפקו הרבה יותר הסברים. גם הציוד שהם השתמשו בו, שאיפשר להחליף מיד בין ומגברים שונים, היה יותר מתאים. הייתי שם שעתיים וחצי ושמעתי ממגוון יצרנים. בסופו של דבר הגענו לשני זוגות, אחד של Mission ואחד של Elac. שניהם היו טובים מאוד. ה-Mission נתנו יותר באס והיו מעט יותר מוצלחים במוזיקת רוק, אבל כשניגנו ג'אז ל-Elac היה יתרון משמעותי, והיה להם פירוט שהיה חסר ל-Mission. בסופו של דבר החלטתי שה-Elac עדיפים.

אחר כך ניסינו מספר מגברים של Rotel, NAD, Cambridge audio ו-Pioneer, ופה היה לי ממש קשה לשמוע הבדלים. למעשה גם המוכר הודה שהוא התקשה לשמוע הבדל. בסוף הוא מצא שיר מסוים שבו ניתן היה לשמוע הבדל, אבל נראה לי שההבדלים כל כך דקים שזה לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה:

אף אחת מהאופציות לא הפילה אותי לרצפה
כנראה קרה בגלל זה:
המוכר התעקש לנסות לשכנע אותי שעדיף לקחת רסיבר ביתי של Yamaha, שאליו הוא גם חיבר את הרמקולים
. פשוט מביש מצידו של המוכר והחנות במסגרתה הוא עובד. אני מציע לך ללכת שוב ולהתעקש בפני המוכר, או לבקש שרות ממוכר אחר. לך שמע את ה-Arcam FMJ A18 עם אותם (או אפילו זולים יותר, אם זה לא נכנס לתקציב) ואז נראה מה תהיה תגובתך...

מה היה המקור בפיוז, שלא שמעתם הבדלים בין המגברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקור היה נגן CD של Rotel. כשהשוונו מגברים זה היה דיסק שלהם עם מוזיקת ג'אז (שלא הכרתי).

אתה יודע אולי איפה אפשר לשמוע את ה-Arcam באיזור המרכז? מצאתי אותו רק ב-audiophile.co.il והם יושבים בחיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...