משרד הבריאות פותח חזית חדשה נגד המעשנים - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משרד הבריאות פותח חזית חדשה נגד המעשנים

vic07

Recommended Posts

היחס לנרקומנים והדרכים להתמודד עם הבעיה זה דבר אחד.

חוקיות המסחר בסמים זה דבר אחר.

בהולנד למשל המריחואנה אינה חוקית.

מה שהם עושים זה דה-קרימינליזציה.

המשתמשים אינם פושעים.

והסחר הוא בפיקוח.

סמים קשים בהולנד מקבלים יחס שונה לגמרי.

מי שחושב שהפתרון הוא להפוך סמים (אפילו קלים) לחוקיים טועה ובגדול.

מה שצריך לעשות זה דה-קרימינליזציה שהופכת את המשתמשים לבני אדם, בין אם הם צורכים קל לשם הנאה, כמרשם תרופתי עצמי, או נרקומנים שצריכים עזרה.

ולחפש לפתור את הבעיות ולעזור למי שזקוק לעזרה.

חוקיות ? וודאי שלא.

ללא שליטה ייוצרו ויחולקו כמויות אדירות והבעיה תתפוס מימדים מפלצתיים שיהיה קשה מאוד להילחם בהם.

הרבה יותר מעישון טבק... שתראו לאן הגיע ללא פיקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 243
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ההבדל הוא בנורמות חברתיות (אגב מבחינתי שאנשים ילכו ערומים, לי זה לא יזיז) ונובע מכך שברחוב קטינים יכולים להחשף לזה והמוח הרגיש שלהם יפגע.

קטינים יכולים גם להיחשף לעשן סיגריות והריאות הרגישות שלהם ייפגעו.

אך אם נתייחס לכך ברצינות אם יש גשם או שמש תעמוד בפנים, אל תחכה בחוץ לאוטובוס.

וכשהמעשן גם עומד בתוך התחנה? איך אני אמור להתחמק מלנשום את העשן שלו?

הבעיה היחידה זה שאתה מחכה בתור לאוטובוס והאדם לפניך מעשן עד הרגע האחרון בזה באמת אין מה לעשות חוץ מלזוז קצת הצידה אך מדובר באנשים לא מתחשבים אשר לא מעידים על הרוב, אני לא עושה כאלה דברים לדוגמא.

יופי שאתה לא עושה דברים כאלה, אבל יש הרבה מאוד כאלה שכן עושים את זה.

אז שוב, למה אני (ולא-מעשנים אחרים) אמורים להיפגע בגלל זה?

אני אגב שונא את כל הקטע של פינות עישון. אני מעשן מעט, למה אני צריך להצטופף עם עוד עשרות אנשים ולשאוף עשן של עשרות אנשים (ולא בגלל שסיגריות גורמות לנזק אלא נזקי עשן, כל עשן באשר הוא)

מה שאתה כותב כאן אפשר לקרוא גם בתור - "אני לא אוהב להיחשף לעשן סיגריות של אנשים אחרים, אז לא נשים את המעשנים בפינת עישון ואז כולם ייחשפו לעשן שלהם ואני אחשף לפחות עשן כי אני בעצמי אוכל להתרחק מהמעשנים שהעשן שלהם מפריע לי".

כלומר, אתה מודה בפה מלא שעישון של אחרים מפריע לך ובכל זאת אתה חושב שיש לכפות את העישון הזה על שאר האוכלוסיה

זה נשמע לך הגיוני?

כי אתה החלטת שהם מפריעים לסביבה, זה כמו שאני אחליט (ופה אני יורה מהמותן) שכל מריכבי המשקפיים מפריעים כי השמש משתקפת להם בעדשות וזה מסנוור אותי. הזוי? כן! כך גם אתה..

הזוי? הזוי? אתה בעצמך מודה שהעשן הזה מפריע לך:

למה אני צריך להצטופף עם עוד עשרות אנשים ולשאוף עשן של עשרות אנשים (ולא בגלל שסיגריות גורמות לנזק אלא נזקי עשן, כל עשן באשר הוא)

זאת כבר אפליה, ואני לא רוצה אפילו לכתוב אילו משטרים ההגיון שלך הזכיר לי

אתה יודע מה אני רואה במשפט הזה?

אני רואה מישהו שמבין שאין שום היגיון בשטויות שהוא כתב אז הוא ישר משווה את זה ל"משטר אפל" כלשהו בשביל לנסות לזעזע.

אי אפשר להשוות בין עישון ובין בגלל מספר סיבות:

1. בשביל שאנשים לא ייחשפו לעישון פסיבי, מספיק להזיז את המעשנים לפינת עישון סגורה, בעוד שעם זה לא יעבוד.

2. נשימה של עשן סיגריות, אפילו בתור "יד-שניה", הוכח כמזיק לבריאות בעשרות מחקרים שונים ב-50 (ויותר) שנים האחרונות. רק הוכרז כ"אולי מזיק" והוא כרגע באותה קטגוריה כמו קפה וחמוצים...

3. 90% מהאוכלוסיה (אני זורק כאן מספר, אבל אני משער שהוא בערך נכון) משתמשים בטלפון סלולרי, בעוד שרק 25% מהאוכלוסיה הבוגרת מעשנים.

ואתה יודע מה? אין לי בעיה.

אם תארגן קבוצה מספיק גדולה של אנשים שרוצה לאסור על שימוש בסלולר בתחנות אוטובוס וכד' אז אין לי בעיה שיאסרו גם על סלולר

כרגע, אתה הפסיכי היחיד שמתעקש להשוות בין עישון לסלולר ומשקפיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אולי תדרוש חוק שתנפק לכל אזרח בועה סטרילית משלו.

זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי בלשמור על הריאות היקרות שלך

מאשר לרדוף אחרי אנשים אקראיים שרחמנא ליצלן הדליקו סיגרה

ברציף רכבת פתוח 10 מטר ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינפר, גם אם תחוקק חוק נגד עישון במרחב הציבורי באופן גורף, עדיין יימצאו האנשים שיעשנו בכל זאת ויטרידו אותך - בדיוק כמו שכיום לא חסרים אנשים גסי רוח שעושים אלף ואחד דברים אחרים, חוקיים וחוקיים פחות, שפוגעים בבריאותך, בנוחיותך, בשלוותך או בשפיותך. אתה יכול לטעון שכללי הנימוס דורשים שלא ייעשו מעשים שכאלה, אבל אתה לא יכול לדרוש שמבחינה חוקית ייכפה על כלל האנשים לנהוג לפי הכללים המקובלים דווקא עליך, שכן אפילו אם בעניין הנידון הרוב המוחלט אינו מעשן, 20 ומשהו האחוזים המעשנים אינם כמות מבוטלת כלל וכלל.

כמו שאמרתי לא פעם, אני מסכים שדרושות הגבלות מסויימות על העישון כדי למנוע פגיעה מוגזמת בציבור, אלא שהצעדים החדשים אינם נכנסים לקטגורה הזאת. הם נכנסים לקטגוריה של "אני אגביל את כולכם להתנהגות שלא מטרידה אותי ולו במיקרון, ועל הזין שלי חופש הפרט".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

infer73

ידידי אתה צריך להיות פוליטקאי הצלחת לעוות את כל מה שאמרתי.

אני מודה רק בזה שעצם העובדה שאני מעשן לא הופך אותי לבובה בידיכם. כשם שאדם מעשן יכול לשבת על ידך ובלי להתחשב בך אדם יכול לאכול שווארמה על ידך ולהשפריץ עליך טחינה בלי להתחשב בך וזה לא מסריח לך?

ישנם מספיק חוקים שמגבילים את המעשן וחלקם בצדק. החוקים האחרונים זו רדיפה. העישון בשנים האחרונות הפך לשעיר לעזעזל של כולם. עישון הורג אבל בדיוק כמו שהרבה חומרים חוקיים הורגים. אני מתקשה להאמין שאדם סטרילי שלא נחשף לשום דבר מזיק ימות דווקא בגלל טיפת עשן סיגריות אליו נחשף במהלך השנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

infer73

כשם שאדם מעשן יכול לשבת על ידך ובלי להתחשב בך אדם יכול לאכול שווארמה על ידך ולהשפריץ עליך טחינה בלי להתחשב בך וזה לא מסריח לך?

לא. איזה מין השוואה מפגרת זאת? מעשנים נותנים תירוצים כל כך עלובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. איזה מין השוואה מפגרת זאת? מעשנים נותנים תירוצים כל כך עלובים.

ולמה אתה נדחף? שאלתי אותך שאלה? וואלה למרות שלי עישון סיגריות לא מפריע, לי ממש מפריע כאשר אוכלים על ידי בין אם אני רואה את זה ובין אם אני מריח. במיוחד שווארמה שנאכלת עם כל הרטבים והצניעות הישראלית יכולה לעורר בי בחילה.

כבר אמרתי בעבר שאני בעד חוקים נגד מעשנים כל עוד הם הגיוניים ולא נקטתי עמדה (העישון שלי לא רלוונטי, אני כבר כמה שנים שלא מעשן קבוע וכרגע אני מעשן בסביבות קופסא בחודשיים כמו כן מעשן רק בבית אז לא כל כך משנה לי) אז בראייה סובייקטיבית זה נראה כחוקים דרקוניים ונכון לעכשיו התירוצים של הלא מעשנים הן בגדר משענת קנה רצוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר עלובים או פחות עלובים מהתירוץ לפיו עישון בקצה רציף רכבת במרחק 10 מטר מכל אדם פוגע במישהו ועל כן צריך להיות אסור?

ועוד איך שזה פוגע. אני מריח עישון כמו כלב ציד. אני מסוגל להריח ריח של סיגריות גם אם מישהו עישן בחדר לפני שעתיים ופתח את החלונות. רק לא מעשן מסוגל להבין כמה דוחה ריח של סיגריות.

ולמה אתה נדחף? שאלתי אותך שאלה? וואלה למרות שלי עישון סיגריות לא מפריע, לי ממש מפריע כאשר אוכלים על ידי בין אם אני רואה את זה ובין אם אני מריח. במיוחד שווארמה שנאכלת עם כל הרטבים והצניעות הישראלית יכולה לעורר בי בחילה.

אז יש לך שריטה בראש. לא נורא. לכולם יש שריטה כלשהי. בוא נתערב שאם נעשה סקר מה מפריע יותר עישון ינצח ניצחון טוטאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אלה הם מגמות בכל העולם ולא רק בישראל.בנוי-יורק אסור לך לעשן ברחוב...

הולכים להוציא את הניקוטין אל מחוץ לחוק..

בכלל אסור לעשן ברחוב או שזה במקומות מסויימים?

*אני רוצה שיוציאו עישון מחוץ לחוק* זה יראה שנלחמים בתופעה ולא סתם נתפסים אל המעשנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד איך שזה פוגע. אני מריח עישון כמו כלב ציד. אני מסוגל להריח ריח של סיגריות גם אם מישהו עישן בחדר לפני שעתיים ופתח את החלונות. רק לא מעשן מסוגל להבין כמה דוחה ריח של סיגריות.

אז שום מסיכת אב"כ על הפרצוף ברגע שאתה יוצא מהבית אם זה כ"כ מפריע לך, סקובי דו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואאלה. בי פוגע כאשר מישהו מפליץ באוטובוס. בואו נקבע על זה 200 שקל קנס!

ובנימה יותר רצינית, צר לי עד מאוד על אפך הרגיש. עם זאת, אני סמוך ובטוח שיש עוד ריחות שאותם אתה מוצא לא נעימים במיוחד, ושאינך שואף להוציאם אל מחוץ לחוק כדי לתת לאפך מנוחה. אני גם בטוח שחבריך בעלי האוזניים הרגישות (וגם כאלה שלא) מוטרדים הרבה יותר במקרים כאשר זב חוטם כלשהו מחליט שאזניות זה לחלשים ושומע מוסיקה באוטובוס דרך הרמקול, במשך כל השעה ומשהו שלוקחת הנסיעה, מאשר שמטריד אותם אדם שמעשן מספר מטרים מהם באיור הפתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואאלה. בי פוגע כאשר מישהו מפליץ באוטובוס. בואו נקבע על זה 200 שקל קנס!

ובנימה יותר רצינית, צר לי עד מאוד על אפך הרגיש. עם זאת, אני סמוך ובטוח שיש עוד ריחות שאותם אתה מוצא לא נעימים במיוחד, ושאינך שואף להוציאם אל מחוץ לחוק כדי לתת לאפך מנוחה. אני גם בטוח שחבריך בעלי האוזניים הרגישות (וגם כאלה שלא) מוטרדים הרבה יותר במקרים כאשר זב חוטם כלשהו מחליט שאזניות זה לחלשים ושומע מוסיקה באוטובוס דרך הרמקול, במשך כל השעה ומשהו שלוקחת הנסיעה, מאשר שמטריד אותם אדם שמעשן מספר מטרים מהם באיור הפתוח.

משחק מילים משעשע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...