דיון| תוכנות ניקוי ושיפור המחשב, האם הם באמת עוזרות, או אפילו להפך? - עמוד 4 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון| תוכנות ניקוי ושיפור המחשב, האם הם באמת עוזרות, או אפילו להפך?

Y O N I

Recommended Posts

אני חייב להגיד כאן שמה שאמרו לגבי לדעת מה אתה עושה ובעיקר מה אתה מתקין חשוב מאוד בקטע של זרימה של מערכת ההפעלה ועבודה חלקה, ואת זה כמובן לא כל אחד יכול לדעת ככה שלא תמיד יש מה לעשות.

הטריק לדעתי או העקרון הוא להתקין כמה שפחות תוכנות, ז"א רק מה שבאמת צריך ולדעת להכיר ולהימנע כמה שאפשר לתוכנות שרצות או מריצות תהליכים קבועים ברקע. תוכנות קוד פתוח שנעשות על ידי אנשים שמאמינים בעקרון של תוכנות כמה שיותר קלילות המשתמשות כמה שפחות במשאבים זה למשל רעיון טוב כשמחפשים תוכנה שעונה על צורך מסויים (כולנו זוכרים את נורטון אנטי וירוס של פעם, את של פעם, לעומת שהוא ייצא או אופן אופיס).

דבר נוסף שאני חייב לציין הוא תחזוקה קבועה ומחיקה של קבצי זבל. יש שטענו כאן שזה מיותר ולא משפיע אך זה לא ממש נכון. למעשה זה מפתח לשיפור משמעותי בתגובה של מערכת ההפעלה והעבודה היומיומית אך זה תלוי בתנאים מסוימים. וההסבר: (ראיתי כבר כאן תגובות שקבעו דברים בלי הסבר):

אחד הגורמים המסרבלים ביותר של מערכת ההפעלה הוא ההארדיסק, הוא מאט את זמן התגובה שלה בטירוף ובגללו כל ההרגשה של מערכת מסורבלת. זו אחת הסיבות שSSD כלכך עוזר. אחד הדברים שמשפיעים מאוד על ביצועי הארדיסק במערכת הפעלה זה פרגמנטצייה. כל קבצי הזבל הקטנים רק מחמירים את בעיית הפרגמנטצייה עם הזמן. עכשיו, הסיבה שרשמתי "מפתח ל..." כי ניקוי קבוע של קבצי זבל, למרות שעוזר בהאטת הפרגמנטצייה, הוא בעיקר משמעותי כשעושים DEFRAG קבוע או הכי משמעותי - כשיש תוכנת שעושה DEFRAG בצורה קבועה ואוטומטית כמו DISKEEPER, שתעשה עבודה הרבה יותר טובה והרבה פחות מורגשת ובעיקר כזאת שתעזור למנוע מראש כמה שיותר את הפרגמנטצייה, כאשר קבצי הזבל מנוקים תמידית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עשיתי חיפושים ולא מצאתי טענות שMSE הכי איטי.

אולי הוא לא הכי מהיר אבל אומרים שהוא סך הכל די בסדר.

גם אני יכול להוציא אנטיוירוס חדש ולגרום לו להיות יותר מהיר ביחס לאחרים אם אני יצמצם (או לא יטרח להוסיף) את סוגי הDECOMPRESSION שהוא מסוגל לעשות ואת כמות ואיכות הבדיקות שנעשות.

לעומת זאת אני יכול גם לעשות את הכי איטי בעולם בזה שאני יגיד לו לבדוק 4 קומות של ARCHIVES בתוך ARCHIVES ולחפש לפי שילובי קודים פוטנציאלים שאינם במאגר.

עד שלא תהיה השוואה שנכנסת בדיוק למה מתבצע בבדיקות אני לא מתייחס למהירות הסריקה כנתון שמצביע על ביצועים.

באותה מידה (אם לא יותר) אפשר לטעון שזה נתון שמצביע על איכות בדיקה נמוכה.

זה רק השערה, אתה לא יודע באמת מי סורק ומה סורק, ולכן אי אפשר לדעת

בכל אנטי וירוס יש הגדרות של מה לסרוק ומה לא לסרוק, לכן אם אתה רוצה סריקה יותר יסודית, פשוט תשנה בהגדרות

בנוסף לכך סריקה יסודית מדי אין צורך בה, אני לא רואה סיבה שאנטי וירוס יתעכב על סרט שנמצא במחשב

אני מחפש אנטי וירוס שידע לזהות וירוס אפילו אם אין לו במסד נתונית, שלא יהיה ליופי, שברגע האמת הוא יהיה שם, יהיה עקשן ואגרסיבי

מול וירוס עקשן, ושלא יהיה אדיש

אני זוכר שנדבקתי יותר מפעם 1 בוירוס שגורם לתהליך EXPLORER להיכנס לצאת להיכנס לצאת

אם היה לי אנטי וירוס טוב, עוד בשלב ההורדה הוא היה מזהיר אותי (ובדקתי את זה)

Advanced SystemCare PRO ממש טובה! :xyxthumbs:

הרגשתי שיפור

אני גם השתמשתי בה והרגשתי שיפור

הבעיה שהניקוי רג'יסטרי שלה מאוד אגרסיבי

אני חייב להגיד כאן שמה שאמרו לגבי לדעת מה אתה עושה ובעיקר מה אתה מתקין חשוב מאוד בקטע של זרימה של מערכת ההפעלה ועבודה חלקה, ואת זה כמובן לא כל אחד יכול לדעת ככה שלא תמיד יש מה לעשות.

הטריק לדעתי או העקרון הוא להתקין כמה שפחות תוכנות, ז"א רק מה שבאמת צריך ולדעת להכיר ולהימנע כמה שאפשר לתוכנות שרצות או מריצות תהליכים קבועים ברקע. תוכנות קוד פתוח שנעשות על ידי אנשים שמאמינים בעקרון של תוכנות כמה שיותר קלילות המשתמשות כמה שפחות במשאבים זה למשל רעיון טוב כשמחפשים תוכנה שעונה על צורך מסויים (כולנו זוכרים את נורטון אנטי וירוס של פעם, את של פעם, לעומת שהוא ייצא או אופן אופיס).

דבר נוסף שאני חייב לציין הוא תחזוקה קבועה ומחיקה של קבצי זבל. יש שטענו כאן שזה מיותר ולא משפיע אך זה לא ממש נכון. למעשה זה מפתח לשיפור משמעותי בתגובה של מערכת ההפעלה והעבודה היומיומית אך זה תלוי בתנאים מסוימים. וההסבר: (ראיתי כבר כאן תגובות שקבעו דברים בלי הסבר):

אחד הגורמים המסרבלים ביותר של מערכת ההפעלה הוא ההארדיסק, הוא מאט את זמן התגובה שלה בטירוף ובגללו כל ההרגשה של מערכת מסורבלת. זו אחת הסיבות שSSD כלכך עוזר. אחד הדברים שמשפיעים מאוד על ביצועי הארדיסק במערכת הפעלה זה פרגמנטצייה. כל קבצי הזבל הקטנים רק מחמירים את בעיית הפרגמנטצייה עם הזמן. עכשיו, הסיבה שרשמתי "מפתח ל..." כי ניקוי קבוע של קבצי זבל, למרות שעוזר בהאטת הפרגמנטצייה, הוא בעיקר משמעותי כשעושים DEFRAG קבוע או הכי משמעותי - כשיש תוכנת שעושה DEFRAG בצורה קבועה ואוטומטית כמו DISKEEPER, שתעשה עבודה הרבה יותר טובה והרבה פחות מורגשת ובעיקר כזאת שתעזור למנוע מראש כמה שיותר את הפרגמנטצייה, כאשר קבצי הזבל מנוקים תמידית.

כן, כי אני דיי לא הבנתי למה לשמור קבצי זבל או קבצים זמניים (של התקנה למשל) שכבר היו צריכים להימחק

גם זה מוסיף לרג'יסטרי

עכשיו נזכרתי, למייקרוסופט יש תוכנה, אני מכיר אותה אונלין ש1 מהדברים שהוא עושה זה ניקוי רג'סטרי

אם זה נוכלות, למה שמייקרוסופט שיצרה את הווינדוס ומעונינת שיעבוד בצורה הטובה ביותר, תוציא כלי כזה

Microsoft Safety Scanner זה הכלי

עכשיו ראיתי שאפשר רק להוריד את התוכנה, וזה נראה שונה נראה לי זה רק אנטי וירוס, אבל היותר מתקדם מMSE

לגבי תוכנת איחוי, אני מכיר את IOBIT Smart Defrag

http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html

ו disktrix Ultimate Defrag

http://www.disktrix.com/ultimatedefrag_about_long.htm

הם טובים? מי יותר? או שיש תוכנה אחרת עדיפה

DISKEEPER נכנסתי עכשיו לאתר התוכנה והיא גם נראת טובה

השאלה בקיצור מי הכי טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדיפרג אני משתמש בPERFECTDISK.

אפשר לשים אותו על סריקה בזמן שומר מסך והוא יעבוד אוטומטי ולעולם לא יפריע לכם.

אני מכוון אותו לאחות את הכוננים כל כמה ימים.

חוץ מבימים של הרבה פעולות הכוננים תמיד במצב אופטימלי או קרוב לזה.

הULTIMATEDEFRAG נראה מאוד מתוחכם אבל כשבדקתי לגביו בעבר הגעתי למסקנה שאני לא סומך עליו.

זה היה בתקופה שיצא הוינדוס 7.

אולי עבר מספיק זמן מאז ושווה לבדוק אותו שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק השערה, אתה לא יודע באמת מי סורק ומה סורק, ולכן אי אפשר לדעת

בכל אנטי וירוס יש הגדרות של מה לסרוק ומה לא לסרוק, לכן אם אתה רוצה סריקה יותר יסודית, פשוט תשנה בהגדרות

בנוסף לכך סריקה יסודית מדי אין צורך בה, אני לא רואה סיבה שאנטי וירוס יתעכב על סרט שנמצא במחשב

אני מחפש אנטי וירוס שידע לזהות וירוס אפילו אם אין לו במסד נתונית, שלא יהיה ליופי, שברגע האמת הוא יהיה שם, יהיה אקשן ואגרסיבי

מול וירוס עקשן, ושלא יהיה אדיש

זה בדיוק מה שאמרתי.

אי אפשר להשוות מהירות בלי להתייחס לאיכות.

אני זוכר שנדבקתי יותר מפעם 1 בוירוס שגורם לתהליך EXPLORER להיכנס לצאת להיכנס לצאת

אם היה לי אנטי וירוס טוב, עוד בשלב ההורדה הוא היה מזהיר אותי (ובדקתי את זה)

דווקא זה דבר נוראי לדעתי.

אנטיוירוס שסורק קבצים במהלך ההורדה עצמה אוכל ויכול לגרום לצרות צרורות.

וזה סתם מיותר כי גם ככה הקבצים לא יכולים להזיק עד שההורדה מסתיימת ומריצים אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קספרסקי סורקת קבצים במהלך ההורדה

גם IOBIT Smart Defrag תוכנה טובה מאוד

בכל מקרה עלו פה 4 שמות 2 אני העלתי ו2 העלו פה

במה להשתמש???

איחוי כל הזמן, זה לא פוגע בדיסק קשיח? פעם ממש מזמן, דיסקים קשיחים נהרסו כי עשו יותר מדי איחוי דיסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התוכנה עובדת חכם ולא עושה פעולות מיותרות שהתועלת בהם קטנה ביחס לזמן הפעולה, אז ככל שיעשה דיפרג בתדירות גבוהה יותר כך כל דיפרג יהיה מהיר יותר.

אם תעשה כל יום אז זה יקח כמה דקות מקסימום.

אם תעשה פעם בשבוע אז זה יקח בערך פי 5-7 יותר זמן.

פעם בחודש פי 20-30, וכו...

הרעיון הוא לא לתת למצב הפרגמנטציה להידרדר.

בתוכנות דיפרג הטובות יש פרופיל איחוי חכם שבדרך כלל גם יש לו שם ברור.

בPERFECTDISK זה נקרא SMARTPLACEMENT.

בשיטה הזאת הוא לא מזיז סתם דברים גדולים בלי סיבה טובה.

במקום זה הוא יעשה להם איחוי מקומי, וישאיר אותם שם עד שתהיה סיבה טובה מספיק להזיז אותם.

התוצאה היא שאיחוי אינקרמנטלי על בסיס שבועי (ואפילו יומי) הוא דבר יעיל ורצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ נשמע טוב, יש עוד מישהוא שמכיר את התוכנה וממליץ עליה?

הינה תגובה שקראתי באינטרנט

ישנם מחקרים מדעיים מדוייקים בכל מה שנוגע בביצועי מערכת ובכולם הוכח מעל לכל ספק שבכל מערכת הפעלה ישנו "עודף" של קבצים והתנגשיות בין שפוגעים בביצועי המערכת (זמן ביצוע) ובביצוע משימות בכלל.

נכון שניתן לבצע את כל הניקוי הזה באופן ידני ומי שמבצע את זה כנראה יודע מה הוא עושה וזה בד"כ יותר טוב מהתוכנות הנ"ל.

אבל לרוב המשתמשים התוכנות יעזרו וישנו את ביצועי המערכת לכיוון טוב יותר ממה שקיים.

וגם נכון הוא שכלים חינמיים שבמצעים את הפעולות הם הבחירה הטובה ביותר לרוב המשתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Y O N I, מה שנאמר לך כאן נאמר לך, לפחות על-ידי, מתוך ניסיון שלי ושל אחרים שדפקו לעצמם את המערכת על-ידי כך שהשתמשו בכל התוכנות ניקוי/האצה/קשקוש האלה. המערכת שלך עצמך, כפי שהעדת, נפגעה לאחר שהרצת ניקוי Registry. אז שום ציטוט ושום מחקר שתציג לא ישנו את המציאות ולמען האמת אני גם לא ממש מבין מה אתה מנסה להוכיח פה.

במהלך הדיון הוצגו לך סוגים שונים של פעולות "תחזוקה" ודי הוסבר ממה יש להימנע ומה אפשר לעשות גם אם בפועל זה לא בדיוק תורם הרבה (איחוי, ניקוי קובצי זבל - שמחיקתם היא אולי הפעולה היחידה שאני דווקא בעדה אבל לא כתחזוקת מערכת אלא יותר עניין של סדר).

אם אתה לא מקבל את מה שנאמר, זאת זכותך, ואתה רשאי להמשיך במסע שלך למציאת תוכנת הקסם שתהפוך את החומרה שלך ליותר ממה שהיא.

אבל עבור משתמשים אחרים שאולי עוקבים אחרי הדיון, באמת שזה מיותר ובטווח הארוך רק גורם לשיבוש המערכת ולא ליציבותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שדפק לעצמו את המערכת מדבר כזה הוא בהחלט לא אחד שיודע מה הוא עושה ואחד שהחליט ללמוד בדרך הקשה בלי מחסום סקרנות ובלי בירור מקדים לפני הפעלת תוכנות במחשב שלו. עושה רושם שלא כולם קוראים את כל התרד אם עדיין נאמר פה "שניקוי קבצי זבל זה בשביל הסדר" ;) אין תוכנות קסם זה ברור, שום דבר לא יחזיר את מערכת ההפעלה לביצועים של היום הראשון שהיא הותקנה. על אותו משקל גם אגיד שאין שיקוי קסם שהופך זקנים לצעירים בני 25. בשני המקרים זה לא אומר שאי אפשר לשפר משמעותית מצב נתון. תוכנות רק עושות בצורה אוטומטית מה שאדם יכול לעשות ידנית, יש יותר טובות ויש פחות טובות. זה כל הסיפור - לא תורה מסיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכותך להחזיק בדעתך, אבל בגדול מה שאתה אומר הוא לדעתי פשוט לא נכון.

המערכת לא זקוקה לשום תחזוקה שוטפת, וניקוי קובצי זבל הוא לא יותר מעניין של סדר, שמירה על פרטיות ובמובן מסוים גם מעט עניין של . במקרים מסוימים יותר ניקוי המטמון של הדפדפן יכול גם הוא לפתור בעיות הקשורות לפעולת הדפדפן אך אין לזה קשר למערכת ההפעלה כי הדפדפן הוא תוכנה נפרדת ממנה.

אני פועל על-פי ההמלצות שנתתי בדיון הזה ואצלי (וגם אצל אחרים) המערכת עובדת חודשים רבים ברציפות, ואם כי אני מניח שאם נשתמש בכלי מדידה מדויקים מאוד למדידת פעולות מסוימות אז יתגלה שיש "בלאי" קטן לעומת הרגע הראשון לאחר שהיא הותקנה, "בלאי" שכמוהו יש בכל המערכות וששום תוכנה או פעולת תחזוקה לא תפתור, אך מבחינת התחושה שלי אין שום ירידת ביצועים לאורך זמן, הכל עובד ומגיב מבחינתי בדיוק כמו ביום הראשון.

אתה וכל אחד אחר זכאים להחזיק בדעותיכם כמובן, אבל לי באופן אישי מאוד מפריעות הטענות על כך שהמערכת דורשת תחזוקה אקטיבית ושאנשים מפזרים המלצות על התוכנות האלה ושבעקבותיהן אחרים מתפתים להשתמש בהן וברוב המקרים נגרם יותר נזק מתועלת למערכת, או חושבים שיש פתרונות קסם לדברים שהם מלכתחילה בכלל לא בעיה או שהפתרון להם הוא אחר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שחזרת על דבריך שוב בהסבר ואני לא רואה במאומה שהתייחסת לעניין הפרגמנטצייה ולעניין הקשר בין פרגמנטצייה לביצועי מערכת ההפעלה (לא בנצ'מרק של 3DMARK). ברור שמדובר כבר בניתוח על פי הקשרים שהוא קצת יותר עמוק ולא ברמה השטחית (ברמה השטחית זה אכן בשביל סדר, וכל מה שרשמת). זכותך לשלול את הקשר העמוק לדעתי בין תגובת מערכת ההפעלה של מייקרוסופט לבין פרגמנטצייה של דיסקים קשיחים. מי שמכיר את נושא הפרגמנטצייה לעומק ובדיוק מה קורה, איך קורה, למה קורה, מה משפיע, על מה משפיע, איך למנוע, מה משפיע על מניעה יעילה, מה קורה להארדיסק במצב המאוד דינמי שנקרא פרגמנטצייה ואיך זה בא לידי ביטוי בביצועי וזמן תגובת מערכת ההפעלה וכו' וכו'... כל מי שמכיר ישקיע מחשבה קצת יותר עמוקה.

אנחנו די מסכימים כי מה שאמרת זהה למה שאמרתי חוץ מההתעלמות שלך מפרגמטצייה, דבר תמוהה שאולי מעיד על משהו מעבר לענייניות (ואולי לא).

ואני אסכם שוב את העקרונות (לא מה לעשות) בצורה מתומצתת של הדברים שמשפיעים על זרימת העבודה במערכת ההפעלה:

1) תוכנות שמריצות תהליכים ברקע (החל מתוכנות זדוניות ועד תוכנות משובשות, תוכנות שמשתלטות על משאבים, ורמת סיבוכיות שהיא מספר מתמטי התלוי במספר התוכנות המותקנות המריצות תהליכים וההשפעות שלהם אחת על השנייה והתייחסות מערכת ההפעלה אליהן).

2) קריאת וכתיבת נתונים לדיסק הקשיח המגנטי בעבודה שגרתית יומיומית של מערכת ההפעלה. תופעת הפרגמנטצייה שגדלה עם הזמן זה אחד הדברים שהכי משפיעים על זמן התגובה של מערכת ההפעלה כשיש הארדיסק מגנטי.

אני זוכר בעבר שניגשתי למחשב של אבי, מחשב חלש עם WINXP. כשפתחתי את אקספלורר לקח ממש כמה שניות עד שהופיעו כל המחיצות, זה ממש נגלל למטה כמו שפורסים בד גדול. אחרי התקנת תוכנת DEFRAG טובה (DISKEEPER) וביצוע DEFRAG ושאר אופטימיזציות שהיא מציעה זה היה פשוט מדהים. תמיד הוא חשב שהעבודה מסורבלת בגלל שהמחשב שלו הוא חלש וישן. פתיחה של אקספלורר אחרי כל "התחזוקה" פשוט הייתה מיידית - כל המחיצות הופיעו מיידית. כמובן היה ניקוי לפני של כל הקבציי זבל בשביל להגיע לפעולת DEFRAG יעילה יותר בשמירה של המצב הזה לאורך זמן. (כמובן מיותר לציין שבשני המקרים זו הייתה הפעם הראשונה שהFILE EXPLORER נפתח אחרי בוט וכו' וכו'... האינדיקצייה היא נכונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנושא האיחוי התייחסתי כבר בהודעות קודמות. כתבתי במפורש שאני לא משתמש בזה אבל גם לא פוסל. לדעתי ומניסיוני זה מיותר, או יותר נכון ברוב המוחלט של המקרים זה לא תורם במאומה, אבל היא לא נמצאת בקטגוריה של חלק מהתוכנות/פעולות האחרות שהוזכרו במהלך הדיון ושלהן ממש פוטנציאל לגרום נזק

הפרגמנטציה נגרמת כתוצאה ממערכת הקבצים שבה משתמשת מערכת ההפעלה ולאו דווקא מהמערכת עצמה (שבמקרים מסוימים תורמת בעקיפין על-ידי ניהול לא מוצלח במיוחד של שטח הדיסק). עם השנים גם חלו שיפורים בשוק התוכנה לאור מגבלות מערכת הקבצים. לדוגמה חלק גדול מהתכונות מקצות מראש את כל השטח עבור הקבצים שהן כותבות או עומדות לכתוב כדי שהקובץ ייכתב ברציפות ועוד. בנוסף, מניסיוני גם למיקום הפיזי של המידע כאשר מדובר על כונן בודד אין ממש חשיבות וגם אם מדידות סינטתיות מראות שיפור כזה או אחר, בפועל ספק אם תרגיש באמת במשהו ברוב הפעמים. אפשר להמשיך לחפור בנושא אבל זה לא ממש ישנה. אם מבחינתך איחוי הוא פעולה שאתה מרגיש שתורמת תמשיך בה כמובן, האם אתה יכול לקבוע בוודאות שעבור כל משתמש שהוא היא הכרחית? אני חושב שלא.

אני מציתי את הדיון הזה, כתבתי את מה שיש לי להגיד די בפירוט. אם מישהו חולק על דעתי אשמח להגיב ולענות, אך מעבר לכך שכל אחד ייקח את המידע שניתן פה ויעשה איתו מה שהוא מבין.

חוץ מההתעלמות שלך מפרגמטצייה, דבר תמוהה שאולי מעיד על משהו מעבר לענייניות (ואולי לא).

ההתקפה היא ההגנה הטובה ביותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את התיאור הנ"ל של ice2k, גם מנסיוני שלי ביצוע defrag תקופתי במחשב ישן + ניקוי קבוע של קבצים ע"י ccleaner השפיעה דרמטית

על ביצועי המחשב והאריכה את משך השימוש בו עד שהחזיר את נשמתו לבוראו.

מאידך אני חושב שאזהרותיו של About:blank לפותח הדיון להמנע משימוש בשלל תוכנות המציעות לעשות אופטימיזציה מקיפה למחשב

הן בהחלט במקום, שכן חלקן זדוניות ואחרות לא יעילות או מסוכנות למערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...