דיון| תוכנות ניקוי ושיפור המחשב, האם הם באמת עוזרות, או אפילו להפך? - עמוד 3 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון| תוכנות ניקוי ושיפור המחשב, האם הם באמת עוזרות, או אפילו להפך?

Y O N I

Recommended Posts

לא אמרתי שאתה טועה לגבי Avira Antivir אלא שאתה טועה לגבי MSE.

עם כל הכבוד לאתר הזה, כמו כל בדיקה או דו"ח יש להכניס דברים להקשר המתאים. לא כל מה שבודק האתר הנ"ל רלוונטי למשתמש הקצה הביתי.

בנוסף לאחוז הגילוי (שאגב לא מורכב אך ורק מתוכנות ורכיבי קוד זדוניים שבהם יש בכלל סיכוי שתתקל) יש לשקלל גם גורמים נוספים שהאתר הנ"ל לא מתייחס אליהם:

1. צריכת משאבים.

2. היצע תכונות.

3. רמת שליטה על פעילות רכיב התוכנה שעובד ברקע. יש כאלה שרכיב שמציע רמת שליטה גבוהה הוא יתרון עבורם, אחרים דווקא נרתעים מזה ומעדיפים תוכנה שתעבוד ברקע מבלי להטריד ולדרוש הגדרות.

4. יש גם כאלה שנוהגים לסרוק את המערכת באופן תקופתי ולהם חשובה גם מהירות הסריקה.

לכן אחוז הגילוי (שכאמור גם הוא נתון קצת מטעה) לבד לא אומר הרבה מבחינתי. יש לשקלל אותו ביחד עם כמות ה-False Positives (מה ש-av-comparatives כבר עושים) ושאר הדרישות של המשתמש שאת עיקרן פרטתי לעיל.

חוץ מזה, כמו שכבר הזכרתי, כל הבדיקה באתר הזה קצת תלושה מהמציאות. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, רוב המזיקים חודרים למחשב ביוזמת ובאישור המשתמש שמוריד ומפעיל קבצים מהרשת, דוא"ל, תוכנת מסרים מיידים וכו', שחושב שעושה משהו אחד כדי להשיג איזה שיפור או כל ייעוד אחר הרצוי לו, אך למעשה מכניס מזיקים למערכת שלו. הסיכוי שתתקל בווירוס ככה סתם אם אתה לא מסכן את המערכת בהרגלי העבודה ובסוג הפעולות שלך הוא נמוך מאוד, וכל עוד יש לך אנטי וירוס סביר, אז גם באותם מקרים אקראיים תהיה מוגן. לחילופין, אם אתה מסכן את המערכת שלך בכל מיני התקנות ושיטוט באתרים מפוקפקים והתעסקויות עם המערכת בלי להבין מה אתה עושה, אז לא כל כך משנה באיזה תוכנות הגנה תשתמש, היא לא תגן עליך בטווח הארוך ולא משנה איזה ציון קיבלה במבחן כזה או אחר.

וכמו שאמרתי לך בהודעה הקודמת, המלצתי לך על MSE מתוך סיבה מסוימת ולא כך סתם. אם אתה מעדיף אנטי וירוס אחר, אז בבקשה, זכותך להשתמש בו. אמרת שאתה מתלבט בין אנטי וניסיתי בסך הכל לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברור, שחשוב גם False Positives ומהירות סריקה, וצריכת משאבים, מהירות כניסת תוכניותAVIRA אין לה הרבה False Positives והתוכניות נכנסות יחסית מהר, כל מה שאני אומר, זה לא על דעת עצמי

כן מייקרוסופט יש לה פחות False Positives והיא פחות מאטה את המחשב, אבל הסריקה שלה הכי איטית שיש

בנוסף לזיהוי יש גם לזהות וירוס שחשוד, וכמובן "להילחם עם וירוס שנכנס" בזה מייקרוסופט לדעתי פחות טובה

אני עדיין איפשהוא מסכן את המערכת כל הזמן

יש בדיקה של אתר שבודק בדיוק את כל האנטי וירוסים את כל מה שקשור למהירות - פשוט הכל בפרטי פרטים , אפילו בכל גרסאות האנטי וירוסים

7 בדיקות מדויקות של 106 אנטי וירוסים (זה כולל גם אותו אנטי וירוס בחבילות שונות)

http://www.raymond.cc/blog/archives/2010/02/03/best-performing-speed-and-memory-usage-antivirus-and-internet-security-for-2010/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MSE לא מכביד בכלל.

לגבי הבדיקות מהירות שהבאת רובם לא רלוונטים.

מה אתה באמת יודע מה כל אחד עושה ואיך.

יש כאלו שבודקים בתוך ARCHIVES ויש כאלו שלא, או שאין להם תמיכה רחבה בפורמטים.

אני רוצה תוכנה שתתן לי כמה שפחות כאב ראש וצרות ובעיות תאימות עכשיו ובהמשך.

מי יודע יותר טוב ממיקרוסופט איך לגשת ולהתאים למערכת הפעלה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבדיקות של AV-Comparatives עם הסריקה האיטית ביותר

איזה בעיות בתאימות יש? אני מדבר על האנטי וירוס הגדולים והמוכרים

לגבי ARCHIVES יש בהרבה תוכנות בהגדרות אפשרות האם לסרוק או לא

היתרון של מייקרוסופט זה פחות כאב ראש, וסתם התראות זה ברור

הבעיה היא שאני נשאר עם חומת האש של הווינדוס, ואותו הכי קל לפרוץ, כי הוא הכי נפוץ

*ערכתי לגבי הפירטיות, לא ידעתי שעד כדי כך החוק פה, שאסור אפילו להזכיר את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת.

אין מצב שמיקרוסופט סורקים הכי לאט.

יותר הגיוני שהבדיקה שלהם מכורה.

אם היה לך אתר שלכאורה עושה בדיקות (ויכול לעשות מניפולציות לבדיקות כי אתה לא חייב לפרט ואין פיקוח).

והיית מגיע למצב שיש מספיק צפיות באתר כדי שזה יעניין את חברות האנטי .

אז הם היו מוכנות לשלם לך כדי לקדם את המוצר שלהם.

באופן טבעי הם והאתר היו רוצים למנוע מאנשים להתקין MSE בגלל שהיא של חברה גדולה שכבר יש לה שליטה בשוק התוכנה, כולם סומכים עליה, והיא חינמית ואי אפשר לעשות עליהם כסף.

זה נשמע לי הרבה יותר הגיוני מלקבל את התוצאה המוזרה הזאת שMSE לכאורה הכי איטית.

מה גם שהתוצאה לא קונססטיבית בין רוב הבדיקות הקיימות ברשת.

(ואת זה אני סתם מנחש בעזרת ההגיון כי אם זה היה נכון אז כבר כולם היו יודעים את זה, או שמיקרוסופט היו מטפלים בזה ולכן זה כבר לא נכון)

אם תחפש באתרי פירסום ושיווק מה כדאי לך להתקין התשובה שתקבל היא תוכנה טובה של חברה שמוכנה לשלם לאותו אתר כסף על פרסום ושיווק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה סוג של התפרצות אך אני מרגיש צורך להגיב על הנושא הזה. לפני שאני מתחיל אני חייב לציין שאני לא "פאן-בוי" אנטי שכזה או כל דבר באזור, אני בסך הכל מציג מציאות מסוימת שקיימת אך ורק במערכת הפעלה ספציפית. עברתי פה על רוב התגובות הענייניות ואפשר לציין שנחמד לראות דיון נורמלי ובוגר סוף-סוף בתחומי התכנה ומערכות ההפעלה.

האופי עבודה של משתמש הקצה במערכת ההפעלה של מיקרוסופט נראה לא יעיל/נוח/ידידותי בעליל. אצלנו בבית יש 3 מחשבים (2 נייחים ונייד אחד) אשר על כולם מותקנת הפצת גנו כזו או אחרת. אנחנו שישה אנשים עם טווח גילאים מגוון (נע בין 8 ל 50+), כולם משתמשים במחשבים באופן שוטף וכמו שאתם לבטח מכירים מהבתים שלכם כל אדם בעל ידע מסוים בהפעלת מחשב, חלק מבינים ויודעים יותר, חלק קצת פחות וחלק קטן מבקש מכולם שיעזרו לו ;) . אפשר לומר שאצלנו בבית די "מתעללים" במחשבים, אנחנו מתקינים מלא תוכנות (אנחנו פשוט אוהבים לנסות) , מוחקים חלק אח"כ ומתקינים חדשות, משנים הרבה מאוד הגדרות (בהתאם לנוחות האישית של כל אחד מאיתנו), מעמיסים בתוכן על הכוננים הקשיחים (מוזיקה, סרטים, תמונות, מסמכים וכד') ובאמת שאני אישית לא מתבייש גם לנסות כל מיני "שיפצורים" ופתרונות מיוחדים שאני מוצא ברשת, אנחנו לא איזו "תחזוקה שוטפת" חוץ מלנקות אבק ולהתקין עדכוני מערכת ובנוסף לפעילות השוטפת אנחנו משדרגים (לא מפרמטים) את ההפצה כאשר יוצאת גרסה חדשה אחרי מחזור . עם כל הפעילות הזאת המחשבים שלנו מעולם לא חוו ירידת ביצועים חדה או חלילה ירידה בפונקציונליות, אף אחד אצלנו לא מרגיש צורך להגביל את הפעילות שלו על המחשב או לחלופין להתחיל לעקוב בדאגה אחר "מצבה של המערכת".

אני אמנם לא מתכנת דגול אך קשה לי להבין איך קוד יכול "להתלכלך" או "להתקלקל" אני מבין שיש באגים אבל בשביל זה נועדו העדכונים השוטפים אשר הופכים את הקוד "לנקי" יותר. לי מהצד זה נראה ש- היא "חד פעמית" תתקין מה שאתה רוצה מיד אחרי ההתקנה אח"כ אם תשנה משהו המערכת תתחיל לאבד שליטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין עם Windows הוא יחסית פשוט. הארכיטקטורה של המערכת מתבססת באופן מוחלט על ה-Registry שהוא בסיס נתונים המכיל את כל הגדרות המערכת. זאת נקודת התורפה העיקרית של המערכת. כשאר מתקינים ומסירים תוכנות נוספים ולעיתים גם נמחקים ערכים מה-Registry. לכך אין משמעות גדולה במיוחד כי ההשפעה על ביצועי המערכת כתוצאה מתוספות הערכים היא מזערית עד לא קיימת. הבעיה מתחילה כאשר מפעילים כל מיני תוקנות שמתעסקות עם ה-Registry ומשנות ו/או מוחקות משם ערכים. יש ערכים שהם ערכים שמשותפים למספר יישומים או שיש להם קשר לתפקוד מסוים של המערכת. ברגע שהם נמחקים או משתנים עלולה להתחיל הדרדרות או פגיעה בביצועי המערכת.

בנוסף, וירוסים ושאר מזיקים שקיימים בכמות גדולה יותר עבור Windows (עקב כך שהיא נפוצה) גם לא תורמים ליציבות ותפקוד המערכת. אך כאמור גם פה ברוב המקרים מדובר באשמת המשתמש מכיוון שרוב המזיקים חודרים למערכת באישור וביוזמת המשתמש (שכמובן לא מודע למה שהוא עושה).

ולסיום, גם התוכנות של Windows סובלות הרבה פעמים מכל מיני תחלואים. דוחפות כל מני תהליכים שאין בהם באמת צורך שיטענו עם עליית המחשב או שירותים שיפעלו ברקע.

מערכת Windows היא ממש לא חד-פעמית. אם יודעים מה עושים, ולא עושים שטויות, המערכת יכולה לעבוד באופן יציב במשך שנים בדיוק כמו שאתה מתאר את המצב עם מערכות שאצלך (ואני בכוונה לא מתייחס ל- כדי לא לגרור את הדיון הזה לכיוון של נגד Windows שהוא דיון חסר תוחלת ותועלת), לצורך הדיון, גם מערכת אפשר "לשבור" אם ממש רוצים. Windows לא דורשת שום תחזוקה מיוחדת (וניקוי קובצי מטמון, קבצים זמניים ושאר קובצי "זבל" זה לא בדיוק תחזוקה אלא יותר עניין של אבטחה וסדר). הבעיה היא שלמרות שהמערכת לא דורשת שום תחזוקה מיוחדת, הרבה מאוד משתמשים מתפתים מתוך חוסר הבנה או סתם מתמימות להשתמש ב"תוכנות קסם" להאצת המערכת ושאר קשקושים כאלה. בנוסף, בגלל שברוב המקרים, לפחות עד ו-7 (וגם בהן המצב לא בדיוק מוקשח אם לא דואגים לכך), המשתמש הוא בעל הרשאות מנהל (בניגוד ל-Linux כמו שאתה יודע) הוא יכול לעשות כמעט הכל, כולל שינוי קובצי מערכת והגדרות מערכת גם אם הוא לא יודע מה הוא עושה (וכנ"ל תוכנות ומזיקים שונים שפועלים תחת ההרשאות של המשתמש הזה).

כך שבסך הכל היא מערכת יציבה לגמרי (ברוב המקרים, למעט גרסאות או תת-גרסאות מסוימות) שלא דורשת תחזוקה, אך יחד עם זאת לא מוקשחת מספיק וקל מאוד למשתמש, או ליישומים "מטעמו" להרוס דברים. בסופו של דבר זה מה שמוביל לפגיעה בביצועי המערכת. משתמש שישתמש ב- באופן דומה לשימוש שלך ב-Linux, יכול ליהנות ממערכת יציבה לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי לגבי האנטי וירוס של מייקרוסופט

אני חושב שכנס לך ג'וק ובלי לדעת מה הולך בתוכנות אחרות אתה מחליט שמייקרוסופט מהירים

האתר www.av-comparatives.org זה אתר מאוד המין, ולא מסחרי

אם הוא היה מסחרי, היו על זה מיליון דיונים שאומרים שזה שקר, והוא לא!!!

דבר שני, הוא לא היחיד שאמר שמייקרוסופט איטי מבחינת סריקה

בנוסף לזה גם לי יש ניסיון אישי עם דיפנדר והאנטי וירוס של מייקרוסופט, והסריקה שלהם ממש איטית! לעומת השאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי חיפושים ולא מצאתי טענות שMSE הכי איטי.

אולי הוא לא הכי מהיר אבל אומרים שהוא סך הכל די בסדר.

גם אני יכול להוציא אנטיוירוס חדש ולגרום לו להיות יותר מהיר ביחס לאחרים אם אני יצמצם (או לא יטרח להוסיף) את סוגי הDECOMPRESSION שהוא מסוגל לעשות ואת כמות ואיכות הבדיקות שנעשות.

לעומת זאת אני יכול גם לעשות את הכי איטי בעולם בזה שאני יגיד לו לבדוק 4 קומות של ARCHIVES בתוך ARCHIVES ולחפש לפי שילובי קודים פוטנציאלים שאינם במאגר.

עד שלא תהיה השוואה שנכנסת בדיוק למה מתבצע בבדיקות אני לא מתייחס למהירות הסריקה כנתון שמצביע על ביצועים.

באותה מידה (אם לא יותר) אפשר לטעון שזה נתון שמצביע על איכות בדיקה נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MSE מוגדר בהתקנה עם ברירת מחדל של צריכת מקסימום 50% CPU כדי לא להפריע למשתמש האינטרקטיבי.

אתה רוצה שיסרוק מהר? תגדיר 100%.

מלבד זאת גם אם הסריקה איטית, אז מה זה משנה?

ממילא סריקה מתבצעת רק פעם בשבוע ואפשר להגדירה לביצוע בשעות בהן אתה לא על המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, שאלה באותו עניין :

האם יש משמעות למחיקת הpage file? האם זה הכרחי וישפר במעט את הביצועים? או שאחרי האתחול הבא הוא ממילא יימחק ו"יתמלא" מחדש ?

ובעניין האנטיוירוס - האנטיוירוס שהכי לא מפריע לביצועי המערכת הוא לדעתי גרסת הcloud של Panda, אבל לך תסמוך על cloud.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תמחק, ואני באופן אישי גם ממליץ לא להתעסק בכלל עם ה-Page file, הוא נחוץ לפעולת המערכת.

או שאתה מפעיל אותו (מה שאני ממליץ) או שאתה מבטל אותו (בהנחה שיש לך נפח מספק, ואני באופן אישי ממליץ לא לעשות את זה לא משנה כמה יש לך), אבל כל עוד שהוא פעיל, אל תמחק אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...