דיון| תוכנות ניקוי ושיפור המחשב, האם הם באמת עוזרות, או אפילו להפך? - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון| תוכנות ניקוי ושיפור המחשב, האם הם באמת עוזרות, או אפילו להפך?

Y O N I

Recommended Posts

ואוסיף:

1. לגבי השימוש ב-CClenaer שמוזכרת בציטוט הנ"ל. מדובר על תחזוקה ולא על שיפור ביצועים (כמו שכבר נאמר כאן במהלך הדיון).

2. כל מה שעומד מאחורי תחזוקת מחשב זה לדעת מה עושים. לא להתקין סתם תוכנות שלא צריך, לא להתקין ולהסיר תוכנות כל הזמן. להתקין ולהשתמש בערכת התוכנות שבאמת צריכים (וכל משתמש צריך בסופו של דבר ערכת תוכנות די מצומצמת). לא להפוך את המערכת למעבדת ניסויים.

3. כל התוכנות לאופטימיזציה של המערכת והחיבור לרשת זה פשוט קשקוש. שום דבר לא יאיץ את החיבור שלך לרשת יותר ממה שהחשבון שלך אצל ספק התשתית וספק האינטרנט מאפשר לך. כל מיני שינויים ב-Registry, ידנית או באמצעות תוכנה, הם בדיוק המתכון לגרימת נזק מתגלגל במערכת.

4. לגבי תהליכים. ניתן לבטל תהליכים מיותרים, אבל זה בעיקר משמעותי לצורכי . כמות המשאבים שהם צורכים היא קטנה יחסית וגם ביטולם (שעלול לגרום גם לאיבוד פונקציונליות של המערכת אם לא יודעים בדיוק מה עושים) הוא חסר משמעות מבחינת ההשפעה על צריכת משאבי המערכת. במחירי הזכרון של היום אפשר לקנות די והותר זכרון, ובכלל תמיד מומלץ לקנות נפח מספק של זכרון במקום להסתמך על פתרונות תוכנתיים כלשהם. אם אתה על מערכת כל כך מיושנת שאין בה מספיק זכרון, אז תשתמש במערכת הפעלה מתאימה. שום פתרון תוכנתי לא יהפוך מערכת ישנה עם משאבים מוגבלים לשוות ערך למערכת חדישה יותר עם כמות משאבים גדולה יותר.

5. כמו שאמר multicore, צריך לדעת מה עושים. אם יש בעיה אז לאתר אותה, להבין מה עושים כשפותרים אותה ואיזה השלכות יש לפעולה. לא להסתמך על כלים אוטומטיים או באופן עיוור על מדריכים שמצאת ברשת שאומרים לך לשנות X ו-Y מבלי שאתה יודע מה אתה עושה באמת.

הגיון בריא, זה כל מה שצריך. כל השאר (ניקוי קבצים, איחוי הכונן, ניקוי Registry וכו') אולי דרושים או יעילים קצת יותר עבור משתמשים מסוימים עם דרישות מוגדרות, אבל בסך הכל למשתמש הממוצע אין צורך בשום פעולת תחזוקה מיוחדת. רוב הצרות נגרמות למעשה בגלל שילוב בין התקנות ללא הבחנה של כלים ויישומים שאין בהם צורך, שימוש בכל מיני תוכנות ל"שיפור" ביצועי המערכת והורדת והתקנת קבצים הנגועים בשלל מזיקים ממקורות ובאופנים שונים.

וואו איזה תגובה ארוכה, כמובן קראתי הכל

אז כך אני לא משתמש ממוצע

אני משתמש ב 5-6 דפדפנים

תתפלא אבל בכל 1 יש משהוא שמשלים את השני

אני משתמש בכמה דפדפנים במקביל

מספר נגנים, קודקים יוטרנט אימיול ומשחקים

ואני כל הזמן מעדכן תוכנה שיוצא גרסה חדשה

כך שאני מאוד פעיל, ופעם היה לי מחשב שנקנה מלפני 5 שנים עם 512 זיכרון

ודיסק קשיח מפוצץ 120GB

ובגלל ריב של שני חנויות מחשבים (סיפור ארוך) הייתי עם מעבד 1.8

אז השתמשתי הרבה בתוכנות ניקוי ושיפור

עכשיו שיש לי מחשב חדש, עם 7, אז רציתי לדעת אך לתחזק אותו, ולכן פתחתי פה אשכול

עכשיו שקראתה מה עובר על מחשב שאני משתמש בו

אתה שולל כל אופציה לניקוי ורג'יסטרי חוץ מCClenaer?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העקרון נשאר זהה גם במחשב החדש שלך ועד שלא יהיה שינוי מבני בארכיטקטורה של מערכת ההפעלה העקרון גם יישאר זהה במערכות הבאות שלך.

1. תבין מה אתה עושה לפני שאתה עושה (בייחוד בכל הנוגע לשינוי הגדרות מערכת). אם אתה לא בטוח תתייעץ בפורום כמו זה.

2. ניקוי Registry מיותר לחלוטין, גם היום. הסכנה שבו עולה כל כך רווח שהוא תיאורטי בלבד.

3. שום שינוי הגדרות, ביטול שירותים וכו' לא יאיץ לך את המערכת ובטח לא את החיבור לאינטרנט.

4. אל תתקין ותסיר עשרות תוכנות שאתה לא צריך, תשתמש רק בערכת התוכנות שאתה יודע ש אתה צריך (ואם בעתיד תתווסף לשם תוכנה חדשה אז תוסיף אותה). כך תמזער עוד יותר את נושא "זיהום" ו"ניפוח" ה-Registry.

לא שאני מבין למה צריך 5-6 דפדפנים במקביל, אבל גם בלי קשר, אם אתה רוצה לנקות את קובצי המטמון אז תשתמש ב-CCleaner או בכלים המובנים שיש בכל . מעבר לזה אין צורך בשום דבר אחר. כמו שכבר נאמר פה אין לזה שום קשר לשיפור ביצועים או שאר מונחים דומים שנוטים להשתמש בהם. זה יותר עניין של "סדר".

לגבי איחוי, גם אני חושב שזה מיותר אבל זאת עוד פעולה שבאופן כללי אין מניעה לבצע, אך שוב, גם זה לא תורם לביצועי המחשב ולא יהפוך מחשב ישן עם בעל זמני גישה וקצב העברת נתונים איטי (או סתם בלוי) לשווה ערך לכונן קשיח חדש יותר.

מכל השאר תמנע. אל תתקין תוכנות אופטימיזציה שונות ומשונות שמבטיחות להאיץ לך את המחשב וכו', אל תשנה הגדרות מערכת שמבטיחות להאיץ, לשפר ועוד את תגובתיות המערכת, אל תבטל שירותים כך סתם מבלי שאתה יודע מה הם עושים.

הנקודה היא שאין צורך לתחזק את המערכת אם אתה לא מסכן את יציבותה בעצם הפעולות שאתה . אם אתה כן מסכן את יציבותה, אז שום תוכנה ושום פתרון לא יעזרו באמת בטווח הארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מזכיר לי את התקופה של לפני 15 שנה שלחבר שלי היה מחשב עם 8 מגהבייט של (ולא בגלל שמישהו "דפק" אותו אלא בגלל שלא היה לו כסף לקנות 16) אז היינו צריכים לבטל יישומים אחרים על חשבון אחרים כדי לשחק במשחקים וגם KKD עבד רק בלי אחרי שהיינו מבטלים את הדרייבר של הCD-ROM ב autoexec.bat.

אני מאמין שאני לא צריך להסביר כמה דברים הספיקו להשתנות בעולם המיחשוב מאז.

כל הטענות שלך פשוט חסרות כל בסיס ולא צריך לצוטט תגובות מעליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה על כל ההסברה

לא אמרתי 5-6 דפדפנים במקביל

זה בדרך כלל 2 במקביל

אבל במחשב מותקן 5-6

מה לגבי ניקוי הרג'סטרי שעושה CCleaner?

מה לגבי התוכנה Your Uninstaller! שמוחקת שאריות מתוכנות, ותוכנות שלא רוצות להימחק?

לדוגמא אני מתקין Foxit Reader , התוכנה הזאת דוחפת לי למרות שאני לא רוצה ASK TOOLBAR

שאני רוצה למחוק את ASK TOOLBAR זה לא נותן לי, דרך Your Uninstaller! זה מוחק

מה שהצגתי בהודעה לפני, זה מצב שהיה לי מלפני חודש, עד שכבר קניתי מחשב חדש

לא לפני 15 שנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניקוי Registry, בכל תוכנה שהיא, מיותר, מסוכן ולא מומלץ.

תוכנות להסרת רכיבים אינן קשורות לשיפור ביצועים, אלא הן עוד כלי לבצע פעולה מסוימת. גם איתן צריך להזהר כשזה מגיע לשאריות שהן מוחקות (בעיקר קובצי מערכת או ערכים מה-Registry) מכיוון שלפעמים יש קובץ/ערך שהוא משותף למספר כלים ומחיקתו עלולה להביא לתוצאות לא רצויות.

לגבי מציג ה-PDF. אני באופן עקרוני מתנגד להתקנה של כל תוכנה שדוחפת לך סרגלי כלים או כל מיני "תוספות" לא רצויות, בייחוד כשהיא לא מאפשרת לך לבחור שלא להתקין את אותם הרכיבים במהלך ההתקנה (אני לא ממש מכיר את תהליך ההתקנה של התוכנה הנ"ל אז אני מסתמך פה על דבריך בנוגע לכך). לא חסרות חלופות בתחום (Sumatra PDF, PDF-XChange Viewer לדוגמה), ול-99% מהתוכנות אתה יכול למצוא חלופה לא פחות טובה (ובהרבה מקרים גם Portable).

ובנוגע למצב שהיה לך במערכת הקודמת. הרי ברור שאם אתה נוהג להשתמש בגרסאות העדכניות של התוכנות, אז נפח של 512MB הוא ממש נמוך, כבר לפני 5 שנים הוא היה גבולי למדי. במקרים כאלה הפתרון היחידי היה והוא עדיין להוסיף (או לשדרג מעבד, כרטיס גרפי, וכו' בהתאם לבעיה או לחוסר במשאבים שבו אתה נתקל) מאשר לפנות לפתרונות תוכנתיים שלא יעזרו, בטח שלא באופן משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שהיה לי נקנה לפני אפילו מעל 5 שנים ולא היה כבר שווה להשקיעה בו (סוקט 478)

לגבי Your Uninstaller!, אני מסתכל כל פעם מה הוא מוחק

יש לו מצבים של "בטוח" ויש כמובן, יותר אינטנסביות

אבל כן היו לתוכנה מספר תאקלים

לדוגמא, למחוק תוסף של WINAMP הוא רוצה למחוק את כל הWINAMP

מחקתי קודק מסוים על אינטסיבי, הוא מחק חצי מהמחשב, והווינדוס הלך

לגבי PDF, אני לא בטוח שתוכנה פשוטה תהיה לה תמיכה כמו תוכנה יותר מוכרת

שפות, וכמובן אבטחה

או שזה לא כזה משנה?

Adobe Reader פשוט תוכנה סתם כבדה

FOXIT מוכר מספר 2

יש לי שאלה לגבי תוכנת Startup Faster!

זו תוכנה שמופעלת עם כניסת המחשב, ודרכה נכנסים התוכניות, בצורה יותר מהירה

http://www.ursoftware.com/product/startupfaster/

בXP הרגשתי שיפור

בווינדוס 7 לא ניסתי, כי המחשב עולה מהר

מה שכן המחשב בווינדוס 7 (64 ביט לפטופ HP) מתכבה ממש לאט, 2-3 דקות, וכמובן זה מצב לא תקין, אשמח לפתרון לבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה רק מחפש תוכנות "מוכרות" אז אין הרבה שניתן לעשות. למה אתה חושב שאחד הכלים שציינתי פחות טוב מכל מציג PDF אחר שאולי אתה מכיר יותר? לאיזה תכונות אתה כבר זקוק במציג PDF? את השאלה לגבי שפות לא בדיוק הבנתי, לגבי אבטחה....כל מקרה לגופו. גם בתוכנות מוכרות יש מספיק פרצות אבטחה (ואני לא רומז כאן שתוכנות פחות מוכרת מלאות יותר בפרצות אבטחה), ויש כאלה שאפילו יטענו שככל שהתוכנה מוכרת יותר כך יש יותר גורמים שינצלו את הפרצות האלה עד לסתימתן. חוץ מזה ששני מציגי ה-PDF שציינתי הם דווקא די מבוססים ומוכרים. ל-Sumatra יש אפילו ממשק בעברית אם זה חשוב.

2. אתה ממשיך לחפש פתרונות קסם. תסיר בעצמך ובאופן ידני ומושכל מרשימת התוכנות שעולות עם המערכת את כל מה שלא חיוני שיטען ביחד עם המערכת, כך שתהיה לך שליטה מלאה על ההיבט הזה. לאחר מכן תפעיל כל תוכנה שאתה צריך באופן ידני בזמן שאתה צריך אותה (אני לא מכיר אף אחד שבאמת צריך שיעלו לו יותר מ-0-3 תהליכים עם מערכת ההפעלה). אם אתה זקוק לכל מה שעולה עם מערכת ההפעלה, אז יש לזה מחיר בדמות זמן טעינה ממושך יותר ואין מה לעשות.

3. 2-3 דקות זה לפי תחושה או מדידה? זה שלוקח למערכת זמן ממושך יחסית (אולי לעומת מה שהיית רגיל) זה מצב תקין. כמובן שמסף מסוים ייתכן שיש בעיה, אבל מערכת כמו 7 לא מבצעת Shut down תוך שניות, אלא תוך כמה עשרות שניות, בייחוד אם אתה את הסגירה כאשר כל מיני תוכנות וקבצים פתוחים ברקע (ואז המערכת סוגרת או מנסה לסגור אותם מה שמאריך את התהליך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השפות, אני כל הזמן רואה בתוכנות הPDF עדכוני שפות, מעבר לזה אין לי ממש מושג

לגבי הפריצות אתה צודק, פשוט ראיתי בFOXIT אפשרות שמגנה מפני קבצים זדוניים

Sumatra נראה לי פשוט מדי

PDF-XChange Viewer נראה טוב, גם קראתי כמה תגובות חיוביות עליו

אני תמיד מוריד תוכניות לא חיוניות בהפעלת הווינדוס

אני אביא דוגמאות מהעבר, אנטי וירוס קספרסקי לקח לו זמן להיכנס

ATI קטיסטל התוכנה של הכרטיס מסך, לקח לו המון זמן להיכנס

ועם התוכנה Startup Faster! הכל נכנס מהר

זה לא יכול להיות אף פעם 3 תוכניות

תוכנת כרטיס קול

תוכנת כרטיס מסך

Internet Download Manager

אנטי וירוס, כרגע אפילו לא יודע מה להשתמש (חלק קשה לפרוץ שזה בעיה - אבל לא מדברים על זה בפורום)

כל מיני דרייברים של המחשב

ויש בטח עוד עם הזמן

בווינדוס 7 זה נכנס מהר בXP זה הרבה זמן

בלפטופ שיש לי ווינדוס 7 זה לוקח 5 דקות, ולא בשלב של סגירת תוכנית

בשלב של "כיבוי" למען האמת זה קרה אחרי שהשתמשתי בכל מיני תוכנות שיפור, לפי זה לא היה כחה

פה בפורום הציעו לווינדוס XP את זה

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?familyid=1b286e6d-8912-4e18-b570-42470e2f3582&displaylang=en

וזה

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Troubleshooting-Windows-Shutdown.html

זה הודעה של multicore

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למה בכלל לפנות לכיוון של פיראטיות תוכנה כשיש לך חלופות חינמיות כמעט לכל דבר? אני פשוט לא מבין את זה. חוץ מזה, אם אתה צריך תוכנה ואתה משתמש בה, תקנה אותה. גם אתה בטח רוצה לקבל תגמול עבור העבודה שאתה מבצע ולא שאנשים יגנבו אותה.

2. אנטי וירוס? יש לך את Security Essentials, Avira Antivir, AVG, AVAST תבחר בזה שהכי נוח לך. לא צריך יותר מזה למחשב ביתי ממוצע.

3. למה אתה צריך שהממשק של מנהל ההתקן של כרטיס האודיו והגרפי יעלה לך עם מערכת ההפעלה? אתה משנה משהו בהגדרות שלהם בתדירות כזאת שאתה זקוק שהם יטענו אם המערכת?

4. למה אתה צריך שתוכנה כמו מנהל הורדות תטען לך עם המערכת? במקרה הכי גרוע שאתה מתעצל להפעיל את התוכנות הללו באופן ידני.

5. שים לב למוטיב שחוזר על עצמו. אתה משתמש בכל מיני תוכנות ובחלק גדול מהמקרים זה משבש לך את פעולת המערכת. תלמד מהניסיון ומהעצות שנתנו לך פה כדי להבין שהתוכנות הללו לא מועילות ובמקרים רבים אפילו מסוכנות, ואם יש משהו שמפריע לך (ולא תמיד ניתן לפתור אותו, לפעמים ככה עובדת המערכת) אתה צריך לשאול באופן ממוקד, להבין מה גורם לתופעה שמפריעה לך ואז לדעת מה אתה עושה כדי לפתור אותה ואיך הפתרון משפיע בפועל על פעולת המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) כי זה קל להשיג, במקום לשלם 100-200 שקל כל פעם, אני משיג בשניה בחינם, יש תוכנות שעוד לא פרצו אותם, או שיש כמה פריצות בודדות שעובדים, ואז קשה יותר למצוא

2) אני מתבלט בין כמה אנטי , מייקרוסופט וAVG הם פחות טובים, נראה לי AVIRA, אבל גם חושב בכיוון קספרסקי, ונורטון, כמובן שבגרסאות המלאות, ולא חינמיות, שבהם אין חומת אש, ועוד הרבה דברים חסרים

3)דיברתי על ATI שלוקח זמן, כיום אין לי ATI, כך שהם נכנסים בשניות בלי בעיה, רק אמרתי שזה לא יכול להיות אף פעם 3

הממשק של הכרטיס קול, אני משתמש

4) יש הרבה שמגיעות עם התקנתם, אני לא אוריד אותם, סתם כי בא לי, עצם זה שהיצרן החליט עם הדרייבר שיפעלו כנראה שיש לזה סיבה

5) לגבי תוכנות לשיפור המחשב הבנתי שזה שטיות כבר, וזה משבש את המערכת

יש לי כמה בעיות, אולי אפתח להם אשכול

כמו זמן הכיבוי

שגיאה בהתקנת DX11, זה היה מההתחלה

יש מקומות מסוימים באינטרנט שאני לוחץ וזה לא עובד

לדוגמא בגוגל יש העדפות, אני משנה ואז לוחץ שמור, ושום דבר לא קורה, או פורומים שבשביל לעבור לדף 2 אני צריך ללחוץ על הגלגל ללשונית חדשה, כי זה לא עובד בלחיצה על העכבר

בכל הדפדפנים זה כחה, מאז התוכנות "שיפור"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) כי זה קל להשיג, במקום לשלם 100-200 שקל כל פעם, אני משיג בשניה בחינם, יש תוכנות שעוד לא פרצו אותם, או שיש כמה פריצות בודדות שעובדים, ואז קשה יותר למצוא

מה זאת אומרת זה קל? אתה גניבה לכל דבר ועניין. יצרני התוכנה בנו תוכנה או כלי שאתה מעוניין להשתמש בהם ושאתה מוצא אותם שימושיים, אז במקום לשלם עליהם (כמו שאתה או הוריך משלמים על מזון, ביגוד, דיור, רכב וכו'), אתה פשוט גונב אותה. מעניין מה תחשוב אם מישהו יגנוב את העבודה פרי ידיך בטענה שזה חוסך לו 100-200 ש"ח? גם אם נתעלם לרגע מעניין החוקיות (שאין להתעלם ממנו כלל וכלל), זה ממש אבסורד לא להשתמש בכלים חינמיים, כאשר קיימים, וברוב המקרים הם קיימים, לשימוש מסוים. ואני מציע שבזה יסתיים הדיון על הפיראטיות.

2) אתה טועה גם לגבי MS וגם לגבי AVG. האנטי וירוס MSE הוא פשוט מומלץ למי שרוצה שתהיה תוכנה שתעבוד ברקע ולא תטריד יותר מדי. אם אתה לא מסכן את המחשב בעצם הפעולות שאתה אתה לא צריך יותר מזה. אם אתה כן מסכן את המחשב בעצם הפעולות שאתה (לרבות התעסקות עם פריצה של תוכנות) אז שום אנטי וירוס, חינמי או בתשלום, לא ייגן עליך בטווח הארוך מכיוון שגם שרוב המזיקים חודרים למחשב למערכת באישור וביוזמת המשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הפיראטיות, אני אסיים בזה ש80 אחוז לפחות מעדיפים פיראטי, כנראה יש לזה סיבה...לגבי האנטי וירוס יש מבחנים של זיהוי, ומייקרוסופט לא בראשם...

אווירה יש לה זיהוי טוב מאוד למשל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי, אבל הנימוק שלך לפיראטיות תוכנה הוא פשוט ילדותי מאין כמוהו. בכל מקרה, זה בהחלט לא המקום לדבר על פיראטות. זה אסור על-פי חוקי הפורום שגם ככה מתחנו. כנראה שגם לאיסור הזה יש סיבה.

ולגבי האנטי-, אתה טועה, אבל לא משנה. תשתמש במה שאתה מוצא לנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי, אבל הנימוק שלך לפיראטיות תוכנה הוא פשוט ילדותי מאין כמוהו. בכל מקרה, זה בהחלט לא המקום לדבר על פיראטות. זה אסור על-פי חוקי הפורום שגם ככה מתחנו. כנראה שגם לאיסור הזה יש סיבה.

ולגבי האנטי-וירוסים, אתה טועה, אבל לא משנה. תשתמש במה שאתה מוצא לנכון.

אם אתה טוען שאני טועה, תביא לי משהוא להסתמך עלייך,שאני אומר שלאווירה יש יכולת זיהוי גבוהה מאוד, אני מסתמך על משהוא

תביא לי משהוא להסתמך עליו

חדש חדש יצא בדיקה חדשה של av-comparatives.org

שזה אתר אמין

90 אחוז זיהוי לAVG

למייקרוסופט 95

לאווירה 97.5

שנה שעברה היתה מקום 2, השנה מקום 7

http://www.av-comparatives.org/en/comparativesreviews/detection-test

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה זהיר הסיכוי שתתקל בוירוס הוא מאוד קטן.

ובשביל הסיכוי הזה מספיק MSE.

לי יש נורטון עם רשיון עסקי שקיבלתי ממישהו שקנה חבילה לעסק גדול, ואני בכל זאת מעדיף את הMSE.

הסיכוי להיתקל בוירוס הוא כל כך קטן.

והסיכוי שהMSE לא יזהה אותו הוא כמעט אפסי.

ובכל מקרה אפשר לשחזר הכל מגיבוי תוך 20 דקות.

למה שמישהו יתעסק עם כאב הראש של תוכנה פיראטית ורשיונות שאולי יחסמו כשיש תוכנות חינמיות מעולות.

לגבי תוכנות לשיפור הביצועים הדבר היחידי שאני משתמש זה דיפרגר.

כל השאר בולשיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...