הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

geniaXP

Recommended Posts

הרב עובדיה יוסף שליט"א המציא את זה ?

כל התנך מלא במשפטים כאלה

אתה לא מאמין בתורת משה ? אז על מה הויכוח פה ? לך תיהיה רופא\עובד סוציאלי\מדען \חוקר ותתרום לאנושות בדרך שלך .

סליחה, והעובדה שזה כתוב באיזה מסמך עתיק-יומין אשר נכתב בידי אנשים עלמונים ושאמינותו מוטלת בספק, צריכה להכתיב לך אחרת מההגיון הבריא?

מצידי שתגיד לי שאלוהים אמר את זה בעצמו - זה עדיין גזעני ומפלה לרעה ועל זה הוויכוח. ואם מישהו אחר שהוא לא עובדיה היה אומר את זה, היינו יוצאים עליו גם כן.

אנחנו לא מחפשים את כבוד הרב, כבוד הרב פשוט מוציא כמות מגוחכת של שטויות מהפה. על חלקן הוא מתנצל, אחרות הן כנראה תוצאה של אלצהיימר, אבל מה שבטוח - כולן נשפטות בשל היותן שטויות, ולא כי הרב אמר אותן. מצידי שאבא שלי יגיד אותן - אני גם אחשוב שהוא אידיוט (למזלי אבא שלי חכם ;D).

אגב תודה על העצה האחרונה. בהחלט ניישם אותה. את תרומת החרדים בחברה המודרנית, מצד שני, לא רק שאי אפשר לכמת - אי אפשר בכלל להוכיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 312
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קרנף-לבן (וגם רוני) - אתם לא מסוגלים לכבד דעות אחרות, מבחינתכם יש אמת אבסולוטית שמוכתבת לכם על ידי הרבנים שלכם והחילונים הם פשוט תינוקות שנשבו או סתם שוטים שעוד לא "ראו את האור" כמוכם.

אתם לא מסוגלים להתגמש בסנטימטר ובוודאי לא להתפשר. אחרי שהבנתי את זה - אני לא רואה צורך להגמש או להתפשר לכיוון שלכם, נמאס לי להזהר בכבודם של כל מיני רבנים שאומרים דברים לא נעימים, בגלל שהם "גדולי ישראל", בזמן שלכם אין טיפת כבוד אלא רק זלזול תהומי בתרבות החילונית-ציונית ובגיבוריה (אני לא מדבר על נינט - אלא על ההשתלחות בהרצל ובשאר האבות המיסדים של המודרנית שהייתה כאן לפני מס' עמודים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הם אין עולם ואין כלום .

"כֹּה אָמַר יְהוָה, אִם-לֹא בְרִיתִי יוֹמָם וָלָיְלָה--חֻקּוֹת שָׁמַיִם וָאָרֶץ, לֹא-שָׂמְתִּי. "

איזה ברית ?

על זה אמרו חז"ל מסכת שבת פח' א'

א"ר אבדימי בר חמא בר חסא מלמד שכפה הקב"ה עליהם את ההר כגיגית ואמר להם אם אתם מקבלים התורה מוטב ואם לאו שם תהא קבורתכם

אמר ריש לקיש מאי דכתיב (בראשית א, לא) " ויהי ערב ויהי בקר יום הששי " ה' יתירה למה לי ?

מלמד שהתנה הקב"ה עם מעשה בראשית ואמר להם אם מקבלים התורה אתם מתקיימין ואם לאו אני מחזיר אתכם לתוהו ובוהו

ניתן לבדוק זאת אמפירית - במשך שבוע-שבועיים ייפסקו כלל לימודי התורה והחרדים יפסיקו להתחרד.

אני חושב שהשמיים יישארו במקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרנף-לבן (וגם רוני) - אתם לא מסוגלים לכבד דעות אחרות, מבחינתכם יש אמת אבסולוטית שמוכתבת לכם על ידי הרבנים שלכם והחילונים הם פשוט תינוקות שנשבו או סתם שוטים שעוד לא "ראו את האור" כמוכם.

אתם לא מסוגלים להתגמש בסנטימטר ובוודאי לא להתפשר. אחרי שהבנתי את זה - אני לא רואה צורך להגמש או להתפשר לכיוון שלכם, נמאס לי להזהר בכבודם של כל מיני רבנים שאומרים דברים לא נעימים, בגלל שהם "גדולי ישראל", בזמן שלכם אין טיפת כבוד אלא רק זלזול תהומי בתרבות החילונית-ציונית ובגיבוריה (אני לא מדבר על נינט - אלא על ההשתלחות בהרצל ובשאר האבות המיסדים של המודרנית שהייתה כאן לפני מס' עמודים).

שוב אתם זורקים משפטים לאוויר. קודם כל בטח שלא נתגמש כי על אמת לא מוותרים. אולי אתם מסכימים לעצמכם להתגמש וליטות לדעות אחרות כי אין לכם משהו קבוע, אין לכם בסיס מוצק.

ויש הבדל בין להתגמש ללכבד דעות. סבבה, אני מכבד את דעתך ובגלל זה אין פה מדינה דתית. לעומת זאת גם לא חילונית..

יש פה פשרה מסויימת - כל אחד מכבד את הדעה של השני ומגיעים לפשרה.

ד"א, מוזר לי שאתה אומר שאין לנו טיפת כבוד לתרבות החילונית-ציונית. לא סתם היא נלמדת גם בבתי הספר הדתיים ואנחנו מלאים הערכה לכל מי שלקח חלק במפעל הציוני. אנחנו לא קובעים צום בה' באייר, אלא להפך, חוגגים בצורה חיובית.

david11, אני שמח לבשר לך שהיהדות היא רוח חיים לעבר, להווה ולעתיד. זה כל היופי - את התורה קיבלנו בעבר והכל רלוונטי גם לזמננו ולהמשך הדורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שאתה שמח

אני לא שמח כאשר אתה תומך בפעילות של אפליה

כאשר אתה תומך בפעילות של ניצול

כאשר אתה תומך במתן אתננים ושוחד

כאשר אתה תומך בעולם של טימטום וחוסר דעת

כאשר אתה תומך בדיברי בלע והסתה

אם לזה אתה קורא יהדות אז לזה אני קורא פשע !

ונכון היהדות יכולה להיות יפה מאוד , מי שעושה אותה שחורה , מתה , נצלנית ופחדנית , שנואה , מתלהמת , מטומטמת , בורה ומקוללת זו הכת הרבנית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, נכון, יש הרבה "רבנים" שלא באמת משקפים את הדת היהודית אבל אתה מתייחס למקרים בודדים.

לפי מה שידוע לי על הרב עובדיה הוא לא מפלה, לא מנצל, לא נותן שוחד, לא מטומטם, בטח שלא חסר דעת ולא מסית

אתה מוזמן לקרוא בעמודים הקודמים ולהבים מה היתה כוונתו של הרב ולא את הכוונה שהתקשורת יצרה - וזה בדיוק מה שכתבת כאן. אם מישהו פה מסית זו התקשורת שבוחרת איזה משפטים לקחת ובאיזה הקשר לשים. זאת רמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהוא מסית

ברור שהוא מפלה

העולם הזה הוא עולם של מעשים

(או אולי אתה חושב שאנחנו בכיתה א ' שאנחנו מקבלים ציון על כוונות והשתדלות ?)

מעשיו מפלים ומסתים , מאררים ומקללים , מפרידים והורסים .

זה שאתה מתעסק עם "הכוונות" שלו זה בעיה של ההבנה שלך !

"הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהוא מסית

ברור שהוא מפלה

העולם הזה הוא עולם של מעשים

(או אולי אתה חושב שאנחנו בכיתה א ' שאנחנו מקבלים ציון על כוונות והשתדלות ?)

מעשיו מפלים ומסתים , מאררים ומקללים , מפרידים והורסים .

זה שאתה מתעסק עם "הכוונות" שלו זה בעיה של ההבנה שלך !

"הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות "

מה הקשר? אתה מדבר על כוונות שונות.

הוא התכוון לדבר מסויים, מה שהוא אמר. אתה לא הבנת למה הוא התכוון. זה לא אומר שהיתה לו כוונה טובה ומעשה שגוי.

הבעיה היא בהבנה שלך ולא במעשים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר? אתה מדבר על כוונות שונות.

הוא התכוון לדבר מסויים, מה שהוא אמר. אתה לא הבנת למה הוא התכוון. זה לא אומר שהיתה לו כוונה טובה ומעשה שגוי.

הבעיה היא בהבנה שלך ולא במעשים שלו.

לא משנה למה הוא התכוון ולא התכוון, בסופו של דבר גם אתה לא יכול לדעת.

אתה מחפש תירוצים בכל מיני כתובים במקום להביא אולי כתבה בעיתון שהרב עובדיה עצמו מתנצל ומסביר את דבריו.

אם אין, היה המעשים שלו הם הבעיתיים, אין בעיה בהבנה שלנו עם כי במטיף השנאה והחושך הזה, ששמו עובדיה יוסף...יימח שמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקראו עד סוף המשפט-"בימות המשיח".

כשהתנ"ך אומר שתהיה רעידת אדמה גדולה בארץ (וכשהנצרות אומרת שתהיה מלחמה גדולה בארץ ישראל) ושהרבה אנשים ימותו אז לאף אחד אין בעיה,אבל כשרב אומר שבעולם הבא ה"גויים" ישרתו את היהודים ואף אחד לא ימות כולם מתלוננים?

כשנגיע לימות המשיח נדבר מה מפלה ומה לא.

וכן,אני חושב שהדרך של החרדים היא לא נכונה,אבל לא בגלל כל מה שאמרתם.

הסיבה לדעתי לחברה הכושלת הזו היא חוסר תקשורת-תשיג אישור מרבנים לקרוא ידיעות אחרונות ותוך זמן קצר יבוצעו ה"תיקונים" הנצרכים.

דמיינו לעצמכם אמא חרדית קוראת כתבה שעוד 20 שנה החברה החרדית כנראה תעלם בגלל שהחרדים לא יוכלו יותר לעמוד בגזרות הרב שלהם.

כי כשהם שומעים את הרב שלהם מדבר על פוליטיקה ולדעתי דבר אסור בלי הזהרה שזו דעתו האישית של הרב-הרב קוק זצ"ל היה מאוד נגד התופעה הזאת,ולצערי היום היא גם קצת מכרסמת בציבור הדתי-לאומי אם קבוצה קטנה של רבנים שממליצים לא לקרוא "עיתוני חול".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...