הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

geniaXP

Recommended Posts

• תגובות 312
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ברור

ועובדיה עובדיה הוא דוגמה לבן אדם רוחני ?

עוסק בפוליטיקה קטנה , מנבל את הפה שלו מקלל ומאיים , עוסק בעסקנות מוניטרית עם כל המפעלי בשר ועסקי הכשרות שלו , ממנה את בניו לעמדות מפתח , את עושי דברו לנבחרי העם , נותן סטירות לכל מי שמתקרב אליו , זה באמת אדם רוחני ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נכנס עכשיו לעניין של האם הדברים שציינת נכונים

דבר אחד בטוח: התורה היא זו שמכוונת. אני לא מצפה מהרב עובדיה להיות מושלם, הוא לא מלאך.

כל אחד עושה טעויות כאלה או אחרות ולא בטוח שכל מה שאמרת באמת היה ושמה שהיה אכן טעות, צריך לבדוק.

אתה רוצה לדעת מה דעת התורה? תסתכל בה. אח"כ באנשים שהולכים לפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני לא נהנה משחרורים של חצאי אמיתות שאינן מעוכלות

אצלכם התורה היא הדבר היחידי שאינו מכוון ,

מה שמכוון זו ההלכה ! הלכה ! תורה שבעל פה ( :lol: :lol: :lol: )

ואת התורה הזו מכתיב לכם ליצנים כדוגמת הרבנים האנושיים שלכם שאותם מכווינים הטראומות של הרבנים המתים שלכם , יקירי ואחי היקר , אתם שטופי מוח עבדים משעבדים נצלנים שנוררים כדי להביא כוח לרבנים שלכם , זו לא התורה , זה על בטוח , מטרת התורה זה להיות חופשי והרבנים שלכם כולאים אותכם בגטאות .

אלו הן עובדות - חד וחלק !

הרבנים שלכם אינם מפרשים את התורה בצורה שמקרבת אלא בצורה שמרחיקה ( טוב זה משתלם להם בצורה ישירה ) הרבנים שלכם לא מפרשים את התורה בצורה שתשחרר אותכם הם מפרשים אותה בצורה שכובלת אותכם , אתה רוצה להגיד לי שגדי בחלב אימו הדרך היחידה לפרש את זה היא להפריד כלים בשר וחלב ? שש שעות לא לאכול חלב אחרי בשר ? לקבור כפית באדמה ?

אתם התחלקתם על השכל , עורו עורו , למה אתה חושב כל כך רע ? נכון , בגלל השטויות שלכם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוהו ר' דוד! אני מבין שאתה אחד שממש מתמצא בתורה, יודע אותה על ימין ועל שמאל שאתה ככה בא וחולק על פסקי הלכות..

את האמת? כשהייתי יותר צעיר גם כעסתי על המציאות הרבנית, שבאים וממציאים לך, לכאורה, שטויות.

מתישהו התבגרתי והבנתי שהם לא באו להציק לך. יש דבר שנקרא סייג, גדר. חכמים קבעו גדרות בשביל שלא נעבור על איסורים מהתורה. זה מקרב או מרחיק? אני בטוח שאתה יכול לענות על זה לבד.

"לא תבשל גדי בחלב אמו" נאמר בתורה 3 פעמים. יש כלל שהועבר למשה בסיני וכך הוא הועבר אליו שאומר שאין בתורה דברים מיותרים. זה שכתוב 3 פעמים זה בשביל ללמד משהו. אז באמת למדו כמה דברים (רמב"ן): איסור בישול, איסור אכילה ואיסור הנאה.

אם יש לך דרשה יותר מקובלת אני אשמח לשמוע.

אוקי, אז.. אסור לאכול בשר וחלב ביחד. אבל יש שאלה: מה זה ביחד? באותה ארוחה? אולי באותו התבשיל?

בעיקרון מהתורה האיסור זה לאכול דבר חלב כשיש לך בשר בין השיניים. חכמים גזרו שלא באותה סעודה ומן סעודה הוא 6 שעות (בזמן כזה כבר לא נשאר חתיכות בין השיניים). כן, כבר זה נשמע הזוי אבל היתה סיבה לגזירה. אם היום היה בית דין יכול להיות שהגזירה היתה מבוטלת. אבל אין.

חבוב, החוסר ידע פה הוא לא שלי, אני מציע לך לחפש קצת לפני שאתה קופץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה רצינית - האם אתה, בתור אדם מאמין, באמת חושב כי לה' אכפת אם אכלת בשר וחלב? האם אתה לא חושב שזה קטנוני מצידו? כמו אבא הזוכר לנצח לבנו שכאשר היה בן 6 שיקר שאמר שציחצח שיניים לפני השינה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לראות שהתפקיד של עמים אחרים, כאלו שלא קיבלו עליהם את התורה ולא האמינו בדת האמיתית - אין להם כ"כ חשיבות, אין לחיים שלהם ערך כ"כ מהותי.

חשבתי שכולם הם בניו של האל ושהוא אוהב את כולם במידה שווה ללא אפליה. זה הרי כתוב בתנ"ך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה רצינית - האם אתה, בתור אדם מאמין, באמת חושב כי לה' אכפת אם אכלת בשר וחלב? האם אתה לא חושב שזה קטנוני מצידו? כמו אבא הזוכר לנצח לבנו שכאשר היה בן 6 שיקר שאמר שציחצח שיניים לפני השינה...

^רצה הקב"ה לזכות את לפיכך הרבה להם תורה ומצוות . שנאמר "ה' חפץ למען צדקו יגדיל תורה ויאדיר "

אם אתה רוצה לזכות לטובו הגדול שיכול לתת לבריותיו , תעבוד אותו בעולם הזה כאן ועכשיו . כי 'במתים חופשי' ברגע שאדם נפטר לא יכול לעשות מצווה אחת ואפילו תשובה לא יכול לעשות ויאלץ להיענש בחומרה על חטאיו .

רק שתקח בחשבון שאם בעבר יכלו להתגלגל עוד פעם לעולם הזה ושינתן עוד צ'אנס , היום אין יותר גלגולים זה הדור האחרון מי שניצל ניצל .

מי שלא השכיל , מעשיו חקוקים לנצח נצחים ויצתרך לעבור מה שיעבור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוהו ר' דוד! אני מבין שאתה אחד שממש מתמצא בתורה, יודע אותה על ימין ועל שמאל שאתה ככה בא וחולק על פסקי הלכות..

את האמת? כשהייתי יותר צעיר גם כעסתי על המציאות הרבנית, שבאים וממציאים לך, לכאורה, שטויות.

מתישהו התבגרתי והבנתי שהם לא באו להציק לך. יש דבר שנקרא סייג, גדר. חכמים קבעו גדרות בשביל שלא נעבור על איסורים מהתורה. זה מקרב או מרחיק? אני בטוח שאתה יכול לענות על זה לבד.

"לא תבשל גדי בחלב אמו" נאמר בתורה 3 פעמים. יש כלל שהועבר למשה בסיני וכך הוא הועבר אליו שאומר שאין בתורה דברים מיותרים. זה שכתוב 3 פעמים זה בשביל ללמד משהו. אז באמת למדו כמה דברים (רמב"ן): איסור בישול, איסור אכילה ואיסור הנאה.

אם יש לך דרשה יותר מקובלת אני אשמח לשמוע.

אוקי, אז.. אסור לאכול בשר וחלב ביחד. אבל יש שאלה: מה זה ביחד? באותה ארוחה? אולי באותו התבשיל?

בעיקרון מהתורה האיסור זה לאכול דבר חלב כשיש לך בשר בין השיניים. חכמים גזרו שלא באותה סעודה ומן סעודה הוא 6 שעות (בזמן כזה כבר לא נשאר חתיכות בין השיניים). כן, כבר זה נשמע הזוי אבל היתה סיבה לגזירה. אם היום היה בית דין יכול להיות שהגזירה היתה מבוטלת. אבל אין.

חבוב, החוסר ידע פה הוא לא שלי, אני מציע לך לחפש קצת לפני שאתה קופץ.

אכן

"כולנו חכמים כולנו נבונים וכולנו יודעים את התורה כולה "

הכי מצחיקים אותי הליצנים שמיעצים לי ליטול קיסם מבן עיניי כאשר הם עצמם צריכים ליטול קורה מבן עינייהם ,

מי שאינו מבין דבר וחצי דבר בתורה זה אתה ושכמותך הסיבה היא שממלאים לכם את הראש בצואת זרטוסטרא ושטויות שאבד עליהן הכלח , התורה היא דבר שצריך להגות בו יומם וליי ואילו הליצנים שלכם הרועים לאבדון שלכם הם פוסקים לכם , אתם אינכם הוגים בהם אתם מונהגים בהם , אבל עזוב , לא באמת תעזוב , תעזוב את הטראומות תלמד תורה אתה , אלוהים ברא אותך לא ? אז ? לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני , נכון ? אנוכי הוא אדוני אלוהייך ? מה אתה חושב שהאלוהים מתכוון כאן ? שיהיה לך רב על פנייו ? התורה היא דיברי אלוהים חיים חביבי ואתה מסתמך על שטויות של אנשים מתים :screwy:

תלמד אתה ליצן , תלמד , עאלק תורה שבעל פה , מסתלבטים על חשבונך , עאלק גן עדן גהינום :lol: שולטים בך דרך הפחדים שלך , דרך התאוות שלך , דרך הטיפשות שלך , נכון , דרך השכל שלך :lol: עאלק תלמד , מה יש לילמוד ? אלוהים ברא אותך , אתה חלק מהאלוהים , אתה יכול לבד , אלוהים ברא לך עיניים , תסתכל , הרבי שלך אומר " שמירת עיניים " אל תסתכל , אל תסתכל במחשב , אל תלמד את הדברים שלהם , אלוהים ברא לך שכל , תפעיל אותו , תחפש לך אתה תשובות , תחפש לך אתה שאלות , הרבי שלך מביא לך מהמוכן , עאלק יש תלמוד ורק משם , על כול שאלה תשובה , זה הסחורה שרוני מוכר לא ?

לך , לך , טול עמוד חשמל מבין עפעפייך , ליצן .

זה מיותר לשחרר לי הרצאות שאני יכול לקבל בכל סמינר ערכים מצוי , אני אפילו לא טורח לקרא אותם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא זכור לי שמדברים בכלל על העולם הבא בתנ"ך - אך הידע שלי בנושא מאוד מוגבל - אני מודה.

ב. מה זאת אומרת זה הדור האחרון? לא יהיו לי ילדים - ולהם לא יהיו ילדים? ולהם?

בתנך יש רמזים , את כל עיניני העולם הבא תמצא בתושבע במדרשים ובקבלה .

הקב"ה בכוונה לא רצה להעלות את התושבע לכתב , עובדה שהנוצרים לקחו את התנך וגם המוסלמים אבל בלי התושבע כלום בידם .

אם היא היתה עולה לכתב מאז , אז הם היו לוקחים גם אותה , ואז לא היו עם סגולה כאשר הבטיח לאברהם יצחק ויעקב .

זה דור אחרון לפני המשיח . אם תתקן עכשיו טוב מאוד . אם לא אז לעולם לא ,

ותצטרך לעבור מה שתעבור ותקבל מה שנקרא "נהמא דכיסופא " לחם בושה = מתנת חינם .

אחרי תחיית המתים אין יותר פריה ורביה . כי יש כבר די והותר נשמות מתוקנות מכל הדורות מאז בריאת העולם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להבין את האיסור. כתוב בתורה איזה בשר מותר לאכול. אז גם בשר כזה אסור עכשיו לאכול עם חלב?! מה הקטע?

אם היית לומד היית יודע שהדבר נאסר בשביל לתקן את המידות שלנו. שלא נהיה אכזריים ונבשל גדי בחלב של אמא שלו - כן זה דבר אכזרי. ממש ניצול.

אתה לא רוצה להיות מתוקן? רוצה להמשיך לחיות ללא גבולות? הפסד שלך.

דוד ידידי, חבל שאתה רואה את התורה כמגבילה. חופש נוצר רק על ע"י הצבת גבולות.

קח לדוגמא גג: כשיש בו מעקה (דבר שמגביל אותך) אתה תוכל להינות ממנו ואם אנחנו מדברים על ילדים קטנים אז לשחק שם בכדור. ואם לא תשים גבולות? המקום יהיה נוראי. מסוכן ולא כדאי. בדיוק אותו דבר כאן. אתה יכול לחיות עפ"י חוקים שנחקקו ע"י אנשים בלבד שאני לא נגדם , ואפילו רובם כמעט כדעת התורה (בכל זאת, התורה היא לבני אדם..)ולחיות ללא שום הנהגה מוסרית. ואתה יכול לבחור בחוקים אמיתיים שיוצרים לך חופש אמיתי ומחנכים אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי האידיוט שמשחק עם כדור על הגג? אתה צריך גדר כדי שהוא לא יפול למטה...

בכל אופן לדעתי מאוד הקצינו כל מיני דברים בתנ"ך, אני מקבל לחלוטין את זה שזה אכזרי לבשל גדי בחלב של אמא שלו, או כל חיה בחלב של אמא שלה לצורך העניין.

אבל מכאן ועד לאסור לאכול בשר עם חלב... מה הקטע? אני אוכל למשל תרנגולת ושותה חלב פרה - זה אסור? (זה כן, אבל זה לא כתוב בתנ"ך זה רק פירוש שנתנו לו בני האדם) ואם אני שותה חלב פרה שלא קשורה בכלל לסטייק שיושב לי בצלחת?

הדת נועדה כדי ליצור סדר בחברה שאחרת הייתה כאוטית. זהו כלי עזר פסיכולוגי, סוציולוגי, מדיני אפילו תרבותי לעיתים. כל הכבוד, היא תרמה לנו רבות בשנים המוקדמות של הציוויליזציה, תודה רבה לכם. אבל כיום אין בה כל שימוש והיא רק מעכבת אותנו בהתפתחות טכנולוגית ואנושית, שלא לדבר על כל הסבל שנגרם כתוצאה ממנה.

הדת אינה מעקה בטיחות - היא מחסום מבוצר בכביש הקידמה והשגשוג. היא מכשול רציני בדרך לעתיד טוב יותר, לאנושות טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתנך יש רמזים , את כל עיניני העולם הבא תמצא בתושבע במדרשים ובקבלה .

בתורת בבל אתה מתכוון

הקב"ה בכוונה לא רצה להעלות את התושבע לכתב , עובדה שהנוצרים לקחו את התנך וגם המוסלמים אבל בלי התושבע כלום בידם .

קשקשן , המצאת גן עדן וגהינום היא הולכת חזק מאוד גם בנצרות וגם באיסלם !

אם היא היתה עולה לכתב מאז , אז הם היו לוקחים גם אותה , ואז לא היו עם סגולה כאשר הבטיח לאברהם יצחק ויעקב .

אהה עשיו וישמעל זה לא אברהם ויצחק ?

איפה ספר הישר ? תושב"ע זה המצאה מצוצה מהאצבע ילד !

זה דור אחרון לפני המשיח . אם תתקן עכשיו טוב מאוד . אם לא אז לעולם לא ,

את זה כבר אומרים לכם 2000 שנה , כן ?

ותצטרך לעבור מה שתעבור ותקבל מה שנקרא "נהמא דכיסופא " לחם בושה = מתנת חינם .

אתה לא יודע את זה ואין לך הוכחות !

אחרי תחיית המתים אין יותר פריה ורביה . כי יש כבר די והותר נשמות מתוקנות מכל הדורות מאז בריאת העולם .

אין תחיית המיתים יה גנוב ! באיזה גיל הם יקומו ?

תפעיל את השכל שאלוהים ברא לך :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני אגיד עכשיו "אין לרון והרמיוני מקום בעולם הזה אלא בשביל לשרת את הארי פוטר, לעזור לו להגשים את יעודו להביס את וולדמורט"

האם לדעתכם המשפט הזה בסדר?

ואם הארי פוטר יגיד "אין לכם, רון ורמיוני מקום בעולם אלא רק בשביל לשרת אותי"

זה בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...