הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

geniaXP

Recommended Posts

• תגובות 312
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בקיצור כל הרעש בת'רד הזה הוא בגלל המשחקים של התקשורת.

תנסו להבין לעומק ולא להסתכל מהצד, זה הרבה יותר נבון.

בסדר

התקשורת שילמה לשחקן שהתחפש לרב עובדיה ואמר את הדברים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.. אבל התקשורת בוחרת מה להציג ואיך בשביל שתחשוב כמו שהיא רוצה.

דוגמא מוקצנת: אני יכול להראות לך של בן אדם שחותך אחר בבטן, כן עם סכין

רוצח לא? אז אם תסתכל קצת מרחוק תראה שזה מנתח. זה קצת הופך את המצב.

לצטט משפט כזה של הרב עובדיה הוא פרובוקטיבי לחלוטין. למה משפטים אחרים לא יצטטו? כי הם לא יעשו כזה רעש ולא יוציאו אותו כזה, לכאורה, אנטישמי (כמו שאתם אמרתם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצטט משפט כזה של הרב עובדיה הוא פרובוקטיבי לחלוטין. למה משפטים אחרים לא יצטטו? כי הם לא יעשו כזה רעש ולא יוציאו אותו כזה, לכאורה, אנטישמי (כמו שאתם אמרתם).

ביבי:"שרוליק הזה הוא חתיכת זבל מפגר"

שרוליק:"מילים אחרונות?"

ביבי:"לא אחי תשמע כשאמרתי שאתה זבל מפגר לא התכוונתי למשמעות המילולית של זה, זה הרבה יותר עמוק אם תלמד גם את תבין, זאת בכלל הייתה מחמאה!"

איך אתה קורא ל"ימח שמם"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרולרוני הוא חרטטן שמסרב לראות המציאות - נקודה , זה משהו נפשי/ריגשי זה לא שיכלי .

הרבנות מנעה מיהודים לעלות לארץ 2000 שנה מתוך אידיאוליה ( אכן רואים זאת בחסידויות )

התחרדנות הישראלית שואבת ת המורשת שלה מהחסידויות האלו .

הבדל בין הרבנות בגולה לבין הרבנות בארץ הוא פשוט מאוד - בארץ תפסה את הממסד הדתי חבורה של עבריינים לא פחות ולא יותר והלהג המסריח הזה הוא הלסיקון שלהם .

כמובן אנשים טובים ותמימים יש בכל מקום וגם במסג הרבנות בארץ אני מדבר בתור מימסד ואידאולגיה .

סחטנות ,ניצול , לקיחה במסתור פרוטקציה , המפלגות הדתיות מלמדים את המורים שלהם קרי חבורת מפא"י .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בגלל שהמשפט לא הוצא מהקשרו?

הדוגמא שלך גם גרועה, כי המנתח קיבל את הסכמתו של המנותח לחתוך לו את הבטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

0xIDE

הנך מתכתב עם חברה שלא מעניין אותם שום דבר .

הרי כבר פירסמתי מקור לדברים ובאיזה תנאים מדובר [כמו שהגוים עצמם ירצו בכך ] .

כל הסיפור שהרב מצטט מקום אך מפילים עליו את התיק + סילופים של הדגשות שהדברים יצאו רק מפי הרב הזה.

אז עזוב מילים -תכלס מקורות.

גם בכלליות על הרב עובדיה מי שרוצה יכול לפתוח ספר ולראות מה כתב בעניין מעמד גוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בגלל שהמשפט לא הוצא מהקשרו?

הדוגמא שלך גם גרועה, כי המנתח קיבל את הסכמתו של המנותח לחתוך לו את הבטן.

בגלל זה אמרתי שזו דוגמא מוקצנת.

המשפט "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" כשלא מבינים מה זה לשרת זאת הוצאה מהקשר.

צריך לברר במקרה כזה מה הכוונה לשרת ולהכניס את זה בציטוט. אבל בסדר, כשכל המטרה היא להתסיס את הציבור נגד הדתיים אז מישהו פה עשה את עבודתו בצורה הכי טובה שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

0xIDE

הנך מתכתב עם חברה שלא מעניין אותם שום דבר .

הרי כבר פירסמתי מקור לדברים ובאיזה תנאים מדובר [כמו שהגוים עצמם ירצו בכך ] .

כל הסיפור שהרב מצטט מקום אך מפילים עליו את התיק + סילופים של הדגשות שהדברים יצאו רק מפי הרב הזה.

אז עזוב מילים -תכלס מקורות.

גם בכלליות על הרב עובדיה מי שרוצה יכול לפתוח ספר ולראות מה כתב בעניין מעמד גוי .

אני אמרתי לעצמי שאני לא אהיה כמו כל החברה בפורום שמגיבים על כל מילה שלך(בזמן שאתה מתעלם מהם) ואח"כ צועקים "תנו לרוני באן תנו לרוני באן".

(חשבתי שאולי שיניתך את דעתך בהודעה הזאת

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=478770.msg4097709#msg4097709

ולכן הגבתי בהודעה הזאת

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=478770.msg4098124#msg4098124)

אבל בכל מקרה את ההודעה הזאת אני פשוט חייב לכתוב

"ימח שמם" זה משהו שעלה פה כבר לא פעם ובכל פעם אתה התעלמת והתיחסת רק לנושא של "תפקיד הגויים לשרת..."

אז אם יש לך מה להגיד על הנושא הספציפי של דברי הרב "...הגויים ימח שמם" אתה מוזמן אם אין לך מה להגיד/אתה לא רוצה לדבר איתי כי אני שלילי מידי אז אין בעיה אם כך גם לי אין על מה לדבר איתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל הקוראים:

זה עלייך: [רק אדגיש שם משהו -שיהיה מובן- צבע אדום ]

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=475633.msg4073439#msg4073439

חוץ מזה אני לא צריך לכתוב על אותם דברים שחזרתי וחזרתי ללא התיחסות של החברה שם [ בנושא האברכים ] , ציינתי - יש מסמכים המראים שמוסכם גם עם אותם מתנגדים -כמו 'קדימה ' לא לחיוב של זה - ועכשיו זה רק עניין פוליטי.

......

*אני כותב לך לצפות בהכל כי אולי [ בשביל שאתה תעשה ביקורת יותר רצינית ] אז תבין למה הרב ייחס את זה במדוייק.

רמז ,אולי לגויים וכל הממלכות שעינו את ישראל ולחצו אותם בכל הדורות .

עוד פעם זה לא דעותיו ואף הבאתי לך רמז -ואתה יכול לצפות בכל השיעור.

לעבור על כתבי הרב , אף לינק פירסמתי [ קשור לכאן -מכיוון שמדובר על גוי ] למכתב שהרב שלח שמפרט על גוי בפני עצמו ושהוא דיבר על המחבלים הרוצים לפגוע בנו.

http://www.planetnana.co.il/tkshoret/ashan14.htm

מתוך הלינק:

"הנני להבהיר בזה את אשר דיברתי בהרצאתי בערב פסח, כי לא דיברתי ולא התכוונתי אלא כלפי המחבלים המרצחים הורגי נפשות ללא הבחנה, אנשים נשים וטף, החפים מפשע, עליהם אמרתי את הפסוק: "חרבם תבוא בליבם וקשתותם תשברנה" .

ה' יפר עצתם, וישיב להם גמולם בראשם, ואת כל הרשעים ישמיד.

אבל לא יעלה על לב שום אדם ישר לומר שמותר להרוג ח"ו גוי ישר דרך היושב לבטח עימנו, או סתם עובר אורח גוי שהרי לפי דין תורה אסור לגזול אפילו ממונו של גוי, וכתבו הפוסקים שגזל הגוי חמור יותר מגזל .

וכן אמרו חז"ל בתלמוד שאפילו לגנוב דעתו של גוי אסור, דהיינו, שאסור להטעותו. וכל שכן שאסור לרצוח נפש גוי, היושב לבטח עמנו.

לא תהיה כזאת בישראל כי תועבת ה' כל עושה עוול והאמת והשלום אהבו."

"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא התייחס לעובדים הזרים בחקלאות לא לשונאי :"גויים לא היו באים, בפרט במשקים ובקיבוצים. יש הרבה קיבוצים דתיים, כן? לא באו גויים. לא רוצים לבוא - יימח שמם. אם יש גוי - טוב. הנה, זה יחלוב. אם אין גוי - מה לעשות? מתו כל הגויים מה לעשות?"

וגם "לא נולדו הגויים רק בשביל לשמש אותנו, לשרת אותנו. אם לא, אין להם מקום בעולם. רק בשביל לשרת את עם ישראל"

זה משפט גזעני ולאומני שונה לחלוטין מ"תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" שגם הוא לא ממש נחמד

*לגבי הנושא של האברכים- אתה באתה בגישה של "הם רוצים תלמידי חכמים מי שלא רוצה שלא ילך אז שיעזבו אותם הדיקטטורים האלה אז מה אם הם לא מלמדים ליבה"

אני הסברתי לך מה זה פלורליזם ולמה אתה טועה, אתה הפסקת להתיחס.

בקיצור אז לא שינית את דעתך אלא רק חיזקת אותה ועוד צבעת באדום

שיהיה לך בכיף :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*מה נעשה זה הולך אצלי בשלבים . . .אבל אני אדאג למהר את זה כפי בקשתך אחרי הודעה זאת :hat: . . בכל אופן אתה לא קיצוני שמשתמש בזילזול בצורה מתמדת כמו למשל דויד [פעם בחצי שנה אני משוחח איתו וגם לא בדיון , אלא יותר בהומור ] .

*לא דנים אדם מקטעים חתוכים [בלי להבין מה היה לפני כן ]. אין כאן אפילו קטע שלם וכל שכן כל אחד יכול לשמוע את הקהל של הרב עובדיה עצמו צוחק יחד עם הרב - שנראה דבריו מאולתרים ומיועדים לקהל הכללי.

תכלס הלכה למעשה אין שום דבר נגד גוי וכל שכן טוב כך ביהדות וכך גם מכתבי הלכה של הרב עובדיה בספריו + דוגמא השהצגתי ממכתבו שחור על גבי לבן - זהו נגמר הסיפור .

*דקטטור כתבתי על מי שמתערב איך לחנך את ילדיו של האחר.

אין הסכמה.הם מתאים להם חינוך ללא מושגי יהדות מה שמביא לבורות וקרע של זהות יהודית - וזאת הליבה של החרדים .

כמו כן הלכו בכתבה לכמה ביתי ספר [ חיידרים ] שלא עומדים על הסדרים, זה לא מלמד בכלל על השאר כמו ביתי ספר חרדיים של בעלי בית.

אז מה אם למשל יש חוק [ ויורידו לאותם מקומות מהתקציב ] גם לנאצים היו חוקים-אך זה לא אומר שעצם החוק הוא לדעתי נכון -הוא דקטטורי כפי שציינתי לעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...