הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

geniaXP

Recommended Posts

• תגובות 312
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מי האידיוט שמשחק עם כדור על הגג? אתה צריך גדר כדי שהוא לא יפול למטה...

בכל אופן לדעתי מאוד הקצינו כל מיני דברים בתנ"ך, אני מקבל לחלוטין את זה שזה אכזרי לבשל גדי בחלב של אמא שלו, או כל חיה בחלב של אמא שלה לצורך העניין.

אבל מכאן ועד לאסור לאכול בשר עם חלב... מה הקטע? אני אוכל למשל תרנגולת ושותה חלב פרה - זה אסור? (זה כן, אבל זה לא כתוב בתנ"ך זה רק פירוש שנתנו לו בני האדם) ואם אני שותה חלב פרה שלא קשורה בכלל לסטייק שיושב לי בצלחת?

הדת נועדה כדי ליצור סדר בחברה שאחרת הייתה כאוטית. זהו כלי עזר פסיכולוגי, סוציולוגי, מדיני אפילו תרבותי לעיתים. כל הכבוד, היא תרמה לנו רבות בשנים המוקדמות של הציוויליזציה, תודה רבה לכם. אבל כיום אין בה כל שימוש והיא רק מעכבת אותנו בהתפתחות טכנולוגית ואנושית, שלא לדבר על כל הסבל שנגרם כתוצאה ממנה.

הדת אינה מעקה בטיחות - היא מחסום מבוצר בכביש הקידמה והשגשוג. היא מכשול רציני בדרך לעתיד טוב יותר, לאנושות טובה יותר.

התורה היא בסך הכל טקסט כתוב שמיועד לא לזמן מוגבל, לא לתקופה אלא לכל הדורות. אין שום אפשרות לכתוב טקסט סופי שיפרט לכל דור את ענייניו. מה הפתרון? כותבים עקרונות. איפה כתוב שאסור להלדיק מנורה בשבת? אתה לא יכול לצפות שיכתבו לך כל פרט פרט, לפעמים מספיק לכתוב את העיקרון וממנו תלמד. (לכן יש 39 אבות מלאכה [ = עקרונות ] ובינהם יש מבעיר).

אני לא רואה בדת שום עיכוב התפתחותי טכנולוגי או אנושי. הדת ממש לא מתנגדת לזה, התורה היא תורת חיים, זה לא דבר נפרד, פשוט הכוונה לדרך הנכונה. לי לא זכורים איסורים או הגבלות בענייני o_O

אנושות טובה יותר? אתה מוזמן ללכת ולעיין בארצות שבהן אין כמעט וכלל דת. ותתפלא, אבל לצורת החיים ששם לא הייתי קורא אנושות. בטח שלא טובה. עם כמה שארה"ב נראת לך דגל הטכנולוגיה, תרבות והתפתחות דווקא זה המקום הכי לא אנושי שיכול להיות. בישראל המצב עוד סביר, יש תחנות אוטובוס ששם הומלסים מתקבצים. שם יש ערים של הומלסים, פארקים של הומלסים. אנושות טובה יותר? צריך לבדוק.

אם אני אגיד עכשיו "אין לרון והרמיוני מקום בעולם הזה אלא בשביל לשרת את הארי פוטר, לעזור לו להגשים את יעודו להביס את וולדמורט"

האם לדעתכם המשפט הזה בסדר?

ואם הארי פוטר יגיד "אין לכם, רון ורמיוני מקום בעולם אלא רק בשביל לשרת אותי"

זה בסדר?

אתה מוזמן לעבור על התגובות בדיון, בכמה מהן כבר הזכרתי את משמעות המשפט. מה זה לשרת, מתי וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התורה היא בסך הכל טקסט כתוב שמיועד לא לזמן מוגבל, לא לתקופה אלא לכל הדורות. אין שום אפשרות לכתוב טקסט סופי שיפרט לכל דור את ענייניו. מה הפתרון? כותבים עקרונות. איפה כתוב שאסור להלדיק מנורה בשבת? אתה לא יכול לצפות שיכתבו לך כל פרט פרט, לפעמים מספיק לכתוב את העיקרון וממנו תלמד. (לכן יש 39 אבות מלאכה [ = עקרונות ] ובינהם יש מבעיר).

אני לא רואה בדת שום עיכוב התפתחותי טכנולוגי או אנושי. הדת ממש לא מתנגדת לזה, התורה היא תורת חיים, זה לא דבר נפרד, פשוט הכוונה לדרך הנכונה. לי לא זכורים איסורים או הגבלות בענייני פיתוח o_O

אנושות טובה יותר? אתה מוזמן ללכת ולעיין בארצות שבהן אין כמעט וכלל דת. ותתפלא, אבל לצורת החיים ששם לא הייתי קורא אנושות. בטח שלא טובה. עם כמה שארה"ב נראת לך דגל הטכנולוגיה, תרבות והתפתחות דווקא זה המקום הכי לא אנושי שיכול להיות. בישראל המצב עוד סביר, יש תחנות אוטובוס ששם הומלסים מתקבצים. שם יש ערים של הומלסים, פארקים של הומלסים. אנושות טובה יותר? צריך לבדוק.

אתה מוזמן לעבור על התגובות בדיון, בכמה מהן כבר הזכרתי את משמעות המשפט. מה זה לשרת, מתי וכו'..

מי אוסר עליך להשתמש במחשב בשבת? אם הוא דלוק עוד מלפניה, אין את הניצוץ כשיש חיבור לחשמל. אז מה רע להשתמש במחשב בשבת?

ולמה לא לאכול בשר עם חלב, כמו ששאלתי?

הדת מאוד חוסמת התפתחות טכנולוגית - אם המדינה הזו הייתה בידי הרבנים, לא היה לנו , למשל. גם לא הייתה לנו לפחות לא כפי שאנו מכירים אותה, כל חופש הביטוי היה נעלם. הרפואה גם לא הייתה מתפתחת כי מי אנחנו שננסה למחוק את עונשי האל? עזוב, אפילו נתיחה שלאחר המוות לא הייתה.

בארה"ב יש ערים של הומלסים? הבנתי שאתה כמו רוני - זורק שטויות לאוויר ("עד היום המדענים לא יודעים איך ולמה נוצר גשם"). שלום שלום ותודה שחיזקת את הסטריאוטיפ שהדת נוגדת את ההגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלת שאלה יפה. קודם כל יש בעיה של מראית העין. מעבר לזה, צריך להבין את עניין השבת. למה אסור לעשות מלאכה? ואם אסור לעשות מלאכה, למה שאני לא אסע באוטו בשבת לבית כנסת אלא אלך ברגל? לסוע זה פחות מאמץ!

בקיצור מה שנאסר בשבת זה לא עשיה קשה אלא כל עניין של יצירה. השבת היא זכר למעשה בראשית (יצירת העולם). אם תרצה אני אפרט בעניין.

בשר וחלב כבר אמרתי, זה סייג = גדר. חכמים ראו שהרבה אנשים נכשלים בדבר וקבעו שלא אכול חלב לפני שעוברות 6 שעות מאז שאכלת בשר. ככה בטוח לא תאכלם יחד.

הרבנים אכן מתנגדים לאינטרנט אבל זה רק בגלל מה שהולך בתוכו. אני לא חושב שיהיו המוני מתנגדים לגלישה באינטרנט כשהספקית היא אינטרנט רימון. אני גם חושב שאם שידורי הטלויזיה היו באותה מתכונת - לא היתה התנגדות גם לכך. (אתה מוזמן לקרוא את המסמך הבא: קורבנות אדם - על תרבות חילונית. אולי תבין מה הבעיתיות במה שהולך עכשיו בטלויזיה.)

אנחנו ממש לא מתנגדים לרפואה. יש המון רופאים דתיים, אף אחד לא מעיר על כך ולהפך - מעודדים לגשת למקצוע. אם ה' גורם להכל, ועשה שאדם מסויים יהיה חולה - מה הטעם להתפלל שיבריא? ניסיון לשיבוש התוכניות של הקב"ה?! הרי ה' גרם לכך מסיבה מסויימת! אנחנו בעולם גשמי. צריך גם להתייחס לדברים הפיזיים. ואני מכריז: הדת לא נוגדת את הרפואה (הרמב"ם היה רופא גדול).

אני לא זורק שטויות לאוויר. זה דבר ששמעתי במקרה מחבר שבדיוק חזר מארה"ב וסיפר מה היה. בין החוויות הוא סיפר שהוא נסע מעל גשר שחוצה עיר מסויימת. זה היה בלילה ו..כן, פארק שכולו מלא בהומלסים. אמרו לו שלא עוברים בעיר הזאת, גם לא ביום. אני לא רואה טעם להמשיך לפרט את סיפוריו אבל זו המציאות. כמובן שארה"ב בכבודה ובעצמה לא תטרח להציג את העיר הזאת בפני כל העולם.

אתה מסביר לנו למה כבוד הרב התכוון ,

לא עדיף שיתנהג כמו בן אדם במקום כל ההסברים למה הוא ליכאורה מתנהג כמו חיה ?

אני חוזר, התקשורת היתה צריכה להתנהג בצורה אנושית ולא לצטט משפט כזה וליצור פרובוקציה. הרב לא הלך ברחוב ואמר את המשפט. זה חלק מתוך אמירה שלמה. בטח שאם אתה קוטע אותה ככה זה נשמע מטומטם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

geniaXP, זו לא אותה משמעות.

יכול להיות שזה מבדר ורדוד אבל נלך על הארי פוטר וחבריו:

נגיד שיש בית ספר רגיל כשהחזון שלו הוא ללמד תלמידים שיכולים להיות קוסמים.

לא כל אחד יכול להיות קוסם. כשהחזון יתממש - מה יהיה התפקיד של התלמידים שלא יכולים להיות קוסמים?

אין להם מה לחפש בבית ספר - כי ללמוד הם לא יכולים, הם הרי לא יכולים להיות קוסמים. הם יכולים לעבור בית ספר או ל"שחק" תפקיד בבית הספר - כל דבר שהוא לא תלמיד.

נחזור לעולם שלנו לרגע. אנחנו לצערנו (או לפחות לצערי) לא בימות המשיח. כשהוא יגיע, יהיה שלום בין כולם ותתאמת דת היהודים.

מה יעשו הגויים? הם לא מחוייבים בתורה בכלל. אז יש להם את 7 מצוות בני נח. בכל זאת, בגלל שה' הוא הבורא, יש להם חובה מסויימת (לעם יש חובות נוספות כי ה' הוציאו ממצרים). (7 מצוות בני נח זה דברים בסיסיים כגון לא לרצוח)

אבל ממילא אתה רואה שהתפקיד שלהם בעולם הוא לא כמו של עם . הם יכולים להתגייר, למרות שאין בכך שום עניין, העיקר שכל אחד יגיע למקסימום שיכול. נראה לי ש"לעבור בית ספר" זה שקול ללהתאבד וזה לא פתרון כי בכל זאת, יש להם מה לעשות פה אבל התפקיד הוא זניח לעומת אחרים שמתפקדים בתפקידים אחרים, שהם יותר בעלי משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol:

אתה כל כך כבר עברת את ימות המשיח שאתה כבר יותר קרוב לימיי ה"מאדי " >:D >:D >:D

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-118281-00.html?tag=08-43-48

http://hashem1.net/index.php?p=98&sn=%D7%97%D7%96%D7%95%D7%9F%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%94%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9D%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%9C%D7%9E%D7%99.htm

זה שאתם הדוסים ממשיכים בדרכם יביא חורבן על ימות המשיח היהודים קרי שיבת ציון ותקומת העם בארצו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

geniaXP, זו לא אותה משמעות.

יכול להיות שזה מבדר ורדוד אבל נלך על הארי פוטר וחבריו:

נגיד שיש בית ספר רגיל כשהחזון שלו הוא ללמד תלמידים שיכולים להיות קוסמים.

לא כל אחד יכול להיות קוסם. כשהחזון יתממש - מה יהיה התפקיד של התלמידים שלא יכולים להיות קוסמים?

אין להם מה לחפש בבית ספר - כי ללמוד הם לא יכולים, הם הרי לא יכולים להיות קוסמים. הם יכולים לעבור בית ספר או ל"שחק" תפקיד בבית הספר - כל דבר שהוא לא תלמיד.

נחזור לעולם שלנו לרגע. אנחנו לצערנו (או לפחות לצערי) לא בימות המשיח. כשהוא יגיע, יהיה שלום בין כולם ותתאמת דת היהודים.

מה יעשו הגויים? הם לא מחוייבים בתורה בכלל. אז יש להם את 7 מצוות בני נח. בכל זאת, בגלל שה' הוא הבורא, יש להם חובה מסויימת (לעם יש חובות נוספות כי ה' הוציאו ממצרים). (7 מצוות בני נח זה דברים בסיסיים כגון לא לרצוח)

אבל ממילא אתה רואה שהתפקיד שלהם בעולם הוא לא כמו של עם . הם יכולים להתגייר, למרות שאין בכך שום עניין, העיקר שכל אחד יגיע למקסימום שיכול. נראה לי ש"לעבור בית ספר" זה שקול ללהתאבד וזה לא פתרון כי בכל זאת, יש להם מה לעשות פה אבל התפקיד הוא זניח לעומת אחרים שמתפקדים בתפקידים אחרים, שהם יותר בעלי משמעות.

אז אתה משווה את תפקיד היהודים והדתיים בעולם לספר בידיוני על קוסמים וזה לא מעורר אצלך שום חשד, כן?

איזה קטע אם עוד 3000 שנה יהיו אנשים כמו 0xIDE ו-rooonnniiii, שיאמינו עד עמקי נשמתם בהארי פוטר וילמדו את משנתו

וזו תהיה דת ממש ממוסדת? נראה לי זה פשוט הולך לקרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להגיע לשום מקום עם הויכוחים האלו

אתם הדתיים צריכים להבין שאנו לא ניקח ברצינות את הטענות שלכם מהתנ"ך או מהתושב"ע

וגם אתם לא תיקחו את שלנו

מה שצריך לעשות זה להסכים על מערכת מסויימת מן הסתם לוגית הגיונית

וממנה ננסה להסביר את הטענות שלנו

אחרת אנו טוחנים מים

אם אתם תיקחו טענה מתנ"ך ותטענו שזאת עובדה לא ניקח אותה ברצינות כמו שאתם לא תיקחו ברצינות טענות שאנו נביא מספרי ביולוגייה או דרווין

אבל כנראה אתם הדתיים לא רוצים ללכת בדרך ההגיון

אתם בוחרים לכם מערכת רגשות של אהבה שנאה פחד נשגבות על האחר

אם אני יביא לך דוגמא פיזית של תפוח נופל אתם תגידו כוח משיכה

אם נביא דוגמא מהתנ"ך או כל דוגמא דתית אחרת אתם ישר תלכו לרגש ותנסו להסביר את באמונה

אז אני שואל אותכם רגש אמונה זה דבר שאפשר להתסמך עליו ?

אני יכול לבנות מטוס מרגש ?להאמין שהוא יעוף בלי מנוע בלי כל החישובים המתמטיים האווירדינמים

הכל יטוס מתוך האמונה ?לא [יש תיאוריות שאומרות שיש אפקט קטן של האמונה על העולם הפיזי אבל נזניח]

כי זה לא ייתן

אז למה להאמין באמונה כזה דימיונית שעושה הבדלה עמוקה בין אנשים

שעושה דין וחשבון לכל דבר פעוט ומטופש מה באמת לאלוהים שלכם יש זמן לרוץ אחרכם כמו הורה מודאג ופרנואיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמונה אין פרושה אמונה עיוורת [אצל הנצרות תמצא את זה - שפאולוס ביטל את כל המצוות וכו' וקבע הכל תלוי בלב -רק אמונה, אגב זה גם יותר מושך בני-אדם. ] אלא מלשון אמון = ביטחון .

מה גם שהתורה עצמה מחייבת את השכל בשביל לדעת את ה' , זאת אומרת אדם כן יכול לבוא בטענה אני רוצה לדעת ולא רק על ידי רגש.

"וידעת היום, והשבות אל לבבך, כי ה' הוא האלהים בשמים ממעל ועל הארץ מתחת, אין עוד". דברים ד לט . [ישנם עוד פסוקים ].

צריך להגיע לידיעה ואחר כך שיכנס ללב השלמות של מציאות הבורא.

הכל תלוי באדם ובאמת הפנימית שלו -זה כל כך קל להגיע למציאות של בורא + חיזוקים מכל מיני כיוונים הקשורים בדת היהודית.

המצוות זה לא ככה- ר ק תעשה, יש בהם שורש שמשפר את פנמיות האדם וכו'...

[אפשר להוכיח לך את זה בקלות ולהראות דגמאות לכך , אבל אדם השואל צריך להיות לפוחת בעל התעייננות בנושא ]

בקיצר אדם קודם ילמד מהמקור אחר-כך יגיע למסקנות, ממקום לכתוב כמו תוכי דעות קדומות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי על איזה דת הנך מדבר- אדם שלא רואה את ההבדל בין היהדות לכל דת -הוא פשוט כנראה לא בדק.

ואני מדבר רק על ידי השכל ולא כל מיני בני-אדם שנמשכים על פי הלב מה יותר נוח ומספק לי משמעות .

אם אדם מגיע לתכלית שיש מציאתו של בורא, אז אחר-כך עליו לבדוק האם הוא סתם ברא כזה עולם עם בני-אדם וכו'.. רק בשביל שאדם יחיה כמה שנים וימות.

או שעשה מטרה מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...