הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

geniaXP

Recommended Posts

תבדוק , תבדוק ,

אפילו הכתב שלכם הוא כתב אשורי ולא הכתב המקורי של התורה .

התלמוד הבבלי הוא היסוד של התורה שלכם - בבלי ולא ירושלמי .

רוב החכמים שלכם ישבו והראו את התורה שלהם מבחוץ - מהגלות , אתם התורה שלכם מוליכה את עם לגלות .

אבל גם אתה קיטיקט שחרר , אני לא האידיוט המצוי שעבר קורס בערכים , אתה אינך מסוגל בכלל להבין מה אני אומר , יש לך עוד הרבה חצץ לאכול כדי להבין , תחקור ותבדוק , תבדוק את התורה הזרטוסטראית תבדוק את שינויי מצב הרוח ש העם בעקבות החורבן , תחקור את תורת משה ותבין אותה בכלל , אתם לא מבינים ממש כמו עובדיה שלכם את התורה בכלל , אתם עבדים אתם העם שרוצה לחזור מיצריימה , זה מי שאתם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 312
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה אתה חושב שאתה יכול לומר שהתלמוד הוא היסוד של התורה? זה בפירוש לא ככה. המשנה היא הבסיס של התלמוד ודרך אגב, לא פוסקים הלכה לפי התלמוד.

אם היית בודק לפני, כמו שאמרתי, היית יודע שהגלו את העם, הוא לא גלה מרצונו כך שמיותר לומר כך. עד לפני 62 וחצי שנים בערך היהודים גם לא היו בארץ . זה גם בגלל התורה? אין קשר ואפילו להפך, התורה מציגה את החשיבות בהתיישבות בארץ. o_O

ברור שאם מסתכלים על התורה כחוקים מגבילים מתייחסים אליה ככה וזו הסתכלות ילדותית למדי. עצה שלי? תנסו להבין מה עומד מאחורי כל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאתה יכול לומר שהתלמוד הוא היסוד של התורה? זה בפירוש לא ככה. המשנה היא הבסיס של התלמוד ודרך אגב, לא פוסקים הלכה לפי התלמוד.

אם היית בודק לפני, כמו שאמרתי, היית יודע שהגלו את העם, הוא לא גלה מרצונו כך שמיותר לומר כך. עד לפני 62 וחצי שנים בערך היהודים גם לא היו בארץ . זה גם בגלל התורה? אין קשר ואפילו להפך, התורה מציגה את החשיבות בהתיישבות בארץ. o_O

ברור שאם מסתכלים על התורה כחוקים מגבילים מתייחסים אליה ככה וזו הסתכלות ילדותית למדי. עצה שלי? תנסו להבין מה עומד מאחורי כל דבר.

85% מסיפורי התנ"ך נכתבו ע"י המואבים

עד ימי ירמיהו "היהדות" סליחה הקבוצה שסגדה לאלוהי האמינה בפנתאון אלים, הוא זה גם שהנפיץ בין השאר את הכיבושים של המלך דוד ואת הממלכה המאוחדת דבר שלא היה ולא נברא, בבית המקדש הראשן הקריבו קורבנות אדם, שנמשיך?

"הנבואות" של ירמיהו שדגל במונתאיזם, וערך גם את ההיסטוריה של "עם ישראל"(שוב קבוצה לא קטנה של עמים, לא ממש קשורים שהאמינו באלי האזור) AKA ספר המלכים, חלחלו עמוק בעמים המוגלים לבבל שלאחר כמה מאות שנים חזרו לאזור הזה ובנו את בית המקדש השני שהיה אחד הצעדים האחרונים לשימור הדת המקורית של אלוהי המקום. התלמוד הבבלי ודוגליו ד"א היו נגד בניית בית המקדש, ובמקביל לתקופת בית המקדש התחילה הכת "היהודית" אם תקרא לה ככה התחילו לצוץ בתי כנסת ופולחן דתי מקביל לפולחן הדתי בבית המקדש. אז כן אתה יכול לדחוף את האמונה שלך עמוק עמוק איכן שהשמש לא זורחת אם אתה חושב שיש לך קשר כלשהו למתן התורה בסיני, לעם המקראי, או לכל דבר אחר הקרוב לזה אפילו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכח מיזה חביבי

אצל הדוסים התלמוד זה התורה .

חומש מלמדים לילדים קטנים משנה לומדים בגיל בית ספר יסודי אולי עד כיתה ד' וכל השאר זה תלמוד ושעורים בשולחן ערוך .

ולא תלמוד ירושלמי - תלמוד זרטוסראי בבלי .

כל ההמצאות זה שטויות שהכת הרבנית אספה בגולה , קח את תורת משה וקח את הגמרא - שמים וארץ .

באף מקום בתורה לא נאמר בשרי וחלבי באף מקום בתורה לא נאמר שבעה נקיים באף מקום בתורה לא נאמר ללבוש מעיל שחור בקיץ באף מקום בתורה לא נאמר לשנוא ולנצל את האחים שלך וכו' וכו' .

וכן צדיק קטן מאוד שלי , מדוע היהודים לא עלו מהגולה במשך 2000 שנה ? למה הדוסים לא עלו , למה לא הקימו את המדינה ? אני אגיד לך , כי הרבנים השאירו אותם שם בהבטחות שווא למשיח , כי הרבנים רצו את הכוח של הקהילה שלהם אצלהם ,

אם המשיח יבוא עכשיו מה הוא יהיה ? ספרדי או אשכנזי ? ליטאי או חסידי ? אתם עצמכם מסתבכים עם השטויות שלכם , צריך להיות אידיוט גמור כדי להאמין בשטויות האלו של הכת הרבנית והסיפורים המצוצים מהאצבע שאנחנו צריכים לסבול .

טימטום כזה אלוהים ירחם .

מה לא חשבת בשביל עצמך קצת ? אדיוט כמו הטרול ?

תראה את הראש של הרבנים שלך , איזה מחלוקת הוא מביא בתוך עם , איזה שטויות הוא מדבר וזה הראש שלכם , אלוהים רק צריך לרחם עלינו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציונות התייחסה לתורה בתור האתוס הבסיסי המגדיר את העם היהודי וזכותו להגדרה עצמית בארץ .

מעבר לזה - חלקם של הדתיים בכלל והחרדים בפרט ביישוב היהודי המודרני בארץ זניח - מדובר במספר מאוד מצומצם של אישים ומספר מוגבל של מקומות ישוב.

"האבות המייסדים" של היו חילונים (חלקם "להכעיס") ורובם סוציאליסטים. גם ז'בוטינסקי ותנועתו היו חילוניים לחלוטין. הם אמנם הרבו לצטט את התנ"ך וראו עצמם יהודים לכל דבר - אבל במובן לאומי-חילוני של הדבר.

אם זה היה תלוי רק ב-"גדולי ישראל" היינו עדיין יושבים כולנו בשטעטעל באירופה ובאמריקה - כי צריך לחכות לביאת המשיח, כי לא כולנו חזרנו בתשובה מלאה, כי אסור לעלות בחומה וכי ככה וככה וככה, תירוצים על גבי תירוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני - אתה שוב פעם לא טורח לקרוא מה שאחרים כותבים -

חלקם של הדתיים בכלל והחרדים בפרט ביישוב היהודי המודרני בארץ זניח - מדובר במספר מאוד מצומצם של אישים ומספר מוגבל של מקומות ישוב.

פתח-תקווה הוקמה על ידי יהודים חרדים, כך גם חלק מהשכונות הראשונות מחוץ לחומות ירושלים, היו פעילים חרדים בבניין הארץ. אולם חלקם של אלו היה קטן מאוד בתמונה הכוללת - ובמיוחד בתנופת הישוב והפיתוח המשמעותיים ביותר החל מתחילת המאה ה-20.

לא הייתה מעורבות חרדית בישוב הנגב והגליל (שאחראים על היות חבלי ארץ אלו חלק מישראל), מעורבות חרדית בחקלאות והתעשיה המתפתחים הייתה זניחה, מעורבות זניחה בבניין המוסדות של המדינה בדרך.

חלק מהסיפורים שעולים עכשיו על החרדים הציונים הם סיפורי מורשת (שמעולם לא ממש הייתה) שעולים מהחזית החרד"לית (שהופכת להיות יותר ויותר דומננטית בקרב הימין הדתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.knesset.gov.il/spokesman/heb/Result.asp?HodID=7345

תמיד היית שאיפה לחרדים לעלות ארצה, כל השאר שקרים.

זה שלא רק חרדיים הקימו -זה לא אומר כלום על הצד השני.

בכל אופן חבל לי לטרוח כפי שבעבר כל פעם אתה נעלם. אם 0xIDE ירצה לשאול אני אפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני - אני נעלם כשאתה נכנס ללופ, כשאתה מביא טיעונים מעגליים או כשאתה תוקף באופן אישי.

כמו לדוגמא עכשיו. אז הייתה עליה חרדית קטנה מאורגנת. מההודעה הראשונה שלי ציינתי שהייתה מעורבות חרדית - קטנה.

לחרדים הייתה שאיפה לעלות לארץ - אבל מי שהקים ובנה את המדינה היו חילונים. לא הייתה התארגנות חרדית משמעותית לעליה ובניין הארץ שהייתה מקבילה למוסדות הציונות שהוקמו החל מסוף המאה ה-19. רוב הממסד החרדי התנגד למפעל הציונות. מילא אתה מנסה לספר סיפורי סבתא על דברים שקרו לפני 2500 שנה, על זה עוד ניתן להתדיין, אבל עכשיו אתה מנסה לשכתב את ההיסטוריה של המאה הקודמת...

אתה יודע מה - נעזוב את מוסדות הציונות הראשיים - הרי הם היו סוציאליסטים-סמולנים לא עלינו - נלך למוסדות שהיום נערצים על ידי הציבור החרד"לי - האצ"ל, הלח"י וראשי התנועה הרוויזיוניסטית. רובם המוחלט היו חילונים לחלוטין. אחד מאבות אבותי היה ממיסדי התנועה הרוויזיוניסטית (לא יאמן, אה) והוא הקפיד שילדיו ילמדו בבתי ספר ציוניים-חילוניים. לא נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אין לי מה להכנס למיטה חולה .. בעבר השבתי לך בלי שום קשר לפרטים אישיים ואחרי כמה הודעות אתה נעלם [ מהסיבה שאתה בכלל לא רוצה לשמוע ], אז אין לי כוח לחזור על זה.

זה לא משנה , גם החרדים רצו לחזור לארץ בכל שנות הגלות.

אז "החילונים" זה לא מושג מתאים יותר נכון אנטי דת - יותר הצליחו בזה.. אל אף שבמקרה היינו יכולים להיות באוגנדה :silly: אז אל תשחק איתי משחקים

זה מה שהרצל היה

http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2556035&forum_id=4142

http://www.shofar.net/site/emedia.asp?id=1116&Category=2&Prourl=http://oldserver.shofar-tv.com/MEDIA/101.wmv

גם לציון אין התנגדות חרדית, רק לחילון ציוני .

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2445906&forum_id=4142

בקיצר אם 0xIDE רוצה לשתף אותי במשהו - הוא מוזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני - אתה שם לב איזה מקורות אתה מצטט - את מר בלס מהיידפארק ואת אתר שופר. אחר כך אתה מתפלא שלא מתייחסים אליך ברצינות.

שוב פעם - יש הבדל גדול בין שאיפה לחזור לארץ לבין לפעול לכך באופן אקטיבי כאן ועכשיו, כפי שעשתה תנועת הציונות.

החרדים התחילו לעלות על העגלה הלאומנית רק בעשורים האחרונים, לפני כן זה לא עניין אותם.

אז לפני שאנו מהללים ישיבה נידחת על ראש גבעה מול שכם (וסביבה פלוגה של צה"ל ושלושה טנקים), בואו נספור את מספר ההאחזויות החרדיות שקמו עד קום המדינה בנגב... אהם... נו טוב - בערבה... אהם... אולי בגליל העליון... בעמק יזרעאל... אופס. אבל הרי מצווה לישב את הארץ!

לפי ההגדרה המקורית של הציונות, הרי החרדים הם הציונים הגדולים ביותר - הם לא יעזו לעזוב את הארץ (הם אפילו ישאלו רב לפני יציאה לחופשה לחו"ל!), הם מעודדים את כל יהודי העולם לעלות לארץ , ומדברים כל הזמן בשבחה של ארץ ואהבתה (מה שמתבטא בכל תפילה משלושת תפילות היום שנושא החרדי לבוראו).

תגיד את זה לרבי מליבוביץ' עליו השלום, או אולי לחסידי סאטמר, או לכל הקהילות החרדיות בחו"ל. גיחי גיחי, זה מה שיש לי לומר.

אני בהמשך קורא את דברי השיקוץ, הבלע ולעיתים השקר של מר בלס על הרצל ועמיתיו ושאר האבות המייסדים של המדינה הזאת. אם לא הם לא היית יושב היום בבית הנוח שלך במדינת החופשית והדמוקרטית ומלהג ככל העולה על רוחך בפורום החופשי הזה.

ם הרי מעוניינים במדינה ציונית - דתית, כפי שהיה בזמן דוד המלך, והם מתפללים על כך שלוש פעמים ביום.

זה החזון שלהם/שלך? מונרכיה דתית? אתה מוזמן לטוס לערב הסעודית ולהגשים שם את חלומך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די לקחת קשה, כתבתי אני לא אקח מזמני לשווא ואפרט יותר מדי.

הלינקים בעיקרון מביאים את השקפת החרדים ולדעתי נכונות על הרצל + אנשים משכילים שבדקו מעבר למה שהאכילו אותם [ כמוך ] וחזרו לשורשים.

כנראה שלא עברת על זה http://www.knesset.gov.il/spokesman/heb/Result.asp?HodID=7345 .

אתה שקרן וחצוף , בכל התפילות יש הזכרות לחזרה לארץ בכל הכתבים יש התיחסות לארץ ורצון השיבה בה.

כל חרדי שואל את רבו לפני היציאה לחו"ל, בין אם זה לצורך חופשה ובין אם זה לצורך רפואה, או לצורך לימוד תורה. החרדים מאוד קשורים לארץ, ואינם נוסעים להתגורר בחו"ל מטעמים אנוכיים. כל הרבנים החרדים שמרצים בחוץ לארץ קוראים ליהודי חו"ל לעלות לארץ. החרדים קשורים לארץ הזו בקשר בל-ינותק.

שואה רוחנית מתרחשת בארץ פי אלפי מונים מאשר בחוץ לארץ, ורבים שעלו לארץ התחלנו ואיבדו את יהדותם. אילו היתה המדינה מעודדת שמירת מצוות, ולא חילון, היתה העליה לארץ "הלכה שלכתחילה".

החרדים שנמצאים בחו"ל כולם מעוניינים לשוב את הארץ ללא ספק. מכיוון ש"אין נותנים לציבור גזירה שהוא לא יכול לעמוד בה" - אין גדולי הדור מצווים על כולם לעלות לארץ. עניין כזה הוא פשוט בלתי אפשרי מבחינה מעשית, ולוקח שנים רבות. ועם זאת כל גדולי הדור מעודדים את העלייה לארץ. זה אחד העניינים עליהם שמעתי את הרב אמנון יצחק קורא ודורש ליהודים בכל רחבי העולם.

נטורי קרתא הם דווקא מאוד בעד להיות בארץ , וגם חסידי סאטמר נמצאים בארץ . אם קיימים בימינו זרמים חרדיים המעדיפים להשאר בחו"ל זה רק מן הסיבה לעיל: "שואה רוחנית מתרחשת בארץ פי אלפי מונים מאשר בחוץ לארץ, ורבים שעלו לארץ איבדו את יהדותם. אילו היתה המדינה מעודדת שמירת מצוות, ולא חילון, היתה העליה לארץ "הלכה שלכתחילה".

עדיף לאדם להשאר חרדי בחו"ל מלעלות לארץ ולהתקלקל בה [ כל העליות ,והעלייה התמנית ממש ממש עד חטיפת תינוקות ]. והסכנה אכן קיימת, כך שהעלייה לארץ היא עדיין בהתאם לשיקולו האישי של האדם [ הסכנה מול הרווח הרוחני ].

ועם זאת מרבית החכמים מעודדים עלייה לארץ, ללא ספק.

זה בדיוק מה שהם רצו -שאתה לא תכיר את יהדותך ותיהיה כמו גוי.

בפוליטיקה ניתן לומר הכל, העיקר שישמע יפה. רוב היהודים היו מסורתיים חזק והיה להם רגש חזק לעם , יהודים בכו כאשר כבשו את הכותל. האם נראה לך שמנהיגי המדינה "החילונים "[ במקרה כאן אנטי ] יכלו לדחות את ארץ ישראל ולזלזל בה? הרי הרצל הוא דוגמה מוחשית לכך, כאיש פוליטי הוא דיבר בעד אהבת הארץ להמונים [ זה מה שהקהל דרש, וכך הוא בדיוק כתב בספרו מדינת היהודים ] , אך בשעת האמת הוא הציע להעלות את היהודים לאוגנדה. עבור אנשים אלו ארץ ישראל היוותה רק מקלט ליהודים מפרעות הגויים, ולכן לא היתה שונה הצעת העליה לארץ מההצעה לעלות לאוגנדה.

עליך להבין שמי שירושלים אינה מקודשת לו מבחינה דתית לא יכול להיות ציוני אמיתי. כל מקימי המדינה לא ראו בירושלים עיר קדושה ולא האמינו בערכי התורה[ (הם דרשו חילון להמונים, להיות עם ככל העמים, ובשמם גזזו ב"שומר הצעיר" פאות לילדי תימן כשעלו לארץ ]. .

כן זאת השאיפה של הציונים המקוריים [חרדים ] וכך היה בכל ההיסטוריה , ואין לזה קשר אלייך מי שחילוני -חילוני - אתה נראה לך ככה לחיות להם נראה ככה לחיות.

ציונות חילונית זאת רק המצאה מאוחרת מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל דבר רצים לרב צריך להפעיל את השכל וההגיון ולנסות לבחון את הדברים בכוחות אדם עצמו. במקרה ויש ספק או שהנושא חשוב ומורכב מאוד אז צריך להיועץ להיתיעץ עם הרב.

זה רק מוסיף לאדם את תרומתו של הרב על פי ידעותיו.

מה נעשה שיש הרבה עסקנים חילונים שמתייעצים עם רבנים -כנראה שווה . :hat:

תכלס מה יש לדבר עם אדם שמעולם לא ביקר בישיבה מעולם לו ישב לשוחח עם בני -תורה - בקציר את האנטישמי כלפי היהודים לא צריך גם להאשים בשקרים שהאכילו אותו.

http://www.kikarhashabat.co.il/בן-חיים-על-האברכים.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...