הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

geniaXP

Recommended Posts

בתור גוי שחי במדינת , אני אומר את דעתי.

חבל לי, שעם שעבר כל כך הרבה גזענות במהלך 2000 השנים שהוא לא היה במדינה שלו.

מקבל הזדמנות פז לשוב ולהקים כאן מדינה וככה הוא מתנהג כלפי השונים ממנו.

אני זכאי באזרחות ישראלית בגלל שאבא שלי יהודי ואמא שלי יהודיה מצד אביה,

אני מעריך ומוקיר את ערכי המדינה(שירתתי בצבא) אבל לא מזוהה עם מאפייניה הדתיים בשום צורה

ולא מוכן לקבל על עצמי אף דת, בין היתר את הדת היהודית.

למה כתוצאה מזה, אני אמור להיות אזרח סוג ב'? שנמנעות ממנו זכויות אלמנטריות?

למה אני צריך לשמוע אמירות כאלה מהרב עובדיה יוסף, שבאם היו נאמרים ע"י כומר בארה"ב או אירופה כלפי יהודים,

אותו כומר היה נשלח לכלא על הסטה בלי למצמץ בכלל?

כשביקרתי ידידה באוסטריה, היא הזהירה אותי שאת השם "היטלר" לא אומרים שם בקול רם ובדיחות על השואה זו עבירה פלילית.

אז לימדתם את העולם כמה גרוע זה גזענות, בדלנות וחוסר סובלנות על בשרכם(אגב, גם על בשר סבתי וסבי שהוריהם חוסלו ע"י הנאצים),

מדוע תתנהגו עכשיו באותה הדרך? לדעתי כל פסקי ההלכה שרוני יביא כאן, לא ייתנו לכך לגיטימציה, מבחינתי אין דבר שיצדיק התנהגות כזאת,

גם אם אלוהים בכבודו ובעצמו היה נגלה לעיני כל ואומר את זה מפורשות.

מעבר לכך, לדעתי כל אדם שבליבו מאמין שהוא טוב יותר וראוי יותר ממישהו, רק על סמך מוצאו, צבע עורו, מינו, העדפתו המינית,

הוא חלאת המין האנושי ואינו ראוי להתייחסות של אנשים מן השורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 312
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני עדיין לא ראיתי הסבר למה הרב אומר אומר על הגויים "ימח שמם" :nixweiss:

ע"פ היהדות הגויים הם לא עבדים במובן הקלאסי אלא משולים לעבדים של מלכת אנגליה שעושים זאת מרצונם.

העיניין הוא שהיהודים משולים למלכה כלומר עליונים יותר רק בגלל דתם/בגלל שהם קימו איזה מצוות.

אתה אומר שיש להם בחירה חופשית אבל הרב אומר שאין להם מקום בעולם אלא רק בשביל לשרת את . זו סתירה ברורה.

האם הראיות הנ"ל מתאימות לתפיסה שמכבדת את הגוי?

בהנחה(הבלתי מבוססת) שזה אכן הסדר שבורא העולם בחר לעולם הזה אז כן

אבל במחשבה חופשית והגיונית זה יותר מתאים לתאוריה שהעלתי מקודם:

פנטזיה ילדותית להיות "מלך הכיתה"(=מלכת אנגליה) שכולם מתרוצצים סביבו.

אני לא מתפלא, היהודים סבלו הרבה בגולה, אלה שהמציאו את השטות הזאת בוודאי רצו "לנקום בגויים" כלומר להיות העליונים.

אלא שהיום יש לנו גישה הומנית שרואה את כל בני האדם כשווים, ולא לא בגלל שהם חיות. לא חייבים לקבל את תורת האבולוציה כדי לראות את כל בני האדם כשווים.

Lev0

הם רואים את עצמם עליונים אך ורק בגלל שהם מקיימים מצוות שלא תורמות במילא שום דבר לאנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כעת יאמר ליעקב ולישראל מה פעל אל "

עתידין אפילו מלאכי השרת לשאול את ישראל איזה הלכות חידש הקב"ה

ישראל הם הכהנים והמשרתים של הקב"ה

"וְאַתֶּם, כֹּהֲנֵי יְהוָה תִּקָּרֵאוּ--מְשָׁרְתֵי אֱלֹהֵינוּ, יֵאָמֵר לָכֶם "

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1061.htm

בכל מקום שהשכינה מצויה מעט מחזיק את המרובה .

זה לא נתון לדיון או ויכוח , מי שרוצה לזכות לכך שיתגייר או שידום לעד . כי אין מקבלים גרים בימות המשיח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון

הם רואים את עצמם טובים יותר כי הם לא !

( עובדה , כמה מהם תרמו מה לישראל ולעולם ? רובם חיים מהיד אל הפה , גם אלו שעובדים הן בארץ והן בחו"ל רובם אינם עוסקים ביצור אלא במסחר ומקסימום בשרותים , אני מדבר אך ורק על הרבנות החרדית בלבד )

זה טריק כזה שכלי , שהשכל שלך אומר לך את ההפך מהמציאות כל זאת כדי לקבע שליטה ( למי שמכיר את הפתגם הפרד ומשול - זה בדיוק זה , עובדיה עובדיה גורם בכוונה להפרדה כדי לשלוט על עבדיו , זה די פשוט למעשה , אבל מרוב שזה פשוט אנשים לא מוכנים להבין את זה :smile1: הוא רוצה לשלוט בעדר שלו , אז הוא מפריד אותם משאר האנשים )

לב או

ידוע בהחלט ש"אבא מכה הוא ילד מוכה וחוזר חלילה ", לכן התופעה ה"גיזענית" ליכאורה שאתה טוען כלפיה היא מובנת מבחינה פסיכולוגית .

עם שהתנהגו אליו בגזענות יתנהג אל אחרים בגזענות !

( כדי שתופעה כזו תמנע , אז ממש כמו על המישור של האדם היחיד , צריך טיפול פסיכולוגי והשקעה בהסברה וחינוך , השקעה מתמדת )

ראה למשל את הצורה בה התנהג הישוב הוותיק כאשר המדינה הוקמה , ההאפליה כנגד עדות "המזרח" מצד האשכנזים ( הם עכשיו עלו מנאציזם וכבר הם בגיזענות כלפי האחים שלהם ,צער יוצר צער , כל אחד שיש לו חבר משפחה קרובה "חולה" יודע שאת רוב הסבל אותו חולה גורם למי שהכי קרוב אליו ) , אתה אפילו יכול לראות זאת היום באפליה עולי חבר העמים ועולי אתיופיה והיום זה עדין ביותר ביחס למה שהיה .

תראו למשל את הקרנפ מצטט שטויות שאיננו מבין :facepalm: וחושב שאנשים אחרים מגיע להם להיות מופלים כי איזה איש זקן אומר לו שכך אמר לו איש מת !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שאני לא מבין את התופעה, אני בהחלט מבין אותה ואני גם לא מצתדק.

גם אני חוטא בדעות קדומות, חשיבה פזיזה וגזענות, אבל מנסה לשפר את עצמי תמיד וכמובן מרסן את הנטיות האלה.

אני פשוט אעשה את החושבים שלי לגבי המשך חיי במדינה הזאת, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שאני לא מבין את התופעה, אני בהחלט מבין אותה ואני גם לא מצתדק.

גם אני חוטא בדעות קדומות, חשיבה פזיזה וגזענות, אבל מנסה לשפר את עצמי תמיד וכמובן מרסן את הנטיות האלה.

אני פשוט אעשה את החושבים שלי לגבי המשך חיי במדינה הזאת, זה הכל.

אני מסכים לחלוטין, זאת בדיוק הגישה הנכונה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנדה היא מדינה שבה יש מספר גזעים ותרבויות

קנדה משקיעה מילירדים כל שנה כדי בדיוק לשמר את האחווה והאחדות בינהם ,

אתם צריכים להבין שהאדם מטיבעו הוא גיזעני ומטיבעו הוא מפלה ומטיבעו הוא משתייך לקבוצות וקבוצות כמשמען הוא הבדלים בין היחידות שמרכיבות את הקבוצה ,

אז אם תכניסו את האלמנטים של : האדם הוא יצור "חברתי" וחברה מתחלקת למעמדות , תבינו כיצד נוצרת הגיזענות בצורה טיבעית ( הטבעיות הזו מצויה בשורשה בדרך החשיבה של האדם כלומר אחת מתכונות המוח / שכל / היא ליצור תבניות , "קבוצה" להלן היא תבנית חברתית )

לב או

הייתי מציע לך לשקול שנית את המחשבות על לעבור מדינה , מהסיבה הפשוטה , במקומות אחרים מצויה הגיזענות באותה מידה שהיא מצויה כאן וזאת מטעם ההסבר שהבאתי לעיל ,

אין אדם בלי גיזענות

אבל בני אדם שחונכו להשתלט על הגיזענות הטיבעית המצויה בו

מדינות כמו ברזיל למשל שבהן הגזעים מעורבים ומבוללים אחת בתוך השני אין גזענות מהטעם שהם כבר מעורבבים לגמרי ומיוצגים בתור קבוצה אתנית חדשה , להיותשם "טהור" לגמרי זה מיעוט .( להבדיל למשל ממדינה כמו קנדה שיש קבוצות אחת ליד השניה , בברזיל אין קבוצות בכלל או שהן מטמעות אחת בתוך השניה , עד לרמה ש בבית אחד אתה יכול למצא מספר גזעים חיים ביחד , שלא לדבר על רחוב או שכונה )

לכן אין מדינות שאין בהן גיזענות או "מעמדות" אבל יש מדינות שהטמיעו את התופעה ( כמו ברזיל , אצלהם ההבדל הוא מעמדי/כלכלי ) או כמו קנדה שנלחמת בתופעה .

עובדיה עובדיה למשל הוא מעודד את תופעת הבדלנות מכיוון שזה משרת את האינטרס האישי שלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן בלעבור יש את האלמנט של "הם ניצחו", לעבור מכאן יהיה בדיוק מה שהם רוצים שייקרה.

עדיף להשאר כאן, להמשיך להצביע למפלגות חילוניות ולקוות לטוב.

אני גם לא פזיז בהחלטותיי ולא אעבור למדינה זרה סתם ככה, אבל אם תהיה הצעה לוקרטיבית לרילוקיישן, לא אתנגד.

לגבי גזענות ובדלנות כטבע האדם, אלא דברים ידועים וזו גם תופעה שקשה עד בלתי-אפשרי להעלים לגמרי.

השאלה מה אתה עושה הן כאינדיבידואל והן כחברה כוללת בשביל להתמודד עם התופעה הזאת.

יכול להיות שאתה בתור אינדיבידואל, לא תאמץ חברים מגזע/דת שונה, שזה משהו אחד וזו גם סוג של זכות.

לעומת זאת, כאשר הדבר מעוגן בחוק, זה הופך לבעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים כמה שקשה לכם להבין. זאת לא גזענות, צריך לעשות חילוק ברור.

בתור אדם דתי יש לי העדפה ללמוד בבית ספר שיש בו רק דתיים, אחה"צ להסתובב עם חברים דתיים ולגור בשכונה של דתיים (למרות שזה לא המצב עכשיו). זה אומר שאני שונא חילונים? שבגלל שהם לא מאמינים אז אני מעליהם?

יהודי שרוצה לשמור על התורה שלו שעברה במסורת לא יחיה ביחד עם עמים אחרים. למה? כי זה גורר להתבוללויות, הסתה לאמונות אחרות / אתאיזם וכו'

זה קצת אבסורד שאני מצטט את עצמי אבל בכל זאת:

לשאלה שעלתה באתר כיפה בנושא היחס לגויים ענה הרב יובל שרלו:
היחס של היהדות לגויים הוא נושא ארוך ומגוון מאוד, שיש צורך בו באנציקלופדיה ולא בתשובה קצרה באתר זה. ... באופן כללי, אנו מתייחסים לגויים כאל בני אדם בעלי צלם א-לוהים, מעריכים מאוד את ההתקדמות המוסרית והערכית שלהם, ומצד שני נמנעים מקירבת יתר בשל הרצון שלנו לשמור על ייחודיותו של עם .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם משחקים משחק שסכומו אפס - זו הבעיה איתכם :screwy:

אתם מנסים להיות טובים יותר וכדי לעשות זאת אתם עושים את האחרים לרעים ( זו הבעיה שלכם ואם אתה לא מודע לזה כניראה אתה עבד שעושה וחושב על פי מצוות האלוהים שלך הרבנים )

במקום שתהיו יותר טובים על ידי התכונות האנושיות שיכולות לכם אתם קוראים לאחרים רשעים ( המטורף מזה הריר שהוא נושא הדיון לא דן את כל האדם לכף זכות כניראה , והאידיוט הטרול שבא להסביר לנו שאנחנו מטומטמים ואנחנו לא מבינים את מה שהאירני הזה אומר , את הקללות וההפרדות והניבולי פה שהוא משפריץ ומה זה הסטירות האלו ? היתנהגות מגעילה וכוחנית )

יש אנשים חרדים ודתיים שהם צדיקים ועושי חסד לכל אדם בלי שפיטה , היה יכול להיות לכם יותר נחנד אם הייתם מישמים את התכונות האלו כדי להיות יותר טובים - זו הכוונה של עם כוהנים , אם אתה מכהן אתה צריך להתנהג בהתאם , כל נזיר בודהיסטי זוכה ליחס כבוד הרבה יותר מאוכלי החינם עבריינים שאותם מטפח הממסד הרבני שלך , זו הבעיה איתכם , אתה חושב שעובדיה עובדיה הוא היהדות - טעות ! זה הפנים המגעילים של היהדות , היהדות יכולה להיות הרבה יותר טובה ויפה , תעשו משהו חדש , תתחדשו בארץישראל ובמקום זה אתם מגנים את מי שנותן לכם אוכל ויורקים לבאר שאתם שותים מימנה - עאלק עם כוהנים , אולי של בית שני , אתם יותר מתייונים מהם , אתם התרבות שלכם היא פגנית בבבלית בכלל ולא ישראלית עיברית )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש משהו שאני למדתי מכל העיניין הזה זה שלהתווכח עם דתי זה כמו להתווכח עם שמאלני רדיקלי.

אם מישהו ניסה פעם להתוכח עם שמאלני רדיקלי אז הוא בטח יודע איך זה.

אתה מגיע לנקודה שבה אתם מסכימים על העובדות אבל ההיגיון שלך אומר דבר אחד וההיגיון שלו אומר דבר אחר, ולא משנה

איך אתה מסביר לו שההיגיון שלו שגוי זה לא עוזר עד שבשלב מסוים הוא אומר "תודה על תגובתך. זכותך לחשוב אחרת." ומתעלם ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיון של מה ? אתה מאמין בתורת משה ? תקרא ותפנים

וְעָמְדוּ זָרִים, וְרָעוּ צֹאנְכֶם; וּבְנֵי נֵכָר, אִכָּרֵיכֶם וְכֹרְמֵיכֶם. ו וְאַתֶּם, כֹּהֲנֵי יְהוָה תִּקָּרֵאוּ--מְשָׁרְתֵי אֱלֹהֵינוּ, יֵאָמֵר לָכֶם; חֵיל גּוֹיִם תֹּאכֵלוּ, וּבִכְבוֹדָם תִּתְיַמָּרוּ.

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1061.htm

הרב עובדיה יוסף שליט"א המציא את זה ?

כל התנך מלא במשפטים כאלה

אתה לא מאמין בתורת משה ? אז על מה הויכוח פה ? לך תיהיה רופא\עובד סוציאלי\מדען \חוקר ותתרום לאנושות בדרך שלך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדיה עובדיה בוחר איזה משפטים

יש הרבה מאוד משפטים בתורה שאתם בוחרים לא לקיים , כמו לא תגנוב , לא תחמוד, יש הרבה על עבודה הרבה דברים אבל אתם בוחרים על מה , ממש כמו שאמר אליהו , עד מתי אתם עוברים על שני הסעפים ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אני לא מאמין בתורת משה.

ולמה בכלל שאני אאמין במשהו שסותר את ההיגיון שלי?

אני אשתדל לתרום לאנושות ככל שאוכל.

השאלה היא איך אתה ע"י קיום מצוות שהומצאו ע"ע אנשי דת למיניהם/כתובות בספרי דת למיניהם תתרום לאנושת?

ראיתי לא מזמן תוכנית שנקראת המיליונר הסודי בערוץ 8.

מראים שם אנשים באמריקה(גויים מן הסתם) שמשקיעים חלק גדול מחייהם כדי לעזור לאנשים מסכנים. בתוכנית הספציפית שראיתי היה מדובר באנשים שעוזרים ונותנים בית לכל ההומלסים בצד "האחר" של לאס וגס(שהעשירים לא מודעים לקיומו).

ואז ראיתי את הרב יצחק פנגר מסביר למה היהדות לא גזענית ואיך היהודים צריכים להיות "אור לגויים" וכל הבולשיט הזה http://www.youtube.com/watch?v=JF4x1g_MM14

david לגמרי צודק "הם חושבים שהם עליונים כי הם לא"

הרב הזה הזה הוא אפס גדול(שלא לדבר על שקרן כמו כל ארגון הדברות).

יש אנשים בעולם הזה שמשקיעים כל כך הרבה בעזרה לזולת ועוד נשארים צנועים ויש אנשים שמשקיעים חלק ניכר מחייהם בלהסביר לכולם כמה שהם "עליונים" בגלל המצוות ושאר הזיבי שהם מקיימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל המצוות ושאר הזיבי שהם מקיימים.

אם לא הם אין עולם ואין כלום .

"כֹּה אָמַר יְהוָה, אִם-לֹא בְרִיתִי יוֹמָם וָלָיְלָה--חֻקּוֹת שָׁמַיִם וָאָרֶץ, לֹא-שָׂמְתִּי. "

איזה ברית ?

אַתֶּם נִצָּבִים הַיּוֹם כֻּלְּכֶם, לִפְנֵי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם: רָאשֵׁיכֶם שִׁבְטֵיכֶם, זִקְנֵיכֶם וְשֹׁטְרֵיכֶם, כֹּל, אִישׁ יִשְׂרָאֵל. י טַפְּכֶם נְשֵׁיכֶם--וְגֵרְךָ, אֲשֶׁר בְּקֶרֶב מַחֲנֶיךָ: מֵחֹטֵב עֵצֶיךָ, עַד שֹׁאֵב מֵימֶיךָ. יא לְעָבְרְךָ, בִּבְרִית יְהוָה אֱלֹהֶיךָ--וּבְאָלָתוֹ: אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, כֹּרֵת עִמְּךָ הַיּוֹם. יב לְמַעַן הָקִים-אֹתְךָ הַיּוֹם לוֹ לְעָם, וְהוּא יִהְיֶה-לְּךָ לֵאלֹהִים--כַּאֲשֶׁר, דִּבֶּר-לָךְ; וְכַאֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַאֲבֹתֶיךָ, לְאַבְרָהָם לְיִצְחָק וּלְיַעֲקֹב. יג וְלֹא אִתְּכֶם, לְבַדְּכֶם--אָנֹכִי, כֹּרֵת אֶת-הַבְּרִית הַזֹּאת, וְאֶת-הָאָלָה, הַזֹּאת. יד כִּי אֶת-אֲשֶׁר יֶשְׁנוֹ פֹּה, עִמָּנוּ עֹמֵד הַיּוֹם, לִפְנֵי, יְהוָה אֱלֹהֵינוּ; וְאֵת אֲשֶׁר אֵינֶנּוּ פֹּה, עִמָּנוּ הַיּוֹם.

על זה אמרו חז"ל מסכת שבת פח' א'

א"ר אבדימי בר חמא בר חסא מלמד שכפה הקב"ה עליהם את ההר כגיגית ואמר להם אם אתם מקבלים התורה מוטב ואם לאו שם תהא קבורתכם

אמר ריש לקיש מאי דכתיב (בראשית א, לא) " ויהי ערב ויהי בקר יום הששי " ה' יתירה למה לי ?

מלמד שהתנה הקב"ה עם מעשה בראשית ואמר להם אם מקבלים התורה אתם מתקיימין ואם לאו אני מחזיר אתכם לתוהו ובוהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...