מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 4 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

מוזיקה שאיננה מלאה כמו נניח בפורמט מורגשת באבחנה שלה דרך האוזניים וברייקנות שלה דרך הבטן ,

מה רע בקצת דיאטה מדי פעם, וכשרעבים במיוחד אז אוכלים את מה שיש. ;)

היה פה דיון קדום למדי שבו אנטולי או ICE2K העלו סדרה של דגימות פלאק ו320K בקידוד איכותי למבחן עיוור, ורוב המשתתפים נכשלו להבחין ביניהם, אני ביניהם. לא יצא לנסות "על עיוור" מאז אבל הניסיון שלי והמע' השתפרו ואני מצליח להבחין ברוב הגדול של המקרים. כמובן שכמו שנאמר זה גם תלוי מאוד באיכות ההקלטה, הקלטות מיינסטרים מהעשור האחרון נוטות להיות דחוסות עוד בשלב המאסטרינג, ע"ע הLoudness War.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

@IlyaN

תראה יש לי כמה קבצים בקצב סיביות של 320 שעל הרמקולים של המחשב הם נשמעים טוב אבל במערכת הם נשמעים בצורה מספקת בלבד , כמו כן יש לי כמה קבצים בקצב של 128 שניתן לשמוע בצורה סבירה על הרמקולים של המחשב אבל לא נעים לשמוע במערכת .

כמובן שראשית הכי חשוב זה המקור ורק לאחר מכן ההקלטה , אתה יכול למצא דיסקים של מוסיקה ( בעיקר משנות השיבעים ) שההקלטה שלהם מצויינת אבל המקור שלהם גרוע , בעיקר כאלו שהועברו מתקליט ללא רימאסטר .

אפשר לקבל קישור לתרד הזה שאתם מדברים עליו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני שומע כעת ל AUDIO שיצא לרגל 20 שנה לאלבום brothers in arms של הdire straits. פשוט מדהים.

אפילו הATP3 הפשוטים שלי מרגישים את ההבדל, שלא לדבר על המערכת שלי. התחלתי לחפש עוד AUDIO להאזנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שFLAC גם דוחס, רק שהוא לא מאבד שום דבר ואפשר לפרק אותו בחזרה למקור באופן מושלם.

אחרת זה היה WAVE ולא צריך FLAC.

מהניסוח שלך אפשר להבין שFLAC לא דוחס בכלל.

יתכן ואני טועה - אני לא מבין בנושא לעומק. אני כן מבין את השורה התחתונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוסיף את "תרומתי" הצנועה לדיון הזה

"איכות" של הסאונד תלויה ב3 גורמים

1. כרטיס קול

2. קובץ אודיו

3. אמצעי שמע

לקחת קובץ FLAC ולהריץ אותו על כרטיס קול מובנה עם אוזניות בשקל ואחרי זה להגיד שאין הבדל בין FLAC ל זה פשוט טמטום

אני מודה שאני נהנה מקבצי ב320K אבל זה רק כי פשוט לא לכל דבר בעולם יש FLAC

אני בזמנו השקעתי באוזניות הHD595 שלי והaudigy 2 zs platinium pro ולמרות שאני לא אודיאופיל מושבע ולא יכול להתחיל לפרט את הדקויות של ההבדל בין א' ל-ב' אני עדיין יכול להרגיש שיש הבדל ואפילו אם מדובר באפקט פסיכולוגי בלבד זה עדיין טוב בשבילי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור ש-FLAC דוחס, אחרת הוא לא היה FLAC אלא סתם WAV :screwy::s07:

ההבדל הוא שהוא דוחס דחיסת loseless, ממש כמו דחיסת ZIP או RAR לצורך העניין. ולכן המקור נשאר בדיוק אותו דבר (המקודד שקורא את הקובץ פשוט "פותח אותו" תוך כדי קריאה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על FLAC וMP3,

יש לי שאלה:

האם אני אמור לשמוע הבדל רציני בשיר FLAC לבין אותו שיר בMP3?

אני שומע עם COWON D2+ וסנייזר CX300.

אני לא מבין גדול.. אבל ת'אמת אני שומע הבדל ממש קטן (שאולי אותו אני מדמיין אפילו) בין הקבצים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה השוואה חזותית להבדל בין MP3 לבין FLAC:

http://www.head-fi.org/forum/thread/457310/comparison-flac-vs-mp3-320kbps

כמובן שלא משנה כמה אפשר להגיד לבן אדם שלא שומע בעצמו שיש הבדל, שבאמת יש הבדל.

אם אתה לא שומע הבדל(וזה נאמר פה בעבר) תישאר עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@HairyAss

תראה איזה מצחיקון אתה , אתה שואל אם אתה שומע ???

אתה מבין שאף אחד לא יכול לענות לך על שאלה כזו , כן ?

אבל , אם אתה שואל לגבי האיכות , אז כן , קובץ נקי ומלא ישמע טוב יותר מאשר קובץ לא מלא ומלוכלך ולא חשוב איזה מערכת אתה מנגן , קובץ טוב יותר ימקסם את היכולות של המערכת .

התשובה האולטימטיבית היא כמובן - תנסה ותדווח , תשמיע קובץ באיכות כזו וקובץ באיכות טובה יותר ותקשיב בעצמך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...