מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מבלבל את המוח ...

אתה קורא ל320 קצב סיביות "סביר"?? יש שני אפשרויות ,או שיש לך קבצי 320 שקודדו מ128 על ידי ילד ב12 או שלא שמעת באמת קובץ "אמיתי" של 320 kbps.

אני תמיד אוהב את אלו שתוקפים בשפה מסריחה קודם ואחר כך מצפים לשמוע גם תשובה כאשר בכלל כל הזמן הם רק מסתירים את חוסר הידע שלהם על משקל ההגנה הכי טובה היא ההתקפה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אני לא מצליח להשמיע בWINAMP קבצי FLAC.. מוזר בשביל נגן כלכך פופולרי..

בכל מקרה - יצא לי השבוע גם לבדוק את העיניין, שיר של HOTEL CALIFORNIA בפורמט FLAC ופורמט 320K

בנגן MPC במערכת ביתי ששומעים די סבבה.. ובאמת שלא הרגשתי הבדלים משמעותיים.. כאלה שבאמת שווים גודל שת קובץ כזה

ואני כן שומע הבדל בין 128 ל320 למשל ככה שהאוזניים שלי לא כאלה גרועות..

אם יש לכם שיר מסויים ששמעתם בו הבדל גדול באיכות אני אשמח לדעת ולנסות אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד אוהב את אלו שתוקפים בשפה מסריחה קודם ואחר כך מצפים לשמוע גם תשובה כאשר בכלל כל הזמן הם רק מסתירים את חוסר הידע שלהם על משקל ההגנה הכי טובה היא ההתקפה .

מזה קשור שפה מסריחה? אתה באמת מבלבל את המוח אם אתה קורא לקובץ שנדגם בקצב של 320 סיביות "סביר לשמיעה ברמקולים",עם כל הכבוד לידע שלך לא יודע אילו אוזניים/מערכות שמע וכו' יש לך שאתה קורא לזה סביר.

בלי קשר קראתי לא מעט על וויכוח עתיק היומין FLAC VS 320kbps ולא מעט אנשי מקצוע בחו"ל [DJ וכו'] כתבו שהם לא מרגישים הבדל בין הקבצים ויותר מזה לא מעט אחרים רשמו שיש אנשים שזה "פסיכולוגי אצלהם".

wrecker תוריד Plugin מתאים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ששומעים את ההבדל המהותי של הWAV או הFLAC (אני אישית בעיקר מרגיש אותו במוזיקה חיה ופחות באלקטרונית) לא לשכוח שצריך מקור טוב.

מעבר לכרטיס קול נורמלי (לא און בורד), רצוי שיהיה ממיר DAC מדיגיטלי לאנלוגי ורסיבר סטריאו \ מגבר ורמקולים נורמליים, ולא כאלה של "מערכת ביתית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה קשור שפה מסריחה? אתה באמת מבלבל את המוח אם אתה קורא לקובץ שנדגם בקצב של 320 סיביות "סביר לשמיעה ברמקולים",עם כל הכבוד לידע שלך לא יודע אילו אוזניים/מערכות שמע וכו' יש לך שאתה קורא לזה סביר.

כניראה "החוכמה" סותמת לך את האוזניים/עיניים ^ ^ ^ חבל שלא את הפה . ברמקולים של המחשב :bash:

@wrecker

דיי קשה להצביע על ההבדלים באיכות למי שאיננו מקשיב ,

תראה , רוב האנשים מקבלים את השמיעה כמו משהו שאיננו מצריך אבחנה ואינם מתמקדים בשמיעה קרי הקשבה .

צריך קובץ באיכות גבוהה ומערכת שיכולה להביא את זה לידי ביטוי .

לא ממש מחזיק מ DJ כמדד לאיכות , הייתי יותר מחשיב דעה של מוזיקאי אבל היי זה רק אני .( כמובן שיש יוצאים מן הכלל )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם ההרדיסקים הענקיים של היום שעולים לא הרבה בכלל, למי בכלל איכפת מה הגודל של הקבצים ?

מי ששומע אתך ההבדל שישמור FLAC ומי שלא ממש אז 320KBPS, ומי שלא שומע הבדל בכלל ו/או יש לו ציוד שמע זול ו/או אין לו מקום בהרדיסק אז 128KBPS.

מה יותר פשוט מזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני שומע הבדל בין 320 KBPS לבין FLAC, אבל באיכות הזאת של הם כל כך קטנים שזה לא כזה משנה. מה גם שהם יותר נפוצים, ולא תמיד אפשר להשיג FLAC, אז...

והתווכחתי על זה הרבה, גם בפורום הזה וגם במקומות אחרים - עושה שני דברים, אחד זה למחוק צלילים מסוימים שהאוזן לא יכולה לשמוע, ושתיים זה לדחוס. FLAC לעומת זאת מעתיק את הקובץ As Is.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזיקה שאיננה מלאה כמו נניח בפורמט MP3 מורגשת באבחנה שלה דרך האוזניים וברייקנות שלה דרך הבטן ,

[br]פורסם בתאריך: 8.09.2010 בשעה 11:34:13

@ארט

הוא דוחס על ידיי מציאה של שורות דומות , יחס הדחיסה שלו לעומת WAV הוא בערך 50%

עריכה :

אף כי קודקים מאבדי נתונים יכולים להגיע לשיעורים של דחיסה ב-80 אחוזים או יותר, המחיר של זה הוא הסרת מידע מהזרם המקורי. FLAC משתמש בניבוי קווי כדי להמיר את דגימות השמע לסדרה של מספרים קטנים וחסרי יחס (הקרויים residual) ומאחסן אותם ביעילות בקידוד גולומב-רייס. כמו כן הוא משתמש בקידוד אורך-ריצה לפיסות של דגימות זהות, כמו רגעי דממה. המעלות הטכניות של FLAC לעומת קודקים שומרי-נתונים אחרים טמונים ביכולת להזרים אותו ובפריסה מהירה ללא קשר לרמת הדחיסה.

http://he.wikipedia.org/wiki/FLAC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cahiml ממש חכם.. זה לא עובד אם אתה דוחס קובץ דחוס .

תיקח דיסק שיש לך בבית דחוס אותו ב320kbps

המקור שלי בדוגמה שהבאתי הוא קובץ FLAC...

אם היה לי את הדיסק במקור - הייתי עושה השוואת שמיעה.

אם אתה אומר מנסיונך שלהמיר דיסק מקור ל FLAC או ל בדגימה של 320kbps

היא זהה או קרובה לכך אני מאמין לך.

הרעיון שלך מצוין, אני חושב שאבצע בדיקה בעצמי עם דיסק מקור שיש לי כדי לבצע השוואה הגונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בסופו של דבר אם חסר "עומק" בצליל תמיד אפשר לסדר את זה עם EQ

אבל מבחינת איכות נטו ההבדל עדיין זניח.. ואם כבר הרמקולים ברמה גבוה אז הם יתנו נפח גם לשירים בMP3

בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם ההרדיסקים הענקיים של היום שעולים לא הרבה בכלל, למי בכלל איכפת מה הגודל של הקבצים ?

זה חשוב ועוד איך גם בנפחים של היום...

תיקיית המוזיקה שלי היא בנפח 112GB על דיסק יעודי של 1TB.

אם אלו היו קבצי FLAC הייתי כבר צריך לשקול הוספת דיסק קשיח חדש... (2TB לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...