מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

:facepalm:

אם תיקיית המוזיקה שלך היא 112 אז עם קובצים נורמליים היא הייתה מקסימום פי 10 .

ואתה ליצן קטן ,

לדעתי בסופו של דבר אם חסר "עומק" בצליל תמיד אפשר לסדר את זה עם EQ

אבל מבחינת איכות נטו ההבדל עדיין זניח.. ואם כבר הרמקולים ברמה גבוה אז הם יתנו נפח גם לשירים בMP3

אם יש לך באיכות גבוההה עאלק , אז אתה מתקמצן על עוד 300 שח' לקנות כונן נוסף ??? ( הייתי חושב על מה זה בשבילך איכות גבוהה - פפפחח )

שנית מוסיקה בווליום גבוהה זה לא איכות ! ! ( עאלק מוסיף נפח ! אז למה הורדת את הנפח הזה לפני כן אם אתה צריך אותו ?! )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי בסופו של דבר אם חסר "עומק" בצליל תמיד אפשר לסדר את זה עם EQ

אבל מבחינת איכות נטו ההבדל עדיין זניח.. ואם כבר הרמקולים ברמה גבוה אז הם יתנו נפח גם לשירים בMP3

טעות :kopfpatsch:

רמקולים לא מתקנים בעיות של רכיבים אחרים המערכת.ככל שהרמקולים יותר טובים כך הם יחשפו בעיות במערכת יותר בבוטות.

אם מה שאתה אומר היה נכון אף אחד לא היה משקיע במגברים איכותיים או בנגנים איכותיים , כולם פשוט ביו משקיעים הכל ברמקולים טובים והרמקולים היו מוסיפים נפח/אימג'/פירוט /מה שבא לך .

זה בדיוק כמו מחשב- המערכת נשמעת כמו הרכיב הכי חלש שלה , אם היית קונה מחשב עם החלקים הכי טובים שיש אבל עם כרטיס מסך מובנה שום משחק לא היה רץ כמו שצריך , המעבד לא היה "מתקן" את זה.

בדיוק אותו דבר כאן,הרמקולים לא מתקנים בעיות בסאונד שנובעות ממקור לקוי/לא מספיק איכותי , הם מנגנים את זה "as is "

לגבי ההבדל בין flac ל - ראשית לגבי דחיסה (כתבו פה מקודם שflac לא דוחס) - בflac יש דחיסה , מי שיש לו jetaudio יכול לראות שיש שם אם אני לא טועה 8 דרגות דחיסה שונות.

לגבי הבדלים בצליל הם קיימים, flac מעביר 1ל1 את הסאונד של הדיסק . מי שרוצה לבדוק את ההבדלים יכול פשוט לקחת דיסק בבית , להמיר אותו לmp3 ואז לשהוות את הmp3 לדיסק.ככל שהמקור יותר איכותי ההבדל יותר מורגש,מן הסתם צריך גם להבין שיש מטרה לפורמט הזה , ואנשים שלא מפריעה להם האיכות של מלכתחילה - אין להם מה לחפש עם flac.

מי שחושב שאין הבדלים בין הפורמטים שישאל את עצמו מתי פעם אחרונה הוא ישב להקשיב למוסיקה באמת?לא תוך כדי שהוא משתמש במחשב או ברקע כשהוא עושה משהו אחר.

אני עוד לא פגשתי אפילו בנאדם אחד שהשמעתי לו מול flac/cd ולא שמע הבדל,פשוט עבור רוב האנשים ההבדלים האלה נחשבים ניואנסים קטנים ולא שווים את ההשקעה ובשביל אודיופילים ההבדלים האלה עושים את הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שאקולייזר יכול לעשות את ההבדל ואף לפעמים לעוות את השיר.

גם בחירת האקוליזר תלויה מאוד בציוד שאיתו אתה שומע .

מבחינת FLAC שוב אני מסכים ב1000000אחוז שהוא קובץ בעל איכות פנטסטית וכו' ואני באמת שלא מצליח למצוא את ההבדל בינו לבין 320kbps.

*דרך אגב הסכמתי עם הבחור מקודם לגבי האקולייזר ולא עניין הנפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, אתה מחזק את מה שאני אומר - פי 10 זה כבר חורג מ 1TB והייתי צריל לרכוש דיסק קשיח נוסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והתווכחתי על זה הרבה, גם בפורום הזה וגם במקומות אחרים - עושה שני דברים, אחד זה למחוק צלילים מסוימים שהאוזן לא יכולה לשמוע, ושתיים זה לדחוס. FLAC לעומת זאת מעתיק את הקובץ As Is.

MP3 מוחק צלילים שהאוזן כן יכולה לשמוע, פשוט אנשים כבר רגילים לשמוע זבל אז מבחינתם ההבדל זניח.

המקור שלי בדוגמה שהבאתי הוא קובץ FLAC...

אם היה לי את הדיסק במקור - הייתי עושה השוואת שמיעה.

אם אתה אומר מנסיונך שלהמיר דיסק מקור ל FLAC או ל בדגימה של 320kbps

היא זהה או קרובה לכך אני מאמין לך.

הרעיון שלך מצוין, אני חושב שאבצע בדיקה בעצמי עם דיסק מקור שיש לי כדי לבצע השוואה הגונה.

רק אל תבצע את הקריעה עם Winamp או שטות אחרת.

יש תוכנות ייעודיות שמשתמשים בהן גם בסצנה על מנת לקרוע דיסק מקורי לפורמט FLAC.

אם אתה רוצה מדריך שלח לי ה.פ :)

בדיוק, אתה מחזק את מה שאני אומר - פי 10 זה כבר חורג מ 1TB והייתי צריל לרכוש דיסק קשיח נוסף...

מאיפה הקרצתם את השטות הזו ששיר בפורמט FLAC שוקל פי 10 מפורמט MP3?

נניח שכל השירים אצלך במחשב הם בMP3 320KBPS ונניח שFLAC יצליח לדחוס לרמה של 1100KBPS

זה בערך פי 3.5 אבל אין סיכוי שבעולם שתגיע לפי 10 בגלל שהביטרייט המקסימלי של פורמט לא דחוס הוא 1411KBPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההבדל בין flac ל - ראשית לגבי דחיסה (כתבו פה מקודם שflac לא דוחס) - בflac יש דחיסה , מי שיש לו jetaudio יכול לראות שיש שם אם אני לא טועה 8 דרגות דחיסה שונות.

OK! עשיתי בדיקה ראשונית עם TRACK של מוסיקה קלאסית,

Franz Liszt / Rákoczy-Marche אם זה מעניין מישהו - אורך הקטע הוא 10:44.

בצעתי RIP עם Easy CD Extractor המצויינת...

קובץ WAV סטנדרטי - נפח: 114MB

קובץ FLAC [יש בעצם 9 רמות דחיסה מ 0 ועד 8] - נפח: 61MB (ברמה 0 - הגבוהה ביותר).

קובץ באיכות 320kbps - נפח: 26MB.

עריכה:

אפשר לראות ש FLAC בגודלו הוא ½ WAV

בהשמעה ראשונית על מערכת ה KODA 5.1 שלי (במחשב) לא הצלחתי להבחין בהבדלים.

אנסה יותר מאוחר עם אוזניות CX 680i

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה ליצן קטן ,

אם יש לך באיכות גבוההה עאלק , אז אתה מתקמצן על עוד 300 שח' לקנות כונן נוסף ??? ( הייתי חושב על מה זה בשבילך איכות גבוהה - פפפחח )

שנית מוסיקה בווליום גבוהה זה לא איכות ! ! ( עאלק מוסיף נפח ! אז למה הורדת את הנפח הזה לפני כן אם אתה צריך אותו ?! )

שמת לב שחיברת תשובה לשתי הודעות שונות של שני אנשים שונים?

עשית סלט

Cahiml

כמו שאני רואה גם אתה הוכחת את מה שהרבה חושבים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לבצע את הקריעה עם Exact Audio Copy

יש סיבה שהיא המומלצת ביותר :)

אני לא בטוח ש Easy CD Extractor נחותה מ Exact Audio Copy.

קודם הממשק של Exact Audio Copy ממש מסובך

וכמו כן לא מצאתי שום דרך לבצע RIP אלא לתצורת WAV דחוסה או לא דחוסה...

לעומת זאת Easy CD Extractor עם ממשק פנטסטי

ושפע של תצורות AUDIO לביצוע RIP או המרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות :kopfpatsch:

רמקולים לא מתקנים בעיות של רכיבים אחרים המערכת.ככל שהרמקולים יותר טובים כך הם יחשפו בעיות במערכת יותר בבוטות.

אם מה שאתה אומר היה נכון אף אחד לא היה משקיע במגברים איכותיים או בנגנים איכותיים , כולם פשוט ביו משקיעים הכל ברמקולים טובים והרמקולים היו מוסיפים נפח/אימג'/פירוט /מה שבא לך .

זה בדיוק כמו מחשב- המערכת נשמעת כמו הרכיב הכי חלש שלה , אם היית קונה מחשב עם החלקים הכי טובים שיש אבל עם כרטיס מסך מובנה שום משחק לא היה רץ כמו שצריך , המעבד לא היה "מתקן" את זה.

בדיוק אותו דבר כאן,הרמקולים לא מתקנים בעיות בסאונד שנובעות ממקור לקוי/לא מספיק איכותי , הם מנגנים את זה "as is "

לגבי הבדלים בצליל הם קיימים, flac מעביר 1ל1 את הסאונד של הדיסק . מי שרוצה לבדוק את ההבדלים יכול פשוט לקחת דיסק בבית , להמיר אותו לmp3 ואז לשהוות את הmp3 לדיסק.ככל שהמקור יותר איכותי ההבדל יותר מורגש,מן הסתם צריך גם להבין שיש מטרה לפורמט הזה , ואנשים שלא מפריעה להם האיכות של מלכתחילה - אין להם מה לחפש עם flac.

מי שחושב שאין הבדלים בין הפורמטים שישאל את עצמו מתי פעם אחרונה הוא ישב להקשיב למוסיקה באמת?לא תוך כדי שהוא משתמש במחשב או ברקע כשהוא עושה משהו אחר.

אני עוד לא פגשתי אפילו בנאדם אחד שהשמעתי לו מול flac/cd ולא שמע הבדל,פשוט עבור רוב האנשים ההבדלים האלה נחשבים ניואנסים קטנים ולא שווים את ההשקעה ובשביל אודיופילים ההבדלים האלה עושים את הכל.

אתה אומר להקשיב. השאלה אם בכלל אני אשים לב להבדל בין הקידודים, במערכת מבוססת כרטיס קול מובנה ורמקולים של מערכת סטריאו פשוטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חשוב ועוד איך גם בנפחים של היום...

תיקיית המוזיקה שלי היא בנפח 112GB על דיסק יעודי של 1TB.

אם אלו היו קבצי FLAC הייתי כבר צריך לשקול הוספת דיסק קשיח חדש... (2TB לפחות).

כונן 1TB מהיר עולה בערך 300 ש"ח.

ובפועל לא לכל דבר תמצא FLAC ולא לכל דבר צריך.

וזה לא תופס פי 10.

אז עוד כמה מאות GB ? זה באמת לא נורא.

אם יש לך 112GB של רק השווי של זה בדיסקים מקוריים הוא כמה מאות אלפי שקלים (ואולי יותר).

300 שקל זה מחיר קטן לשלם על איכות ומאגר ענק של .

הגישה שלי לעניין תמיד היתה שאם נגמר המקום אז קונים עוד הרדיסק.

ויש כמה אנשים שיש להם אוספים של 2TB (ולא הכל שם בFLAC).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת , את החלק שנוגע לאיכות הקובץ אני אסכם במשפט :" מה מבין חמור בסלט פירות" או " חוסר ידע הוא שלווה " על כל מקרה מי שלא מרגיש בהבדלים כניראה זה עדיין לא עבורו וזה בסדר גמור מבחינתי האישית .

לגבי יחסי הדחיסה , זו סתם רכלנות לשמה והתלהמות עקרה , יש את כל המידע ברשת , מי שמתעניין שיחפש .אישית אני מעדיף את APE לדחיסת קבצים אבל פאלק הוא גם כן מצויין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי להוסיף כאן עוד משהו.

אני גם אוהב את השירים שלי ב FLAC אבל זה לא אומר שהכל חייב להיות בפורמט הזה, מוזיקה שחורה נשמעת לי בדיוק אותו דבר גם ב 192kb :nixweiss:

וזה שהקובץ ב FLAC לא מאלץ שהקובץ יהיה מושלם, אם ההקלטה גרועה אז אין מה לעשות... חבל על המגה בייטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שאקולייזר יכול לעשות את ההבדל ואף לפעמים לעוות את השיר.

גם בחירת האקוליזר תלויה מאוד בציוד שאיתו אתה שומע .

מבחינת FLAC שוב אני מסכים ב1000000אחוז שהוא קובץ בעל איכות פנטסטית וכו' ואני באמת שלא מצליח למצוא את ההבדל בינו לבין 320kbps.

*דרך אגב הסכמתי עם הבחור מקודם לגבי האקולייזר ולא עניין הנפח.

אפשר לשאול איזה סוג אתה שומע? כ"כ לדעתי אקולייזרים פשוט הורסים אתה המוזיקה. אני משתדל לשמוע כמה שיותר קרוב למקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...