מצב החינוך בארץ והתנהגות ילדי ישראל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב החינוך בארץ והתנהגות ילדי ישראל

benor

Recommended Posts

כתבה לא הכי חדשה, עם כי נראה לי שהיא דיי מצליחה לשקף את המצב העגום...

נתחיל מזה שצריך לתת לדעתי פרס ישראל לכל אחד מהמורים בארצנו, הטובים והרעים כאחד, על כך שהם מוכנים לשהות בחדר אחד במשך כמה שעות ביום עם כארבעים מפלצות קטנות מהזן הקרוי בלשון חיבה "ילדי ישראל". אני סבור שכמו בתאונות הדרכים להבדיל, שמאשימים בהן את איכות הכבישים ואת התמרורים והרמזורים ואת מזג האוויר ולא מעזים לומר שהגורם מספר אחד לתאונות הוא האגרסיוויות של הנהג הישראלי - כך עם החינוך בישראל; לא מעזים לומר שהגורם מספר אחד לכך שבתי הספר של החינוך הממלכתי נהפכו לריכוזים של טמטום קולקטיווי הוא שהתלמיד הישראלי המבקר בהם הוא יצור אגרסיווי, מפונק, אידיוטי לעתים, החושב - כי כך לימדו אותו בבית - שהוא מרכז העולם ושהכל מגיע לו בלי שום מאמץ מצדו.

מקור: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/756705.html

יש לי דוגמא אישית לכך.

חבר שלי, מדריך בחוגי סיירות ביקש ממני שאני אהיה מלווה שלו לטיול עם ילדים בכתה ו' (גילאי 10-11)

הילדים האלה היו מאוד ילדותיים, חצופים ומפונקים להפליא. אני לא זוכר את עצמי בגיל הזה כזה מפונק וחוצפן. חלקם התייחסו אליי ביחס מזלזל ולא נתנו לי ולחבר שלי (30) שום טיפה של כבוד.

במהלך הטיול, חלקם השאירו את הזבל אחריהם בטבע. שהערתי להם על כך סירבו להקשיב. הם היו מוכנים לאסוף את הזבל שהם השאירו אחריהם לאחר שכנועים ומאמצים רבים מצידנו. "גם ככה המדינה הזו מלוכלכת, מה זה משנה"? טענה של אחד מהילדים...

למרות שאני מבוגר מהם ב- 10 שנים וכמעט כפול מגילם.

הם התנהגו בצורה מאוד ילדותית ועשו הפוך מכל מה שאמרנו להם... ילדים זה עם לא קל בכלל.

מאז, אני לא מוכן/רוצה לבוא איתו לשום טיול.

לא זכור לי שהילדים שלמדו איתי בביה"ס באותו טווח גילאים, התנהגו בצורה כזו מזלזלת ובוטה כלפי מבוגרים.

בנושא החינוך אני יכול להסכים שברוב רובם של המקרים, מדובר בפונקציה של השקעה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ממה שאני רואה היום, הילדים "מחונכים" מהבית שהכל מגיע להם, אם הורה כמעט ולא מעיז להגיד לילד "לא", ועד שמעיז זה כבר מאוחר מדי...

המורים של היום מגיעים לשדה קרב של 40+ מפלצות פלצניות, שעושות הכל חוץ מללמוד (או לפחות לתת למורה ללמד) כאשר אין שום סמכות והרתעה לאותם המורים שחשופים על בסיס כמעט יומי:

*לאלימות מילולית מצד הילדם

*לאלימות פיסית מצד הילדים

*איומים מצד הילדים

*איומים מצד הורי הילדים

*אטימות מהמערכת שלא עושה כלום למופרעים(כדוגמא אני זוכר בתקופת הלימודים שלי בתיכון, שהיה אחד שאנס 3 בחורות, כל הבי"ס ידע זאת, ואותו הערס סיים ללמוד כמו כולם, והעיקר שהמערכת שהשתיקה את הנושא..)

*שכר ד עלוב ודרישה להשקעה של שעות רבות

לא קראתי את הכתבה,רבל לא צריך להיות גאון כדי לראות את המציאות של היום של אותם המופרעים מהבתי ספר שהגיעו לגיל הבגרות:

*תאונות דרכים(הכביש אשם, הרמזור אשם, הג'וק שנתקע בחלון אשם, לא הנהג המסומם/שיכור שנסע לכאילו הכביש שייך בלעדית רק לו)

*לגיטימציה לפשע, גניבות, רצח, אונס, שבהם תמיד מנסים להסיט את האשמה מהנאשם לגורמים אחרים(רווחה, קורבן, שוטרים וכו')

*תקיפות מבוגרים וקשישים(הרי יש ממי לפחד שיעשה משהו?)

*השתוללויות של ערסים שיכורים ברחובות(בביה"ס זה לא היה אסור..)

ואחרון חביב: *חוסר כוח לחוק שאמור להגן עלינו מפני כל החולירע הזה, ובמקום פשוט נעשה חסר עמוד שדרה....

לדעתי קשה לראות עתיד וורוד למדינה ואזרחים שמשתינים בקשת האחד על השני >:(

ועד שלא יתחילו להחמיר דרסטית עם העבריינים מגיל מאוד צעיר, האור היחיד שאני רואה באופק זה האור שרכבת שהולכת לדרוס אותנו...

וגם הורים שיגידו יותר "לא" בגיל מאוד צעיר של הילדים.

זה הכל

(סורי על החפירה :smile1:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת החינוך בארץ היא בגדול מערכת ביביסיטר ממשלתית.

אם ילדים מצליחים להגיע לכיתה ו' בלי לדעת לקרוא ולכתוב ברמה סבירה וחשבון בסיסי, מה הם עשו שם 6 שנים?

היתה תקופה שהייתי מתנדב פעם בשבוע בכיתה א' באחד מבתי הספר בנתניה. החוויה היתה כל כך מתסכלת. אני זוכר במיוחד ילדים מבריקים שסיימו את כל הספרים של אותה שנה בחודשיים ובמשך שאר השנה ישבו משועממים בכיתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאשים את הממשל במה שקורה.

כל יומיים מתחלף שר חינוך, כל יומיים טוענים לשינוי השיטה, והעיקר עושים הרבה רעש בעיקר כשמתחילים לדבר על התקציב השנתי אבל בתכלס השינויים לא מהותיים ביחס לשינוי התקופה והצעדים שנעשים מאוחרים מידיי ולא מעשיים.

כשילד מסיים את בית הספר בשעה 12 יש לו לפחות 8-10 שעות ביום שהוא צריך לבזבז. כשהמסגרת העיקרית שלך במהלך היום היא בזבוז זמן (אחרי 4-5 שעות לימוד בשעות הבוקר) זה מאפיל גם על הדברים שאתה אמור לקבל בשעות הלימוד שלך.

קחו לדוגמא את החינוך הדתי (גם החרדי וגם הלא חרדי). עזבו רגע את התכנים שהם לומדים, זאת לא הנקודה, אבל הם נמצאים במסגרת מ-8 בבוקר עד (לפחות) 4-5 אחר הצהריים. הסיכוי שילד כזה ילך ויעשה שטויות בזמן שנשאר לו הולך וקטן. אם כל הילדים במדינה היו מקבלים מסגרת ארוכת שעות הפיקוח עליהם היה גובר, ואז משעה 12 בצהריים עד שההורים חוזרים בשעות הערב (במקרה הטוב 5-6 בערב, במקרה הרע יש ילדים שההורים שלהם פשוט מפקירים אותם) הילד לא מסתובב ברחובות (ופה יבואו כמה דוגמאות ציניות במקצת) מתעלל בחתולים, פורץ למכוניות, מטריד את השכנים ואונס את חברותיו לכיתה.

חוץ מזה אתמול במקרה ראיתי איזה תוכנית בערוץ 2, לא זוכר אפילו איך קוראים לה, ושם הראו איך שמינסטים בני 17 וקצת חוגגים את מסיבת הסיום (בחסות ההורים, שחלק מהם נכחו במקום) בליווי חשפנית צעירה (שאגב הייתה בת 18 וחצי). ושם בתוכנית אנשים כמו גבי גזית, מנחם בן, ומוקי הצדיקו את המעשה הזה ולא ראו איתו שם בעיה. הוסיף גם גבי גזית (שבד"כ אני מסכים איתו בכל מה שקשור למאבק בזרמים מסוימים בעולם החרדי, או במאבק למען מיעוטי היכולת) ואמר שעוד כמה חודשים נותנים לילדים האלה להחזיק רובה ולשמור על המדינה, שהם כבר מחזיקים ברישיון לרכב ויהיה מותר להם לשתות אלכוהול, אז איזה טוסיק וציצי של בחורה צעירה זה לא משהו שצריך לצעוק בגללו.

אז אני אומר אם אלה האנשים שאנחנו מסתכלים עליהם כמובילי התרבות ואנשי אשכולות במדינה שלנו, אז הבעיה לא מתחילה בילדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודות נכונות

@מאיר :xyxthumbs: ביביסיטר ממשלתי

@מיני :xyxthumbs: חינוך מתחיל מהבית

והשאר גם צודקים בהחלט למעט התלונות - תפנימו רבותי המתלוננים , זו המציאות !

אני רוצה להוסיף שמערכת החינוך בנויה בסגנון של פס יצור ( הם קוראים לזה השגיות ) למען מטרה שהיא הפיכת הילדים למשרתים של בעלי ההון אשר מצידו תורם את חלקו באימון הילדים ובאילופם , מחוץ למערכת החינוך הממוסדת בכלים של קביעת דעת קהל ( כלומר מה אופנתי ומה לא ומתעתע הן בהורים של הילדים שנאלצים להשתעבד כל היום ולהיות רחוקים מהילדים שלהם ובכך להפקיר אותם ואת החינוך שזו המטלה של ההורים לידיים של "קובעי דעת הקהל שפועלים דרך הטלוויזיה של בעל ההון ודרך האינטרנט שגם כאן לבעל ההון יש השפעה ניכרת ) .

אנחנו חלק מהתרבות הצרכנית יש כאלו שטועים לחשוב שזו התרבות המערבית , אבל לא התרבותשלנו נקראת "תרבות צרכנית " וכמו כל אלמט בטבע התרבות הזו שואפת ליעילות וצרכן נבון הוא איננ צרכן טוב / רווחי/יעיל ואי לכך אנחנו לא רוצים דברים כמו חוכמה / תבונה התרבות מקדמת ערכים של השגיות מחד וחידלון חברתי מאידך למעט רכישות , ( ראו כמה אנשים יהיו מוכנים להתאחד כדי להגן על אדם ו / או על רעיון אבל ראו כמה אנשים יהיו מוכנים להתאחד סביב רכישה של מכשיר / חדשה ) דבר שמביא את הבידוד של היחיד ובכך מקל על השליטה " הפרד ומשול " דרך אגב זו גם הסיבה למלחמה התרבותית של התרבות הצרכנית /מערבית עם העולם הערבי שהוא בעל תפיסה תרבותית חברתית /שיבטית

יש כמובן כאלו שמצליחים להתחמק מתוכנית השטן הזאת והם מהווים את התשתית להתפקחות של בני התרבות הזו ,

מתנצל מראש על חוסר ההבנה - אבל למי שהבין - שירוויח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לשיטת הכותב של הארץ, בנאדם שיש לו ילד עצלן או מופרע צריך פשוט לקבל את זה כעובדה מוגמרת?

לא לשלוח את הילד לבי"ס? כנ"ל אם הילד שלי תלמיד גרוע, אני פשוט אמור לקבל את זה כגורל אכזר? זיבי!

אני אעשה הכל כדי שהילד שלי יצליח, יהיה מאושר ויגשים את עצמו.

איך אני אעשה זאת? זו כבר שאלה אחרת, אכן רוב האחריות במקרה כזה נופלת אך ורק על ההורה.

אתה לא יכול לצפות ממורה בבי"ס שתדאג לילד שלך כמו שהיא דואגת לילדים שלה.

אני גם מאמין מאוד במשפט: If you want something done right, you gotta do it yourself.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה להפנות אצבע מאשימה לאף אחד מלבד ההורים במקרה הזה. חינוך בא אך ורק מהבית.

הוא כבר אמר את זה ^ ^ ^

אומנם חינוך הוא גם עיניין של תקציב כלומר בבתי ספר פרטיים יש חינוך טוב יותר אבל אכן הבית הוא המכנה המשותף שמקנה את החוזק והאחזקה של החינוך הנרכש במוסד פרטי ולכן יהיה האלמנט הקבוע במשוואה , במחקרים ( שלא בא לי לחפש ) הוכח שלאנשים משכילים יש ילדים משכילים וכו' . כלומר הקביעה הנ"ל גם הוכחה במחקים מדעיים שמראים נטיה סטטיסת גבוה לחיזוק הטענה הנ"ל " חינוך מגיע מהבית " דרך אגב לכן גם בעל ההון "נילחם" בחינוך שמקבלים בבית ואת זה אתם רואים בזילזול שמפגינים הילדים באנשים מבוגרים , בעל ההון אומר להם שטכנולוגיה חשובה יותר מערכים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ילדים שלא מוכנים לאסוף זבל זה מה שמפתיע אותך?

מה לגבי ילדים שמקללים את המורים? או ילד ששואל מורה "מה קרה, לא קיבלת אתמול בלילה"?

זה כבר נחשב לחוצפה מדרגה ראשונה. הבאתי דוגמא מסויימת, שנתקלתי בה מהחיים הפרטיים שלי.

כמובן שנתקלתי בדברים דומים במקומות ציבוריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב של משרד החינוך לא קובע את התנהגותם של הילדים , אלה בעיקר כיצד ההורים מחנכים את ילדיהם. כאשר הורים עוברים גבולות ככה גם הילדים נוהגים אחריהם כי ככה המודל שלהם לחיקוי נוהג, כאשר ההורים יתחילו לעמוד בחוקים ולא יחפפו בחוקים כה הילדים יבינו שיש גבולות בחיים ותחילו להתנהג בצורה יותר מתונה בדומה להוריהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא לבד. מדהים כיצד רוב הבעיות משותפות.

תיראו סרטון זה...

חובה לראות איך זה לא עניין של כסף (אלא של סדרי עדיפיות), ואיך בתי ספר פרטיים עניים עם תקציבים יותר קטנים מאשר הציבוריים, מגיעים להשגים גבוהים יותר מכל הבחינות. (בארה"ב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...