מצב החינוך בארץ והתנהגות ילדי ישראל - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב החינוך בארץ והתנהגות ילדי ישראל

benor

Recommended Posts

לקום לכבוד המורה זה מנהג מיושן ומטומטם. מספיק שתלמידים יסתמו את הפה ברגע שנכנס מורה.

אבל הם לא עושים את זה, לכן הלכו צעד אחד קדימה.

מנהגים כמו קבלת המורה בעמידה, טוען אלוני, קיימים בחברות טוטליטריות, בין אם מדובר בקומוניזם של השמאל או בפאשיזם של הימין. "זה לא עושה

את הפרטים או את החברה לתרבותית יותר ובטח שלא דמוקרטית יותר. מי שרוצה שהנוער בישראל יהיה יותר מנומס ויפתח יכולות חשיבה - זה בא מתרבות פנימית"

צריך להיות טיפש באופן קיצוני כדי לטעון שעמידה לכבוד מורה איכשהו פוגע בדמוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הייתי מנסה להסביר לכם מדוע ואיך מיני צודק בחשיבותו של החינוך ,אבל זה שאתם לא מבינים את זה למרות ההסברים שלו , זה רק מוכיח את העובדה המצערת שגם אנשים חסרי חינוך יכולים להיות טיפשים :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חינוך, כמו רוב הדברים במדינה הזאת, דפוק מהשורש רק בגלל חוסר האכפתיות של הציבור לגבי כל מה שנעשה במדינה.

כולם יודעים שהחינוך גרוע - מישהו עושה משהו לגבי זה?

הרמה בבתי הספר שלנו שואפת לאפריקה וסודאן, גם זה לא מעניין אף אחד.

אני אישית ראיתי ילד בכיתה ה'-ו' בערך צועק ומרים ידיים על אישה מבוגרת שהתנגשה בו בטעות. יתרה מזה, כשהעפתי את הילד הזה קיבינימט - אבא שלו התחיל לצעוקעלי, כאילו שאני עשיתי משהו לא בסדר כאן.

אני חושב שמינימייזר צודק כאן. גם בקשר לזה שהילגים גדלים להיות מפונקים וגם בקשר ללגדל את הילדים במדינה אחרת.

אני אישית לא אשלח את הילדים שלי בחיים, בחיים לבית ספר ממשלתי. אין לי אמון ובטחון במערכת החינוך שזו תצליח ללמד את הילד שלי ולו דבר אחד.

אני אישית לא למדתי כלום בבית הספר, ממש כלום, וגדלתי להיות הרבה יותר אינטלגנטי ומלומד מרוב בוגרי התיכונים הממשלתיים.

ועוד דבר שיהיה נחמד - הורים יצטרכו לעבור בדיקת IQ לפני שיינתן להם רישיון ללדת, זאת על מנת למנוע גידול במספר הערסים ושאר הבררה באוכלוסייה הישראלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד דבר שיהיה נחמד - הורים יצטרכו לעבור בדיקת IQ לפני שיינתן להם רישיון ללדת, זאת על מנת למנוע גידול במספר הערסים ושאר הבררה באוכלוסייה הישראלית.

לאדם יכול להיות IQ 160 והוא יהיה הורה מזעזע. לאדם יכול להיות IQ 160 והוא יהיה רוצח פסיכופת ואנס. תודה אגב שבעזרת משפט אחד הרסת את כל האמינות שהייתה לך כאן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא למדתי כלום בבית הספר, ממש כלום, וגדלתי להיות הרבה יותר אינטלגנטי ומלומד מרוב בוגרי התיכונים הממשלתיים.

באיזה אופן היית אומר שאתה יותר אינטלגנטי ומלומד מרוב בוגרי התיכונים הממשלתיים?

עוד שאלה, האם בדקת את ממוצע מנת המשכל של אוכלוסיית הערסים במדינת ישראל?

אני לא אתפלא אם חלקם, יוציאו יותר ממך בהרבה במבחן IQ סטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יודע את מה שאתה אומר , כי ?

"לא אתפלא" זו השערה, לדעתי התנהגות של "ערסים" לא תמיד קשורה למנת משכל גבוהה או נמוכה.

כך שלא הייתה איזושהי טענה נחרצת בפוסט שלי אבל ההיגיון(או החוסר בו) שלך כרגיל, הכשיל אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הדיון הזה מתחילתו, ולדעתי האישית יש מן האמת ברוב הטענות שהועלו כאן - גם כאלה הסותרות זו את זו.

נתחיל דווקא מאחת הנקודות האחרונות שהועלו כאן, והוא הקשר בין קימה לכבוד המורה וכיבודו באופן אוטומאטי לבין דיקטטורה. הטענה הזו, למרות שהיא נראית על פניו כשטות גמורה, לדעתי דווקא נכונה לפחות באופן חלקי: במדינות דיקטטוריות השלטון דווקא מאוד בעד חיזוק גישה בקרב הציבור לפיה יש לכבד באופן מוחלט ובלתי מעורער סמכות גם אם אינך מסכים עמה לחלוטין, וזה משהו שמחנכים אליו מילדות.

זה מביא אותי לנקודה השניה: מורה לא אמור לזכות בכבוד באופן אואומאטי. הוא כן אמור לזכות בו כברירת מחדל - שזה כבר משהו שהילדים צריכים להביא איתם מהבית - ושאת הכבוד הזה המורה יכול להצדיק, ויכול שלא. אם המורה במקרה מטומטם, אני שומר לעצמי את הזכות לחשוב שהוא מטומטם. מה שחסר למורים זו סמכות ולאו דווקא "כבוד". כשיש למורה סמכות לפגוע באופן כלשהו בתלמידים המפריעים למהלך הלימודים, סמכות המגובה הן ע"י ההנהלה והן ע"י ההורים, את הכבוד שלו הוא יקבל כ"תופעת לוואי" - כל עוד הוא מורה טוב ונוהג בסמכות שלו באופן הוגן. אם הוא מורה גרוע ומנצל את סמכותו לרעה, הוא לא יקבל כבוד אלא את מה שמגיע לו, בוז מלווה בפחד.

כמובן שכל זה אפשרי רק אם ההורים טורחים לחנך את ילדיהם מלכתחילה. ילדים שלא מכבדים את סמכות ההורה עליהם לא יכבדו גם את סמכות המורה, ולא משנה אם הם יעמדו לכבודו או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:goodposting: :goodposting: :goodposting:

אם כי אני לא חושב שקימה כשהמורה נכנס לכיתה זה מאפיין של משטר טוטליטרי (אם כי אני מבין מדוע זה יכול לשמש אותם)

אני לא חושב שיש בזה משהו "לא דמוקרטי". אני פשוט לא חושב שזה ישיג את המטרה שלו.

ואומנם לא דובר כאן הרבה על כך (למרות שלא קראתי את כל הדיון),

אבל תקציב מערכת החינוך במדינת הוא אחד מהגבוהים בעולם המערבי.

זה לא שאין כסף - זה שהוא הולך למקומות הלא נכונים או לא מושקע כראוי.

למשל,

כמה מיליונים (לא זוכר בדיוק כמה) מתקציב משרד החינוך הם "הבטחת הכנסה לאברכים"...

שלא נדבר על כסף שמועבר לבתי ספר וישיבות שאינן מלמדים בכלל את מקצועות הליבה המינימליים הנדרשים.

אבל עזבו, חבל שרוני ייכנס לכאן ויזהם את הדיון למוות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאתם טועים לחשוב שלקום למורה בכיתה זה לתת כבוד למורה - לא ולא , לקום לכבוד המורה זה למעשה להביע את הכבוד שיש לתלמידים לידע שהם עומדים לרכוש ושאת הידע הזה מייצג המורה ,

המורה כבן אדם , לעיתים מגיע לו כבוד ולעיתים לא , המורה הוא לא רלוונטי כאן , הדבר היחידי שרלוונטי כאן הוא התלמיד והיחס שלו אל עצמו , כן , אל עצמו בלבד , אם התלמיד רוצה בהצלחה של עצמו ורוצה לרכוש ידע , הוא צריך לכבד את עצמו ולדעת מהיא הדרך הטובה ביותר עבורו לרכוש את הידע הזה והדרך הכי טובה זה להגיד תודה בצורה כזו או אחרת ולהכיר במקום שבו הוא התלמיד נמצא שזה נמוך יותר ממי שהוא התלמיד הולך לרכוש את הידע ואם התלמיד נמצא במקום נמוך יותר אז הוא צריך להראות את זה . אבל שויין , להסביר לאנשים חסרי חינוך את המשמעות של כבוד צריך שוט :lol: .

לסיכום בן אדם ( כל בן אדם כולל תלמיד בכיתה ) יכול לילמוד רק מימשהו שיודע יותר מימנו ואי לכך ה"מורה " נמצא במעמד ( זמני וריגעי המוגבל אך ורק לזמן הלימוד ) גבוה מהתלמיד ולכן התלמיד צריך להראות שהוא מודע להבדלים כדי שהוא עצמו יוכל לילמוד , ברור לי לחלוטין שיש מורים שהם ביזיון וזיבלונים שלא מגיע להם כבוד בשיט , אבל אתה בתור תלמיד לא חייב להיות בכיתה שלהם , ( תתלונן , תבריז מבית ספר , תעבור בית ספר / כיתה ) אבל אם אתה בכיתה שלהם אתה צריך לתתלהם כבוד שמגיע למי שאתה רוצה לילמוד מימנו כלומר שיעביר לך ידע שאין לך .

"לא אתפלא" זו השערה, לדעתי התנהגות של "ערסים" לא תמיד קשורה למנת משכל גבוהה או נמוכה.

כך שלא הייתה איזושהי טענה נחרצת בפוסט שלי אבל ההיגיון(או החוסר בו) שלך כרגיל, הכשיל אותך.

וכמו תמיד הסיגנון הערסי שלך הכשיל אותך לקבל מימני תשובה ישירה למעט זו , ראשית אתה לא מבין בכלל על מה אני מדבר ומה אני מתכוון ושנית אני בכלל לא מוצא טעם לענות לך כהלכה אלא מצמצם את התשובה שלי אלייך , תהיה בריא ואל תשים יותר מידיי ג'ל בשערות :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית טסתי רק פעם 1 לחול בגלל מימון של הסוכנות היהודית היה לי אותו מחשב במשך 11 שנה ללא חידוש או החלפת חלקים אני קניתי ציטוס\במבה פעם בחודש וזה אם הייתי מוצא כסף ברחוב הפינוק שלי היה מחשב\טלוויזיה לשעה או קטשןפ היינז לפעמים הייתי יושן רעב כי תכלס לא היה מה לאכול,זה מסכם את המצב הכלכלי המעפן שעדיין שורר בבית.

היי ונחש מה?לא הפכתי לבבון בגלל הרבה סיבות

א החינוך הסובייטי מהבית ואני יכול לומר לכך מסיפורים של סבתא\אמא איזה חינוך מעולה היה שם

אז לשמחתי לא הייתי מפונק וגדלתי לאדם מחונך

(אני כתבתי את כול זה כדי להראות שבן אדם לא מפונק גדל לאדם טוב בסך הכול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...