מצב החינוך בארץ והתנהגות ילדי ישראל - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב החינוך בארץ והתנהגות ילדי ישראל

benor

Recommended Posts

לב, אין לי סבלנות להפוך את זה לדיון על מתמטיקה, אבל משוואה ריבועית היא אוסף שלי שני שיעורי X. זה הכל, לא יותר מזה ולא פחות מזה.

1. שוב, לא בעייתי בכלל וזמן בי"ס זה זמן מעולה להשקיע.

אבל אם תלמיד מגלה זיקה למקצוע, למה לא לדחוף אותו לכיוון הזה דווקא?

הרי בינינו לא חסר אנשי מקצוע שעם קצת יזמות עסקית ו"חוצפה"

מצליחים מכל מהנדס שקר כל שהוא שקיים בשוק השכירים.

2. סליחה, אבל ה-3 יח"ל לימוד מתמטיקה ואנגלית האלה, זה עילבון לאינטיליגנציה.

בטח ובטח שבגרות עם הציונים האלה שווה לתחת, אלא אם כן אתה רוצה ללמוד מקצוע הומאני,

שזה גם בסדר.

3. למה שלא יתחיל כבר בביה"ס ללמוד לכיוון המקצועות האלה?

4. עם זה אני לא אתווכח, השכלה ברמה הזו היא דבר חשוב, אבל האם משהו שסתם נחמד לדעת

אבל למה לטשטש את הגבול בין משהו ש"היה נחמד לדעת" לבין משהו שאתה נבחן ומקבל עליו ציון בפועל?

5-6. לא הייתה לי כוונה להעליב, אבל הוא כל הזמן נותן את עצמו כדוגמא, אז אני נותן טיעון נגד.

אני לא טוען שזה מה שיואב עשה, אני שואל אותו! אולי אתה זה שמתנשא עליו ולא מרגיש בנוח עם זה,

אז אתה מנגח אותי, כי בנאדם שאומר "מה רע ב-3, כשהוא בעצמו עשה 5 בכיתה י', תסלח לי...נשמע הרבה יותר פלצני",

למה אתה לא עשית 3? הרי זה מספיק, לא? למה אני עשיתי 5? ולמה גם באנגלית עשיתי 5? ובביולוגיה?(זהו, נגמר).

אז בסה"כ שאלתי אותו, כי לדעתי אני מדבר על משהו אחר והוא כל הזמן דוחף את עצמו כדוגמא,

אז אני מסביר לו שאני לא מתכוון אליו, אלא לאנשים באמת מופרעים שהמערכת באמת לא יכולה לטפל בהם

ובמקום לתת להם מברג ביד, הם מתעקשים ללמד אותם אבל לתת להם הקלות ובמקום לקרוא להם מופרעים

ולפלוט אותם, הם קוראים להם "היפראקטיביים" ומשדלים כיתה של תלמידים שכן מסוגלים, להוריד הילוך בלמידה.

1. אבל אמרת שהוא החליט לקחת את עצמו בידיים, אז זה אומר שהוא מגלה זיקה כלשהי למקצוע. ככה אני מבין זאת לפחות.

ולדעתי לא המורים צריכים לעזור לו בנוסף לשעות הפורמאליות, אני חושב שחונכות אישית זה הפתרון למקרים הנ"ל.

2. זאת לא רמה גבוה, אני מסכים - אבל זה יותר טוב מכלום. לאדם שלא מעוניין בתואר אקדמאי זה מספיק בהחלט.

3. אמרתי שלא יתחיל? אמרתי שהוא מוזמן להתחיל, בתור מגמה, בתור עיסוק אחרי שעות בית-ספר.

4. כי אנשים לא ילמדו אם לא יהיה מבחן בסוף.

5. לא ניגחתי אותך בכך שאמרתי מה רע ב-3 יחידות. אני באמת חושב שאין שום בעיה ב-3 יחידות מתמטיקה, יש אנשים שהמקצוע מעניין אותם פחות וזה בסדר גמור לא להתעניין במתמטיקה. אותי זה מאוד מעניין, ואני גם לומד לבד הרבה מעבר ל-5 יחידות האלה - אבל שוב, לא את כולם זה מעניין. ואמרתי שזה מספיק למי שלא מעוניין ללמוד אחר-כך באוניברסיטה.

5-6. עשית כמה 5 י"ח כי זה עניין אותך? כי הרגשת חייב? כי הכריחו אותך?

5-6. אני לא חושב שצריך לתת להם מברג ביד (קצת קיצוני, לא?), אבל לא חסרים פתרונות. שוב, אתה מנסה לשכנע את המשוכנעים - אני מתנגד גדול של כל ההקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אנגלית 5 יח"ל זו אנגלית ברמה כ"כ נמוכה שאני מתבייש בשם המערכת.

ברצינות יש לי ילדים בכיתה שלומדים 5 באנגלית ועומדים על 90 ולא מסוגלים להרכיב שני משפטים תקינים באנגלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. עזוב עכשיו מקרים ספציפים, אני מדבר איתך על בנאדם שמשקיע והכל ועדיין מוציא 60 בכל המקצועות

ומצליח רק 3 יח"ל מתמטיקה, אבל הוא טוב בתחום מקצועי, מה יש למערכת החינוך להציע לכזה תלמיד?

תעודת בגרות? הרי תעודת בגרות שלא מספיקה ללימודים אקדמאים, לא נותנת לך דבר.

2. אני לא מסכים איתך לגבי תואר אקדמי, יש פתוחה, יש מכללות, יש פקולטות הומאניות,

שם ממש לא דורשים 5 יח"ל מתמטיקה ואפילו לא 4, אנגלית עם זאת, דורשים בכולם :)

3. בתור מגמה זה לא מספיק מקיף, בתור עיסוק מחוץ לשעות הלימודים זה לא תמיד נגיש.

4. תתפלא, לפעמים לתת אמון מביא לתוצאות מפתיעות.

5-6. גם וגם וגם, זה גם עניין אותי קצת וגם לחץ מההורים ומתוך זה כן, הרגשתי שאני חייב,

השקעתי בזה הרבה יותר משאבים ממה שרציתי להשקיע והייתי מעדיף להעביר את הזמן שלי בלעשות דברים אחרים.

5-6. למה קיצוני? מברג זה כלי עבודה.

אנגלית 5 יח"ל זו אנגלית ברמה כ"כ נמוכה שאני מתבייש בשם המערכת.

ברצינות יש לי ילדים בכיתה שלומדים 5 באנגלית ועומדים על 90 ולא מסוגלים להרכיב שני משפטים תקינים באנגלית.

אני את האנגלית שלי למדתי מסרטים שהייתי מוריד ללא תרגום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. עזוב עכשיו מקרים ספציפים, אני מדבר איתך על בנאדם שמשקיע והכל ועדיין מוציא 60 בכל המקצועות

ומצליח רק 3 יח"ל מתמטיקה, אבל הוא טוב בתחום מקצועי, מה יש למערכת החינוך להציע לכזה תלמיד?

בביה"ס שלי היו מגמות "מקצועיות" לתלמידים בעיתיים/עצלנים/You Name it. התלמידים בהן עשו בגרות חלקית והוציאו תעודת מקצוע.

למשל: חשמלאות. [br]פורסם בתאריך: 8.08.2010 בשעה 22:55:44

באמת שאין לי מושג עד כמה משרד החינוך דואג בקטע הזה.

אבל אני יודע שקיימים כל מיני בתי ספר מקצועיים: אורט למשל.

יש לא רחוק מהבית שלי את פנימיית "הדסה נעורים":

http://www.neurim.org.il/2010-05-20-07-18-59/2010-05-20-07-20-06.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא נסכם את מה שיש הסכמה עליו:

1. לקויות למידה והקלות במבחנים אלו דברים שצריך להיפטר מהם באופן כללי (על זה הרחבתי בהודעות שלי) (?)

2. כשמרגישים מחויבים כלפי מישהו, ההשקעה בלמידה גדולה יותר (?)

3. אנגלית זו שפה חשובה מאוד (גם סינית וספרדית, אגב...) - וחבל שרמת הלימוד שלה בבית הספר נמוכה כ"כ (?)

4. ילדים לא תמיד רוצים ללמוד, וצריך ללחוץ עליהם קצת כדי שילמדו ברצינות (בהנחה שרוצים שהם ילמדו - ולמיטב הבנתי אתה חולק עלי בעניין) (?)

5. תעודת בגרות בתור נייר שווה לאתה יודע מה (?)

6. (כאן אני לא בטוח שאתה מסכים איתי) אדם שיש לו תעודת בגרות, כלומר - הוא עבר את הראה ידע בסיסי לפחות במקצועות החובה כמו ספרות עברית, אזרחות ולשון - מכיר את הערכים ונכסי צאן הברזל עליהם קמה המדינה שלנו, וזו תרומה מכריעה לשימור התרבות שנוצרה פה (?)

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חיב להודות שלא קראתי את כל הפוסטים בצורה מלאה אבל אני רוצה להעיר הערה קטנה מניסיוני הדל במערכת החינוך (תיכון וגם אקדמיה):

יש בעיה קשה בחינוך של הילדים בארץ וחינוך הוא קודם כל דרך ארץ, הרבה לפני שיעורי מתמטיקה ואנגלית ברמות שונות (5 יח' באנגלית היא לא ממש האנגלית שמדברים בעולם האמיתי ו-5 יח' מתמטיקה אפילו לא מתקרב למתמטיקה האמיתית). הבעיה מתחילה כמובן בבית ולא פחות - בצפייה בטלוויזיה. אבל זה נושא לדיון אחר, מה שאני מנסה לומר הוא שישנה בעיה לא פחות חמורה במערכת החינוך והיא שבתי הספר מלמדים אותכם רק דבר אחד: לעבור מבחנים. אף לא לומד ללמוד. זה לא שונה באוניברסיטה, גם שם הדבר היחיד שמעניין אנשיםן זה רק לעבור מבחנים והדרך בה המערכת בנויה לא מותירה לנו ברירה אחרת.

זו לטעמי הסיבה שאנשים לא ממש יוצאים משכילים ממערכת החינוך שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...