Starcraft 2 - הדיון הראשי - עמוד 60 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Starcraft 2 - הדיון הראשי

noambaum

Recommended Posts

ספאם של יחידות GW קל מאוד להתמודד איתו. אם אתה זרג - Hydra, אם אתה טארן - Mara. אבל כן אני מניח שזה למה בליגות הנמוכות לפרוטוס יש יתרון (זה וproxy cannons)

Hydra בשום מצב לא יכול לנצח 4G מהסיבה הפשוטה שהסיכוי שיהיה לך Lair ומספיק כאלה לפני שיהיו לו פי 10 יותר יחידות ממך הוא אפסי, בנוסף לזה שמספיק שהוא יוציא 1-2 colossus או ישדרג לChargelots וההידרות שלך הלכו BB, נגד 4G הכי פשוט ללכת 10P>RW ולתפוס אותם לפני שהם מספיקים לעבור מ1\2 ל4G(לפני שהמחקר של WG מסתיים), roaches+slings מפרקים כל דבר שיוצא מGW/WG עד לArchons/HT.

אם אתם ממש מנוסים בבניה אפשר ללכת על 2H>M מאוד מהר אם אתם רואים שהוא מעדיף Zealots על פני Stalkers, ולא מתכוון לעשות 2G Push > 4G Win..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.4k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

:lol: אתה יותר גרוע מצה"ל.

יש מצב שאתה עורך את ההודעה שלך בכדי שגם אני אבין?

4G/2G/XG = X Gateway/Warpgate

10P>RW = 10pool into Roachwarren

Chargelots = Zeatlots + Charge upgrade

2H>M = 2 Hatch into Muta's

slings = speed lings = zerglings + metabolic boost

HT = High Templars

מספיק טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמת לב שאני מדבר על שחקנים בליגות נמוכות כן? אני שחקן random בdiamond, אני יודע לשחק, רק הגבתי לטענה שקל יחסית לנצח בליגות הנמוכות עם 4g, וניסיתי לתת טיפים לשחקנים שמתקשים מול זה.

התגובה שלך תמוהה, אני לא אלך מיד על hydra כי מן הסתם צריך לדעת מה היריב עושה, אבל בתגובה, ללכת על hydra, מול 4g, זאת אופציה מעולה. אף שחקן זרג לא מתחיל לשחק ואומר אני אתחיל בX או בY, מהסיבה הפשוטה שבsc2 זרג הוא הגזע הפאסיבי, שיושב, רואה את הבילד של היריב שלו, ומגיב בהתאם. לדעתי, זרג אגרסיבי ב-sc2 פשוט לא עובד, למרות שבbw זה היה מאוד פופולרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר זרג אגרסיבי, אם אתה חייב ללכת על spool מוקדם אין סיבה למה לא לעשות harras עם הלינגס שלך, אין להם שימוש בהתחלה במילא, לבדם הם לא יעצרו שום push נורמאלי. וברור שאף זרג לא אומר אני אתחיל X וY, אם אתה רואה שיש רק 1/2GW הוא בנה CC ולא ממשיך לSG/Robo אתה יכול להבין שזה XG כלשהו, RW מעולה בשביל לדחות 4G או אפילו לנצח אם הוא לא בנה מספיק יחידות כי שוב roaches מזמברים כל דבר שיוצא מהgateway אלא אם הוא מגיע לכמות stalkers מטורפת.

וזרג אגרסיבי עובד יופי, 12/14pool וharras עד שמקבלים mutas עובד אחלה, אפילו אצל הקוריאני על פי Husky.

האמת שעל Hydra עדיף ללכת רק כנגד Mass Mutas/Valks הם מתים מהר מידי, עולים יותר מידי משאבים הRange שלהם נמוך מידי, והם יותר מידי late mid game בשביל לנצח 4G מתוזמן בצורה כלשהי אם לא עשית מספיק נזק לפני זה בשביל לדחות אותו בהרבה הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעדכן למרה שזה מעניין פה עוד אנשים:

Hello,

Thank you for your email. Your report has been forwarded to our StarCraft II team for investigation. While we cannot guarantee a direct response, we can assure you that this issue will be investigated thoroughly.

Should the issue turn out to be a bug; all effort will be taken to correct this issue as soon as possible.

We thank you for your patience in this matter and hope that you keep enjoying the game.

Should you have any further questions or concerns, please do not hesitate to contact us again.

Regards,

Blizzard Support

Blizzard Entertainment Europe

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר, רק מה זה אומר?

10P>RW = 10pool into Roachwarren

וממשחקים שאני שיחקתי, הזרג הוא פשוט הגזע הכי חלש.

היחידות שלא לא מספיק זולות ביחס לכח שלהם.

עד BL נורא קשה לי לעשות משהו (קל וחומר לנצח) אפילו נגד המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הזרג דורש טיפה יותר APM ומיומנות בשביל להצליח, ברמות הנמוכות זה הכי בולט, ברמות הגבוהות כולם פחות או יותר 'מספיק' טובים אז ההבדלים כבר נעלמים.

יש הרבה דברים קטנים שמקשים על הזרג, ועושים אותו גם קצת פחות כיף לדעתי.

Spawn larva זה בלי ספק הבעיה העיקרית, משלושת המנגנונים של מאקרו זה הכי מסריח. גם דורש לעשות פעולה כל 29 שניות (על כל hatchery) וגם הכי פחות סלחן אם פספסת את התזמון... זוועה.

זרג זה גם הגזע היחידי שלא יכול לתקוף כשהוא Cloaked. אמנם יש אינפסטור אבל בפועל מה שתוקף הוא לא בלתי נראה. אותי מבעס שזרג זה הגזע היחידי שאי אפשר להגיע ל-gg אם הצלחת להוציא דברים בלתי נראים בזמן. אם פרוטוס מביא DT ולא היית מוכן, הפסדת. כנ"ל לגבי באנשי.

בנוסף, רק לזרג אין יחידה שהיא End game אמיתי. עשית 20 ברודלורס - טרוף מוחלט! עדיין כמה ויקינגס ואתה גמור. עשית 20 אולטרות, כל דבר מהאוויר לוקח אותך.

פרוטוס יכול לעשות Mass carriers ולנצח, לטראן יש באטלקרוזרס... נכון, זה נדיר, אבל למה גם בסוף של הסוף של ה-End game הזרג עדיין צריך לעשות שילובי יחידות ולהשתולל עם APM (זה יורה רק קרקע, זה יורה רק אוויר, זה בכלל Melee) בעוד שני הגזעים האחרים עושים ערימה של סוג אחד ו-A-move...

קיצר, זרג קצת יותר מתסכל ומוציא הרבה מהכיף לעומת שאר הגזעים. אני לא חושב שיש פה בעיה מהותית של בלנס, אבל כן נדרשת טיפה יותר יכולת כדי להצליח איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הזרג דורש טיפה יותר APM ומיומנות בשביל להצליח, ברמות הנמוכות זה הכי בולט, ברמות הגבוהות כולם פחות או יותר 'מספיק' טובים אז ההבדלים כבר נעלמים.

יש הרבה דברים קטנים שמקשים על הזרג, ועושים אותו גם קצת פחות כיף לדעתי.

Spawn larva זה בלי ספק הבעיה העיקרית, משלושת המנגנונים של מאקרו זה הכי מסריח. גם דורש לעשות פעולה כל 29 שניות (על כל hatchery) וגם הכי פחות סלחן אם פספסת את התזמון... זוועה.

זרג זה גם הגזע היחידי שלא יכול לתקוף כשהוא Cloaked. אמנם יש אינפסטור אבל בפועל מה שתוקף הוא לא בלתי נראה. אותי מבעס שזרג זה הגזע היחידי שאי אפשר להגיע ל-gg אם הצלחת להוציא דברים בלתי נראים בזמן. אם פרוטוס מביא DT ולא היית מוכן, הפסדת. כנ"ל לגבי באנשי.

בנוסף, רק לזרג אין יחידה שהיא End game אמיתי. עשית 20 ברודלורס - טרוף מוחלט! עדיין כמה ויקינגס ואתה גמור. עשית 20 אולטרות, כל דבר מהאוויר לוקח אותך.

פרוטוס יכול לעשות Mass carriers ולנצח, לטראן יש באטלקרוזרס... נכון, זה נדיר, אבל למה גם בסוף של הסוף של ה-End game הזרג עדיין צריך לעשות שילובי יחידות ולהשתולל עם APM (זה יורה רק קרקע, זה יורה רק אוויר, זה בכלל Melee) בעוד שני הגזעים האחרים עושים ערימה של סוג אחד ו-A-move...

קיצר, זרג קצת יותר מתסכל ומוציא הרבה מהכיף לעומת שאר הגזעים. אני לא חושב שיש פה בעיה מהותית של בלנס, אבל כן נדרשת טיפה יותר יכולת כדי להצליח איתם.

אל תעשה 20 אולטרות, 6000 מינרלים וגז על מה? נגד אוויר hydra מפרק כל דבר, נגד קרקע mass muta/ling מאוד חזק, זרג זה גזע שלא קשה אבל ממש לא קשה לשחק גם למתחילים, בקשר לlarva שמים את כל הqueens שלך בCG1 בוחרים לוחצים V ולוחצים בMinimap באזור שיש בו hatchery אוט' המלכה הכי קרובה תעבור לזה. זרג זה גזע מאוד כיפי, וכן היחידות שלהם מאוד זולות תראה באיזה עודף מינרלים אתה מסיים משחקים, משחק ממוצע אני מסיים עם 4-5K מינרלים ועוד 1500-3000 גז, מה עוד שלהגיע ל200/200 הכי קל איתם, זרג זה ה-גזע לmap control הבעיה עם אנשים שהם מנסים לשחק בתוך הבסיס כאילו זה Terran אין לזרג שום הגנות סטטיות, מה שטוב בו שהם יכולים לייצר המון יחידות מאוד מהר וכל עוד יש creep פרוס הייטב הם שולטים על רוב המפה גם ללא שום יחידות אוויר.

וזה גם גזע מאוד מעניין למיקרו, אחד הדברים האהובים עלי זה לעשות borrow עם כמה banelings בכל מיני מקומות במפה, במיוחד באזור של expansions אתה פשוט מפרק את הexpansion שנבנה לפני שהוא מצליח לבטל אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1

בקשר לlarva שמים את כל הqueens שלך בCG1 בוחרים לוחצים V ולוחצים בMinimap באזור שיש בו hatchery אוט' המלכה הכי קרובה תעבור לזה.

יש חיסרון קטן לשיטה הזו והוא שאם המפה גדולה אז יכול להיות קצת מציק ללחוץ בדיוק על ה-Hatchery' date=' אבל עם הניסיון מתרגלים.

שיטה נוספת למעוניינים היא Control Group לכל Queen: אצלי אני נותן 4 לכל ה-Hatcheries ואז מ-5 והלאה זה Queens. אז מה שלוחצים בפועל זה 5>5>V>קליק בעכבר על ה-Hatchery, ואז 6>6>V>קליק> 7>7>V>קליק.. אפשר להזריק ל-4 Hatcheries בתוך שנייה בדיוק. כלומר 5>5> זה דאבל קליק על כפתור 5 שיקח אתכם ל-Queen, כפתור V בשביל Inject ואז קליק על ה-Hatchery.

בקיצור: [url']

for the swarm !!!!

HaVoC_850-

הכוונה ב-10pool היא לזרוק (ליצור) Spawning Pool ב-10 supply ובהמשך ליצור Roach Warren. לרוב כדאי להתחיל Extractor אחד יחד עם ה-Spawning Pool בשביל שיהיה מספיק גז לאחר מכן למימון Glial Reconstitution (שיפור מהירות) או אם צריכים Speedlings מוקדם אז זו גם אופציה.

NAVK 2-

לא ניתן לראות APM בזמן משחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1

יש חיסרון קטן לשיטה הזו והוא שאם המפה גדולה אז יכול להיות קצת מציק ללחוץ בדיוק על ה-Hatchery, אבל עם הניסיון מתרגלים.

שיטה נוספת למעוניינים היא Control Group לכל Queen: אצלי אני נותן 4 לכל ה-Hatcheries ואז מ-5 והלאה זה Queens. אז מה שלוחצים בפועל זה 5>5>V>קליק בעכבר על ה-Hatchery, ואז 6>6>V>קליק> 7>7>V>קליק.. אפשר להזריק ל-4 Hatcheries בתוך שנייה בדיוק. כלומר 5>5> זה דאבל קליק על כפתור 5 שיקח אתכם ל-Queen, כפתור V בשביל Inject ואז קליק על ה-Hatchery.

בקיצור:

for the swarm !!!!

HaVoC_850-

הכוונה ב-10pool היא לזרוק (ליצור) Spawning Pool ב-10 supply ובהמשך ליצור Roach Warren. לרוב כדאי להתחיל Extractor אחד יחד עם ה-Spawning Pool בשביל שיהיה מספיק גז לאחר מכן למימון Glial Reconstitution (שיפור מהירות) או אם צריכים Speedlings מוקדם אז זו גם אופציה.

NAVK 2-

לא ניתן לראות APM בזמן משחק.

למה לעשות פי 2 יותר לחיצות? בכל מקרה לא בעיה למצוא את הhatch הלחיצה גם לא צריכה להיות מדוייקת, לזרג אין כמעט בניינים זה לא Terran שצריך את כל הסוגים כמעט והרבה מהם כנ"ל פרוטוס שצריכים קצת פחות אבל עדיין לא מעט, זה תמיד יהיה הריבוע הגדול במפה, ומלבד הMain לא יהיו לך עוד כמעט בניינים בחוץ. הכי פשוט לעשות זה כל הHatches בCG1 וכל הQueens בCG נוסף וזהו, לוחצים עליו לוחצים V וחוזרים על הפעולה לפי כמות המלכות\hatches שיש לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסתכל רק לפי לחיצות אלא מבחינת זמן סך הכל שלוקח לבצע את ה-Inject בכמה וכמה בסיסים.

לא בדקתי את זה לעומק אבל לי נראה שהשיטה שתיארתי היא יותר מהירה. למה נראה לי ככה: כי לא צריך להזיז את העכבר ל-minimap ולהקליק על כל בסיס, דבר שאגב מיקומו משתנה בין מפה למפה. בשיטה של 5>5>V>קליק לא צריך לחשוב ולחפש אלא פשוט חוזרים על שילוב מקשים במהירות גבוהה ועם הזמן אפשר לעשות את זה בתוך שנייה.

שוב- זו דעתי בסך הכל. ברור לי שעם הזמן ועם הניסיון כולם יסתדרו עם שתי השיטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עדיין צריך או להקליק או לחיצה כפולה מה שמעביר אותך למיקום של המלכה ואז לחיצה על הhatch במסך עצמו, אני מעדיף בMM כי זה לא מזיז אותך ממה שאתה עושה עכשיו. מה עוד שממש אבל ממש לא בעיה לזכור איפה הhatcheries שלך יושבים, זה לא שיש לך 100 כאלה, ובסופו של דבר יש מספר מוגבל של מפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...