חושב לגור בשכירות - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חושב לגור בשכירות

wooper

Recommended Posts

שמע אני לא רוצה להתערב לך בחיים, אבל לדעתי השיקול העיקרי שלך צריך להיות איפה יהיה לך יותר קל לגמור את התואר.

בבית עם הכסף של ההורים או לבד שאתה חי מהיד לפה.

מסיכום התגובות פה מובן שאתה יכול לחיות בשכירות, לא ברמה כל כך נמוכה, תלוי למה אתה רגיל ועל מה אתה מוכן להתפשר.

אבל כדי לך לחשוב מעבר לחודשים הקרובים בהם אתה חי בשכירות, תרצה כל החיים לחיות מ-5000 ש"ח?

ושוב פעם - שהיה לך בהצלחה במה שלא תבחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא אוהב שהיום כל אחד בא בגישה לך ללמוד

תשאל אותי מה אני זוכר מהבגרות

כלום

אני מאמין שאדם שמחפש ולא מותר ישתדרג בסופו של דבר

בינתיים זה עבודה זמנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב שהיום כל אחד בא בגישה לך ללמוד

תשאל אותי מה אני זוכר מהבגרות

כלום

אני מאמין שאדם שמחפש ולא מותר ישתדרג בסופו של דבר

+1

כן כן.. אפשר להצליח בחיים גם בלי תואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז באסה.

מצד שני, מי אמר שילד בן 21 שהרגע השתחרר מהצבא צריך בכלל להחזיק רכב?!

נעליים?? כל כמה זמן אתה קונה נעליים שהכנסת את זה לעלות החודשית??

אם תחלק את עלות הביגוד לממוצע חודשי, אתה תגלה שמדובר במקרה הכי "רע" בכמה עשרות שקלים בודדים בחודש.

נניח 50 שקל, מאפשרים לך לקנות בגדים ב-600 שקל בשנה, זה לא מעט בכלל. אל תשכח שנקודת הפתיחה שלך היא לא של אדם עירום.. כבר יש לך בגדים.

תעשה מנוי 2.5MB במקום 5MB והנה קיזזת את העלות הזאת.

מצד שלישי, כשגרים עם ההורים לרוב יש זמין.

ואני לא מכיר הרבה אנשים שמוציאים רק 600 שקל בשנה על בגדים, למה זה מספיק? נעליים זולות, 2 חולצות וג'ינס? רק תחתונים עולים 30-50 שקל...

ברור לי שזה אפשרי, אבל אתה מקצין את זה ובסופו של דבר מדובר בסדרי עדיפויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רק עניין אחד שרלוונטי וזה איפה אתה רוצה לגור.

אני סטודנט בב"ש, עוד מעט סוגר שנה שלישית "מחוץ לבית" של ההורים.

אני גר בדירה עם חברה שלי שזה יותר נוח מבחינה כלכלית, ועדיין, ב"ש זה בדיחה ביחס למרכז.

דירה בשכונה טובה (ב' למי שמכיר, האזור היותר יקר לסטודנטים, איפה שאין סמים וערסים ויש הרבה זוגות צעירים סטודנטים), 15 דקות הליכה מהאוניברסיטה, 3 חדרים במצב אחלה - 2000 ש"ח שכר דירה. תוסיפו חשמל מים גז ארנונה ולא מגיעים ל-3000. ובבניין שלי יש גם דירות שעולות פחות (ולא פחות טובות מן הסתם, ואפילו יותר טובות - כולל אחת במחיר זהה אבל עם מרפסת ענקית).

מדובר על דירות שהן מעל ומעבר למה שמישהו לבד צריך, 50+ מטר על שלושה חדרים.

נכון שמדובר בב"ש אבל אני בלי ספק מעדיף לגור במקום משלי, גם אם זה ב"ש, מאשר בבית של אבא...

בקיצור, הכל מסתכם בגאוגרפיה. אם אתה לא נעול על תל אביב אז בלי ספק אפשר לחיות בקלות בלי שום בעיה מ-5000 שקל, ואפילו לחסוך קרוב לאלפיה כל חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שלישי, כשגרים עם ההורים לרוב יש זמין.

ואני לא מכיר הרבה אנשים שמוציאים רק 600 שקל בשנה על בגדים, למה זה מספיק? נעליים זולות, 2 חולצות וג'ינס? רק תחתונים עולים 30-50 שקל...

ברור לי שזה אפשרי, אבל אתה מקצין את זה ובסופו של דבר מדובר בסדרי עדיפויות.

תלוי מי ומה, יש אנשים שצריכים לקנות חולצה אחת ב 600 שקל, אבל מצד שני, בתור "סטודנט תפרן" (סתם לצורך העניין), מה הבעיה לקנות 3 חולצות ב 100 שקל בזיפ וחנויות דומות? (אני בכלל לא מעלה את האופציה של לרדת לבאסטות בשוק ולקנות 5 חולצות ב 100, עלולים עוד לרצוח אותי אם אני מוציא פה משפט כזה)

זה לא שיא האיכות או האופנה, אבל מעל ומעבר בשביל ללכת ללימודים/עבודה. 200 שקל, קנית 6 חולצות.

עוד 200 שקל- נעליים סבירות פלוס, במיוחד אם מחכים למבצעים. זה לא יתן לך nike air מן הסתם, אבל דגם סביר של ניו באלאנס או משהו דומה.

עוד 200 שקל תשקיע במכנסיים לבחירתך. אז שוב, אתה לא תהיה הצהרה אופנתית מהלכת, אבל יהיו לך בגדים נורמליים ללבוש.

600 שקל בשנה, אתה עם 6 חולצות או יותר, נעליים סבירות פלוס (מה שלרוב לא צריך כל שנה גם ככה, סיימנו לגדול כבר, לא?) ולפחות 3 זוגות מכנסיים/ג'ינסים/מה שתרצה. (תחתונים תבקש מאמא. ואם כבר, רק של HIKE :lol: )

זה בנוסף לעובדה שאתה לא מתחיל עם מלתחה ריקה, אז אני ממש לא רואה פה בעיה. חוץ מזה, התקציב המוגבל הוא זמני בלבד....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחליף נעליים כל שנה?

אם אתה קונה 2 חולצות וג'ינס ב-600 שקל אז אתה פשוט בזבזן, וזה כבר סיפור אחר. אין שום בעיה לקנות 2 חולצות וג'ינס בחצי מזה, ואפילו פחות.

אין מה לעשות, אם אתה רוצה להתפרע (ולא חסרים לי למשל קפוצ'ונים של 300-400 שקל) אתה צריך להשתכר בהתאם. אתה לא יכול להכניס 1,000 שקל בחודש ולצפות להחזיק BMW בחניה...

אגב, רוב הארון שלי מלא בחולצות מתאילנד, שכל אחת מהן עלתה 10 ש"ח. יש לי שם איזה 10 חולצות שעלו סך הכל 100 ש"ח. אלו החולצות שאני הכי אוהב בארון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין אנשים שג'ינס ב-1500 ש"ח ותחתונים ב-200 ש"ח, אישית הייתי פוחד להפליץ בתחתון כזה. זה בזבוז מטורף. מילא אישה, אבל גבר?!

לדעתי לא בושה לקנות בשוק בגדים, לפעמים יש דילים שיכולים לסדר אותך למשך שנה לפחות בקנייה של 1000 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחליף נעליים כל שנה?

אם אתה קונה 2 חולצות וג'ינס ב-600 שקל אז אתה פשוט בזבזן, וזה כבר סיפור אחר. אין שום בעיה לקנות 2 חולצות וג'ינס בחצי מזה, ואפילו פחות.

אין מה לעשות, אם אתה רוצה להתפרע (ולא חסרים לי למשל קפוצ'ונים של 300-400 שקל) אתה צריך להשתכר בהתאם. אתה לא יכול להכניס 1,000 שקל בחודש ולצפות להחזיק BMW בחניה...

אגב, רוב הארון שלי מלא בחולצות מתאילנד, שכל אחת מהן עלתה 10 ש"ח. יש לי שם איזה 10 חולצות שעלו סך הכל 100 ש"ח. אלו החולצות שאני הכי אוהב בארון.

בהחלט. אני אוהב איכות. אין סיבה שלא ארכוש ג'ינס ב-400 וחולצה ב-200. אם אגור לבד אני לא אוכל להרשות דברים שאני אוהב וזו ירידה ברמת החיים. אם אני ברירה וחייבים לחיות לבד מקובל. כל עוד יש אפשרות לחיות עם הורים ולא לדאוג לשום דבר למעט לימודים זו האפשרות הטובה ביותר לסטודנט. לא כולם צריכים לחיות בחרא בשביל החוויה הסטודנטיאלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תשאר בבית.... ממילא הבחור פה לא סטודנט.

עכשיו לאנשים ריאלים. לא חייבים חברה בשביל לא לגור לבד, אני גר עם שותפים (כרגע 2 שותפות) ואני ממש לא מתלונן. אני גר בדירה יותר גדולה ומרווחת ממה שהייתי גר אם הייתי לבד, ההוצאות מתחלקות, יש עזרה בלנקות ולסדר. אני לא עובר את ה3000 ש"ח בחודש כולל הכל, מה שמשאיר לי די והותר לבילוי, מותרות וחיסכון, וזה בלי לקבל 5 אלף נקי בכל חודש. אז אני גר בחולון ולא בת"א (ממילא בשבילי הכל זה "מרכז" :P), מקסימום כל בילוי בת"א/ראשל"צ נמצא נסיעת אוטובוס/מונית ממני.

אני מודה שחיי שותפות לא מתאימים לכל אחד, יש סיכון ליפול על חארות (בעיקר כשאתה נכנס לדירה חדשה), צריך לפעמים להתפשר על דברים קטנים והחופש האישי הוא יותר מצומצם. אני אישית מסתדר עם החיים האלו טוב מאוד, אבל אני מבין שיש אנשים שצריכים להיות לבד מבחינת מגורים אז כך את זה בחשבון.

ד"א, בגיל 26, גם אם אתה לא מתכוון ללמוד משהו אקדמי, אני הייתי חושב שכדאי לך לחפש עבודה עם אופק להתקדמות או לפחות להכנס ללימודי תעודה כלשהי. שלא תמצא את עצמך כל החיים עובד בעבודות זמניות של 5 אלף שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט. אני אוהב איכות. אין סיבה שלא ארכוש ג'ינס ב-400 וחולצה ב-200. אם אגור לבד אני לא אוכל להרשות דברים שאני אוהב וזו ירידה ברמת החיים. אם אני ברירה וחייבים לחיות לבד מקובל. כל עוד יש אפשרות לחיות עם הורים ולא לדאוג לשום דבר למעט לימודים זו האפשרות הטובה ביותר לסטודנט. לא כולם צריכים לחיות בחרא בשביל החוויה הסטודנטיאלית.

בחור בן 27 (זה הגיל שלך לא?) שמכניס 5,000 ש"ח בחודש ומעדיף לבזבז אותם על בגדים יקרים במקום להתחיל לחיות חיים עצמאיים, הוא בחור שמשהו קצת דפוק בסדר העדיפויות שלו בחיים, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...