חושב לגור בשכירות - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חושב לגור בשכירות

wooper

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תוסיף טיפול תקופתי ואתה מגיע בכייף ל1000 ש"ח בחודש.

ואני בתור סטודנט עם , יכול להעיד שזה מאוד מכביד עלי מבחינה כלכלית. (ואני מוציא באזור ה800 ש"ח דלק בחודש).

וזה כמובן בלי תקלות (שאין מה לעשות קורה, כמה שהרכב לא יהיה אמין, מתישהו משהו יתקלקל בו), ולטפל ולתקן גרמנית עולה הון תועפות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה חשבון, בסדר?

חובה - 1,800 שקלים+-

אגרת רישוי - לפחות 1,000 לרכב כזה

צד ג' עשית? אני משלם 1,500 על שנת 95. אתה משלם, לדעתי, לפחות 2,500.

נגיד אתה לא משלם צד ג' כבר הגעת ל-223 ש"ח בחודש. כולל צד ג' 441. תוסיף דלק ועלויות אחזקה שוטפות ללא תקלות בלתי צפויות.

או שאתה לא יודע לחשב או שאתה מחרטט. אין מצב שאתה מוציא 500 שקלים בחודש על כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

תודה לך שהוכחת את מה שכתבתי, שהעלות החודשית על הרכב לא מגיעה ל-500 ש"ח אפילו אם אני מוסיף את האגרה השנתית והביטוח.

אני מזכיר לך שהטענה שלי הגיעה בתגובה לטענה שלך על כך שההוצאות על הטיפולים של הרכב מגיעות ל-500 ש"ח בחודש, אל תנסה עכשיו לשנות נושא ולהכניס לסכום הזה גם את הדלק וכו'... התוספת שלי של עלות האגרה והביטוח היתה רק לצורך הקצנה - אתה דיברת על טיפולים בלבד 500 ש"ח... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם אחת לא הזכרתי את המילה טיפולים. אמרתי אחזקת רכב. הטיעון המקורי היה שאתה מחזיק רכב ב-500 ש"ח בחודש כולל הכל ואני אמרתי שזו שטות מוחלטת.

אזכיר לך:

הוצאות רכב כ-500 ש"ח בחודש

בילויים וכו' כ-500 ש"ח בחודש

מה? עליו? אני מוציא הרבה הרבה פחות. אפילו אם מכניסים למשוואה את האגרה השנתית הטסט והביטוח עדיין לא מגיעים ל-500 שקל בחודש.

באיזה סרט הזוי אתה חיי?

ה-500 שקל האלה הם על דלק.

א. אתה מגדיר הוצאות רכב כביטוח ואגרת רישוי בלבד.

ב. אתה מגדיר הוצאות רכב דלק בלבד

ג. שני הסעיפים.

תחליט.

תשתמש בחשבון הזה:

http://www.goleango.com/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%9F%20%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%AA%20%D7%90%D7%97%D7%96%D7%A7%D7%AA%20%D7%A8%D7%9B%D7%91%20%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99

לא זכרתי כמה הרכב שלך שווה. אחפש בדיון על סוזוקי אלטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אתה מגדיר הוצאות כביטוח ואגרת רישוי בלבד.

ב. אתה מגדיר הוצאות דלק בלבד

ג. שני הסעיפים.

תחליט.

כמו שאמרתי מההתחלה (אתה זה שהתעקש להכניס דברים אחרים), הוצאות חודשיות שוטפות = ב'.

ואני לא מבין מה נתפסת על הנקודה הזאת, לא לימדו אותך להבדיל בין העיקר לתפל? כנראה שאין לך ממש מה להגיב למהות העניין אז אני נתפס על שטויות, כן דלק לא דלק.. אם ה-500 שקל יותר/פחות האלה בחודש זה מה שמונע ממך להתחיל לחיות כמו בן אדם עצמאי אז אני פשוט מרחם עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם סתם מכניסים את עצמכם לסרטים בנוגע להוצאות ול"קשיים" של לחיות לבד. לעשות בגרויות בתיכון זה יותר מסובך. באמת.

אני אתן את הסיפור שלי לדוגמה, שתראו דוגמה של "איך זה לחיות לבד":

אני חי בדירה עם שני שותפים בת"א. יש לי חדר גדול משלי (כ-12 מטר מרובע), ושותפים ממש סבבה. לא הכרתי אותם לפני. הם קצינים בצבא, אנשים "נורמליים" ואנחנו מסתדרים מצויין. גרתי בעבר גם לבד בשכירות, ויש יתרונות בלגור עם שותפים - יתרונות בעיקר כלכליים (חוץ מזה שהשכר דירה מתחלק, גם ההוצאות של הארנונה, חשמל, מים, טלוויזיה, , ועד-בית וגז מתחלקים), וגם יתרונות חברתיים (לפעמים משעמם להעביר ערב בדירה לבד). בכל מקרה - פרטיות יש לי בלי בעיות. אני לא מחזיק רכב. ההוצאות שלי בחודש בדרך כלל נמוכות מ-2,000 ש"ח. ככה שאני לא רואה בעיה לגור בדירה שכורה כשאתה מרוויח 5,000 ש"ח בחודש. בוא נגיד שאם הייתי מרוויח 5,000 ש"ח בחודש הייתי חוסך לפחות 1,000 בחודש, כי לא הייתי מוצא מה לעשות עם הכסף (הייתי סובל אם הייתי קונה ג'ינס ב-500 שקל. הייתי מרגיש אידיוט. הייתי מרגיש יותר טוב לקנות ג'ינס ב-200 ואת השאר לתרום להומלסים).

בן 23, גר מגיל 18 מחוץ לבית (משיקולים אקדמיים, הלכתי ללמוד במקום רחוק מהבית ולא הייתה לי ברירה), וזאת החלטה מצויינת. יש הרגשה יותר ברורה של חופש ושל עצמאות כשאתה חי מחוץ לבית. שאני חוזר הביתה אני מרגיש קצת חנוק, צפוף, רועש. לגבי הכביסה, הניקיון והאוכל - לא ביג דיל בכלל. יש שירותי מכבסות בהרבה ערים, ובהרבה דירות שכורות יש מכונות כביסה. זה לא תהליך מסובך או תהליך שגוזל הרבה זמן..בטח שאתה מכבס רק לעצמך. ניקיון אני עושה פעם בחודש-חודשיים, חצי שעה לשטוף את החדר. לשטוף כלים זה בקטנה. בעל הדירה משלם את החשבונות ואני מחזיר לו בשכ"ד. להכין אוכל - צהריים אוכלים בעבודה, וארוחת ערב זה דברים שהם בקטנה, אני לא מתחיל לבשל כלום, ואין לי בעיה להתארגן בערב על מנה חמה, פיתה עם חומוס, פירות, סלט או חביתה. באמת שהכל זה מאוד בקטנה. ההתעסקות שלי ב"לוגיסטיקה" של הבית ביום היא בממוצע 30 דקות (מתפזר על היום).

אני חושב שאתה חייב לצאת מ"אזור הנוחות" שלך בשביל להתפתח. לדעתי אתה מרוויח מספיק, ואני לא רואה איך אתה יכול לגור בבית של ההורים ולהוציא 60,000 בשנה (קנית בגדים, פלזמה, מחשב נייח, , שעון יוקרתי, יצאת לבילויים..עדיין אתה לא מגיע לשליש מההכנסות שלך). אומנם טוב לחסוך, ואפילו חשוב לחסוך, אבל אני לא חושב שמדובר פה בהוצאה אסטרונומית. את החיסכון האמיתי תעשה כשתחליט איזה בית לקנות - ב-1.3 מיליון או ב-1.1 מיליון (לדוג'), ושתחליט איזו משכנתא לקחת. לדעתי כדאי לך לקחת את הסיכון, לפחות לשנה. מקסימום תראה שקשה לך אחרי שנה - תוכל תמיד לחזור הביתה. לדעתי אחרי שתגור שנה בשכירות כבר לא תחזור יותר לגור בבית (תבוא לפעמים בסופי שבוע ואולי לכמה ימים פה ושם לישון בבית..אבל רוב החיים שלך יהיו בדירה השכורה שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי מההתחלה (אתה זה שהתעקש להכניס דברים אחרים), הוצאות חודשיות שוטפות = ב'.

ואני לא מבין מה נתפסת על הנקודה הזאת, לא לימדו אותך להבדיל בין העיקר לתפל? כנראה שאין לך ממש מה להגיב למהות העניין אז אני נתפס על שטויות, כן דלק לא דלק.. אם ה-500 שקל יותר/פחות האלה בחודש זה מה שמונע ממך להתחיל לחיות כמו בן אדם עצמאי אז אני פשוט מרחם עליך.

אין לי בעיה עם הבחירה שלך. מצדי תחזיק BMW חדשה כדי לנסוע לסופר. עצבן אותי שירדת עלי על זה שאני מפנק את עצמי בכמה בגדים יפים ובושם בשנה בזמן שאתה מר' שיקולים כלכלים מעולים בחיים לא הוצאת אגורה סתם בזמן שאתה מוציא 1,000 ש"ח בחודש על שרוב הזמן עומד בחנייה.

בנוגע לדיון המקורי 500 ש"ח זה לא מה שמונע ממני להתחיל לחיות כמו בן אדם עצמאי. באמת אין צורך לרחם עלי. אני חי מספיק טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצבינו/כם עדיין טוב. אני מכיר מישהו, שהגיע כבר לגיל 45 והוא עדיין גר עם ההורים...

ואוו, ולפחות יש לו ילדים, חברה, משהו?!

מה השאיפות שלו בחיים? לקבל בירושה את הבית של ההורים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...