החרדים בחו"ל לא היו מרשים לעצמם את השטויות שהם עושים כאן? (או - יהדות ונשים...) - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים בחו"ל לא היו מרשים לעצמם את השטויות שהם עושים כאן? (או - יהדות ונשים...)

vic07

Recommended Posts

almonime, אני מכיר קצת את העסק הזה של המורמונים, אבל להתחיל לקרוא את כול זה?

O_ם לא.

אז איך תבין את רוני ( וחבורתו ) ?

אתה חושב שרוני ( וחבורתו ) יסביר לך מיהו ומהו מתוך מחשבתו שלו ? הרי זה בלתי אפשרי. הוא מראה לך את זה שוב ושוב ושוב.

אנל לא אומר וטוען בעניין כדיי לרדת על רוני ( למרות שאני בהחלט נהנה :smile1: ) , שים לב איך הוא מגיב, שוב ושוב.

" כל יהודי שלא נולד למשפחה דתית,נקרא תינוק שנשבה כי הוא לא חונך לערכי היהדות " popcorm1.gif

רוני חשב על זה ?

" לכן "המאמין" סומך ובוטח בשכלו והגיונו שיש בורא לעולם, שתורתו אמת, ושחכמיו גאונים אנשי אמת " popcorm1.gif

שים לב למשפט ששולל את עצמו ורוני בכלל לא מודע אליו, אתה יודע כמה פעמים הוא חזר על זה ?

" אמונה מסיבות רציונאליות ולא מסיבות רגשיות עיקרי האמונה ב XXXXXX ניתנים להוכחה לוגית, היסטורית ומדעית. " popcorm1.gif

שוב, היינו הך.

" האמונה XXXXXX צריכה להיות מורכבת משניים - ידיעה שכלית וביטחון פנימי " popcorm1.gif

שוב, רוני עיוור למה שהוא כותב כי אחרת לא היה כותב.

" את החלק השני ניתן להשיג אך ורק על ידי לימוד XXXXXX בקביעות, שמירת המצוות, תפילה, popcorm1.gif

קשר עם רבנים והכרת תלמידי חכמים המקדישים את חייהם לבורא. popcorm1.gif

רק אז ניתן להבין מדוע "קירבת אלוקים לי טוב" popcorm1.gif

"

שוב. רוני ( וחבורתו ) יודע מהי דרך " האמת " ואיך צריך לחיות, לך תתווכח עם זה.

והכי חשוב, " בזה הרגע אני יותר לא אשיב לך. " + " בכל אופן עזוב אותי לנפשי-וזהו. " :facepalm:

popcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רוני, אני רוצה להבין משהו ואני אשמח אם תוכל להסביר לי את זה

איך זה מסתדר שיכול להגיד שאני שקרן, ובאותה נשימה וורטואלית להגיד למישהו אחר שרק "הם" ה"

כת הליצנים שאין להם שום מה לכתוב אלא רק לרדת על שני
" ולהגיד גם ש"
עיקר לא לרדת לרמה של זילזול אחד בשני.
"

אבל להגיד שאני שקרן?

אם אתה אומר שרק "כת הליצנים" יורדים לפסים אישיים, אבל אתה גם כותב שאני שקרן, זה סתירה עצמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני מתנהג כמו כל מטיף בשקל שכשאני מעלה בפניו איזושהי שאלה שאינו יכול לענות כי היא סותרת את האמונה שלו הוא אומר שאני כופר ומחליט לא לדבר איתי , וואלה אחלה שיטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אין תשובות? איזו הפתעה 8)

טוב נו, אמרתי לכם שלא יהיו תשובות, מה שיהיה זה אותו בול שיט לעוס שיוצא לו מהפה כל פעם. זה מאוד משעמם כבר, לפחות תגוון קצת רוני...

הוא אפילו לא יודע על מה הוא מדבר שזה יותר עצוב, דווקא היה מעניין הבחור שציטט לו דברים מהכתובים, בכל אופן אני מקווה שהבנת

שאם אתה לא קונה מה שהוא מוכר אז הוא לא מדבר איתך יותר (כמו ילד קטן :lol:)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AgentZ :

מתי אמרתי שאתה כופר :bash:

מה לעשות כנראה לא כל אחד זכאי , NocWis פשוט עורר אותי לא להגיב לכל אחד.

אגב איני מטיף :silly:

שלום רוני,

ומדוע בעצם נשים מחוייבות בפחות מצוות?

אם יגיעו לחנות אדם כהה-עור ואדם בהיר-עור ויבקשו שניהם קרם שיזוף המתאים להם. מובן כי לאחד ימסרו קרם שיזוף קל, ולשני קרם שיזוף כבד. האם זו הפלייה? יתכן שאדם גדול-מימדים יקבל טיפול מעט שונה מאדם קטן-מימדים, הן במינון והן בסוג הטיפול עצמו. האם גם זו הפלייה?

מובן שאין זו הפלייה, היות וכל אדם מקבל את מה שמתאים לו ביותר. גם במקצוע זה כך. האחד מוכשר יותר מן השני בתחום כלשהו ומוצא עבודה בהתאם, השני מוכשר בתחומים אחרים ומוצא עבודה אחרת. אין זו הפלייה אלא התאמת התפקיד ליכולת-האישית.

כעת נשאל: האם גבר ואשה זהים מבחינה פיזיולוגית ונפשית, באופן המאפשר להם לבצע אותם תפקידים?

ובכן, לא ניתן להתעלם מן העובדה שנשים שונות מגברים במובנים רבים. ברובם קיים גם "אי-שיוויון" קיומי:

1 האשה נכנסת להריון במשך תשעה חודשים ומולידה ילדים.

2 גוף האשה מתואם להניק את התינוק.

3 לאשה יש זמן-פיזיולוגי קצוב להבאת ילדים לעולם.

4 גוף האשה עדין באופן טבעי מגוף הגבר.

5 גוף האשה חלש באופן טבעי מגוף הגבר.

6 האשה עדינה באופן טבעי מהגבר גם בנפשה.

7 קול האשה עדין מקול הגבר באופן טבעי.

8 האשה היא באופן טבעי אמוציונאלית יותר מהגבר.

היהדות רואה את האשה כישות השונה פיזיולוגית ונפשית מן הישות הגברית, ומטפחת את נטיותיה הטבעיות הטמונות בה. לכן התורה מחייבת את האשה במצוות שונות משל הגבר, כאשר היא מזהה את האשה כחלק משלים לגבר והגבר משלים אותה בלעדיו הגבר אינו נחשב לאדם שלם. היהדות בשונה מדתות אחרות בעולם טוענת שהאשה קרובה יותר לבורא מן הגבר במעלותיה הטבעיות, ולכן משבחת נשים רבות לאורך ההיסטוריה כמו שרה אשת אברהם, רחל והאמהות, דבורה הנביאה ואסתר המלכה. למעשה נשים הצילו את העם היהודי פעמים רבות לאורך ההיסטוריה, והתלמוד מהלל ומשבח אותן בזכות זאת.

החיובים השונים של האשה לעומת אלו של הגבר נועדו עבור התפקיד האישי שלהן בעולם. אין זה קיפוח או אפלייה, לגבר ואשה יש תפקידים שונים בחיים בדיוק כשם שגבר ואשה זוכים גם לטיפולים שונים אצל רופא. כל אחד זוכה למה שמתאים לו ביותר.

לפי היהדות אשה שתעסוק בעבודות של הנהגת הציבור, שיפוט ושררה, תפתח נטיות גבריות . נטיות כאלו יפגמו בחייה ובתא המשפחתי שלה באופן שאין לו תקנה. לכן אשה פטורה מלהעיד לפי ההלכה היהודית [אם אינה רוצה להעיד], היות ועדות נלקחת באופן קשה ומלחיץ שעלול לפגוע בנפשה הטבעית של האשה [אין זה אומר שההלכה היהודית לא סומכת על עדותה של האשה , היות ובהלכות חמורות לא פחות סומכים על עדותה של האשה, כמו כשרות ואיסורי כרת]. ההלכה היהודית פוטרת את האשה ממצוות רבות שעשויות לפגוע ברגישותה הטבעית, או שהן מיותרות להן. נשים פטורות לדוגמה ממצוות תפילין, היות ולפי היהדות הן לא זקוקות להם כי הן קרובות לבורא באופן טבעי ולא צריכות אמצעים חיצוניים כדי להתקרב אליו. ההלכה מתחשבת באשה ופוטרת אותה גם ממצוות רבות שהיו עשויות להקשות עליה את הטיפול במשק הבית וחינוך הילדים.

למה נשים פטורות ממצוות עשה שהזמן גרמן?

חכמי הסבירו שהסיבה לכך שנשים מחוייבות בפחות מצוות הוא מכיוון שהן קרובות יותר לאלוקים באופן טבעי מן הגברים, הזקוקים למצוות אלו כדי להתקרב אל האלוקים ולשמור את הדת בנאמנות. האשה אינה זקוקה לאלו, ולמעשה המצוות הרבות רק יקשו עליה את ניהול משק הבית וחינוך הילדים. הדת היהודית מתחשבת באופן טבעי באשה: היא יולדת, היא מניקה, והיא דואגת לשלום ביתה וצרכי משפחתה. התורה לא רצתה להקשות על האשה ולהטיל עליה מצוות מעשיות שיפגעו במהלך יומה, ולכן פטרה את האשה ממצוות שהזמן גרמן [כלומר מצוות התלויות בשעות קבועות, כמו תפילין או ציצית].

אך אין הדבר נובע מליקוי או חיסרון . הגבר והאשה בונים ביחד משפחה, ולכן לפי היהדות יש להם תפקידים שונים. הגבר מחוייב במצוות המעשיות, והאשה מחוייבת באחד התפקידים החשובים מכל - בניית העם היהודי, גידול המשפחה וחינוך הילדים. על כתפיה של האשה היהודית מוטל גורלו של כל העם היהודי [על כך נאמר: "אשה בונה ואשה הורסת"]. וכבר אמרו חז"ל ש"בזכות נשים צדקניות נגאלו ממצרים". האשה קובעת במעשיה וחינוכה כיצד יראה כל עם , כיצד יראה הדור כולו. בידיה נמצאים ילדים אותם היא יכולה לעצב לאהבת הבורא או לחומרנות.

אין הדבר אומר שהאשה מקופחת מהגבר ביכולת למצות את תכליתה. היהדות מלמדת שהנשים נבראו קרובות יותר לבורא באופן טבעי, בזכות הרגש היהודי החזק שלהן, היכולת הרגשית הגבוהה שלהן לאהוב ולחוש את האחר. בשל כך יש להן קירבה טבעית לבורא והן נוטות לצדיקות בלי עבודה יתירה. זאת בשונה מן הגבר שהוא גס ועקשן ולכן זקוק למצוות רבות שישברו את קליפותיו ויביאוהו להכיר בבורא ולאוהבו באמת. הגבר צריך להניח תפילין וללכת עם ציצית ועם כיפה בכל יום, כדי לשעבד לבו לבורא. האשה אינה זקוקה לאמצעים הללו. לכן האשה לא נצטוותה במצוות שתלויות בזמן. היא יותר קרובה לאלוקים באופן טבעי, ולא צריכה את המצוות כדי להגיע לצדיקות ואפילו לנבואה [אמרו חז"ל שנשים מסוגלות להגיע לנבואה כמו גברים, והן לא זקוקות למצוות המוטלות על הגבר כדי להגיע לכך].

[כתב המהר"ל ,בספר "באר הגולה" למהר"ל, שהנשים קרובות יותר לשלמות ולעולם הבא מאשר הגבר, ומסיבה זו זקוק הגבר ליותר מצוות מהאשה כי הוא זקוק ליותר סיוע כדי להגיע אל השלמות].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע חשוב כ"כ לבורא כי יאהבו אותו? וכי יאהבו אותו כמה שיותר?

האם הוא נתון לאותן גחמות אנושיות להפליא של תשומת לב ורצון להערכה כאחד האדם?

ואם היה רוצה בכמה שיותר מכירי תודה - האם באמת היה מגביל את תורתו לאחוז כה קטן מאוכלוסיית העולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לתת לנשים (או לכל אחד) להחליט בעצמן? למה לא לתת להשתלב אם היא תצליח - סבבה לה אם היא לא מתאימה יפטרו אותה

או שהם לא מסוגלות לעשות את זה? טיפשות?

מובן שאין זו הפלייה, היות וכל אדם מקבל את מה שמתאים לו ביותר. גם במקצוע זה כך. האחד מוכשר יותר מן השני בתחום כלשהו ומוצא עבודה בהתאם, השני מוכשר בתחומים אחרים ומוצא עבודה אחרת. אין זו הפלייה אלא התאמת התפקיד ליכולת-האישית.

האם אתה יודע רוני במה אתה מוכשר? ואיך אתה יודע שאתה לא מוכשר ב - Z אם לא ניסית אותה או לא הייתה לך הזדמנות לנסות? איך מישהו אחר יכול לדעת?

ואם אתה מוכשר ב - X אבל אתה רוצה לעסוק בכ - Y ? מי אני או כל אחד אחר שיבאו ויגיד לך: אני יודע שאתה מוכשר ב - X לכן אתה תעסוק ב - X

Forgiveness, Grace, and God's Death Sentence

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע חשוב כ"כ לבורא כי יאהבו אותו? וכי יאהבו אותו כמה שיותר?

האם הוא נתון לאותן גחמות אנושיות להפליא של תשומת לב ורצון להערכה כאחד האדם?

ואם היה רוצה בכמה שיותר מכירי תודה - האם באמת היה מגביל את תורתו לאחוז כה קטן מאוכלוסיית העולם?

הוא מצווה אותנו לעשות כך - "ואהבת את ה' אלוקיך בכל נפשך..".

איך לאהוב אותו - ע"י התבוננות בבריאה ובניסיה ומכך בוודאי תבוא אהבה ויראה כלפיו.

או בהמשך הפסוק "..והיו הדברים האלה..על לבבך.." - קיום המצוות ולימוד תורה.

כאשר אדם אוהב בכל הלב את הבורא, קיום המצוות ועבודת השם גם הם נעשות מכל הלב.

מי אמר שהוא מגביל? זה שהוא מחייב אותנו ביותר מצוות מאשר שאר העולם, לא אומר שלהם אין מצוות.

לא אומר שהם לא צריכים להכיר בו עצמו ובבריאתו. וכל אחד יכול לפתוח ולקרוא (וכבר פתח וקרא) את התנ"ך

עם כל התיאורים שמובאים שם על בראשית, אדם הראשון, נח וכו'. כול אחד יכול לדעת את זה.

למה לא לתת לנשים (או לכל אחד) להחליט בעצמן? למה לא לתת להשתלב אם היא תצליח - סבבה לה אם היא לא מתאימה יפטרו אותה

או שהם לא מסוגלות לעשות את זה? טיפשות?

האם אתה יודע רוני במה אתה מוכשר? ואיך אתה יודע שאתה לא מוכשר ב - Z אם לא ניסית אותה או לא הייתה לך הזדמנות לנסות? איך מישהו אחר יכול לדעת?

ואם אתה מוכשר ב - X אבל אתה רוצה לעסוק בכ - Y ? מי אני או כל אחד אחר שיבאו ויגיד לך: אני יודע שאתה מוכשר ב - X לכן אתה תעסוק ב - X

בן אדם לא יכול לדעת במה הוא מוכשר עד שהוא מנסה. אבל אנחנו לא מדברים פה על כישורים.

אנחנו מדברים פה על מצוות ועבודה שיעלו את הדרגה הרוחנית שלנו לקראת שלמות (יש אינסוף דרגות, תמיד אפשר לעלות עוד).

היהדות מאמינה שנשים מטבען בדרגה הרבה יותר גבוהה מגברים מבחינת קדושה.

לכן נשים חייבות בפחות "עבודה" כדי להגיע לשלמות בניגוד לגברים שזקוקים ליותר "עבודה" - תפילין, ציצית וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מצווה אותנו לעשות כך - "ואהבת את ה' אלוקיך בכל נפשך..".

איך לאהוב אותו - ע"י התבוננות בבריאה ובניסיה ומכך בוודאי תבוא אהבה ויראה כלפיו.

או בהמשך הפסוק "..והיו הדברים האלה..על לבבך.." - קיום המצוות ולימוד תורה.

כאשר אדם אוהב בכל הלב את הבורא, קיום המצוות ועבודת השם גם הם נעשות מכל הלב.

למה הוא מצווה את היהודים לאהוב אותו? הרי הוא(ואולי היא?) לא אמור להיות אנושי עם רגשות וצורך בצומי

מי אמר שהוא מגביל? זה שהוא מחייב אותנו ביותר מצוות מאשר שאר העולם, לא אומר שלהם אין מצוות.

ולכן נאמר "ברוך שלא עשני גוי"?

ולמה לאנשים שלא מאמינים ביהדות ובדרכיה יש מצוות?

לא אומר שהם לא צריכים להכיר בו עצמו ובבריאתו. וכל אחד יכול לפתוח ולקרוא (וכבר פתח וקרא) את התנ"ך

עם כל התיאורים שמובאים שם על בראשית, אדם הראשון, נח וכו'. כול אחד יכול לדעת את זה.

האם לדעתך יש מצב שחלק ו\או כול מה שכתוב בתורה לא קרה\לא נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויי, איזה יופי, רוני ( וחבורתו ) מספר לנו איך היהדות רואה נשים ... צ צ צ ...

כמובן, לרוני ( וחבורתו ) יש חזקה על היהדות כך שהוא ( וחבורתו ) הם היחידים שיודעים.

תרשו לי לספר לכם קצת ... היסטורייה, שרוני ( וחבורתו ) לא מספרים לכם.

רוני, אתה חתיכת נוכל ממזר.

מכל התגובות שלך הבנתי שאתה מיודע במקורות, אז או שאתה שקרן חולרה ומסתיר את מה שלא נוח לך איתו או שאתה לא מיודע מספיק

לקחתי דוגמאות היסטוריות למעמד האישה יא נוכל שבוודאי יש להן דוגמאות נגד והעבר כבר לא תקף אבל העניין הוא שאתה לא תספר לי מזה יהדות. וכמובן, אל תבוא פה ותסביר למה התכוון המשורר יא חתיכת עלוב, כי אתה לא בעל הידיעה על מה הוא חשב.

מקורות ( מקורות כללים + מקורות שלך יא חתיכת זיין שכל ) :

מעמד האישה ביהדות

הנחות פסיכולוגיות ואנתרופולוגיות בבסיס ההלכות הקובעות את מעמדן של הנשים

מעמד האישה בהלכה

רמב"ם הלכות אישות פרק כא הלכה י :

" כל אשה שתמנע מלעשות מלאכה מן המלאכות שהיא חייבת לעשותן כופין אותה ועושה אפילו בשוט..." - יאללה מכות יאללה

השגת הראב"ד א"א :

" מעולם לא שמעתי יסור שוטים לנשים אלא שממעט לה צרכיה ומזונותיה עד שתכנע " - מזה ? הרעבה ושיעבוד ?

רמב"ם הלכות אישות פרק כד הלכה יב :

" ואיזו היא דת יהודית, הוא מנהג הצניעות שנהגו בנות , ואלו הן הדברים שאם עשתה אחד מהן עברה על דת יהודית:

יוצאה לשוק או למבוי מפולש וראשה פרוע ואין עליה רדיד ככל הנשים, אע"פ ששערה מכוסה במטפחת... " - אירן זה כאן ?

שו"ת יביע אומר חלק ה-אה"ע סימן ה :

" המג"א דיבר לפי זמנו, ובפרט בזמן חכמי הש"ס... אבל בזה"ז שבעוה"ר רבות בנות פרוצות הולכות בגילוי ראש ברה"ר הרי גם ההולכת בפאה נכרית גורמת להרהורי עבירה, כי מאין ידע הרואה שפאה נכרית בראשה, והוא יסבור כי שערותיה הן, ויבאו לידי פריצות והרהורי עבירה הקשים מעבירה, ששער באשה ערוה... " - טפו, נשים.

תלמוד בבלי מסכת כתובות דף עה עמוד א :

" ... וכולן מזנות ותולות בבעליהן " - נשים ... זונות !!!

מסכת קידושין דף פ' ע"ב :

" נשים דעתן קלה " - נשים ... טפו !!

משנה מסכת סוטה פרק ג משנה ד :

" רבי אליעזר אומר כל המלמד בתו תורה כאילו לומדה תפלות ( זנות ) רבי יהושע אומר רוצה אשה בקב ותפלות מתשעה קבין ופרישות " - נשים ... תורה ? ... זונות !!!

משנה מסכת כתובות ה' ה' :

" ר' אליעזר שכופין על האשה לעבוד, גם כשאין צורך במעשה ידיה שלא תגיע לידי בטלה, כי בטלה תביאה לידי זימה " - תעבדי יא זונה, תעבדי !!

ירושלמי מסכת סוטה פרק ג דף יט עמוד א :

" ישרפו דברי תורה ואל ימסרו לנשים " - נשים + תורה ? הצילנו אלוהים.

מכילתא דרשב"י משפטים טו :

" דרך אשה להתפתות מן האיש ואין דרך האיש להתפתות מן האשה " - נשים ... זונות !!!

בראשית רבה ח' :

"כל אשה היוצאת לשוק סופה להכשל" - נשים ... זונות !!!

ב"מ נט :

"כל ההולך בעצת אשתו נופל בגיהנום " - נו, את זה לא צריך להסביר ...

שם יז :

" כיון שנבראת (האשה) נבראת שטן עמה " - גם את זה לא צריך להסביר ...

ילקו"ש שמואל א' עח :

" "למה נשתתפו הנשים עם הקטנים והעבדים לענין מצוות? לפי שאין להם אלא לב אחד " - נשים, ילדים ועבדים ... טיפשים כמו נעל.

עין איה חלק ב' פרק ז' מז' ( הרב קוק ) :

" כל המלמד את בתו תורה כאילו למדה תפלות " - אישה !! תעבדי ותלדי יא זונה !!

במדבר רבה י' :

"נשים דעתן קלות" + "נשים לאו בנות הוראה הן" - נשים, חוץ מזונות לא שוות כלום.

ואני יכול להמשיך ולהמשיך ולהמשיך ... במקורות שלך, שלכם, של כולכם.

אתה בא לספר פה מזה יהדות ?! מזה חרדים ?! תזחול חזרה ומהר לאיזה חור חשוך ועלום ותשתוק יא נעל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

almonime יש מספר זרמים ביהדות, וגם בתוכם יש מספר קבוצות

זה לא הוגן ולא בסדר לקראו לרוני

מכל התגובות שלך הבנתי שאתה מיודע במקורות, אז או שאתה שקרן חולרה ומסתיר את מה שלא נוח לך איתו או שאתה לא מיודע מספיק

מכוון שהתנ''ך נכתב על ידי אנשים ולא אלוהים הם לוקחים את הדברים שלדעתם הכי צודקים/מתאימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני מנסה לעקוף את האינטלקט עם הטיעונים שלו ואני בטוח שהוא יודע שהם לא נכונים.

איך שהוא לא יסובב את זה האישה נחותה מהגבר לדעת הדת וזו עובדה. (שאל אותו גם על ירושה, מי מקבל? הבנות או הבנים?)

מה שכן אלמונימי אני חושב שאתה יכול טיפה לעדן את הנוסך, מספיק שאתה מראה לו שאתה יודע שהוא מבלבל בביצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Rafi921 :

רוני ( וחבורתו ) בא לפה ומזיין ת'שכל על ימין ושמאל מזה יהדות ומזה חרדים.

רוני ( וחבורתו ) , יותר מפעם אחת, טען טענה והסביר הסבר של " יהדות " ולא ציין זרם כזה או אחר.

רוני ( וחבורתו ) קופץ בכל הזדמנות וצועק וזועק ( לרבים ושונים ) :

" אתה שקרן ומסלף ולא מיודע במקורות, לך תלמד ותבין "

רוני ( וחבורתו ) בא ומביא סימוכין לשטויות שלו מתוך " המקורות "

רק שהוא בוחר את מה שנוח לרוני ( וחבורתו ) לעיניים ולאוזניים וכמובן שזה פירושים על פירושים על פירושים

שרוני ( וחבורתו ) מספר פה שהם " אמת וצדק ".

אל תגיד לי מה הוגן או לא הוגן. ( בלי שום כוונה להעליב אותך או לפגוע או להמעיט מערכך ).

לרוני ( וחבורתו ) אין מנדט על יהדות ועל פרשנות לתנ"ך ולכתובים אחרים. נקודה.

אגב, אם אתה לא מעוניין בריב ומדון עם רוני ( וחבורתו ) , אני ממליץ בחום לחזור בך מהמשפט שלך :

" מכוון שהתנ''ך נכתב על ידי אנשים ולא אלוהים הם לוקחים את הדברים שלדעתם הכי צודקים/מתאימים "

אתה בדרך רעה.

מכיוון ש - תנ"ך ( תורה, נביאים, כתובים ) - מכיל בתוכו את התורה, וזו נמסרה מאלוהים לידי אנשים ( לא צריך להסביר ) אתה כופר.

ixslashxi :

אאההממ .. להתנסח בעדינות ?! כן, אני גולש " מעט " לתרבות רעה כשאני נתקל ב ... יותר מידי ... חארטה.

זו שריטה שלי, :nixweiss: , אבל אני משתדל. :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

אדם לא יכול ללמוד צד אחד [אולי משקר?,מסלף?]

לומדים את 2 הצדדים -אחר-כך מגיעים למסקנות

חלק מהדברים על דעת המת

http://yadaan.fav.co.il/33121921_תיק_ידען [להשחיר את כל הלניק ,כאן זה רק חלק מהדברים יש המשך בלינקים אחרים]

כל" קושיה" של דעת המת - כבר פתורה ,

איאפשר על חכמי התורה תלמדו קצת מההיסטוריה על וויכוחים בין כמרים וכדומה... תנחשו מי תמיד היה ידו על העליונה :jump:

[''הזהב הטהור אינו מפחד מכור ההיתוך, כך האמת אינה חוששת מביקורת'']

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...