החרדים בחו"ל לא היו מרשים לעצמם את השטויות שהם עושים כאן? (או - יהדות ונשים...) - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים בחו"ל לא היו מרשים לעצמם את השטויות שהם עושים כאן? (או - יהדות ונשים...)

vic07

Recommended Posts

"תמיד תלוי מהי הסיבה, ומהו ההקשר.

טרוריסט הורג חפים מפשע - לכן הוא רוצח.

לעומת זאת אי אפשר לומר על חייל במלחמה שהורג חייל אוייב בשדה הקרב - שהוא רוצח.

כאשר קהילה X לא מוכנה שיהודים יבקרו בה - הסיבה לכך היא שינאת יהודים.

לעומת זאת כאשר אוסרים בקהילה חרדית לאישה להכנס בלבוש לא צנוע - הסיבה לכך היא חוסר הצניעות, ולא שנאת נשים.

כי גם האישה החילונית ביותר יכולה להיכנס למאה שערים כשהיא לבושה בצניעות .

לעומת X שאין כניסה ליהודים בשום דרך."

אם יש שכונה רק של אתאיסטים ומפריע להם שיכנסו לשכונה בליבוש חרדי -אין בעיה עם זה.

אך יש אפשרות לחרדי להכנס [רק בלי הליבוש התמידי שלו -שהם מתנגדים].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אם ועד השכונה שלי יחליט שמפריע להם לראות לובשי שחורים באזור שלהם, כי זה מנגן רע על התפיסה האסתטית שלהם או משהו בסגנון, והם ילכו אל ראש העיר לפני הבחירות ויבקשו שיעבור חוק האוסר עליהם להתקרב לשכונה בלבוש שכזה, זה יהיה לגיטימי מבחינתך?

לא, כי תפיסה אסטתית לא מוגנת תחת חופש פולחן וחופש דת, אלא אם כן ועד השכונה שלך יצהיר על עצמו כעל דת חדשה ויאושר על ידי משרד הדתות.

אבל בהנחה שזה יקרה, אז כן, הדרישה היא לגיטימית, אף על פי שהיא קיצונית בהרבה מהדרישה המתוארת בכתבה שהבאת בתחילת הת'רד וגם סביר להניח שלא תתקבל כי יש הרבה יותר לובשי שחורים מאשר קולות פוטנציאליים בועד השכונה שלך.

אם הבקשה תהיה לאסור כניסת רכבים לשכונה כי אנחנו כאלה ירוקים שלא משתמשים ברכב, וזא למרות שדרך השכונה עובר ציר תנועה חיוני שחסימתו תפגע בתושבי האזורים הסמוכים, האם הבקשה היא לגיטימית?

כנ"ל. הבקשה, כשלעצמה, היא אכן לגיטימית. בכלל יש מעט מאוד דברים שיכולים להיות לא לגיטימיים בבקשה עצמה. אם מפריע לך שעוברים רכבים בשכונה שלך, אז בהחלט כדאי שתנסה לעשות משהו לגבי זה - אחרת הם ימשיכו לעבור שם לעד. בין השאר, זה בהחלט לגיטימי לפנות לעירייה ולבקש שיחסמו את הרחוב למעבר רכבים. כמובן שאם זה ציר תנועה חיוני כמו שאתה מתאר (ובכך קובר במו ידיך את הטיעון החלש שעוד היה לך פה), אז הוא לא ייסגר ואתה כנראה תעדיף לעבור לגור במקום אחר. אבל הבקשה? בהחלט לגיטימית (אם כי קצת נאיבית).

ואחרון, אם בשכונה כלשהי בדרום קרוליינה ועד השכונה המורכב מפעילי KKK ידרוש מראש העיר להעביר חוק האוסר כניסה של שחורים, היספאנים ויהודים לאזור מגוריהם, האם גם אז הבקשה היא לגיטימית?

קודם כל פעילי KKK לא יכולים לדרוש שום דבר מראש העיר, מכיוון שה-KKK הוא ארגון טרור ולכן חברות בו אסורה על פי חוק. שנית כל, זו בקשה לא לגיטימית שכן היא מבוססת על אפליה גזעית.

רוני - כן, הבאת לינקים, אבל לצערי הרב לינקים שמביא לי פלוני בפורום אינטרנטי נידח משום מה לא עונים אצלי על ההגדרה של התנערות וגינוי פומבי של המעשים הללו על ידי הקהילה החרדית, כי לא אתה ולא הלינקים שהבאת לא מייצגים את הקהילה החרדית בעיני החילונים.

ולגבי תקיפת נשים לא צנועות - יבקשו ממנה לצאת? אני מניח ש"בבקשה תצאי" זו דרך אחת לפרש מכות והשלכת אבנים (תשאל את הבנות שמגיעות למשרד החינוך בירושלים מהכיוון הלא נכון). גם מול הם בסך הכל ביקשו מהשוטרים שילכו כי הם היו לבושים באופן לא צנוע.

רוני בנושא הצניעות אין שום טעם בקישורים או פלפולי (בלבולי) שכל - הציבור החרדי (כן, כולו) מתנהג באלימות פיזית קיצונית כלפי נשים שאינן לבושות באופן צנוע שנכנסות לשכונות כמו בני ברק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

רוני ( וחבורתו ) , אתה צריך להפסיק לשוטט באינטרנט. הרבנים אמרו שזה אסור ותועבה.

:lol:

" מפיצים איסורי לשון הרע, שקרים וטומאה נוראה של תועבות " - טפו טפו.

" כבר נודע לנו סכנת האינטרנט אשר כל באיה לא ישובון " - דיר באלאק יא רוני ( וחבורתו ), אתה עוד תיפול ברשת שלנו.

" מכשילים " - אבוי.

ע - נ - ק !!!

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3818208,00.html

לך, תצא בחוץ ( אתה וחבורתך ), תחזור ללמוד תורה בשקט ותפסיק לזיין פה את השכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני - כן, הבאת לינקים, אבל לצערי הרב לינקים שמביא לי פלוני בפורום אינטרנטי נידח משום מה לא עונים אצלי על ההגדרה של התנערות וגינוי פומבי של המעשים הללו על ידי הקהילה החרדית, כי לא אתה ולא הלינקים שהבאת לא מייצגים את הקהילה החרדית בעיני החילונים.

ולגבי תקיפת נשים לא צנועות - יבקשו ממנה לצאת? אני מניח ש"בבקשה תצאי" זו דרך אחת לפרש מכות והשלכת אבנים (תשאל את הבנות שמגיעות למשרד החינוך בירושלים מהכיוון הלא נכון). גם מול הם בסך הכל ביקשו מהשוטרים שילכו כי הם היו לבושים באופן לא צנוע.

רוני בנושא הצניעות אין שום טעם בקישורים או פלפולי (בלבולי) שכל - הציבור החרדי (כן, כולו) מתנהג באלימות פיזית קיצונית כלפי נשים שאינן לבושות באופן צנוע שנכנסות לשכונות כמו בני ברק.

נציג העדה-החרדית פנה ראיתי באיזה פעם לתקשורת החילונית ותמיד דעתם נגד האלימות, וסלח לי פירסמו מודעות -כל כמה מטרים זה גינוי פומבי [התקשורת את זה לא תראה לך-אך מודעה על איזה גשר בסיגנון אנטי חרדי-תפרסם כן כן ], הבאתי אפילו את התמונה [שכל פעם מפרסמים] ושם יש ניגוד מהרבנים שלהם לא להביא ילדים ,לא להשתמש בכל אלימות שהיא וכו' וכו'.. ,מי שנוהג באלימות -הוא פשוט אדם אלים בלי שום קשר להפגנה ועושה זאת על דעת עצמו.

ובכלל מה חשבת שרוב ההפגנה היא אלימה? הרוב שם בכלל לא נוקט באלימות, אך רגע אותם יצלמו?לא,יצלמו רק את האלימים.

יותר מזה ובוא נאמר שכל ההפגנה אלימה,בסדר? עדיין מדובר על מגזר אחד שהוא רק כמה אחוזים בודדים מכל האכלוסיה החרדית-אז עדיין להכליל על הרוב -זה טיפשות.

ואני לא יודע למה אתה מכליל אולי זה כי אתה לא מכיר חרדים אישית,מה זה כולם אלימים? יש גם חרדים די מודרנים [כמו שרוב היום בכלל עובדים,ויש גם חוזרים בתשובה,ופעם המאה העדה -החרדית היא מתחת ל10 אחוז מהחרדים בירושלים ] ואתה מיחס את האלימות לכולם-ממש מכובד מצידך,הרי כמעט כל יום יש רצח בעולם החילוני -כנראה אתה גם רוצח .

בני -ברק היא עיר די שקטה [מבחינת אלימות] יש שם מידי פעם בחורות חילוניות עם מכנסים -ולא אומרים להן דבר.

אישה שתיכנס לשם ממש לא צנועה -אז כן יבקשו ממנה יפה לצאת -כי רוב החרדים שפויים ובעלי מידות טובות,פשוט עולם השקר -את הדברים הכי גרועים מיחסים לכל האכלוסיה החרדית

פשוט דברי חז"ל מתקיימים להם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נבואה שמגשימה את עצמה? שמעת על זה?

אם זה מפריע לך אתה צריך לקחת את האחריות ולא לזרוק אותה על אחרים ולומר הם לא מייצגים, כי הם כן, כל אחד כזה הוא שגריר שלכם,

אתה חושב שלא? עובדה שאתה טועה. אם זה באמת מפריע לכם בתור ציבור אתם תעשו משהו בתור ציבור, אם לא אז לא,

רק אל תהפוך את זה לעוד סיבה להתבכיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא נבואה שמגשימה את עצמה. מצויין שם כמה דברים שנכתבו לפני 1500 שנה- בתקופה שבכלל לא היה מושג לדברים כאלה- למה שמציינים חז"ל -וכולם מתקיימים בתקןפה הזאת אחד לאחד...

שלכם? אבל אני לא חרדי :screwy:

כל רוצח בעולם החילוני הוא שגירר שלך,אתה חושב שלא? עובדה שאתה טועה.

מדובר בכלל במגזר -מה קשה להבין? כן מגזר בעל השקפה שונה [בדברים מסויימים] משאר המגזרים האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MiniMizer - מה אני אגיד לך...

אם מבחינתך מדובר במהלך תקין ובבקשה לגיטימית, סבבה. אני רק מקווה שאתה מבין שבזאת שללת מעצמך לעד את הזכות להתלונן על מצב שבו ציבור מסויים פוגע בגלוי בציבור אחר ע"י העברת תקנות מעין זו הנידונה סתם כי "זה מפריע להם" או סתם עקב הכוח הלא פרופורציונלי שיש לאותו ציבור בקלפי.

אין תחבורה בסופ"ש? זכותם של החרדים לדרוש שלא תהיה. אין חתונות שלא דרך הרבנות וקבורה שלא דרך קדיש"א? כנ"ל. אין תקציב לחינוך או לשיפוץ כבישים אבל תמיד יש תקציב לישיבות חדשות עבור קהל הבוחרים הנאמן ביותר שיכול להיות? תקין לחלוטין...

בקיצור, אולי כשר, אבל בהחלט מסריח. אם זו הדרך שהדברים צריכים להתנהל מבחינתך, אתה צריך להיות מאוד מרוצה מהמצב בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחח רוני אין להתווכח איתך כי אתה תמיד צודק, אז אני אהיה חכם במקום ואחסוך את האנרגיה היקרה שלי.

זאת חוכמה כזאת שרק חכמים כמו רוני מבינים

אני בעצמי מנסה עד היום להבין מה הוא רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vic, אתה מבלבל בין שני דברים שלא קשורים אחד לשני - בין עצם הבקשה מצד הציבור החרדי בניו-יורק לביטול מסלול האופניים לבין ביטול המסלול בפועל.

הבקשה עצמה היא, כאמור, לגיטימית - זה משהו שבאמת מפריע להם (ולא מנימוקים שטותיים של אסתטיקה) והם פועלים במסגרת החוק ובמסגרת משטר דמוקרטי כדי למצוא פתרון לבעיה הזאת.

עצם ביטול המסלול הוא נושא שונה מהותית, ולא קשור בכלל לבקשה של החרדים - כאן צריך להסתכל אם קיימת מידתיות בהחלטה; אם מדי יום עוברים בנתיב הזה 10 רוכבי אופניים, שמפריעים ל-5,000 איש, ויש להם דרכי תחבורה אלטרנטיביות - כנראה שההחלטה מוצדקת.

אם יש 5,000 רוכבי אופניים שעוברים דרך השכונה, וגרים בה רק 500 איש, כנראה שההחלטה לא כל כך מוצדקת.

בהתחשב בכך שמדובר בסופו של דבר בנתיב לאופניים ולא בקו אוטובוס או מטרו, כנראה שיש פה מידתיות מסוימת שמצדיקה את זה.

אין מקום להשוות את זה למצב בארץ - החלטות כגון אלו לא מתקבלות בארץ באופן דמוקרטי ולעולם לא מתקיים בהן עקרון המידתיות בכל מקרה (בגלל הסטטוס-קוו). שוב, הלוואי שהמצב בארץ היה כמו בניו-יורק, הלוואי.

רוני - אני הולך לספר לך משהו שאולי ידהים אותך, אבל אני דווקא מכיר חרדים. אני עובד עם חרדים מהארץ ומחו"ל בעבודה שלי (אבטחת מידע) ואני מכיר גם ידיד טוב של המשפחה שחזר בתשובה לפני מספר שנים (אחרי שהיה לוחם בימ"מ). אין לי ספק שאף אחד מהם לא תומך בהפגנות האלימות האלו, ועם זאת אני עדיין מרשה לעצמי להכליל - מדוע? מכיוון שכמו שאמרתי כבר אולי אלף פעם, ואתה כל פעם מנסה להסיט את הדיון מהנקודה הזאת, לא קם אף נציג של הציבור החרדי כולו בארץ ולא גינה אותן.

הרב עובדיה יוסף, למשל, מעדיף לפסוק שאסור לי להשתתף במניין כי אני מתדיין בבתי משפט לפי חוקי גויים, מאשר לצאת נגד ההפגנות האלימות האלו (למרות שבצבא דווקא השלמתי מניין כשהתבקשתי.. יכול להיות שזה אומר שמי שביקש ממני להשלים מניין הוא גם קוף וגוי? מעניין), אז איך אתה רוצה שאני לא אכליל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני - אני הולך לספר לך משהו שאולי ידהים אותך, אבל אני דווקא מכיר חרדים. אני עובד עם חרדים מהארץ ומחו"ל בעבודה שלי (אבטחת מידע) ואני מכיר גם ידיד טוב של המשפחה שחזר בתשובה לפני מספר שנים (אחרי שהיה לוחם בימ"מ). אין לי ספק שאף אחד מהם לא תומך בהפגנות האלימות האלו, ועם זאת אני עדיין מרשה לעצמי להכליל - מדוע? מכיוון שכמו שאמרתי כבר אולי אלף פעם, ואתה כל פעם מנסה להסיט את הדיון מהנקודה הזאת, לא קם אף נציג של הציבור החרדי כולו בארץ ולא גינה אותן.

הרב עובדיה יוסף, למשל, מעדיף לפסוק שאסור לי להשתתף במניין כי אני מתדיין בבתי משפט לפי חוקי גויים, מאשר לצאת נגד ההפגנות האלימות האלו (למרות שבצבא דווקא השלמתי מניין כשהתבקשתי.. יכול להיות שזה אומר שמי שביקש ממני להשלים מניין הוא גם קוף וגוי? מעניין), אז איך אתה רוצה שאני לא אכליל?

הנה יצא לך להכיר והם נגד אלימות -כמו שציינת,למרות שאני כוונתי לחרדים אברכים.

מה זה לא קם? את הרב עובדיה אני במו עיני ראיתי שגינה את האלימות [ גם באיזה לינק -ראיתי ,אני יעשה חיפוש ]

הרב עובדיה רק אמר הלכה -הוא לא דיבר על חילוני, זה מיוחס לכל אדם -אדם שהולך למשפט שמתנהל כגוים -לא משתתף במניין . [אבל תן לי לבדוק את ההלכה הזאת לעומק,כי בתכלס אני רואה בשטח שאפשר להשלים מניין ] אני בחוסר זמן כרגע -יום שישי :smile1: .

עדיף שלא תכתוב כרגע -עד שאני יעשה חיפוש מורחב למצוא לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות:

1. רוני, :facepalm:

2. אני לא אומר שהמהלך של החרדים בניו יורק הוא לא חוקי, להפך, הוא חוקי והם עשו את בצורה חוקית אבל!!! זה לא אומר שזה לא מפגר, מפלה, לא הגיוני ופוגע בנשים (ואני חושב שבכך יש איזה פגיעה בחופש הביטוי או משהו של נשים)

3. רוני, אתה זה שמשחק אותה ראש קטן.

כמו תמיד בחרתה להתייחס רק למה שנוח לך ולא להכול, לא ראיתי תגובתך לזה:

רוני, אני יחדד את הנקודה (למרות שכבר הוכיחו לך את זה, אני באמת מנסה להבין איך אתה חושב), נגיד היה אסור להיכנס לשכונות מסויימות עם כיפות\כול סממן יהודי אחר, זה בסדר?

בוא נעשה את זה יותר מעניין: נגיד יש עדה מסויימת שבה הנשים צריכות להיתלבש בלבוש לא צנוע, מה אז? אתה פוגע בהן! זכותן להתלבש לפי אמונותיהן...

אני אנסח את זה בעוד צורה שיהיה יותר ברור, נניח הקטולים מחליטים שבשכונות שלהם לא עוברים אנשים שיש להם סממנים של דת אחרת, פרט לשלהם, אז הם פונים לעיריה בנושא זה, זה בסדר?

4. רוני, יש חרדים בכול מקום, גם באזורים חילוניים, שמנסים לשכנע אותך להניח תפילין\שתקח מהם כול מיני חומרי שטיפת מוח (כתוב או DVD)., אל תגיד לי שהם לא מנסים לשטוף מוחות.

יותר מזה, היהדות היא לא דת מסיונרית ואף נאסר על פעילות מסיונרית, למה זה קורה?

5. זה לא מפגר שיש כול כך הרבה אתרים חרדים באינטרנט, אבל החרדים מתנגדים לאינטרנט בכול תוקף? הם גם ניסו לקשר אותו בצורה עלובה לסרטן.

6.

לגבי 3- כבר כתבתי -זה בגלל המצלמות

דווקא היא התלבשה צנוע [חוץ מהמכנסים] ,אם היא היית בלי המצלמות [שם כמובן כבר חושבים סרטים] לא היה קורה שום דבר.

לא נכון, יש חרדים שמכים נשים\גברים גם בלי מצלמות.

היה אחד שהיכה אישה בגלל שהוא התיישב לידה באוטובוס!

מה דעתך על זה?

7. האם מותר להכות מישהי רק כי היא לא צנועה? האם מותר לאנוס מישהי כי היא לא צנועה?

האם בגלל שמישהי לובשת מכנסיים, צריך להכות אותה?!

האם בגלל שמישהי יושבת באוטובוס(!!!) צריך להכות אותה?

8.

אם הבקשה תהיה לאסור כניסת רכבים לשכונה כי אנחנו כאלה ירוקים שלא משתמשים ברכב, וזא למרות שדרך השכונה עובר ציר תנועה חיוני שחסימתו תפגע בתושבי האזורים הסמוכים, האם הבקשה היא לגיטימית?

כנ"ל. הבקשה, כשלעצמה, היא אכן לגיטימית. בכלל יש מעט מאוד דברים שיכולים להיות לא לגיטימיים בבקשה עצמה. אם מפריע לך שעוברים רכבים בשכונה שלך, אז בהחלט כדאי שתנסה לעשות משהו לגבי זה - אחרת הם ימשיכו לעבור שם לעד. בין השאר, זה בהחלט לגיטימי לפנות לעירייה ולבקש שיחסמו את הרחוב למעבר רכבים. כמובן שאם זה ציר תנועה חיוני כמו שאתה מתאר (ובכך קובר במו ידיך את הטיעון החלש שעוד היה לך פה), אז הוא לא ייסגר ואתה כנראה תעדיף לעבור לגור במקום אחר. אבל הבקשה? בהחלט לגיטימית (אם כי קצת נאיבית).

באזור שאני גר בו הדתיים (לא חרדים, דתיים) חוסמים כול סופש קטע מסויים, שמקשר בין קרית מוצקין לקרית ים.

מי שבקריות יודע על מה אני מדבר.

אז הינה דוגמא איך בשם הדת נחסם ציר תנועה ראשי.

זה לא כפייה דתית?

9.

רוני, אם אתה לא חרדי כמו שאתה טוען שוב ושוב, ואתה תמיד מבדיל את עצמך מהם, למה אתה מגן עליהם כ"כ?

למה אתה רואה רק את הצד שלהם ומנסה להצדיק אותם תמיד?

10.הינה, סידרתי לך הכול יפה במספרים, אשמח לראות תשובתך להכול, בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קטע קטן של רחוב?

כדי להגיע מאזור התותח לקרית ים, צריך לנסוע עד לגשר או לאח"י אילת, כול החלק של המנהרה במוצקין חסום.

שלא נדבר על זה ששדרות ירושלים חסומות לחלוטין בצד של קרית שמואל וכדי צפונה מצומת קרית חיים צריך לנסוע דרך הים.

אגב, אתה אומר שהדרישה היא לגיטימית, אבל הביצוע לא?

אם ביצוע של משהו לא לגיטמי אני חושב שזה הופך את הבקשה ללא לגיטימית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...