החרדים בחו"ל לא היו מרשים לעצמם את השטויות שהם עושים כאן? (או - יהדות ונשים...) - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים בחו"ל לא היו מרשים לעצמם את השטויות שהם עושים כאן? (או - יהדות ונשים...)

vic07

Recommended Posts

vic07 צר לי להגיד את זה אבל הבעיה שלך יותר חמורה מזה.

1. אני יכול לתת לך ציטוטים מקבילים מעיתונות חילונית רק חבל לי על הטרחה.

תן לי ציטוט דומה AS IN

"החרדים הם בהמות" מהארץ/מעריב/ידיעות אחרונות/החרטא שמביאים ברכבת

2. אני יכול להגיד את זה על המון מגזרים אחרים ולהראות נתונים סטטיסטיים ועדיין כל אלו לא יעניינו אותך.

אבל הוא כתב שכן אז למה אתה מתעלם?

3. עוד פעם אני יכול להראות את אותם ההשוואות על מגזרים אחרים וגם הם לא יעניינו אותך.

עוד פעם הוא כתב שכן אז למה להתעלם?

היופי בדברים שלך הוא:

1. הם נכונים בחלקם (אני אסביר למה בחלקם בהמשך).

2. אתה חרטתה על דגלך שנאה לחרדים.

3. אתה בוחר לשים לב לפרטים שאתה מעוניין בהם.

הם נכונים בחלקם: הם דברים נכונים אבל השאלה מאיזה דרך אתה ניגש אליהם. אם אתה רוצה לבחון את הדברים כנתונים סטטיסטיים אז סבבה.

הנתונים מראים שבמגזר הערבי ישראלי יש יותר "מובטלים" ויש יותר ניסיונות סחיטת כסף מביטוחים (ממשלתיים ופרטיים).

ו? הדיון הוא לא על כמה הערבים לא משלמים מיסים וכולם מובטלים... שים לב לכותרת הדיון!

אתה בוחר עובדות שאני אגדיר אותן פשוטות יחסית כי בתור אחד שעובד עם לקוחות אני יכול להבטיח לך שהציבור החילוני לא ממש רץ לשלם מסים ורק מחפש את הדרך לא לעשות את זה.

כנ"ל

ואתה בחרתה מגזר מסוים יוצא ממנו בראש חוצות בלי להכיר אותו, בלי להבין את הדרך שלו, בלי להכיר את העבר שלו.

למה לעזאזל לעשות את זה? אכפת לנו מה הם עושים עכשיו לא את הדרך שלהם ומאיפה הם באו

ומה שאתה עושה זה קם ורק יורה באוויר עליהם. מה קרה? מפריעים לך? אני מסכים שצריך למצאו פתרון למסים ולכסף השחור. אבל צריך לעשות את זה בכל המגזרים! לא רק באחד.

אני חושב שהיה צריך מזמן להפחית את חופש הדיבור בעיתונות (לא מתכוון לצנזר אלה לצנזר מילים וביטויים) אבל בכל המגזרים. אני מסכים שצריכה להיות ענישה חמורה יותר למכרים של אלימות, בין אם מדובר בחילונים, חרדים או ערבים.

אין מה לעשות יש לנו בעיות במדינה שצריך לטפל בהם אבל מפה ועד להגיד שהחרדים הם כאלו והחרדים הם כאלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

NocWis :

עשה לעצמך טובה NocWis ,

רוני ( וחבורתו ) הם עיזים עיוורות ( כדיברי אחד מהם על החילוניים ), עזוב ותניח לעניין. לא תקבל כלום חוץ מקישקושים ובולשיט.

האמת שיש מצב, זה תלוי בתשובותיו של רוני לשלושת השאלות

Shino, מילים כדורבנות! אבל מלאות בולשיט

גם מה שTheReaper כתב כבר (ואין צורך לחזור על זה)

וגם חבל שהציבור החרדי רואה את החילונים כתינוקות שבויים, וחושב שהוא צריך לחנך אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים, הטיעונים שלך לא מחזיקים מים, באמת נראה לך שרק אתה פה מכיר חרדים? תעשה טובה...

יש ויש, זה אולי נכון, אבל מתוקף מה שאדם דתי לומד מכל הספרות שלו (ולך תלמד קצת מה הם מלמדים), הוא בעצמו מחונך לגיזענות.

זה שדברים חוזרים אליהם זה לא צריך להפתיע אף אחד, בטח לא אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך (כמו לרוב המצדדים בצד החרדי) יש נטיה מדהימה לפספס את הנקודה כדי להתחמק

זה לא מתוך אנטישמיות, הדת שלך אוסרת על לבוש לא צנוע (נשים עם מכנסיים ארוכות! כמו שאתה אמרתה

זה בדיוק מה שאתה עושה, גם שאין מה לכתוב מתחילים להגיד הנה אתה כמו כל החרדים.

מה שייך אנטישמיות לצניעות :nixweiss:

בהיהדות מכנסיים לאישה זה לא דבר צנוע -לכן זה נובע מצניעות ,כמו שחצאית זה לא ליבוש גברי לפי היהדות.

התורה מצווה שיהיה לבוש אחיד לגברים ולבוש אחיד לנשים. מכנסיים הפכו ללבוש הרשמי של גברים. במילא אסור לגברים ללבוש שימלת אישה, בדיוק כפי שלאישה אסור ללבוש מכנס המיועד לגבר.

כאשר אישה לובשת מכנסיים - היא פורצת גדר נוסף בין המינים, לא רק מבחינה מוסרית ורעיונית, אלא גם למראית עין.

חוץ מזה מכנסיים מטבע צורתם מראים את צורת הגוף והרגליים, ולכן הם חושפניים יותר משימלה המסתירה את איזור החלציים . סיבה נוספת לדבר, כי זה רק עניין של זמן עד שנשים ילכו במכנס צמוד יותר ויותר, כי טבע האישה להבליט את עצמה ולהתגנדר. וכך בדיוק מגיעים לפריצות - מתחילים מדבר אחד פסול, וממשיכים ממנו לפירצות חמורות עד אין גבול.

ומרפקים חשופים

ככל שאישה מראה יותר את גופה, כך היא מושכת יותר גברים [ החזה, הטבור, המרפקים או הרגליים]. מרפקים חשופים אינם שונים מאזור הטבור או הרגליים לעניין זה, ומושכים הסתכלות בגוף האישה .

זה גם מהווה סימן מוגדר, כדי שלא יטעו בו: מכיוון שצריך להתכסות עד המרפקים, יודעות כל הנשים בדיוק מה ההלכה דורשת, ואינן משחקות עם גדרי הצניעות. אם לא היתה חובה להתכסות דווקא עד המרפקים, היו עוד ועוד נשים חושפות גם את הזרועות והכתפיים שלהן, וממשיכות לחשוף עוד חלקים מגופן. מובן צריך גבול מוגדר וברור, והגבול הזה מתחיל מהאיזור המוגדר של המרפקים.

אז לפי מה שאתה אומר, אסור לנשים יהודיות ללכת באותן אזורים

לא קיימת קהילה שמקדשת את הפריצות, או רואה בו ערך עליון. לכן זה באמת לא מפריע לחילונים כאשר חרדים צנועים עוברים באיזור חילוני.

לחילונים אין חוקים וערכים מקודשים בנושא צניעות או פריצות, אלא "איש הישר בעיניו יעשה", ומכיוון שכך, כל אחד נוהג לפי רצונו. לחרדים לעומת זאת יש הלכה וערכים מקודשים של צניעות.

ואם היתה עיר שאוסרת את הצניעות, ודורשת חושפנות - אז חרדים באמת לא היו מתקרבים אליה ;) .

הדת שלהם אוסרת על חבישת\לבישת כיפות\כובעים\כיסוי ראש בכלל (כולל נשים), לפי הדת שלהם אסור לשים\ללבוש\לחבוש\לעטות כול דבר על הראש.

שוב לא אנטישמיות, פשוט איסור

.

לא מובן מה רצית פה .

אין דבר כזה פשוט אסור -לכל דבר יש סיבה -וכאן זה הצניעות.

מה שאתה מציג זה לא צניעות, אלה שנאה לכל סממן יהודי.

ועדיין, ראשי הקהילות (הרבות והשונות כמו שאתה אוהב להגיד) לא גינה את ההתפרעויות של החרדים באינטל\החניון.

ואל תביא את הכרוזים ההזוים שאתה מביא, זה צריך להיות בריש גלי, לא על פיסת נייר וורטואלית.

אגב, כבר הביאו מעל דפי הפורום פסקי הלכה\הלכות שמותירות אלימות והפקר דמם של גויים

קודם כל מדובר בעדה -חרדית שהיא מגזר [שיש לה גם השקפות שונות משאר המגזרים האחרים]

האלימות גם אצלהם היא מעוטה -אם היא היית רוב -אז כל הרבנים גם של המגזרים האחרים היו יוצאים בגלי..

הכרוז הוא לא וורטואלי ,מפיצים את זה בכל העיר [בכל מקום להדבקת מודעות ,אף אדם לא מפספס את זה]

בכל אופן ההלכה אוסרת אלימות, כל חרדי ממוצע שתשאל [גם עם תומך בהפגנה -אך לאלימות לא יסכים]

בדיקה של 5 דקות

http://www.kikar.net/1590.html

http://www.kikar.net/1224.html

http://www.kikar.net/19730.html

http://www.kikar.net/אבישי_בן_חיים_1.html [להעתיק את כל הלינק כדי להגיע אליו]

http://www.kikar.net/19847.html

http://www.kikar.net/5995.html

.....

הראה לי הלכות המתירות אלימות והפקר דמם של גויים.

אני חושב שבכול HWzone אין מספיק ידיים (ואם אצבעות ברגליים נחשבות, אז גם רגליים) כדי לספור את מעשי האלימות של אף אחת מהאוכלוסיות, כולל חרדים.

התחמקות "יפה".

כבר נאמר אתה מוזמן לבקר בבני-ברק,אפילו ישיבה ולראות בעצמך קצת מציאות.

האמת שלא, יצא אנטרנט לא , ואני לא צריך להביא לך את הדיון שהופיע פה בזמנו כדי להראות לך מה גימטריה שווה.

הגיע הזמן לאתנחתא קומית:

אני אזרום עם ההזיה הזאת גימטריה

מטיף חרדי = עבריין גוי

אפשר גם לעשות פה קטע של שיכול

מטיף = עבריין

חרדי = גוי

או לחילופין

שיכול בX

מטיף חרדי

עבריין גוי

מטיף = גוי

חרדי = עבריין

ועוד ועוד חידודי לשון (מיותרים) אחרים שאפשר לעשות מזה

עכשיו אפשר להמשיך להיות רציניים

ומה באתי להגיד? שגימטריה זה לא הלכה וכו'...כמו שציינתי.

"כי גימטריות נועדו בסך הכל כדי לעזור לזכור רעיון כלשהו.

אומרים חז"ל שגימטריות הן "פרפראות לחוכמה" [כלומר קינוח, דברים קלים, ובודאי שהם לא העיקר].

מעולם לא נקבעו הלכות על פי גמטריות או דברים מהסוג הזה.

הגימטריה פשוט עוזרת להבין רעיון מוסרי ולזכור אותו, כמו חידודי לשון, חידות ומשחקי מילים.

לדוגמא המילה "נשמה" יוצאת בגימטריה "שופט", והדבר עוזר לזכור שהנשמה היא השופטת בין היצר הטוב והיצר הרע באדם."

בסך הכל עשו את זה כדי לעורר את הציבור לעשות כשר. [אתה יכול לראות בדיון שם -את התשובה שלי גם].

אבל הולכים ומוכרים את הדת בכול מקום?

הצביעות חוגגת

סבבה, אם הם היו עושים את זה בצורה שמי שרוצה שיבוא אליהם, אני מקבל

כשהם באים ברחוב לאנשים ומשדלים אותם להניח טפילין\לקרוא תהילים, זה רע.

מה הקשר לצביעות? :nixweiss:

האם החרדים מתלבשים כמו חילונים כדי להחזיר בתשובה? הם לא מסתירים את עצמם ולא את אמונתם.

חלוקת החומר נעשית מתוך אהבה להכיר את מסורת אבותם,ולא יאבדו את הזהות היהודית שהגדירה תיהודים במשך אלפיים שנות גלות.

צביעות שייכת למיסיונרים נוצריים משיחים, שמתחפשים לחילונים ומסתירים את הכוונות האמיתיות שלהם, במטרה להמיר את דתם לדת הגויים.

לגבי בסטה ברחוב, זה כמו לחלק פליירים .אך שים לב אם יש כאלה הנוהגים בכוח -זה לא טוב.

צריך רק להציע ומי שמעוניין -בכיף, ומי שלא אז צריך לעזוב אותו לנפשו.

מתי אמרתי ערום?

לא אמרתי שכתבת ערום,זה בא רק לתת לך דוגמא.

לבוש זה דבר אישי, בין היתר לבוש גם מביע אינדיביאליות

מסתבר שגם החוק הישראלי מבין אחרת, ולכן אוסר על אנשים ללכת ברחוב בעירום, או כמו שהם הולכים לים.

מסתבר שאישה מתלבשת בצורה חושפנית כדי למשוך תשומת לב, ולכן ממשיכה לגנדר ולייפות את עצמה, כשהיא חושפת עוד ועוד חלקים מגופה לעיני גברים. זה לא סוד שהאישה נהנית שמסתכלים בה.

וזו הדרך להגיע לפריצות. לכן זה אסור.

מי שהולך בקהילה חרדית - חייב לכבד את ההלכות של הקהילה, ולא לרמוס אותם לעיניהם.

אתה טוען את זה בכול דיון, לפחות פעמיים

הזיכרון כבר לא מה שהיה פעם הא רוני?

מה לעשות בגיל 25 מתחילים כבר "לשכוח " :silly:

שוב אני לא טעון את זה בכל דיון,מי ששאל אותי עניתי לו -אז יצא פעמיים בתקופה הזאת.

אגב, אם היהדות כ"כ בקטע של כיבוד האישה (ואני חושב שלחייב נשים לעטוף עצמן בשכבות ארוכות גם בקיץ, זה לא כיבוד אישה)

למה מתייחסים אליה כחפץ? למה היא אסורה לעדות? למה אומרים החרדים כול בוקר

תודה שלא עשני גוי

תודה שלא עשני עבד

תודה שלא עשני אישה

עבד אני יכול לקבל (למרות שכבר עברנו את התקופה הזאת, כניראה החרדים עוד לא), אבל זאת בושה להיות גוי? הם נחותים?

ולמה שלא עשני אישה?

אין שום הלכה שהנשים צריכות לעטוף את עצמן עם שמכות -מדובר על מיעוט ובדרך כלל יותר מידי קיצוני.

שוב אתה מוזמן לבוא לבני-ברק ולראות ...

אישה יכולה להעיד בבית משפט, גם על פי חוקי ההלכה. ובהרבה מקרים עדותה מתקבלת, אלא שאי אפשר לחייב אישה לבוא להעיד כפי שניתן לחייב את הגבר, מפני שחסה התורה על כבודן של בנות שלא יתבזו מעל דוכן העדים [כפי שקורא פעמים רבות בבתי משפט אזרחיים]. ומאחר ולא ניתן לחייבן להעיד, יש מקרים שבהם גם לא מספיקה עדותן. אגב גם מלך לא יכול להעיד על פי הלכה ואף אחד לא חושב שזה משום מעמדו הנחות. ;)

הנקודות שאתה מעלה, נראות כמו אוסף של הערות מכלי שני או שלישי למעמד האשה

אם תרצה לקרוא בעיון - http://akadamya.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=item&id=36588

הברכות שלא עשני גוי, שלא עשני עבד ,שלא עשני אישה.

מודים לה' על היכולת לעבוד אותו במיטב . שלא עשני גוי, משום שהגויים קבלו רק את שבע מצוות בני נוח ואילו היהודים יש זכות ליותר מצוות. מודים לו על כך שלא עשני עבד, מאותה סיבה, שהרי לעבדים היו פחות מצוות, משום שיכלו לקיים רק את אותן מצוות שהתאימו ללוח הזמנים של אדוניהם, ואילו אנו חופשיים ויכולים לקיים את רוב המצוות. כמו כן, מאותה סיבה מודים הגברים להשם על שלא עשה אותם אישה, משום שהנשים מחויבות בפחות מצוות. זהו הרציונל מאחורי ברכות אלו.

[לדעתי אם הייתי חבר כנסת הדבר הראשון שהייתי נלחם בו -זה לתת לביתי -ספר הממלכתיים שיעורים קבועים על מושגים ביהדות- שהרי היהדות היא של כולם]

וחוץ מזה:

עדיין לא יצא לי לקבל תשובה ישירה (בלי לענות בשאלות, בלי להתחמק, תשובה ישירה ואמיתית) לאף אחת על השאלות הבאות:

1. מאיפה אתה יודע שכול מה שכתוב בתורה נכון?

2. האם לדעתך יש מצב שהתורה טעתה?

3. אתה יכול להוכיח שיש אלוהים?

הרבה זמן שאיני נכנס לזה, קודם זה ממש יקח לי הרבה זמן פנוי ולריק

אני אומר דבר כזה אדם שרוצה לבדוק -יחפש במקומות המתאימים, כל עוד הוא לא עושה זאת ,אז הוא לא מחפש תשובות באמת.

[ולא צריך שהדיון יגרר עד לדת-ואמונה ,אם בכל זאת אתה רוצה באמת לדעת שלח לי פרטי ואני אביא לך לינק למקום שתוכל למצוא בעניין זה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה שלאלמוני צדק, אתה באמת משעשע בתשובות שלך, והיכולת שלך מלהתחמק מלענות היא לא פחות ממדהימה :xyxthumbs:

ניראה עד מתי

אגב רוני, אני מצווה (לחינם?) שתענה לי מדעתך האישית, ולא תזרוק עלי ציטוטים.

זה בדיוק מה שאתה עושה, גם שאין מה לכתוב מתחילים להגיד הנה אתה כמו כל החרדים.

מה שייך אנטישמיות לצניעות :nixweiss:

לא יודע, אתה הכנסתה את זה:

האם הסיבה לכך היא אנטישמית? האם הסיבה לכך היא שנאת דתיים?

נמשיך הלאה:

בהיהדות מכנסיים לאישה זה לא דבר צנוע -לכן זה נובע מצניעות ,כמו שחצאית זה לא ליבוש גברי לפי היהדות.

התורה מצווה שיהיה לבוש אחיד לגברים ולבוש אחיד לנשים. מכנסיים הפכו ללבוש הרשמי של גברים. במילא אסור לגברים ללבוש שימלת אישה, בדיוק כפי שלאישה אסור ללבוש מכנס המיועד לגבר.

כאשר אישה לובשת מכנסיים - היא פורצת גדר נוסף בין המינים, לא רק מבחינה מוסרית ורעיונית, אלא גם למראית עין.

חוץ מזה מכנסיים מטבע צורתם מראים את צורת הגוף והרגליים, ולכן הם חושפניים יותר משימלה המסתירה את איזור החלציים . סיבה נוספת לדבר, כי זה רק עניין של זמן עד שנשים ילכו במכנס צמוד יותר ויותר, כי טבע האישה להבליט את עצמה ולהתגנדר. וכך בדיוק מגיעים לפריצות - מתחילים מדבר אחד פסול, וממשיכים ממנו לפירצות חמורות עד אין גבול.ככל שאישה מראה יותר את גופה, כך היא מושכת יותר גברים [ החזה, הטבור, המרפקים או הרגליים]. מרפקים חשופים אינם שונים מאזור הטבור או הרגליים לעניין זה, ומושכים הסתכלות בגוף האישה .

זה גם מהווה סימן מוגדר, כדי שלא יטעו בו: מכיוון שצריך להתכסות עד המרפקים, יודעות כל הנשים בדיוק מה ההלכה דורשת, ואינן משחקות עם גדרי הצניעות. אם לא היתה חובה להתכסות דווקא עד המרפקים, היו עוד ועוד נשים חושפות גם את הזרועות והכתפיים שלהן, וממשיכות לחשוף עוד חלקים מגופן. מובן צריך גבול מוגדר וברור, והגבול הזה מתחיל מהאיזור המוגדר של המרפקים.

מחזק את

לחייב נשים לעטוף עצמן בשכבות ארוכות

אגב: הגיע הזמן לעוד משהו להרחיב את אופקיך

הגברים הסקוטים לובשים חצאית (ידוע כkilt) באופן מסורתי.

נשאלת השאלה: האם גבר סקוטי יכול ללכת בלבוש המסורתי שלו באזור חרדי?

הרי:

אגב בסקוטלנד (לא יודע אם ביקרתה שם, הרי יש שם מלא גויים) , גברים יכולים ללכת עם מכנסיים ברחוב וזה בסדר!

לא קיימת קהילה שמקדשת את הפריצות, או רואה בו ערך עליון. לכן זה באמת לא מפריע לחילונים כאשר חרדים צנועים עוברים באיזור חילוני.

לחילונים אין חוקים וערכים מקודשים בנושא צניעות או פריצות, אלא "איש הישר בעיניו יעשה", ומכיוון שכך, כל אחד נוהג לפי רצונו. לחרדים לעומת זאת יש הלכה וערכים מקודשים של צניעות.

ואם היתה עיר שאוסרת את הצניעות, ודורשת חושפנות - אז חרדים באמת לא היו מתקרבים אליה ;) .

התחמקות משאלה מספר 2.

לא מובן מה רצית פה .

שתענה על השאלה

השאלה, למיקרה ושכחתך (אתה עושה את זה הרבה), היא שאלה 2 בשאלות הרגילות (והיא מופיעה בסוף)

עכשיו אתה עונה לעצמך על השאלה ששאלתה למעלה

קודם כל מדובר בעדה -חרדית שהיא מגזר [שיש לה גם השקפות שונות משאר המגזרים האחרים]

האלימות גם אצלהם היא מעוטה -אם היא היית רוב -אז כל הרבנים גם של המגזרים האחרים היו יוצאים בגלי..

הכרוז הוא לא וורטואלי ,מפיצים את זה בכל העיר [בכל מקום להדבקת מודעות ,אף אדם לא מפספס את זה]

בכל אופן ההלכה אוסרת אלימות, כל חרדי ממוצע שתשאל [גם עם תומך בהפגנה -אך לאלימות לא יסכים]

בדיקה של 5 דקות

http://www.kikar.net/1590.html

http://www.kikar.net/1224.html

http://www.kikar.net/19730.html

http://www.kikar.net/אבישי_בן_חיים_1.html [להעתיק את כל הלינק כדי להגיע אליו]

http://www.kikar.net/19847.html

http://www.kikar.net/5995.html

.....

הראה לי הלכות המתירות אלימות והפקר דמם של גויים.

בכיף!

(אני לא מאמין שבאמת הזיכרון שלך כזה קצר... עכשיו אני בטוח שאתה מסלף דברים ו"שוכח" בכוונה)

ואיזה יופי, אמרתי בתיקשורת החילונית הרגילה, זה אומר ערוץ 1, 2 ו10 ובראיון במהדורה המרכזית, לא מאמרים באתרים חרדים.

ציתותים מהספרי הלכה: (אתה יכול לקום ולבדוק בעצמך)

"והאומרין אין תורה מן השמים והמוסרין והמומרין שכל אלו אינם בכלל ואין צריך לא לעדים ולא התראה ולא דיינים אלא כל ההורג אחד מהן עשה מצווה גדולה והסיר מכשול"

הלכות ממרים פרק ג' הלכה ב'.

"והעובד עבודה זרה שאינו רוצה לקיים ז' מצוות בני נח כגר תושב, גופו מותר כפי הסכמת כל הדתות, ואפילו הפילוסופים מתירים דמו ואמרו 'הרגו למי שאין לו דת'. וכן תזהיר התורה על עובדי עבודה זרה, 'לא תחיה כל נשמה', ואם גופו מותר כל שכן ממונו כי העובד עבודה זרה ראוי להרגו ולא לחמול עליו".

הרב יוסף אלבו, ספר העיקרים, מאמר שלישי פרק כה'.

"והאפיקורסים, והם שכופרים בתורה ובנבואה מישראל היו נוהגין בארץ להרגן. אם היה בידו כח להרגן בסייף, בפרהסיא הורגו. ואם לאו היה בא בעלילות עד שיסבב הריגתו. כיצד, ראה אחד מהם שנפל לבאר והסולם בבאר, קודם מסלקו ואומר הריני טרוד להוריד בני מן הגג ואחזירנו לך, וכיוצא בדברים האלו."

שולחן ערוך, יורה דעה סימן קנח סעיף ב'.

אומנם רבנים גדולים בדורינ ופסקו שבגלל שבדור שלנו ההשגחה העליונה אינה גלויה והריגת חילונים יכולה להראות כמעשה השחתה ואלימות אז אין בררה אלא "לקרב את הלבבות" בדרכי נועם.

(קרדיט לVL, כבוד לו)

הופיע פה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=442166.70

אז רוני, מה דעתך על זה?

התחמקות "יפה".

מה התחמקות? אני אתרגם: כול הקהילות עשו הרבה מעשי אלימות גם החרדים שאתה מצייר אותם כקדושים מספיק ברור?

כבר נאמר אתה מוזמן לבקר בבני-ברק,אפילו ישיבה ולראות בעצמך קצת מציאות.

למה? שיהרגו אותי כי אני בלי כיפה?

הרי:

ומה באתי להגיד? שגימטריה זה לא הלכה וכו'...כמו שציינתי.

"כי גימטריות נועדו בסך הכל כדי לעזור לזכור רעיון כלשהו.

אומרים חז"ל שגימטריות הן "פרפראות לחוכמה" [כלומר קינוח, דברים קלים, ובודאי שהם לא העיקר].

מעולם לא נקבעו הלכות על פי גמטריות או דברים מהסוג הזה.

הגימטריה פשוט עוזרת להבין רעיון מוסרי ולזכור אותו, כמו חידודי לשון, חידות ומשחקי מילים.

לדוגמא המילה "נשמה" יוצאת בגימטריה "שופט", והדבר עוזר לזכור שהנשמה היא השופטת בין היצר הטוב והיצר הרע באדם."

בסך הכל עשו את זה כדי לעורר את הציבור לעשות כשר. [אתה יכול לראות בדיון שם -את התשובה שלי גם].

איזה יופי שאתה לא קורא את מה שאני כותב,

אני אחזור על זה בשבילך:

הגיע הזמן לאתנחתא קומית:

כלומר: בוא נצחק קצת על ההזיה הזאת

אגב, אני באמת מסכים עם הקטע של להבין רעיון מוסרי

מטיף חרדי הוא באמת עברין, או שהוא שווה ערך לעברין גוי?

מעניין

מה הקשר לצביעות? :nixweiss:

האם החרדים מתלבשים כמו חילונים כדי להחזיר בתשובה? הם לא מסתירים את עצמם ולא את אמונתם.

חלוקת החומר נעשית מתוך אהבה להכיר את מסורת אבותם,ולא יאבדו את הזהות היהודית שהגדירה תיהודים במשך אלפיים שנות גלות.

צביעות שייכת למיסיונרים נוצריים משיחים, שמתחפשים לחילונים ומסתירים את הכוונות האמיתיות שלהם, במטרה להמיר את דתם לדת הגויים.

מוכרים דת כמו שמוכרים סמים

לגבי בסטה ברחוב, זה כמו לחלק פליירים .אך שים לב אם יש כאלה הנוהגים בכוח -זה לא טוב.

צריך רק להציע ומי שמעוניין -בכיף, ומי שלא אז צריך לעזוב אותו לנפשו.

אני אחזור מה שאמרתי

מוכרים דת כמו שמוכרים סמים

לא אמרתי שכתבת ערום,זה בא רק לתת לך דוגמא.

לא, הכנסתה מילים לפה

מסתבר שגם החוק הישראלי מבין אחרת, ולכן אוסר על אנשים ללכת ברחוב בעירום, או כמו שהם הולכים לים.

מסתבר שאישה מתלבשת בצורה חושפנית כדי למשוך תשומת לב, ולכן ממשיכה לגנדר ולייפות את עצמה, כשהיא חושפת עוד ועוד חלקים מגופה לעיני גברים. זה לא סוד שהאישה נהנית שמסתכלים בה.

וזו הדרך להגיע לפריצות. לכן זה אסור.

מה לעשות בגיל 25 מתחילים כבר "לשכוח " :silly:

שוב אני לא טעון את זה בכל דיון,מי ששאל אותי עניתי לו -אז יצא פעמיים בתקופה הזאת.

אני לא הולך לצטט אותך מכול דיון

כן אני יכול להבין למה אתה מתחיל לשכוח בגיל 25, הרי הראש שלך מלא ;D

אין שום הלכה שהנשים צריכות לעטוף את עצמן עם שמכות -מדובר על מיעוט ובדרך כלל יותר מידי קיצוני.

שוב אתה מוזמן לבוא לבני-ברק ולראות ...

עניתי לך על זה כבר

אישה יכולה להעיד בבית משפט, גם על פי חוקי ההלכה. ובהרבה מקרים עדותה מתקבלת, אלא שאי אפשר לחייב אישה לבוא להעיד כפי שניתן לחייב את הגבר, מפני שחסה התורה על כבודן של בנות שלא יתבזו מעל דוכן העדים [כפי שקורא פעמים רבות בבתי משפט אזרחיים]. ומאחר ולא ניתן לחייבן להעיד, יש מקרים שבהם גם לא מספיקה עדותן. אגב גם מלך לא יכול להעיד על פי הלכה ואף אחד לא חושב שזה משום מעמדו הנחות. ;)

זה מעניין:

ומכל מקום ביארו רבותינו שאף שהדבר הוא חוק, מכל מקום ענין מניעת נשים מעדות מבוארת בדרך זו, שמאחר שהאשה משתבחת בכך שהיא מקיימת מה שכתוב (תהילים מה יד) כל כבודה בת מלך פנימה, לכן אין מן הראוי שתהיינה הנשים בתורת עדות, שיצטרכו לזלזל בכבודן המיוחד, לצאת מביתן ולעמוד בחברת בעלי דין

כן, כשאישה יוצאת מהבית זה באמת לא מכובד.

ועוד שתלך לבית משפט! באמת!

::)

הברכות שלא עשני גוי, שלא עשני עבד ,שלא עשני אישה.

מודים לה' על היכולת לעבוד אותו במיטב . שלא עשני גוי, משום שהגויים קבלו רק את שבע מצוות בני נוח ואילו היהודים יש זכות ליותר מצוות

.

אה הבנתי, הגויים נחותים כי יש להם פחות מצוות יהודיות

פשוט גאוני.

מודים לו על כך שלא עשני עבד, מאותה סיבה, שהרי לעבדים היו פחות מצוות, משום שיכלו לקיים רק את אותן מצוות שהתאימו ללוח הזמנים של אדוניהם,

אה, ואני חשבתי שזה בגלל שהם עבדים

הציביעות לא מפסיקה להפתיע

כמו כן, מאותה סיבה מודים הגברים להשם על שלא עשה אותם אישה, משום שהנשים מחויבות בפחות מצוות. זהו הרציונל מאחורי ברכות אלו.

אה, ולעובדה שהאישה כבולה בבית הרי

ומכל מקום ביארו רבותינו שאף שהדבר הוא חוק, מכל מקום ענין מניעת נשים מעדות מבוארת בדרך זו, שמאחר שהאשה משתבחת בכך שהיא מקיימת מה שכתוב (תהילים מה יד) כל כבודה בת מלך פנימה, לכן אין מן הראוי שתהיינה הנשים בתורת עדות, שיצטרכו לזלזל בכבודן המיוחד, לצאת מביתן ולעמוד בחברת בעלי דין

אין שום קשר לזה.

[לדעתי אם הייתי חבר כנסת הדבר הראשון שהייתי נלחם בו -זה לתת לביתי -ספר הממלכתיים שיעורים קבועים על מושגים ביהדות- שהרי היהדות היא של כולם]

חבל, היהדות תפסיד הרבה אנשים ככה.

הרי החורים והחוסר הגיון נוזלים מכול חור

הרבה זמן שאיני נכנס לזה, קודם זה ממש יקח לי הרבה זמן פנוי ולריק

אני אומר דבר כזה אדם שרוצה לבדוק -יחפש במקומות המתאימים, כל עוד הוא לא עושה זאת ,אז הוא לא מחפש תשובות באמת.

[ולא צריך שהדיון יגרר עד לדת-ואמונה ,אם בכל זאת אתה רוצה באמת לדעת שלח לי פרטי ואני אביא לך לינק למקום שתוכל למצוא בעניין זה]

אני לא רוצה לינק למקום שאני אוכל למצוא בו דברים

אני רוצה את הדעה שלך אם יש לך כזו

שאלה 1:

), הדת שלהם אוסרת על חבישת\לבישת כיפות\כובעים\כיסוי ראש בכלל (כולל נשים), לפי הדת שלהם אסור לשים\ללבוש\לחבוש\לעטות כול דבר על הראש.

שוב לא אנטישמיות, פשוט איסור.

ושאלה 2:

אני אזרום עם זה, נניח ולפי אותה קהילה מדוברת לבישת שמלות\חצאיות מכול סוג שהוא נחשבת לפריצות, ולכן אסור להיכנס לאזורים אלו עם חצאיות\שמלות בכלל, אז לפי מה שאתה אומר, אסור לנשים יהודיות ללכת באותן אזורים.

עם זה אתה מסכים? (לא הכוונה למקובל עליך, הכוונה להאם אתה מבין את ההגיון הלוגי ומקבל אותו).

ושלושת שאלות מיליון הדולר כול אחת

1. מאיפה אתה יודע שכול מה שכתוב בתורה נכון?

2. האם לדעתך יש מצב שהתורה טעתה?

3. אתה יכול להוכיח שיש אלוהים?

ואני אחדד

את דעתך האישית ולא ציטוטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן רוני,

בחברה מודרנית (כן , כזאת שיצאה מהמאה ה-12) , אנו מתייחסים אל נשים כבני אדם שווים לכל דבר ולכן :

1) נותנים לאישה ללבוש מה שהיא רוצה כי אנו יכולים להבין שהיא בוחרת אותם בבחירה פרטית ולא רק כדי לפתות אותנו , הגברים הקדושים ( :facepalm: )

2) לא מאמינים שהנשים הם עם נחות (אם הם לא , למה הם יכולות לקיים פחות מצוות כהגדרתך?) ולכן גם מאמינים שאם אישה מתלבשת כדי להראות יפה בעיני הסובבים אותה (שזה , דרך אגב , דבר נורמלי לחלוטין כי מי שמרגיש שהוא לא יכול לשלוט על יצריו בחברה שלנו נשלח לאדם אשר עוזר לו להתגבר על כך) היא מספיק חכמה ועצמאית כדי לא להגיע ל"פריצות" כהגדרתך (שזה , דרך אגב , עניין אינדיבידואלי לחלוטין , אך כנראה שיותר קל לעשות שטיפת מוח כשאתה נראה בדיוק כמו השכן שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NocWis:

עשיתי טעות שהתחלתי להשיב לך- אתה לא מחפש לדעת אלה רק לעשות צחוקים [עם חברה כאלה כבר הפסקתי להתדיין] אך התעקשת ...

בכול אופן כבר התחלתי אז אמשיך, יראה בדיוק איך אתה מסלף, וכל הודעה כתובה בלשון זילזול.

[אל תערוך את ההודעה שלך כל רבע שעה]

AgentZ :

אתה גם מסלף [את דבר היהדות] שאני אתפה אשיב [בערב או בבוקר].

Neev :

נראה שאלה של סקרנות, אבל ראיתי מה כתבת בדיון השני לגבי ויק -אז מה גם ליצן? [כמובן שהכוונה לאמיתי -אדם שמחפש את האמת ,וישר עם עצמו]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לפורום השני- כן, זאת היתה הלצה.

בנוגע לשאלה- סתם מעניין אותי אם אתה לא חושב שעצם זה שנשים לפי היהדות מחויבות בפחות מצוות לא הופך אותן למקופחות לצורך העניין?

כלומר הסיבה לפי מה שהסברת שאומרים את שלא עשני אישה, הא שבכך היה נמנע ממנו לקיים את כל המצוות (שהן אומנם מצוות מלשון מצוות, אבל לפי הלוגיקה הזאת הן גם זכות גדולה הלא-כן?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר שאני אומר לעצמי -זה שאני מקווה שבתוך לביך אתה מודע למה שאתה עושה [ מסלף ] .אם זה היה דיון בין 4 עיניים -לא היית יכול לעשות את זה.

אני מביא לך הסברים די מנומקים ואתה מעיף אותם עם איזה מילה אחת או שתים וכותב דברים לא קשורים ,אולי חלק מהדברים אינך מבין [כמו עם האינטרנט שאני מחזק את מה שכתבת ,אבל לך לא משנה, העיקר לעקוץ . ואם חברה כאלה אני לא רוצה להתדיין מבין? רק בגלל השתעקשת -יצא לי להשיב לך]

בקיצר אני כבר אראה את זה בהודעה שאשלח.

כתבת - "אבל סיימתי לערוך, אתה מוזמן לענות, אם אתה יכול"

איזה גאווה

בנוגע לפורום השני- כן, זאת היתה הלצה.

בנוגע לשאלה- סתם מעניין אותי אם אתה לא חושב שעצם זה שנשים לפי היהדות מחויבות בפחות מצוות לא הופך אותן למקופחות לצורך העניין?

כלומר הסיבה לפי מה שהסברת שאומרים את שלא עשני אישה, הא שבכך היה נמנע ממנו לקיים את כל המצוות (שהן אומנם מצוות מלשון מצוות, אבל לפי הלוגיקה הזאת הן גם זכות גדולה הלא-כן?).

ואת זה אני לא אוהב , זה פשוט מראה לי מיהו האדם שפונה עם "השאלה"

יש לי מה לעשות בחיים ,חוץ מלבזבז תזמן לריק.

אז אני כבר אסביר לך מדוע לנשים יש פחות מצוות [אך אסור לקבוע דברים עוד לפני שיודעים על מה מדובר], לשם כך ציינתי שמה טוב עם בביתי ספר הממלכתיים היו עושים לפחות פעם בשבוע שיעור על יהדות [רק מושגים].

שאני אשלח את ההודעה לNocWis אז התשובה לשאלה שלך תיהיה גם שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית מעולם לא הסתרתי את דעותי אותן אני מנסה לכתוב בצורה לא מתלהמת,

בכל אופן אודה לך על התשובה,

אתה יודע חלק במסע של אדם לחקר האמת היא גם להתעמת עם שאלות קשות.

ברור שאתה מייצג צד אחד של המתרס ואני צד אחר בדברים רבים אבל זה דווקא מאפשר וויכוח ענייני ומחכים (לשני הצדדים).

אגב, גם אני לא הייתי מתנגד לדעת עוד על היהדות בבית- הספר, אבל לא מתוך סקרנות רוחנית (אני פשוט לא רואה איך אני מסוגל להאמין באיזה כוח עליון/בורא "על טבעי") כי אם מתוך סקרנות אינטלקטואלית- פולקלור ומסורת.

כלומר כלימודים היסטוריים ולא לימודי דת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח אח רוני פשוט תענוג

הדבר שאני אומר לעצמי -זה שאני מקווה שבתוך לביך אתה מודע למה שאתה עושה [ מסלף ] .אם זה היה דיון בין 4 עיניים -לא היית יכול לעשות את זה.

אני לא מסלף, אתה סתם לא יודע מה לענות

אתה אולי חושב שאני מסלף, ויש לך את הזכות הזאת כמו שיש לך את הזכות להאמין במה שאתה רוצה, אבל זה לא הופך את זה לנכון

אגב סילוף, אתה מוזמן לקפוץ לדיון השכן (הזה של הבנק) וליראות איך אתה בעצמך מסלף את ההודעות של עצמך (באמת שאין לי כוח להביא לינק)

אני מביא לך הסברים די מנומקים ואתה מעיף אותם עם איזה מילה אחת או שתים וכותב דברים לא קשורים

אני רושם דברים קשורים, אולי "אתה לא מחפש לדעת" אבל אם תקרא טוב ותחשוב אתה תבין.

אה כן, אני מעיף אותם בשתי מילים כי זה קל, אתה רושם טיעונים חלשים שמים לא יחזיקו

,אולי חלק מהדברים אינך מבין

אני מודה שאני לא מבין הכול, בניגוד אליך.

כתבת - "אבל סיימתי לערוך, אתה מוזמן לענות, אם אתה יכול"

איזה גאווה

אני אסביר את עצמי:

אני לא מכריח אותך לענות, ואם אתה

1. עסוק

2. אין לך דעה בנושא

3. אין לך דעה עצמאית בנושא

4. אתה מחכה לתשובה מן הרב

או לחילופן הרב לא מסכים לענות על זה ואין לך מאיפה לצטט

5. לא מעניין אותך

6. זה פוגע בך לענות לי

7. זה נגד האמונה שלך לדבר עם מי שאינו מאמין באלוהים

8. אתה מפחד מהתשובות שלי

ו\או מה שבא לך

אתה לא חייב לענות, אני לא מכריח אותך.

למה להעלב מכול דבר?

קח דברים ברוח טובה, כמו שכבר אמרתי כולנו נגמור באותו מקום בסוף (מתחת לאדמה) :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

Neev :

נראה שאלה של סקרנות, אבל ראיתי מה כתבת בדיון השני לגבי ויק -אז מה גם ליצן? [[glow=red,2,300]כמובן שהכוונה לאמיתי -אדם שמחפש את האמת ,וישר עם עצמו[/glow]]

אתה צריך ללמוד לקרא בין השורות, אם אתה לא מוכן להשתכנע ולהאמין באמת שלו אין לך מה לדבר איתו, אני מקווה שברור לך...

גם אל תצפה לתשובות, או לא לכאלה שיספקו אותך בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני ( וחבורתו ) זו בהמשכים. :lol:

הכי מגניב ( באמת, הכי מאאגניב :smile1: ) זה שרוני ( וחבורתו ) יש להם את הקטע הזה :

" ... אבל לך לא משנה, העיקר לעקוץ . ואם חברה כאלה אני לא רוצה להתדיין מבין? רק בגלל השתעקשת -יצא לי להשיב לך] ... "

" ... עשיתי טעות שהתחלתי להשיב לך- אתה לא מחפש לדעת אלה רק לעשות צחוקים [עם חברה כאלה כבר הפסקתי להתדיין] ..."

" ... הרבה זמן שאיני נכנס לזה, קודם זה ממש יקח לי הרבה זמן פנוי ולריק

אני אומר דבר כזה אדם שרוצה לבדוק -יחפש במקומות המתאימים, כל עוד הוא לא עושה זאת ,אז הוא לא מחפש תשובות באמת. ... "

תקרא מאחורי המילים ותבין למה רוני מתכוון, ע - נ - ק :cool2:

popcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...