דיון מקדים - GeForce GTX400 VS Radeon HD5000 , החברות שולפות את הנשקים. - עמוד 80 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מקדים - GeForce GTX400 VS Radeon HD5000 , החברות שולפות את הנשקים.

almonime

Recommended Posts

נראה לי שאתם תולים תקוות, במיוחד כגיימרים, לא מציאותיות ב- Fermi.

ראשית הוא תוכנן שמירב העוצמה שלו היא אל מול שוק ה- HPC.

שם בעיבודי DP יהיה לו יתרון ניכר על ATI.

לכם במשחקים זה יהיה הרבה יותר זניח.

יש מצב שכולנו טועים, אבל מהצד זה נראה שפשוט יש פה יציע עיתונות לטובת .

כי עובדתית, אין פה ויכוח, כרגע ATI מבצעת הרבה יותר טוב מ- והיא בלו"ז הקיים יצרה לעצמה יתרון של חצי דור.

כי כשה- Fermi יהיה כבר משהו שנורמלי לכיס של מתמש אפילו כבד, ל- ATI יהיו נשקים חדשים, מין הסתם טובים מה- Fermi.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נראה לי שאתם תולים תקוות, במיוחד כגיימרים, לא מציאותיות ב- Fermi.

ראשית הוא תוכנן שמירב העוצמה שלו היא אל מול שוק ה- HPC.

שם בעיבודי DP יהיה לו יתרון ניכר על ATI.

לכם במשחקים זה יהיה הרבה יותר זניח.

יש מצב שכולנו טועים, אבל מהצד זה נראה שפשוט יש פה יציע עיתונות לטובת .

כי עובדתית, אין פה ויכוח, כרגע ATI מבצעת הרבה יותר טוב מ- והיא בלו"ז הקיים יצרה לעצמה יתרון של חצי דור.

כי כשה- Fermi יהיה כבר משהו שנורמלי לכיס של מתמש אפילו כבד, ל- ATI יהיו נשקים חדשים, מין הסתם טובים מה- Fermi.

קודם כל אין לנו עוד אינדיקציה לגבי הדרייברים של ATI, שהיו ממש בדיחה בדור הקודם.

ועדיין מחכים למתחרה לפיזיקס מצד ATI, לבנתיים נאדה...

וכמובן המחיר, מחיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמובן המחיר, מחיר...

לא יודע מה יש לך נגד הדרייברים של ATI, כמישהו שהיה לו כרטיסים של 2 החברות אני יכול להגיד לך שאני שמח שעכשיו יש לי כרטיס מסך של ATI ליד הטלויזיה. הדרייבר של היה משגע אותי, כל פעם הייתי צריך להגדיר את הריבוי מסכים בצורה שונה בשביל שזה יעבוד, עם הדרייבר של ATI עוד לא היו לי בעיות וגם בכללי התהליך הרבה יותר קצר.

בקשר לפיזיקס, תודה לאל ש חושבת לפני שהיא עושה דברים כאלה, הגישה שלהם לנושא הרבה יותר טובה והרבה יותר בריאה לשוק. במקום לנסות ליצור משהו שיעבוד רק על הכרטיסים שלהם הם מספקים תמיכה לחברות אחרות בשביל להעביר את הכלים שלהם ל OPENAL (ש קשורה אליו הרבה יותר מ AMD) ו DirectCompute שיעבדו על כל חומרה שקיימת בשוק.

ואתה רומז שהמחירים של ATI גבוהים? תגיד להם תודה, לפני ה HD4000 המחיר של GTX200 היה 600$, לא זכור לי ש ATI העלתה מחירים בצורה כל כך מוגזמת :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמובן המחיר, מחיר...

אורי, אתה יכול להמשיך עם השטויות של פיסיקס ופיסיסקס אבל זה לא יעזור לך.

הפיסיקס מת!

מהיום יש תקנים פתוחים וכל חברה יכולה לבנות תשתית וספריות שממשות פיסיקה דרך Open CL ו- Direct Compute.

בקיצור, לכשה- Fermi ייצא לא תהיה שום חוכמה בכך שהוא חזק יותר - הוא מפגר בחצי שנה. אוי לו אם הוא לא יציג לפחות 20% יותר ביצועים (מה שאישית, אני לא חושב שיקרה במשחקים).

ועדיין עד שהוא יבשיל לכדי חומרה במחיר נורמלי הוא יפגוש דור חדש של ATI ששוב מתוכנן מעט יותר נמוך אבל קל לייצור - פשוט וחכם.

nVidia שמה את הביצים במגרש ה- HPC.

היא מבינה שבעוד מספר שנים ואינטל יסגרו עליה עם הגרפיקה על ידי כרטיס על המעבד.

היא מנסה לבוא מהדלת האחורית, רק שאם תשים לב, זה בדיוק הפוך ממה שאתם דורשים מהמעבדים - כח חישוב עם אופטימיזציה למשחקים. זה בדיוק מה ש- ATI עוד עושה ו- פחות.

אני דווק שמח, אני רוצה את ה- GPU ליישומי עיבוד אותות.

היית שמח להריץ פילטרים של Matlab על ה- GPU.

ולכן אני מצפה בקוצר רוח ל- Fermi ומקווה ש- לא יאכזבו.

את חובבי הגיימינג אני חושב שהיא מעט זנחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי physx, תמונה אחת שווה אלף מילים... ובכל זאת:

לא משתלם לחברות משחקים לפתח מנועים פיזיקאלים איכותיים, עם תמיכה בכל הפלטפורמות + כלים + ללמוד שפת low-level חדשה

רק בשביל לאפשר האצה גם לצ'יפים של ATI, על פלטפורמה אחת (PC) שמכניסה הכי פחות (אם זה לא מספיק אז Direct Compute מוגבל ל-windows), בזמן שמוצעים פתרונות קיימים, ביניהם physx שעל הדרך (או למקרה הצורך) תומך האצה ל-NV האוחזת נתח שוק כפול.

אגב, ATI שיחררו את הדור החדש (שהוא רענון\שיפור לארכיטקטורה קודמת) כשנה ו-3 חודשים לאחר יציאת סדרת hd4xxx.

ככה שלא הייתי מצפה לדור חדש כל כך מהר.

ואני לא יודע מאיפה באים לך הרעיונות האלה שאנוידיה מזניחה את הגיימינג. היא מאז ומתמיד הובילה את התחום הזה,

אי אפשר להשוות מה היא תורמת מבחינת אופטימיזציה למשחקים וקידומם אל מול ATI. (את אינטל בכלל אין מקום להזכיר כאן)

כאילו תראה לאילו מסקנות אתה מגיע רק בשל עיקוב fermi. ואין שום סתירה בין HPC לבין משחקים, זה הולך יופי ביחד.

ואתה כבר היום יכול לעבוד עם Matlab על ה-GPU דרך CUDA

http://www.mathworks.com/support/solutions/en/data/1-4DNX55/?solution=1-4DNX55

ולהרשם לבטא המתקרבת של matlab עם תמיכת GPU מובנית ידידותית יותר למשתמש:

http://www.mathworks.com/programs/gpu_beta/

או להשתמש בתמיכה צד שלישי:

http://www.mathworks.com/products/connections/product_detail/product_35939.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיזיקס מת ?

קצת הגזמנו.

זה כמו להגיד שWINMO או מערכת ההפעלה של אפל לסלולרים מתו כי יצא :lol: .

אני חושב שרצית להגיד שיש לו "פוטנציאל למות", וזה כבר משהו אחר לגמריי.

יש עוד זמן. אם נניח שהתקנים הפתוחים יהיו הצלחה, אז כשהם יהיו שווים משהו הכרטיסים של ATI היום כבר לא יהיו רלוונטים. תמיד יש "דור עקר" לכל טכנולוגייה חדשה שיוצאת (ועם הקצב של הפיזיקס - אני לא אתפלא אם זה ייקח שני דורות עד שזה יתחיל להיות מעניין באמת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיזיקס לא מוביל בזכות עצמו, הוא מוביל בזכות UE3. חלק גדול מהמפתחות מעדיפות להשתמש ב UE3 כי הוא מאוד נוח, הפיזיקס הוא רק תוסף קטן לחבילה גדולה וטובה. שאר המשחקים שמשתמשים בפיזיקס הם משחקים שלרוב מגיעים ממפחות קטנות ש מזרימה להן כסף (ולרוב גם לא מדובר במשחקים מדהימים). השאלה היא אם UE4 גם ישתמש בפיזיקס ואם UE בכללי ישאר המנוע ששולט בשוק. רוב המנועים הגרפיים הגדולים האחרים משתמשים ב HAVOK (כמו ID TECH) או במנוע שהם פיתחו (CRY E). בנוסף לא יעבור עוד הרבה זמן שהכוח שלהם להשתמש בהייפ לקידום של הפיזיקס יגמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...