ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 7 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

עריכה , קראתי בלינק את מהות הבעיה של פריקת הסוללות ונראה לי שהבנתי לא רע(בא מרקע של הנדסה)

זה פחות מפריע לי כי א.אני לא זורק אותם בארון לזמן ממושך ומקווה שיעבדו

ב.אני טוען אותם במטען איטי , ככה שהמתח התחלה שלהם תמיד מעל 1.19 וולט , מה שלא תמיד מתקבל במטען מהיר

אלא אם תשתמש במצלמה על בסיס יומי, אני די משוכנע שתגלה שזה לא נוח לא לדעת מה מצב הסוללות הרזרביות, ושזה לא בריא לסוללות לטעון אותן לפני כל צילום רק כדי לא להשאיר מקום לספק. עם בעלות פריקה עצמית נמוכה החיים הרבה יותר פשוטים. מחזיקים סט רזרבי (או שניים) בקביעות בתיק, ומשתמשים בסוללות שבמצלמה עד שהן מתרוקנות.

אגב , המליצו שם גם את הג'י פי רסייקו , שאפשר לקנות בארץ בכל מקום , לא מומלץ?

הן טובות, אבל ה-Eneloop טובות יותר, ועם מחיר של פחות מ-60 ש"ח לרביעייה אני לא רואה טעם להתפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

משהו בפנטקס הזה דפוק לגמרי!

צילמתי היום בהופעה עם הRC, פתאום הוא מראה לי חצי, אז אמרתי נכבה את המצלמה ונחכה לסוף ההופעה, שחברים שלי יופיעו.

בסוף התחלתי לצלם, ופתאום אני רואה מלאות! הפסדתי את כל ההופעה!

ואז אחרי המסיבה צילמתי עוד , פתאום הוא מראה לי ריק, כבר לא התייחסתי, והמשכתי לצלם, פתאום זה קופץ לחצי.

מה לעזאזל נסגר עם המצלמה הזאת? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gp recyko כמו שאמרתי (RC)

לא זוכר מתי הטענתי את זה, אבל הוא עושה לי את הקטע המסריח הזה לעיתים קרובות, בעיקר לאחר הטענה.

הוא התחיל עם הבלאגנים אחרי כמה תמונות, לא הרבה, ובלי .

אני חושב שמפעילים את הפלאש אז הוא מראה פתאום חצי, אבל המנגנון הזה לא עובד טוב כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטען המקורי, של 6 שעות.

קניתי את הסוללות האלו לפני חודשיים בערך, הטענתי אותם מאז אולי פעמיים/שלוש (מאז לא יצא לי להשתמש הרבה במצלמה)

בפעם הראשונה נתקלתי בזה שהכנסתי את הסוללות בפעם הראשונה, וגם לאחר הטענה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר , בזה עוד לא נתקלתי

אני משתמש במטען הסופר איטי של ג'פי , לדעתי הרבה יותר מ6 שעות , וצילמתי 300 תמונות על ששכבו בארון בערך 48 שעות(והמצלמה הראתה שהם עוד טעונות מלא , אני מניח שזה ממש לא מדויק , אבל הם עוד עבדו יופי).

האמת שכן אני מצלם על בסיס כמעט יומי בשבוע האחרון

לדעתי אני אקנה רסייקו

אין לי פיי פל ואין לי כוח להכנס לבירוקרטיה הזו כל כך

אין להשיג את האנלופ בארץ נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי בערך חצי שנה (?) של שימוש ב-recyko האלה הם התחילו לעשות לי את אותן בעיות מוזרות. בהתחלה קניתי סט נוסף, עם מטען מהיר יותר, ומשום מה גם החדשות עשו מיד את אותה בעיה (נגמרות תוך איזה 12 שעות ללא שימוש, עולות, יורדות, וכל מיני כאלה).

קניתי במקומן enloop (עם מטען La Crosse BC-900) ומאז הכל בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל אם לקחת את הדברים בפרופורציה, אז בהוצאה של כ-100 ש"ח (לרביעיית Eneloop ומטען חכם) אתה מגיע למצב שבו נושא הסוללות נפתר לחלוטין. תסתכל על זה כאילו שבמקום לקנות ב-2600 ש"ח קנית ב-2700 ש"ח. זה כל כך נורא?

אגב, בסוללות האחרות תוכל להשתמש אם או כשתקנה חיצוני.

בוודאי שזה יותר פסיכולוגי...

כמו שאירו פה אמר "אין לי כוח לפייפאל ולכל הבירוקרטיה" :)

לגבי הפלאש - אלא אם כן אני אקנה של פנטקס :P

אפרופו פלאשים, הסתכלתי עליהם קצת.. המחירים הכאיבו לי.. גיליתי גם שיש להם כפתורים ומסכים, והם אפילו מצריכים סוללות! אני מרגיש כמו newborn עם כל הגילויים האלה.

אני כרגע משתמש ב2700 של ג'יפי עם הפריקה המהירה :/

הם מחזיקות כמה מאות תמונות בלי , ונטענות אצלי כל שלושה ימים ככה לא אידיאלי אבל אם כל יציאת צילום היא רק לכמה שעות זה זניח

הם לא אידיאליות ובהחלט תהיה רכישה של טובות יותר בהמשך

אבל המצלמה לא עושה איתם בעיות והכל טוב לא רואה טעם לרוץ לקנות חדשות אם לחוצים בכסף

ראיתי שלחלק פה היו בעיות עם זה , משום מה לא נתקלתי

עריכה , קראתי בלינק את מהות הבעיה של פריקת הסוללות ונראה לי שהבנתי לא רע(בא מרקע של הנדסה)

זה פחות מפריע לי כי א.אני לא זורק אותם בארון לזמן ממושך ומקווה שיעבדו

ב.אני טוען אותם במטען איטי , ככה שהמתח התחלה שלהם תמיד מעל 1.19 וולט , מה שלא תמיד מתקבל במטען מהיר

אגב , המליצו שם גם את הג'י פי רסייקו , שאפשר לקנות בארץ בכל מקום , לא מומלץ?

כנ"ל, משתמש באותו סט-אפ (ג'יפי 2700 עם מטענים איטיים) וכולי קינאה :) אצלי זה עושה בעיות של depleted בלי סוף.

יש לך מזל שאין לך את הבעיות האלה.

בגדול - מובן מאליו שאם סט שוכב חודשים ואני בא להשתמש בו הוא יהיה חלש בגלל הפריקה העצמית, ואם זה המצב אז כדאי לקנות ריסייקו/אנלופ. כעקרון אבל - אם משתמשים מיד או קצת אחרי ההטענה ה- 2700 צריכים לתת יותר בוודאות. גם לא אכפת לי שהמצלמה לא נותנת אומדן טוב של הסוללה בגלל שפשוט לא ציפיתי לזה, כמעט כל מכשיר שקיים לא נותן אומדן כמו שצריך. הבעיה היא שהיא פשוט "נועלת" את עצמה ולא נותנת לי לצלם כשהסוללות בוודאות מלאות - וזה כבר ממש לא בסדר. אני בטוח שהיה מזיז לי פחות אם היה אנלופ זמין בכל אופיסדפו או משהו, אבל זה המצב הנתון...

המטען המקורי, של 6 שעות.

קניתי את הסוללות האלו לפני חודשיים בערך, הטענתי אותם מאז אולי פעמיים/שלוש (מאז לא יצא לי להשתמש הרבה במצלמה)

אז אתה מדווח רק על בעיית אומדן שגוי (קפיצות מחצי למלאה וכו')? באמת שזה לא נשמע לי נורא כל עוד היא לא נכבית, אבל זה רק אני והסטנדרטים הנמוכים שלי.

אחרי בערך חצי שנה (?) של שימוש ב-recyko האלה הם התחילו לעשות לי את אותן בעיות מוזרות. בהתחלה קניתי סט נוסף, עם מטען מהיר יותר, ומשום מה גם החדשות עשו מיד את אותה בעיה (נגמרות תוך איזה 12 שעות ללא שימוש, עולות, יורדות, וכל מיני כאלה).

קניתי במקומן enloop (עם מטען La Crosse BC-900) ומאז הכל בסדר.

אז אין טעם אפילו לקנות ריסייקו אם הן דיפלטד.. רק אנלופ. בסוף זה לא יעבוד לי גם איתן. איפה קנית את כל הסט הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאירו פה אמר "אין לי כוח לפייפאל ולכל הבירוקרטיה" :)

איזו בירוקרטיה? כל תהליך הרישום לוקח כמה דקות.

לגבי הפלאש - אלא אם כן אני אקנה של פנטקס :P

אפרופו פלאשים, הסתכלתי עליהם קצת.. המחירים הכאיבו לי.. גיליתי גם שיש להם כפתורים ומסכים, והם אפילו מצריכים סוללות! אני מרגיש כמו newborn עם כל הגילויים האלה.

באותו אתר יש ב-$35 שכולל את התכונות ההכרחיות (ראש שמסתובב לכל הכיוונים, חיישן Auto, עוצמה סבירה):

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11398

אז אין טעם אפילו לקנות ריסייקו אם הן דיפלטד.. רק אנלופ. בסוף זה לא יעבוד לי גם איתן. איפה קנית את כל הסט הזה?

את ה-BC900 אפשר למיטב ידיעתי לקנות רק בחו"ל. את ה-Eneloop אפשר להשיג גם בארץ:

http://www.batteries.co.il/index.php?page=shop.browse&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=26

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שקניתי באמזון כי היה לי קופון מתנה אז זה לא עלה לי דולר.. :P

שילמתי רק על המשלוח והמיסים בארץ, דרך US-Shops או איך שלא קוראים להם

כמה נוח :P

איזו בירוקרטיה? כל תהליך הרישום לוקח כמה דקות.

באותו אתר יש ב-$35 שכולל את התכונות ההכרחיות (ראש שמסתובב לכל הכיוונים, חיישן Auto, עוצמה סבירה):

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11398

את ה-BC900 אפשר למיטב ידיעתי לקנות רק בחו"ל. את ה-Eneloop אפשר להשיג גם בארץ:

http://www.batteries.co.il/index.php?page=shop.browse&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=26

לכן חייכתי. אגב, יש לי קמפוסכרט ואפשר לקנות איתו רק בארץ.

זהו רציתי לשאול אותך בנוגע לפלאש, אבל זה מרגיש לי כמו קפיצה מעל הפופיק (אפילו כמה פופיקים).. אז אם כבר העלית את הנושא - ~150 ש"ח?! קראתי אותך ממליץ על ה- 540FGZ שעולה ~1800 ש"ח (אמנם בארץ)... איך זה מסתדר? הראשון הוא סופר דופר אנטרי לבל ואילו האחרון הוא אחד המקצועיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה מדווח רק על בעיית אומדן שגוי (קפיצות מחצי למלאה וכו')? באמת שזה לא נשמע לי נורא כל עוד היא לא נכבית, אבל זה רק אני והסטנדרטים הנמוכים שלי.

זאת בעיה כי אתה לא יודע אם המצלמה סתם צועקת "זאב זאב", או שעוד שניה הולכות להגמר לך הסוללות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו רציתי לשאול אותך בנוגע לפלאש, אבל זה מרגיש לי כמו קפיצה מעל הפופיק (אפילו כמה פופיקים).. אז אם כבר העלית את הנושא - ~150 ש"ח?! קראתי אותך ממליץ על ה- 540FGZ שעולה ~1800 ש"ח (אמנם בארץ)... איך זה מסתדר? הראשון הוא סופר דופר אנטרי לבל ואילו האחרון הוא אחד המקצועיים?

בדיוק. ה-540 הוא TTL חזק ואיכותי שכולל כל פונקציה אפשרית. הפלאש ב-DX הוא פשוט, אבל אם התכונות שלו על הנייר ממומשות בצורה סבירה, אז הוא צריך להספיק לרוב המשתמשים שרוצים לקבל תוצאות טובות בחדר, ומוכנים להתפשר על Auto (קצת פחות נוח וקצת פחות מדוייק מ-TTL).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בעיה כי אתה לא יודע אם המצלמה סתם צועקת "זאב זאב", או שעוד שניה הולכות להגמר לך הסוללות

כמובן, אבל זאת עדיין המצלמה שלך והסוללות שלך, לא הגיוני שתאמין לה שהן ריקות כשלא השתמשת בהן הרבה, אלא אם כן זה עושה לך את הטריקים שזה עושה לי, ואז אתה חייב להאמין לה כי היא תכבה לך למרות שהן שיש בהן עוד הרבה מיץ.

בדיוק. ה-540 הוא TTL חזק ואיכותי שכולל כל פונקציה אפשרית. הפלאש ב-DX הוא פשוט, אבל אם התכונות שלו על הנייר ממומשות בצורה סבירה, אז הוא צריך להספיק לרוב המשתמשים שרוצים לקבל תוצאות טובות בחדר, ומוכנים להתפשר על Auto (קצת פחות נוח וקצת פחות מדוייק מ-TTL).

אני לא בטוח שזה מתאים לי (לא שיש לי מושג מה זה TTL :P). זה כמו שיכולתי לקנות P&S (מודרנית כמובן..) יחסית זולה במקום ה- DSLR וללמוד על צילום. אני בקטע של אם כבר לקנות אז לקנות.. לאו דווקא את המותג הכי נוצץ, את הדבר הכי יקר או הכי מקצועי, משהו סביר שנותן את התמורה הכי טובה בשביל הכסף, שאני לא ארצה לשדרג עוד חצי שנה כי הוא לא נותן לי תוצאות טובות כמו פלאש ב- 1800.

יש לי שאלה קשורה אבל קצת יותר כללית, ואולי גם תשמע טיפשית, אבל אני לא יודע להסביר מה אני רוצה במושגים טכניים אז זה הכי טוב שאני יכול - אתה מכיר התמונות ממסיבות שמתפרסמות בלילה או בין (layla/bin סי או איי אל)? דווקא עכשיו שנכנסתי ראיתי באיכות רעה, אבל רציתי להגיד שבדר"כ אני רואה את התמונות האלה גם האנשים הכי מזוויעים יוצאים כמו דוגמנים. רוב התמונות שנתקלתי בהן (לפני שביקרתי עכשיו) היו באיכות ממש טובה (אני מניח שעוזרת העובדה שמקטינים אותן), פוקוס, צבעים עשירים, תאורה (פלאש) מעולה - גם אם המקום מואר וגם אם הוא חשוך... אני לא אוהב להצטלם (כמה אירוני) אז אני בדר"כ מתרחק מצלמים ואין לי מושג במה הם משתמשים, אבל תהיתי אולי אתה כן מעודכן בזה... קשה לי להאמין שצלם מסיבות מסכן מסתובב שם עם גוף ששווה איזה עשרת אלפים שקל, אז אני מניח שהגוף שלי מספיק טוב (ואולי אני טועה), ובגלל שזה אולם שהוא ברובו חשוך אני מניח שהם מצטיידים בפלאשים מעולים. יש לך מושג באיזה רמה? האם האנטרי לבל פלאש הזה ייתן לי תוצאות כאלה, או רק בחדר עם תקרה נורמלית (הבנתי שזה אמור לפגוע בתקרה..) ותאורת חדר...?

לא שיש לי מטרה להיפך לצלם מסיבות, אבל כן הייתי רוצה את האפשרות להוציא באיכות הזאת, ועם פלאש פנימי מזוויע זה הרי בלתי אפשרי. דוגמה - יש לי אירוע משפחתי בקרוב.. מן הסתם שאני אפילו לא הולך להביא את המצלמה. אז לסיכום הייתי רוצה לצלם באירועים משפחתיים כאלה (אולם גדול, לפעמים תאורה חלשה/חושך וכו', דומה למסיבה מבחינת התנאים) ולהוציא תוצאות איכותיות כמו הדוגמה שהבאתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...