ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 11 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

אגב, מישהו ניסה שימוש בדיופטרים או בExtension Tube?

אני מתלבט האם לרכוש אחד מהשניים, קראתי דעות חלוקות לגבי מה עדיף.

אני נוטה לכיוון הExtension Tube משום שזה מתאים לכל עדשה (בעוד והדיופטר מגיע מותאם לקוטר ספציפי) וזה יותר זול, לכן אפשר פחות לטעות פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכון אבל עדיין פחות מ1:1 או אפילו 1:2

בכל אופן , אני לא מתעסק במקרו ומבחינתי הפנטקס תהיה אדירה

רק צריך לגרד כספים

בארה"ב ניתן למצוא אותה בקצת פחות מ300 דולר-1300 שקל ככה עם מיסים בלי משלוח

בארץ מעל 2000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדשות טובות למקרו הן עדשות שמרחק הפיקוס המינימלי שלהן קצר

כמו ששיערתי, תודה על ההסבר.

נכון אבל עדיין פחות מ1:1 או אפילו 1:2

אתה יכול להסביר את המשפט הזה? (ראיתי את זה גם בטמרון - משהו 1:2, ועד עכשיו אני לא מבין מה זה אומר בתכלס)

אני אודה לך גם אם תחווה דעתך על מה שדורי אמר.. אם אני אקנה את הטמרון אני אקבל עדשה "לא משהו", כלומר צבעים לא טובים, חדות לא מספקת...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר את המשפט הזה? (ראיתי את זה גם בטמרון - משהו 1:2, ועד עכשיו אני לא מבין מה זה אומר בתכלס)

אני אודה לך גם אם תחווה דעתך על מה שדורי אמר.. אם אני אקנה את הטמרון אני אקבל עדשה "לא משהו", כלומר צבעים לא טובים, חדות לא מספקת...?

בנית פעם דגמי או או שיחקת בדגמי מכוניות?

1:2 מתייחס לגודל בתמונה , סלח לי אם אני לא זוכר לאיזה יחס גודל הם מתכוונים(גודל הדפסה)

הכוונה היא , בשתיים לאחד , מה שיצולם יהיה קטן פי שתיים בתמונה מהמידה האמיתית שלו במציאות

1:1 אומר גודל אמיתי אחד לאחד בקנה מידה , כלומר ג'וק בגודל 3 סנטימ יתפוס 3 סנטימ בתמונה

זה הכיוון , שוב אני לא חסיד מקרו זה סתם דברים שקפצו לי לאוזן , רק יודע שאוהבי מקרו רציניים מצלמים בדרך כלל 1:1 אם כי יש כאלה שיותר.

1:2 טוב לפרחים גדולים דברים בסיסיים יחסית.

לגבי קניית הטמרון , אין לי תשובה כי אני באותה התלבטות , אומרים שביחס לסיגמא שיותר גרועה הטמרון עדשה סבירה ונותנת תמורה טובה למחיר , אני מניח שלא תרגיש נפילה רצינית בחדות ביחס לקיט שגם היא לא להיט , אבל מדברים על עיוותים רציניים מעל 250 מ"מ ככה , סוף התחום לא שמיש במיוחד.

הפנטקס מעבר לקצת יותר חדות ובניה יותר טובה מצטיינת בביצועים אחידים לאורך כל התחום , 55-300 זה נותן לך הרבה יותר מרווח שימושי והיא כנראה גם חדה מהקיט בצורה בולטת.

נשמע כאילו הפנטקס לוקחת בקלות אבל , שאל את עצמך כמה חשוב לך קצה התחום , וכמה חדות אתה צריך בטלפוטו , בכל זאת זו לא עדשת פריים לצילום פורטרייטים , וגם הטמרון וגם הפנטקס לא מפקסות הכי מהר ככה שכאן אין יתרון.

בנוסף הטמרון עולה עד 1000 הפנטקס מעבר ל2000.

עד עכשיו הייתי די בטוח שאקנה את הטמרון , בכל זאת אין תחרות בכסף.אבל אולי דווקא אקנה איזה נורמל ובספטמבר תהיה אפשרות להבריח את הפנטקס עם מישהו מארה"ב

היא עולה שם פחות מ300 דולר , כמו המחיר של הטמרון בארץ כמעט ...ואז זה כבר משתלם.

נכון שעדיף לא לקנות זבל , אבל תחשוב כמה חשובה לך חדות בטווח הטלפוטו.

אם זה רק רצון לצלם משהו מרחוק פה ושם , אולי לא שווה את ההשקעה.לחדות לצילום אנשים קנה 50 מילימטר 1.4 או 40 מ"מ עדשות פריים מצוינות וחדות בטירוף.שום עדשת זום לא מתקרבת(חוץ מכאלה שבאמת עולות אלפי שקלים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חשבתי על הרעיון של עדשה מחו"ל, אבל יש את הבעיה של הלימונים.

מכר שלי אמור להיות בארה"ב בקיץ, אז אני מתלבט בינתיים בין ה40 לאיזו זום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידע נלמד אותו

סתם האמת שגם אני לא כזה יודע לעומק , ואני לא בטוח שאפשר לראות בודאות במסך של מצלמה(צריך להעלות במחשב) אבל אני אבדוק את האפשרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנית פעם דגמי או או שיחקת בדגמי מכוניות?

1:2 מתייחס לגודל בתמונה , סלח לי אם אני לא זוכר לאיזה יחס גודל הם מתכוונים(גודל הדפסה)

הכוונה היא , בשתיים לאחד , מה שיצולם יהיה קטן פי שתיים בתמונה מהמידה האמיתית שלו במציאות

1:1 אומר גודל אמיתי אחד לאחד בקנה מידה , כלומר ג'וק בגודל 3 סנטימ יתפוס 3 סנטימ בתמונה

זה הכיוון , שוב אני לא חסיד מקרו זה סתם דברים שקפצו לי לאוזן , רק יודע שאוהבי מקרו רציניים מצלמים בדרך כלל 1:1 אם כי יש כאלה שיותר.

1:2 טוב לפרחים גדולים דברים בסיסיים יחסית.

לגבי קניית הטמרון , אין לי תשובה כי אני באותה התלבטות , אומרים שביחס לסיגמא שיותר גרועה הטמרון עדשה סבירה ונותנת תמורה טובה למחיר , אני מניח שלא תרגיש נפילה רצינית בחדות ביחס לקיט שגם היא לא להיט , אבל מדברים על עיוותים רציניים מעל 250 מ"מ ככה , סוף התחום לא שמיש במיוחד.

הפנטקס מעבר לקצת יותר חדות ובניה יותר טובה מצטיינת בביצועים אחידים לאורך כל התחום , 55-300 זה נותן לך הרבה יותר מרווח שימושי והיא כנראה גם חדה מהקיט בצורה בולטת.

נשמע כאילו הפנטקס לוקחת בקלות אבל , שאל את עצמך כמה חשוב לך קצה התחום , וכמה חדות אתה צריך בטלפוטו , בכל זאת זו לא עדשת פריים לצילום פורטרייטים , וגם הטמרון וגם הפנטקס לא מפקסות הכי מהר ככה שכאן אין יתרון.

בנוסף הטמרון עולה עד 1000 הפנטקס מעבר ל2000.

עד עכשיו הייתי די בטוח שאקנה את הטמרון , בכל זאת אין תחרות בכסף.אבל אולי דווקא אקנה איזה נורמל ובספטמבר תהיה אפשרות להבריח את הפנטקס עם מישהו מארה"ב

היא עולה שם פחות מ300 דולר , כמו המחיר של הטמרון בארץ כמעט ...ואז זה כבר משתלם.

נכון שעדיף לא לקנות זבל , אבל תחשוב כמה חשובה לך חדות בטווח הטלפוטו.

אם זה רק רצון לצלם משהו מרחוק פה ושם , אולי לא שווה את ההשקעה.לחדות לצילום אנשים קנה 50 מילימטר 1.4 או 40 מ"מ עדשות פריים מצוינות וחדות בטירוף.שום עדשת זום לא מתקרבת(חוץ מכאלה שבאמת עולות אלפי שקלים).

מבלבל ???

הרצון הוא שכל דבר שאצלם יהיה חד, בין אם זה טלפוטו או לא. בין אם זה אנשים או כל דבר אחר. אני לא רואה מצב בו ניתן בכיף לוותר על חדות.. לא?

אגב, גם 50 1.4 יש במחירים שונים.. 40 מ"מ פריים? מה זה זה, יש דוגמאות שאתה יכול להביא מזאפ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...