ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

נדמה לי שאני אצל נענע הגעתי ל- 2600 ולא נתנו לי, אז לקחתי אצל וואלה ב- 2640. הכל באמת נראה זהה, ישר הבנתי שהם פועלים באותה צורה. בהתחלתי רציתי יותר תשלומים, ורק אחרי זה שיניתי לפחות, אז יכול להיות שזה מה שבסוף סידר לי את הזכייה שהיא קצת גבוהה משלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז טוב שהמצלמה כבר אצלי, זו הייתה קניית האינטרנט המהירה שחוויתי בחיי ;D

..זה הפלוס. המינוס המזעזע זו החבילה עצמה. המצלמה בקופסה שלה + העדשה בקופסה שלה מנויילנים יחדיו + כרטיס + תיק, והכל חופשי ומשוחרר לחלוטין בתוך הקרטון הגדול של החבילה כולה! בלי קלקרים, בלי ניילונים, בלי שום סוג של מרכך, פשוט מיטלטל בפנים כמו מטבעות בקופת חזיר. אני לא יודע איך זה נשמע לכם, אבל אישית הזדעזעתי, כאלה רכיבים יקרים ועדינים, איפה השכל שלהם? ושיהיה ברור שאני לא מדבר על מרווח קטנטן, הקרטון גדול משמעותית מתכולתו, זה לא צמוד לדפנות ולא קרוב לזה.

אם למישהו יש טיפים בשבילי לפתיחה - דברים שצריך קודם כל לבדוק שלא ניזוקו, בדיקות פיזיות או בדיקות בהפעלת המצלמה עצמה, לכוון איזה משהו לאור בזווית מסויימת למצמץ תוך כדי עמידה על רגל אחת ויריקה מאחורי הכתף או כל דבר בסגנון, אני אשמח לשמוע, גם בשבילי וגם בשביל aeroslash (וכל קונה עתידי..).

עריכה: הכל פתוח, סוללות וכרטיס בפנים. עכשיו רק צריך להרכיב את העדשה.. אולי הגיע הזמן לפתוח את ספר ההוראות :P אני זוכר שבורן כתב משהו על כך שכדאי להרכיב עם פני המצלמה כלפי מטה כדי למנוע כניסת אבק.. אני אעלה (גרועות) מאוחר יותר היום או בימים הקרובים.

עריכה 2: חובר. כולל הפלסטיק הנוסף שבקצה העדשה (מעין מאריך את העדשה), מישהו יודע למה הוא משמש? יש לו גם מעין כפתור פלסטיק שזז שכתוב עליו OPEN. זה קשור להרכבה / פירוק של הפלסטיק או שיש לו פונקציונליות אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שעברתי כבר את השלבים האלה, אבל הוא קרא לחלק שלא הבנתי מהו - LENS LID (אני חושב).. כלומר מכסה עדשה.. אבל זה לא ממש מכסה.. ואני חושב שאמורים לצלם איתו. איך שהוא התנסח זה לא מובן מאליו שחלק כזה יגיע עם העדשה, והוא גם אמר שהחלק הזה ספציפית הוא איכותי. יום אחד אני אדע מה הוא עושה.

בינתיים צילמתי תמונות גרועות. אבל ממש גרועות. ;D

כשאני מתבונן בעינית אני רואה תמונה מטושטשת, אז שיחקתי עם הדיאופטר וזה משתפר כשאני מזיז אותו עד הסוף ימינה, או כמעט עד הסוף. הבעיה היא שכשאני משנה לפול זום - זה עדיין מטושטש. זה אמנם המצב הכי פחות מטושטש של הדיאופטר, אבל עדיין מטושטש. זה נורמלי? אני אמור לעשות משהו אחר כדי לתקן את הטישטוש?

נ.ב. הניילונים שיש לו שם בתוך הקרטון שבערך מחזיקים את הקופסאות שבפנים שלא ייטלטלו - זה בדיוק מה שלא היה בחבילה שלי.

עריכה: נראה לי שהטישטוש זה עניין של פוקוס, אבל גם במצב האופטימלי התמונה לא נראית לי חלקה לגמרי, גרייני כזאת (אני עדיין מדבר על מבט דרך העינית). לא יודע אם זה הגיוני בכלל מה שאני אומר. בכל מקרה, בקושי הספקתי לצלם תמונות ושני סטים של ארבע 2700 depleted. אני מניח שאין לי ברירה אלא לקנות את הסוג שאתם מדברים עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שעברתי כבר את השלבים האלה, אבל הוא קרא לחלק שלא הבנתי מהו - LENS LID (אני חושב).. כלומר מכסה עדשה.. אבל זה לא ממש מכסה.. ואני חושב שאמורים לצלם איתו. איך שהוא התנסח זה לא מובן מאליו שחלק כזה יגיע עם העדשה, והוא גם אמר שהחלק הזה ספציפית הוא איכותי. יום אחד אני אדע מה הוא עושה.

החלק הנוסף הוא מגן השמש (באנגלית Lens Hood). חפש הסבר באתר "קליקי".

כשאני מתבונן בעינית אני רואה תמונה מטושטשת, אז שיחקתי עם הדיאופטר וזה משתפר כשאני מזיז אותו עד הסוף ימינה, או כמעט עד הסוף. הבעיה היא שכשאני משנה לפול זום - זה עדיין מטושטש. זה אמנם המצב הכי פחות מטושטש של הדיאופטר, אבל עדיין מטושטש. זה נורמלי? אני אמור לעשות משהו אחר כדי לתקן את הטישטוש?

איך? פוקוס בחצי-לחיצה. אתה ממש (אבל ממש) חייב לקרוא את ספר ההוראות. אין דרך אחרת.

נ.ב. הניילונים שיש לו שם בתוך הקרטון שבערך מחזיקים את הקופסאות שבפנים שלא ייטלטלו - זה בדיוק מה שלא היה בחבילה שלי.

בגלל זה הבאתי את הלינק. יכול להיות שהמצלמה מחודשת? היו עליה סימני שימוש כלשהם?

עריכה: נראה לי שהטישטוש זה עניין של פוקוס, אבל גם במצב האופטימלי התמונה לא נראית לי חלקה לגמרי, גרייני כזאת (אני עדיין מדבר על מבט דרך העינית). לא יודע אם זה הגיוני בכלל מה שאני אומר.

מקור הגרעיניות הזו הוא במסך הפיקוס שנמצא מעל למראה. היא הכרחית כדי שניתן יהיה לבצע פוקוס ידני ולעמוד עומק שדה. זה נורמלי לגמרי.

בכל מקרה, בקושי הספקתי לצלם תמונות ושני סטים של ארבע 2700 depleted. אני מניח שאין לי ברירה אלא לקנות את הסוג שאתם מדברים עליו.

או להכניס למצלמה את הליתיום החד-פעמיות שהגיעו איתה ולהנות מראש שקט לאלף-ומשהו התמונות הבאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה דורי :)

החלק הנוסף הוא מגן השמש (באנגלית Lens Hood). חפש הסבר באתר "קליקי".

אוקיי.. בינתיים הדבר היחידי שמעניין אותי בו זה הפיסה שנשלפת ממנו.. אני אחפש את האתר בגוגל.

איך? פוקוס בחצי-לחיצה. אתה ממש (אבל ממש) חייב לקרוא את ספר ההוראות. אין דרך אחרת.

כן, חצי לחיצה בשביל אוטו-פוקוס יש אפילו בניקון קולפיקס 3200 שלי :P סתם טימטום של הרגע, אני קצת overwhelmed מכל הפונקציות/כפתורים/בורות שלי.

בגלל זה הבאתי את הלינק. יכול להיות שהמצלמה מחודשת? היו עליה סימני שימוש כלשהם?

אני מניח שלא הבנת או שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך אם אתה שואל את זה. אני לא מדבר על ניילונים בתוך האריזה של הקרטון של הפנטקס, אני מדבר על הקרטון של חבילת הדואר. זה עניין של אריזה (מחוץ לקופסת המצלמה) כללית שהיא לחלוטין חסרת שכל. אם בכל זאת לענות לשאלה שלך - לא, לא ראיתי שום סימנים. הקרטון של המצלמה (והעדשה) עצמה היה נראה חדש לחלוטין, כל האריזה בפנים, הניילונים והסלוטייפים והקרטונים, הכל נראה דנדש, גם הציוד עצמו, ממש מבריק. אין אבק, אין טביעות אצבע, אין שריטות.

מקור הגרעיניות הזו הוא במסך הפיקוס שנמצא מעל למראה. היא הכרחית כדי שניתן יהיה לבצע פוקוס ידני ולעמוד עומק שדה. זה נורמלי לגמרי.

אה יופי, התחלתי לחשוב שאולי יש בעיה בעיניים שלי.. תודה

או להכניס למצלמה את הליתיום החד-פעמיות שהגיעו איתה ולהנות מראש שקט לאלף-ומשהו התמונות הבאות...

אני חושב שבינתיים אני אשמור אותם כמו שכמה אנשים אחרים עושים. ידעתי שמשהו מוזר בהתרוקנות של הסוללות שלי - הן עובדות מעולה על הניקון הנ"ל ולא נראות אפילו קרובות להיות ריקות. משהו ממש מוזר.. יש לי גם עמום שקראתי משהו כזה פה בפורום..

עריכה: מצאתי את הת'רד המדובר - http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=388938.0

גם דורי וגם סייק מעידים שלא משנה הסוג (ריסייקו או רגיל) - הדגם עושה בעיות עם זיהוי רמת הטעינה של הסוללות. אני הולך לשחק איתה עכשיו, למרות שאני לא רואה מה יש לעשות חוץ מאון ואוף. חתיכת קטע.

עריכה2: נתן לי לצלם 2 תמונות ושוב depleted. הדלקה נוספת והוא מראה לי מלאות לגמרי. זה חתיכת באג רציני אם הוא לא נותן לצלם בשקט וכל שנייה מחליט על פי מצב רוח אם זה ריק או מלא (המצלמה פשוט נכבית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שגם הליתיום ייגמרו מתישהו, ולי למשל אין גריפ (הבנתי שזה החלק שמתחבר לתחתית והוא בפני עצמו). אני בונה על הנטענות הרגילות או מקסימום ריסייקו, אם המצלמה תכבה לי ככה רנדומלית זה דיי סיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן תודה, במידה ולא תהיה לי ברירה אני אקנה אותם. מה שלא ברור לי ונראה לי דיי מהותי זה שהבעיות הן עם יותר מסוג אחד של סוללות, אצל כל מיני אנשים, בכל מיני רמות טעינה וכו'. נשמע כאילו יש בעיה עם המצלמה עצמה, ולא עם סוללה כזו או אחרת (בייחוד שלפחות אצלי הסוללות פועלות מצויין בכל שאר המכשירים, כולל מצלמת הניקון). העדכון האחרון אצלי זה שהמצלמה לא החלטית, עדיין לא נכבתה לי (עשיתי כמה תמונות בסה"כ), אבל כל הזמן קופצת מסוללות טעונות, לריקות ולחצי טעונות. סה"כ אם זו הייתה בעיית אומדן (שיש בהרבה מכשירים) לא הייתי מתרגש, אבל כשהיא מחליטה שהסוללות ריקות ונכבית לך זה משהו אחר לגמרי.

לגבי מגן השמש - http://cliki.site.co.il/%D7%9E%D7%92%D7%9F_%D7%A9%D7%9E%D7%A9

עזר לי. השאלה שנותרה מכיוון שלא מצאתי לה תשובה היא למה יש פיסת פלסטיק מרובעת קטנה שנשלפת (במכוון, כתוב עליה OPEN) ממגן השמש עצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...